Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

13 minutes ago, Cavani said:

U USA se vojska ukljucuje full mode, oni su definitivno u najvecem problemu. 

Ovaj put im njihova sloboda i nenaviknutost na sranja preko okeana moze doci glave.

Plus ih vodi dijabola.

U doba Korone nikad vise dijabola u svetu kao lidera drzave.

Edited by Zizu
  • Like 23
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Crni Bombarder said:

To je simbolicno sjedinjavanje sa telom i krvlju Hristovom. Uzimaju se hleb i vino. Hleb simbolise telo,a vino krv.
Ni meni to nije do kraja jasno..to je iz Biblije: "Pijte moju krv,jer samo to je pice,jedite telo moje,jer samo to je hrana"..gotovo doslovce stoji tako u Novom Zavetu. Pa se onda verovatno tako simbolicno potvrdjuje da je samo On Istina,Put i Zivot. Ne umem drugacije da objasnim..ko ne jede telo Njegovo i ne pije krv Njegovu nece biti vaskrsnut..

A taj rekvizit iz kojeg se pricescuju se valjda zove putir. Putir ima neko kao sveto dejstvo..u njega se ne dira jer sadrzi telo Hristovo,te kao takvo ne moze da sadrzi viruse i sl.

Ja nisam vernik. Ne idem u crkvu,ne verujem u boga..ovo su stvari koje znam jer sam o tome citao tokom zivota i pomalo se informisao kod prijatelja koji to jesu. Vernici.
Ako sam negde pogresio - neka me neko slobodno ispravi.

Glavna poanta je u tome sto su i putiri i kasicica nacinjeni od cistog srebra. a srebro "ubija " sve viruse! 

S tim sto ipak ne bih peporucio uzimanje pricesca iz iste case I kasicice! To su ovi poppovi "ludi  ko struja" kada tako nesto predlazu. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Cavani said:

Stvarno ne znam sta treba da se desi pa da se pozatvaraju zauvek te mokre pijace po Kini.

Neverovatno da Sars, Mers i ostali virusi nisu bili dovoljna opomena.

Mislim, sta dobro moze da se desi kada mentol pojede sismisa za dorucak a pacova za rucak, samo je pitanje kada ce neki novi virus da obidje svet.

Uz to mora da se napravi neki protokol za ovakve situacije u buducnosti, mobilni medicinski timovi, medicinska pomoc i potpuna izolacija zemlje na dve godine koja dozvoli izbijanje virusa bi bili dobar pocetak.

 

 

Postanes Betmen ili mozda Splinter ?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cavani said:

U USA se vojska ukljucuje full mode, oni su definitivno u najvecem problemu. 

Ovaj put im njihova sloboda i nenaviknutost na sranja preko okeana moze doci glave.

Plus ih vodi dijabola.

 

Svaki narod zaslužuje svoje vođstvo kao i sve što iz njega proizilazi.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darth Bane said:

Glavna poanta je u tome sto su i putiri i kasicica nacinjeni od cistog srebra. a srebro "ubija " sve viruse

S tim sto ipak ne bih peporucio uzimanje pricesca iz iste case I kasicice! To su ovi poppovi "ludi  ko struja" kada tako nesto predlazu. 

Jeste tačno da srebro kao i svaki metal ima oligodinamsko dejstvo, pa bakterije kraže žive na njoj nego na plastici. Ali, za viruse to nije slučaj", kaže Radovanović.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cavani said:

U USA se vojska ukljucuje full mode, oni su definitivno u najvecem problemu. 

......

Sta je "full mode" i gde se moze vise saznati o ovome?  Zivim u USA, ali nikakve vojne aktivnosti nisam primetio ni na vestima. Sem ako mislis na dve plovece bolnice, mada ja to ne bih nazvao "full mode"...

 

 

2 hours ago, Darth Bane said:

Glavna poanta je u tome sto su i putiri i kasicica nacinjeni od cistog srebra. a srebro "ubija " sve viruse! 

......

Zanimljivo. Zasto onda postoji sterilizacija, ne bi li bilo lakse praviti instumente od srebra?

 

UJBT, kakve sve gluposti se ovde mogu procitati...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, zoran59 said:

 

 

 

Zanimljivo. Zasto onda postoji sterilizacija, ne bi li bilo lakse praviti instumente od srebra?

 

UJBT, kakve sve gluposti se ovde mogu procitati...

Pokupio je sa nekog klik portala vladajuce masinerije koji pokusavaju da ublaze cin SPC na ustrb zdravlja ljudi.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, CLakiSH said:

Ne bih da ti kvarim sneska, ali citav Boschov rad je ovakav. Prikaz greha i gresnika i kazna za njih iz hriscanske perspektive tadasnjeg doba. Omiljen u crkvenim krugovima jer je plasio narod svojim slikama, a voli crkvena i svaka druga vlast da se

narod boji odvajkada.

.....sto ne znaci da je Bombarderova hipoteza netacna, da ne postoje ciklicni krugovi istorije....

Edited by Pletilja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoran59 said:

Sta je "full mode" i gde se moze vise saznati o ovome?  Zivim u USA, ali nikakve vojne aktivnosti nisam primetio ni na vestima. Sem ako mislis na dve plovece bolnice, mada ja to ne bih nazvao "full mode"...

 

 

Zanimljivo. Zasto onda postoji sterilizacija, ne bi li bilo lakse praviti instumente od srebra?

 

UJBT, kakve sve gluposti se ovde mogu procitati...

To su neka znanja starostavna, koja su danas zaboravljena. Ali to su ljudi znali od pamtiveka. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ras kass said:

 

Meni ovi lekari  iz kriznog staba deluju skroz pogubljeno, i da uz duzno postovanje nemaju pojma sta rade.

 

Pa Kon je 10 puta demantovao sebe samo za nosenje maski. Ova nedelja je kriticna....ne ne sledeca...ne ne za tri nedelje, frljaju se nekim datumima, Pre tri dana izjavise da testiranje i nema svrhe a sad stigosmo do masovnog testiranja.

Valjda da budemo zahvalni sto su ovi Kinezi tu, ovi nasi bi se bez njih tek pogubili.

Silno gresis, tesko je neke stvari pohvatati ako nisi iz struke pa onda zvuci konfuzno. Najstrucniji lekari su u kriznom stabu, nemaju nikakve veze sa politickim partijama.

A to sto prave po neku gresku u obracanju, neki neprimeren gaf mozda ima veze sa tim sto rade preko 12h svaki dan i nisu politicari pa da pricaju bajke po konferencijama. I onda ti se pojavi na konferenciji neki retardirani novinar koji urla i postavlja totalno nemedicinska pitanja.

 

P.s. toliko nemaju pojma da posle tri nedelje imamo jednocifren broj umrlih, sta bi bilo kad bi znali sta rade. Naravno da ce ove brojka da se visestruko poveca, ali ajmo nase standardno pljuvanje lekara da ostavimo za posle epidemije

Edited by drperce
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

To su neka znanja starostavna, koja su danas zaboravljena. Ali to su ljudi znali od pamtiveka. 

Ne, to su novokomponovane baljezgarije.
Ukratko, lupetaš.

"...Jeste tačno da srebro kao i svaki metal ima oligodinamsko dejstvo, pa bakterije kraće žive na njoj nego na plastici. Ali, za viruse to nije slučaj", kaže Radovanović.


Sent from 127.0.0.1

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, fancy said:


Ne, to su novokomponovane baljezgarije.
Ukratko, lupetaš.



Sent from 127.0.0.1
 

Jesam li ja to odobravao ?

Evo drugog dela mog posta:  "...S tim sto ipak ne bih peporucio uzimanje pricesca iz iste case I kasicice! To su ovi poppovi "ludi  ko struja" kada tako nesto predlazu…"

Nisam nigde napisao  … " slobodno se pricescujte ljudi, samo tako nastavite!" !!!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, zoran59 said:

Sta je "full mode" i gde se moze vise saznati o ovome?  Zivim u USA, ali nikakve vojne aktivnosti nisam primetio ni na vestima. Sem ako mislis na dve plovece bolnice, mada ja to ne bih nazvao "full mode"...

 

Te mobilne bolnice, Tramp potpisao mobilizaciju vojnih rezervi, drugar iz Amerike mi je poslao da pocinje dopremanje i rasporedjivanje vojne opreme..

Jedini spas za njih i jeste po meni da se vojska ukljuci i to sto pre, tamo je decentralizovan medicinski sistem i vise je u vidu biznisa, teze je ljude koji su navikli na slobodu zauzdati, plus su ljudi nenaviknuti na ovakva sranja preko okeana. Tramp umanjuje virus a sve su glasniji oni koji ne bi zrtvovali ekonomiju zarad 1-2 posto ugrozenih, definitivno potencijal za ogroman problem.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Crni Bombarder said:

Da li neko ima informaciju (da li moze da potvrdi) da od ponedeljka 12 drzava EU ukida mere karantina? I koje su to?
Ja to nigde nisam nasao,a malopre mi jedan poznanik poslao takvu poruku.

Iskreno zvuci malo verovatno a i samoubilacki. Sve dok se kriva ne prelomi, a trenutno se penje u nebo. Cak i kad se prelomi ce trebati meseci dok se sve ne smiri. Mi prakticno jedini optimizam da se  ovo moze pobediti imamo na osnovu kineskih podataka, treba sacekati da se jos neka zemlja izbori sa ovim.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Crni Bombarder said:

Da li neko ima informaciju (da li moze da potvrdi) da od ponedeljka 12 drzava EU ukida mere karantina? I koje su to?
Ja to nigde nisam nasao,a malopre mi jedan poznanik poslao takvu poruku.

Nemacka ne ukida, mere su na snazi jos bar sledece sedmice (a verovanto ce ih onda produziti do posle Usrsa), skole su bar do 18.4. zatvorene. Postoji pritisak privrede da se sad kao malo olabavi jer kao postigli smo efekat, ali taj efekat se jos ne vidi u brojkama. Juce je Angela u telefonskom  intervjuu izricito rekla da za sada mere ostaju, sve dok se broj novoinficiranih ne smanji na neku razumnu meru, a ovo su kasnije potvrdili i jos neki predsednici vlada pokrajina.

Italija, Spanija i Francuska definitivno ne ukidaju. Austrija takodje. Cesi i Poljaci su pre koji dan poostrili mere (totalno zatvorili granice), Cesi valjda imaju obavezu da nose maske na javnim mestima.

Ne verujem ni da su Belgijanci i Danci resili da ukidaju mere jer im broj obolelih i dalje raste.

Holandezi nisu ni uvodili mere.

Cisto sumnjam da ce Luksemburg i San Marino da ukidaju mere s obzirom na okruzenje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, kalistenika u rutini said:

 

 

 

 

 

O ovome se diskutovalo na Benchmark forumu, i to je potpuno je pogresno zakljuciti da su ti ljudi umrli zbog korona virusa. U Kini valjda kad se prelazi sa 4G na 5G mrezu daju se nove kartice, one stare se deaktiviraju. To je valjda objavio neki njihov operater na sajtu, zvanicno. Tako da je ova citirana vest isto teorija zavere.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...