Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

11 minutes ago, NMX said:

 

Naravno da lažu Kinezi, o svemu. O broju mrtvih posebno. Jednog dana možda saznamo i da li su i drugi lagali kada su prijavljivali samo mrtve gde je smrt direktno uzrokovana koronom a sve ostale sa teskim bolestima koje je korona dokrajčila pripisivali tim bolestima.

 

Nego, skrolovao sam do kraja ovog threada...izgleda da je u pitanju fajt dve policijske uprave između dve kineske oblasti...spektakularno :roflmao:

Ćuti, bar kod nas ne lažu...

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, CLakiSH said:

Znaci Ovca protiv Borce fazon?

Ne znam sto bi policija iz 2 regije zabranila ulaz ovim iz Wuhana ako je samo 3000 mrtvih i virusa vise nema, uvoze ga stranci i gastosi pa su zatvorili granice pre neki dan..
Cudno stvarno.
Ali dobar fight izbacili ovi iz Wuhan agresiju ipak lockdown, 24/7 sa zenom i decom, moralo je da pukne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Ne znam sto bi policija iz 2 regije zabranila ulaz ovim iz Wuhana ako je samo 3000 mrtvih i virusa vise nema, uvoze ga stranci i gastosi pa su zatvorili granice pre neki dan..
Cudno stvarno.
Ali dobar fight izbacili ovi iz Wuhan agresiju ipak lockdown, 24/7 sa zenom i decom, moralo je da pukne.

Noćas u 00.00 č zatvaraju...kažu od 35 novozaraženih, 34 "import"...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne treba očekivati da dnevni broj mrtvih u Italiji padne tek tako. Ja sam se kao nešto nadao a kad pomisli čovek...sada umiru oni koje su testirali pre 7-10 dana. 

 

Koliko god morbidno zvučalo, veći je problem što ne pada broj zaraženih. 

 

Jadni ljudi jbt :classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, MeanMachine said:

 

Posto piju lekove protiv malarije proliv je ko dobar dan dakle ne mora da znaci da je to izaziva korona vec sam lek.

Sinoc je na CNN-u bio jedan mladji tip koji je + testiran na corona virus i kaze da je imao i probavnih problema (izmedju ostalog). Zbog toga je covek na pocetku misio da ima neki stomacni grip ili slicno (posto su mu generalno simptomi bili laksi). Mislim da sam i jos negde ranije procitala da su neki pacijenti prijavili i ovo kao simptom.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MeanMachine said:

Kuckari mi idu na zivce, alo bre izvedi ga ispred zgrade nek odradi to sto ima i mrs kuci, a ne da obidjes ceo kraj plus ni jednog nisam video sa maskom!?! Okej maska nije neka zastita ali ako kijas ili naletis na nekog ko kija pomaze. Jok, subi dubi da boli me qrac za druge.

 


jesi merio temperaturu skoro?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

Sinoc je na CNN-u bio jedan mladji tip koji je + testiran na corona virus i kaze da je imao i probavnih problema (izmedju ostalog). Zbog toga je covek na pocetku misio da ima neki stomacni grip ili slicno (posto su mu generalno simptomi bili laksi). Mislim da sam i jos negde ranije procitala da su neki pacijenti prijavili i ovo kao simptom.

 

 

Ne mogu svi da imaju proliv ko sto ovaj napisa, proliv se javlja u znatno manjem %, dok se zna da lekovi za malariju razvaljuju stomak. Dakle vecina koji piju lekove imaju proliv zbog tih lekova, manji % zbog virusa. Inace simptomi za kovid-19 su raznorazni pa se ipak treba drzati osnovnih, a to je temperatura, suv kasalj i kasnije teze disanje.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Azazelkg said:

Mnogo je bolje čuti doktore i ćao... Od prvog dana novinari dominiraju sa glupim pitanjima, kako koji dan sve više briljiraju... Pitanjem o snegu i virusu pre par dana napraviše da je sneg maltene otrovan... Znajući narod po Srbiji, šta god da je oko toga rečeno raširilo se među narodom onako kako je to narod hteo da čuje...

 

Meni ovi lekari  iz kriznog staba deluju skroz pogubljeno, i da uz duzno postovanje nemaju pojma sta rade.

 

Pa Kon je 10 puta demantovao sebe samo za nosenje maski. Ova nedelja je kriticna....ne ne sledeca...ne ne za tri nedelje, frljaju se nekim datumima, Pre tri dana izjavise da testiranje i nema svrhe a sad stigosmo do masovnog testiranja.

Valjda da budemo zahvalni sto su ovi Kinezi tu, ovi nasi bi se bez njih tek pogubili.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...