Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

13 minutes ago, ciao said:

Posalje ih kuci u samoizolaciju i kontrolise - ovih grupnih karantina vise nema po evropi jer su shvatili da to samo povecava broj obolelih jer ko i nije bio zarazen u karantinu ce se zaraziti

koliko sam skapirao iz obracanja preCednika oni prete tim grupnim karantinom svima koji se vracaju iz inostranstva. msm nije rekao tako ali koriste to kao sredstvo demotivacije da se manje gastosa vraca u zemlju.

inace slazem se sa ovim napisanim u quot-u.

11 minutes ago, SamoFlacko said:

Drzava je trebala prije mjesec dana da kaze da ce svima koji i pored upozorenja budu putovali u sred epidemije, posebno onima preko turistickih agencija, naplatiti sve ono sto se drzava bude u obavezi da angazuje zbog njih, karantin, hranu, vanredne prevoze.

dobar. oni, idioti iz vlasti i strucna lica, su sami preporucivali shopping u milanu.

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

Quote

BEOGRAD/NIŠ - Vlasnici i menadžment hotela Nais izvinjavaju se predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, našim radnicima koji su se uznemirili zbog mogućnosti da izgube svoja radna mesta, kao i svima koji svakodnevno ulažu ogromne napore u borbi protiv koronavirusa.

 

Quote

- Nakon reakcije predsednika Vučića a svesni ozbiljnosti situacije u kojoj se nalazi Srbija odlučili smo da uprkos ekonomskim gubicima koji nam predstoje ipak sve radnike ostavimo na platnom spisku hotela, nezavisno od radnog statusa, do kraja vanrednog stanja. Odlučili smo da sačuvamo sve svoje radnike i njihove porodice da bismo uživali u vremenu koje dolazi nakon pobede nad koronavirusom. Ovo teško vreme zahteva solidarnost svih nas i mi želimo da pokažemo da ćemo uvek biti uz Srbiju. Nastavićemo zajednički borbu protiv koronavirusa i ekonomskih posledica koje je izazvao i pobedićemo!

 

 

Sto bi @Sprivel rekao radila sluzba

 

ali prvo izvinjenje Vucicu a onda radnicima kojima su suknuli otkaze... mrs ugasili se 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Drakaris said:

Trebali su da ih smestaju u studentskom gradu, tamo se bukvalno dolazi na gotovo. Na sajmu nemas privatnosti. Ne moze se telefon napuniti, ne mozes spavati od buke, nikakvu aktivnost nemas. Horor ce biti za svakog ko se bude nalazio tamo.

Sad su zvali ljude da dođu po svoje stvari iz nekoliko domova 😄 Sad kako ćeš pre 5 da uzmeš stvari ako si dalje od Smederva ja zaista ne znam

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tamburinjo said:

 

 

 

Sto bi @Sprivel rekao radila sluzba

 

ali prvo izvinjenje Vucicu a onda radnicima kojima su suknuli otkaze... mrs ugasili se 

I još nekoliko "pitanja".....Vučić se obratio Tončevu (Ivici...brat Novica je ustupio kriznom štabu svoj Hotel u centru Niša), a Ivica na sva usta priča kako su vlasnici Hotela Nais njegove ćerke, a ne on i šta ima država da pomaže privatan Hotel, jer ovaj to jeste, ne znam, da neće da mu subvencioniše krevete ?  Kakve lopurde...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sunshine State said:

@vilhelmina

Vili, tvoji Svedjani ili salju lazne brojke ili nesto rade kako treba, jer broj novih slucajeva i broj smrti je (ruzno za reci) prihvatljiv u ovoj situaciji


Nisu lazne brojke, samo se niti rade testiranja, niti se ljudima omogucava da dodju do lekara. Tek ako se u telefonskom kontaktu nedvosmisleno utvrdi da je neko zaista u ozbiljnom stanju, tek onda mu se kaze gde moze da se javi, kako da do tamo dodje i sve sto treba. Tako da se brojke koje se odavde nadju na worldometers odnose iskljucivo na one kojima vec treba respirator ili su na korak od toga. Ukupan broj bolesnih se ne utvrdjuje i nikad se nece saznati. Verovatno ce se kasnije raditi neke procene. 
Sto se mrtvih tice, pod uslovom da su tu brojke tacne, a zaista nisu visoke kao drugde, onda bi to mogao da bude rezultat ovog goreopisanog pristupa. Ko ce ga znati?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nicklord said:

Sad su zvali ljude da dođu po svoje stvari iz nekoliko domova 😄 Sad kako ćeš pre 5 da uzmeš stvari ako si dalje od Smederva ja zaista ne znam

 

To su neopevani kreteni. Kako ih vecinu znam slobodno mogu da kazem da su SNS olos, vecina dosla po crnogorskoj liniji i vladaju vec godinama u 

svim studentskim centrima. 

 

Pre par dana su izbacili studente i rekli im da ostave stvari, a sada im kazu hitno se vratite po stvari do 26-og u 14h. Ko ne dodje nije problem al ce nam izbacivanje i odlaganje stvari

otezati posao. Gore do ovog virusa mi padaju Nestorovic, Vucic, Nedic heroj na RTS, laganje za prvi slucaj, sns omladina koja uzima kintu i raznosi flajere... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U slucaju tih povratnika je bas nezgodna situacija...kapiram da u tim satorima, po ovom vremenu nije prijatno, niti moze higijena da se odrzava...a sa druge strane, njihovo pustanje u fazonu "kud koji" bi predstavljalo katastrofu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ZiS said:

U slucaju tih povratnika je bas nezgodna situacija...kapiram da u tim satorima, po ovom vremenu nije prijatno, niti moze higijena da se odrzava...a sa druge strane, njihovo pustanje u fazonu "kud koji" bi predstavljalo katastrofu...

Koja je razlika izmedju njih 70-80 i 318000 koji su usli u zemlju samo nekoliko dana ranije ?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zizu said:

Koja je razlika izmedju njih 70-80 i 318000 koji su usli u zemlju samo nekoliko dana ranije ?

 

Nikakva...ti su vec napravili ozbiljno sranje...valjda negde treba i da stane...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NMX said:

 

E jbt, ništa Hajat, ništa SPA, ništa kanapei za doručak...ajde bre jebote, naravno da je horor tu gde su vas doveli...ne znam...baš mi ovakve vesti idu na q. 

 

Poslati avion bilo gde, mimo redovne linije, nije baš posao za 5 minuta, iziskuje mnogo posla. Imaš odluku o karantinu...naravno da će da te sprovedu u isti. Da li je mogao da bleji 28 dana kući? Verovatno....ali jbg, cuti i ne kukaj. 

 

Trebali su svih onih 320.000 od starta tako da dočekuju, pa bi se posle kratkog vremena u zemlju samo vraćali oni, koji stvarno nemaju nikakav drugi izbor. A ne da se šepure po kafićima i raznose "uvozna dobra", koja niko ovde ne želi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...