Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

https://www.bizlife.rs/zdravlje/saveti-srpskog-doktora-za-dezinfekciju-asepsol-mozete-da-bacite-peglajte-sve/

"Limunska kiselina je jedna od količinski najzastupljenija kiselina po količini u limunu. I ta njena kiselost ubija viruse, bakterije, gljivice", piše prof. Vujčić.

A, evo kako da napravite sredstvo na bazi limunske kiseline:

"Dakle, treba da odmerite 25 g limunske kiseline rastvorite u 975 g vode. Zbog nepreciznosti vaga i pakovanja i zbog toga što nemate destilovanu ili dejonizovanu vodu, već vodu iz česme, savetujem: 30 g limunske kiseline u 1 L vode. Ovaj rastvor je izuzetno stabilan, za razliku od proizvoda na bazi hlorna kada se razblaže. Kompatibilan je sa etanolom, pa je moguće napraviti i razna sigurno efikasnija sredstva od ovoga, koje bi bilo i za ruke, a ne samo za površine", kaže prof. dr Zoran Vujčić.

https://mondo.rs/Magazin/Stil/a1301908/Korona-virus-sredstvo-za-dezinfekciju.html
Moze li neko malo strucniji od mene (bilo ko : ) ) da kaze moze li se ovo uzeti dezinfekciono sredstvo? (hidrogen 0.5% i limunska kiselina). To jedino i imamo trenutno, pored rakije, koja, jel'te, nije dovoljna. Mislim, jesu rekli strucnjaci, ali im nesto ne verujem u poslednje vreme.


Info od hemičara - profesor Vujcic je i veliki stručnjak i ne govori neproverene stvari, tako da je ovaj drugi link sigurno ok
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Vec sam pisala, bar za moj grad - ljudi su izuzetno disciplinovani, cujem od prijatelja iz nekih drugih gradova po Vojvodini da je slicno...na koga se onda dere, ko nije disciplinovan, gde su ti toliki neposlusnici koji ce srusiti celu koncepciju spasavanja?

Kakva je sutuacija po vasim gradovima, bar ono sto se moze videti?

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sunshine State said:

Vec sam pisala, bar za moj grad - ljudi su izuzetno disciplinovani, cujem od prijatelja iz nekih drugih gradova po Vojvodini da je slicno...na koga se onda dere, ko nije disciplinovan, gde su ti toliki neposlusnici koji ce srusiti celu koncepciju spasavanja?

Kakva je sutuacija po vasim gradovima, bar ono sto se moze videti?

 

 

Ne znam koliko ima istine u tome, ali ma tviteru sam danas uspela da procitam da je Kej u NS bio pun ljudi. A Ada u Bg da je bila prazna.

 

Ja pogledam kroz prozor, nisam videla ljude u parkicu ispred nase zgrade.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Laki Six said:

 

Dobro rece ti, najbolja zajebancija do sada

 

Poletio sam prije rude😀 stvarno uzas

Ako prezivimo koronu, ove necemo

3 minutes ago, BojanaCZV said:

 

Ne znam koliko ima istine u tome, ali ma tviteru sam danas uspela da procitam da je Kej u NS bio pun ljudi. A Ada u Bg da je bila prazna.

 

Ja pogledam kroz prozor, nisam videla ljude u parkicu ispred nase zgrade.

Nije bilo mnogo ljudi, sacica njih bar kad sam ja prolazio kolima. Pridrzavaju se ljudi koliko toliko

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sunshine State said:

Vec sam pisala, bar za moj grad - ljudi su izuzetno disciplinovani, cujem od prijatelja iz nekih drugih gradova po Vojvodini da je slicno...na koga se onda dere, ko nije disciplinovan, gde su ti toliki neposlusnici koji ce srusiti celu koncepciju spasavanja?

Kakva je sutuacija po vasim gradovima, bar ono sto se moze videti?

 

Ja zivim na selu,u Sumadiji,bukvalno se niko ne cuje preko dana,prodju dvoje,troje kola ulicom za ceo dan....

Ne pamtim da je ikada bilo ovako pusto,ogroman broj ljudi se pridrzava izolacije...

Burazer ide u nabavku,kaze da se  po marketima rastojanje postuje,maske rukavice sve po p.s.

Generalno,u mom kraju ljudi izuzetno disciplinovani...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Goca je majstor.

Svako pitanje se svodi na ovo: evo jedan penal predsednice da vi mozete reci da ste najveci car.u borbi protiv korone i da imate najvise poena do sada od svih takmicara.

 

A sta je ovo da smo maznuli CG respiratore, nisam to upratio, sta je bilo, prvi put cujem na ovoj presici.?

Link to comment
Share on other sites

Još jedna konferencija šizoja gde ništa bitno nismo čuli od njega. Šatro on ne komentariše opoziciju a nazovi novinari seru li seru po opoziciji. Čuvena Barbara je danas odnela pehar "Zlatna pertla" sa pitanjem-konstatacijom da Đilas priželjkuje što više mrtvih.

 

Jedino vredno pomena je rekao onaj doktor a to je da još nije počeo povećan obim testiranja.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...