Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

11 minutes ago, CLakiSH said:

Evo brat vladika dao lek za koronu a vi ga napadate, ccc kakav ste vi narod.
Znaci svaki dan se pricescujemo i nemere se zaraziti niko ne samo koronom nego sa bilo cim. 

Jos je izbacio i ovu naprednu staristiku od dve hiljade godina.

nije rekao da leči, ne podmeći :innocent: kao što nije rečeno da onaj ko se pričesti ne može da se zarazi na drugi način : )

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guardian ima ovo Live izvjestavanje koje se automatski updejtuje kako objave koju vijest i tako...

 

Kada je PM Boris Johnson obznanio da je obolio od korone, javili su se mnogi da mu pozele brz oporavak, na primjer, gradonacelnik Londona Sadiq Khan:

 

Klik na video iz tvita je vodio na ovo:

 

Ji6lY9Y.png

 

Sadiq je obrisao njegov i ostali ce uskoro ali prijatno kvalitetan trol. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

U iranu

"In the past 24 hours, we've had 2,926 new confirmed cases of COVID-19 infections across the country," health ministry spokesman Kianoush Jahanpour said in a televised news conference.

"This brings the overall confirmed cases to at least 32,332," he added, noting that 11,133 of those hospitalised so far have recovered.

Jahanpour said nearly 2,900 of those infected are in a "severe" condition.

He said that the rising number of confirmed cases was due to Iranians increasingly "self-declaring" symptoms and undergoing testing.

 

...antivirusne mere koje su uvedene su polovicne, zatvorene su skole, univerziteti, veci molitveni objekti, socijalno distanciranje samo kao preporuka, `bogata deca teherana` su izolovana po svojim vilama, a siromasni moraju da rade sta stignu i uglavnom su na ulici

da, i parlament je privremeno zatvoren...

 

bice to sasvim nenamerni herd immunity

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Dropkick Murphys said:

https://www.bizlife.rs/zdravlje/saveti-srpskog-doktora-za-dezinfekciju-asepsol-mozete-da-bacite-peglajte-sve/

https://mondo.rs/Magazin/Stil/a1301908/Korona-virus-sredstvo-za-dezinfekciju.html

Moze li neko malo strucniji od mene (bilo ko : ) ) da kaze moze li se ovo uzeti dezinfekciono sredstvo? (hidrogen 0.5% i limunska kiselina). To jedino i imamo trenutno, pored rakije, koja, jel'te, nije dovoljna. Mislim, jesu rekli strucnjaci, ali im nesto ne verujem u poslednje vreme.

SZO je izdala striktnu zabranu koriscenja rakije u dezinfekciji spoljasnih povrsina jer se moze desiti da najugrozenija populacija ostane bez iste.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Darth Bane said:

Lupaju … Sirija ima do sada samo 5 ( I slovima :pet) obolellih! 

 

100% testiranih zaraženi???????????

 

46 minutes ago, Laki John Terry said:

@Laki21

Ne znam sta bih rekao na tvoj upis osim da se nadam da ni blizu tolika brojka nece biti, jer i ta najmanja je nesto uzasno i nezamislivo. Ocekuje se da se ipak agresivnost i zaraznost tog virusa smanji, kao i da dobar deo populacije stekne imunitet, pa ce se i slika ublaziti. Uz to, i vakcine ce biti za sledecu godinu, siguran sam.

 

Mislim, i ovih 8 kod nas mi je jezivo, iskreno. O ovim ciframa ne smem ni da mislim.

 

Cifre sam stavio samo zbog lupajućih™ koji bi da porede grip sa koronom, kako bi se sve dovelo u istu razmeru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Mama_mia said:

 

ako ce da se dere necu da poslusam :mad:

 

...jos cujem i da ce da nas kazne, ali ne razumem najbolje sta to podrazumeva,

da li ono kao berlinski zid ili severna koreja, ko se zatekao gde se zatekao u trenutku objave, tu i ostaje i ne sme da predje granicu druge opstine?

i gde su granice izmedju opstina...sigurno nisam dobro razumela

 

 

da li neko zna?

Kazu da ce moci do Sajma da se ode.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AgroLaki said:

I ja sam video ovo, sta li je razlog?0

Pao je sneg, krenuli su nasi opet da loze sve zivo. Ja naprimer hocu da uvedem gas ali ne mogu jer cekam na legalizaciju, nevidjeni kreteni, umesto da dozvole svima i smanje cene prikljucka oni ne daju.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Constantin said:

Za unutrašnju dezinfekciju nisu ništa rekli ??? :smiley33:

To su davno saopstili, uz svako pranje ruku obavezna unutrasnja dezinfekcija. Virusi se na kraju dana umrtve i ne prave nikakvu stetu. Ali je bitno redovno uzimati ova aredstva.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Darth Bane said:

Ja bih jos dodao I ovo: radi se o tome da su gro tih ljudi - gastarbajteri, tj ljudi koji godinama, pa cak I decenijama zive, rade, privredjuju u drugim zemljama, imaju tamo regulisan status boravka ( drzavljanstvo ili dozvolu stalnog boravka itd) - dakle nisu ugrozeni u smislu da  ostanu negde zaglavljeni po aerodromima! 

Cim je proglaseno vanredno stanje - oni su navrli na granicu, da ih je bar manje , par hiljada, vec trista hiljada  a mnogi od njih zarazeni , plus se ne pridzavaju pravila. Ti nasi "gastarbajteri" obicno kad dodju u Srbiju su ko "pas pusten s lanca" !

Eto zato kuknjava "glede i unatoc" povrtka gastarbajtera u ovim kriznim vremenima. 

Drugo je recimo, kad Australija ili neka druga zemlja salje avione po svoje drzavljane koji bukvalno spavaju po aerodromima. 

 

najverovatnije

 

ali sve sto vlast (bilo koje boje) uradi ili ne uradi to uvek nailazi na nerealna i drugacija ocekivanja ...posebno su cudna ocekivanja od vlasti od koje ne ocekujes nista razumno ili korisno po pojedinca niti po samu drzavu ...ovo sto sada radi vlast, to i ne radi sama, ne vadi mere iz svog malog mozga vec po tudjoj preporuci

 

a drugo je australija koja salje avione, u srb je potrebna strana pomoc i za to

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Najgore u Madridu.

 

tako nesto je moglo da bude predvidivo i za one moje prijatelje koje sam juce dotakla u postu

 

 cujem da ipak nisu otputovali ali to sa mojom a ne drzavnom preporukom da ne putuju

 

ali zato oni koji zive i rade tamo, tamo su i ostali sa ili bez preporuke

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Mama_mia said:

 

tako nesto je moglo da bude predvidivo i za one moje prijatelje koje sam juce dotakla u postu

 

 cujem da ipak nisu otputovali ali to sa mojom a ne drzavnom preporukom da ne putuju

 

ali zato oni koji zive i rade tamo, tamo su i ostali sa ili bez preporuke

 

 

 

 

 


Lepo za njih sto nista ne menja vezano za onu diskusiju od juce koju necemo nastavljati jer necemo konvergirati, pa je time i besmislena.

 

Bilo bi jako fino da svoj input i preporuku das i nemackoj vladi koja je poslala avion u Nepal po nemacke i ostale planinare koji su se zatekli tamo. Mozes misliti te obesti u ovo doba, verati se po planincinama.

 

Uzgred budi receno, ne mogu da trazim link avioni koje su nasi (Dacic) slali u Dubai i Dohu su izmedju ostalog i za veliki broj ENTEL ovaca koji radi u rotacijama tamo, a koji nisu u statusu gastarbajtera. Ti avioni obicno i sluze da pokupe one sto dolaze iz Australije i jugoistocne Azije.

 

Sto ce reci, znaju oni svoje tj drzavne obaveze, ali ajde da se malo zuci i slajma prospe po ljudima anyhow.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...