Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

7 minutes ago, DJ_Vasa said:

Izmišljotina. Ovo nije italijanska policija (treba da piše polizia, a ovome na leđima piše policia), a vidim da ni tablice na motociklu nisu italijanske.

Zato ovo nije. 
Meni je najupecatljiviji prvi,gradonacelnik Barija koji ide po gradu i bukvalno tera ljude kuci. Sa njim i zavrsava klip.
 


 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Yoyogi said:

Video sam juče, u Nagoji, da osoblje (sa maskama)  ima krpe natopljene alkoholom i stoji na podnožju pokretnih stepenica i dezinfikuje rukohvate kako se trake rolaju na gore ili na dole.


Ja sam poslednjih nedelja uvezbala voznju s rukama u dzepovima, bez drzanja za rukohvate. Uopste nije lako jer su na mojoj stanici metroa izuzetno dugacke i strmoglave stepenice, ali nuzda menja navike, mora se 😀

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Izmišljotina. Ovo nije italijanska policija (treba da piše polizia, a ovome na leđima piše policia), a vidim da ni tablice na motociklu nisu italijanske.

 

Kakve to veze ima, jesil vidio kako mu je izvalio noge ispod njega?

:lol_2:

 

Necemo se valjda baviti trivijalnostima kao sto je istina kod ovoliko kontenta. 

 

@Pletilja je meni sumnjiva, ona najvise dolazi sa bombasticnim informacijama. Od nje je i dosla ona da Cesi i Poljaci kradu testove i maske. 

 

Salim se, naravno. Danas nije lako prosijati istinu u gomili lazi.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, vilhelmina said:


Ja sam poslednjih nedelja uvezbala voznju s rukama u dzepovima, bez drzanja za rukohvate. Uopste nije lako jer su na mojoj stanici metroa izuzetno dugacke i strmoglave stepenice, ali nuzda menja navike, mora se 😀

 


Ko kad vozis skejt 😉

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Honey Badger said:

 

Kakve to veze ima, jesil vidio kako mu je izvalio noge ispod njega?

:lol_2:

 

Necemo se valjda baviti trivijalnostima kao sto je istina kod ovoliko kontenta. 

 

@Pletilja je meni sumnjiva, ona najvise dolazi sa bombasticnim informacijama. Od nje je i dosla ona da Cesi i Poljaci kradu testove i maske. 

 

Salim se, naravno. Danas nije lako prosijati istinu u gomili lazi.

U redu.....necu vise casna rec, ponelo me venredno stanje. Mada, u interesu istine, to o Cesima i Poljacima sam plasirala kao intrigu, da neko sa lica mesta potvrdi ili opovrgne, nisam tvrdila da je istina.  

Link to comment
Share on other sites

Ako nekog zanima taze statistika iz Svedske, cisto poredjenja radi, evo ovako. Ukupno zarazenih 2525, od toga 44 smrtna ishoda, sto i nije lose za zemlju od 10 miliona stanovnika. Ali sad dolazi ono sto jeste problem, a to je Stockholmski region s nesto vise od 2 miliona ljudi. Tu je statistika ovakva: od pocetka epidemije testirano 6200, od toga pozitivno 1070, a od toga 111 samo u poslednja 24 sata. Umrlo 37, od toga 18 u poslednja 24 sata. 48 na respiratoru, i jos 236 u bolnici, ostali se lece kod kuce. Broj oporavljenih jednocifren.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Green23 said:

Načuo sam da za Beograd hoće da zabrane međuopštinsko kretanje, kako će to izvesti, ne znam.

 

Stajaće Pandur kod Mekdonaldsa na Vidikovcu ( koji pripada Rakovici ) i neće dozvoljavati da se pređe ulica prema Ceraku (koji pripada Čukarici) . 

Edited by Charlie Foxtrot
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Charlie Foxtrot said:

 

Stajaće Pandur kod Mekdonaldsa na Vidikovcu ( koji pripada Rakovici ) i neće dozvoljavati da se pređe ulica prema Ceraku (koji pripada Čukarici) . 

i pijaca i oba lidla su rakovacki a na dohvat ruke😅

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cavani said:

Sta je na kraju istina to sa Cesima i Poljacima, zna li ko?

 

Verzija koju sam ja čuo ( ne pretendujem da je istinita) ne spominje Poljake, samo da je avion koji su Kinezi poslali u Italiju sletio u Pragu, dal kvar ili dopuna goriva ili šta god već. Uglavnom Česi su našli neki glupi razlog da zaplene sadržinu, tipa neprijavljen sadržaj ili nešto čemu je nedozvoljen tranzit kroz Češku, ili Mars u konjukciji sa Jupiterom..tako neka glupost. Neko pošten iz carinskih službi to leak-ovao u javnost. Digla se frka, Česi poslali avion u Italiju uz izvinjenje i objašnjenje da je u pitanju bio "terrible misunderstanding" glasom madam Avasarale iz "The Expanse"

 

2 minutes ago, laki perkos said:

i pijaca i oba lidla su rakovacki a na dohvat ruke😅

 

I  oba Maksija.....Ja pripadam Rakovici. :lol_2:

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...