Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

7 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

Not sure if vox92 or ana.rs. 

 

Nista, 'ajde da svi jurnemo u apoteke, pa neka oni koji se pate sa reumatoidnim artritom ili lupusom ostanu bez neophodne terapije. Super smo solidarni.

Artritis, reuma, lupus - ne ubijaju ovako efikasno i u stravicno kratkom roku kao korona....sa tim se zivi...i paleta lekova protiv navedenih bolesti je siroka. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

'ovaj lek je izdat na recept i ne bi trebalo da ga dajete drugima koji imaju iste simptome, jer biste mogli da im naškodite'

 

Zdravstvo u Srbiji, znam da sam video da je lek na recept, ali eto, nabavlja se glat u apoteci. I to nije jedini. X lekova do sad sam video da u uputstvu pise da se lek izdaje iskljucivo na recept, a u apoteci nista ne pitaju. No, nema veze, srecno bilo svakom ko ga nabavi i proba da iskoristi.

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Pletilja said:

Artritis, reuma, lupus - ne ubijaju ovako efikasno i u stravicno kratkom roku kao korona....sa tim se zivi...i paleta lekova protiv navedenih bolesti je siroka. 

 

Uz veliko postovanje prema Vama i borbi koju vodite (u kojoj Vam zelim ubedljivu pobedu), stvarno ne mogu da doprem do nivoa na kome je ovakvo razmisljanje ispravno. Ne znam, mozda je do godina kojih imam duplo manje (33), mozda sam naivan, ne znam...Ali stvarno se izvinjavam sto ne mogu da razumem.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Robert Koch Institut u Nemackoj kaze da su juce i danas primetili blago smanjenje trenda rasta broja inficiranih u Nemackoj, ali da bi tek u sredu trebalo da moze da da konacnu ocenu. Prema RKI ovo bi trebalo da znaci da se vec primecuju neki blagi efekti socijalng distanciranja (po mom misljenju pre kao rezultat shvatanja opasnosti situacije od strane naroda nego sto je to rezultat prvih preduzetih mera/apela od pre 10 dana). Kazu da se u proseku u Nemackoj detektuje 27 zarazenih na 100000 stanovnika, ali da to, naravno, nije ravnomerno. Najmanje se zarazi u Sachsen-Anhaltu (10 na 100000) a najvise u Hamburgu - 51 na 100000 stanovnika. Takodje kazu da su na osnovu anonimizovanih podataka Telekoma primetili smanjenu mobilnost gradjana, ali da se pokretljivost stanovnistva nije dovoljno redukovala. Ali da veruju da ce dodatne mere dovesti do toga.

Angela u kucnom karantinu jer je jedan lekar, koji ju je pregledao/davao joj vakcinu protiv pneumokoka, testiran pozitivno na coronu. Ali radi "od kuce". Inace je do sada nekoliko puta testirana na coronu (negativno).

Nemci su inace ovih dana organizovali transport nemackih drzavjana koji su (bili) rastrkani po svetu zbog odlaska na odmor pa ih je sva ova obustava letova itd. ostavila izolovanim u inostranstvu, a sad je kao pokrenuta inicijativa na EU nivou da se ovo koordinira za sve gradjane EU.

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Laki21 said:

 

Au jebote.

 

Jel' sigurno ovo snimano ovih dana ili prije 8-9 godina?

 

Ne javlja niko drugi da je looting poceo, a ovo ne izgleda bezazleno, pogotovo podmetanje vatre. Ne treba nista uzimati zdravo za gotovo, i ovo moze biti patka iz Putlerove troll farme, mater im jebem.

 

 

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Honey Badger said:

 

Au jebote.

 

Jel' sigurno ovo snimano ovih dana ili prije 8-9 godina?

 

Ne javlja niko drugi da je looting poceo, a ovo ne izgleda bezazleno, pogotovo podmetanje vatre. Ne treba nista uzimati zdravo za gotovo, i ovo moze biti patka iz Putlerove troll farme, mater im jebem.

 

 

 

Malo pre mi stiglo na WH. Pretpostavio sam da je sveže. Valjda nije neko šerovao neki stari snimak.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Laki21 said:

 

Malo pre mi stiglo na WH. Pretpostavio sam da je sveže. Valjda nije neko šerovao neki stari snimak.

 

Kao sto Clash rece, nije iskljuceno da ce se desiti ali ipak ne treba prenositi sve i svasta sto se nadje na internetu. Ocigledno je stari snimak, jer zasto bi neko provaljivao u Poundland ili palio prodavnicu odjece.

 

Ovo se desilo 2011 ili 2012 godine za vrijeme London Riots. 

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

On 3/21/2020 at 6:34 PM, Plavi Golub said:

 

Najjaci uticaj bi bio da su se odmah na prvoj KZN pojavili sa maskama i rukavicama, bar onda kad su resili da tarabe.

 

Bar 40% bi se usra*o plus ovi razlozni, a onda bi se i budale sklonile. Pored epidemiologa fali im psiholog, ali ne ovi estradnog tipa. Zeznuli su se.


 

Ja treba da im kazem:

 

spacer.png

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

To je tema za politiku, ali ovo sta radi EU ili bolje reci sto ne radi nista ce biti veliki udarac za ionako poljuljanu EU svim i svacim. Kinezi i Kuba salju doktore u Italiju a administracija EU ne moze da koordinise povratak svojih gradjana nego svaka zemlja za sebe organizuje letove. Reakcija se svela na pravimo se ludi dok ne prodje i apel da se peru ruke redovno.

Edited by CLakiSH
Link to comment
Share on other sites

Mali (i veliki) kriminalci nisu zamrzli svoje aktivnosti zbog corone, to je definitivno.

Pre 2 dana su uhapsili neku budalu (51 godinu star Nemac)  koji je olabavio sine na brzoj pruzi izmedju Kelna i Frankfurta kod nekog mosta (gde ICE vozovi regularno voze preko 200km/h, pa sve i do 300km/h) :krstipd4:

https://www.fnp.de/frankfurt/deutsche-bahn-db-anschlag-ice-strecke-koeln-frankfurt-verdaechtiger-schrieb-brief-merkel-zr-13607984.html

 

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče maski, bruka i sramota je ako cena bude 120din. A evo i nekoliko razloga zašto. Firma gde radi tašta je dobila nalog da napravi 60k maski, marža koju smeju da naplate je 0 dinara.  Ko zna koliko takvih firmi ima. Firma gde radi supruga od kolege je dobila nalog da uveze iz Kine što više može maski, zaboravih koliki je prvi kontigent koji su poručili, marža je 0 dinara. I na kraju da spomenemo maske koje su dobijene kao humanitarna pomoć Kine pa i maske koje je vlada platila, platila ih je novcem svojih građana...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Knipex said:

Što se tiče maski, bruka i sramota je ako cena bude 120din. A evo i nekoliko razloga zašto. Firma gde radi tašta je dobila nalog da napravi 60k maski, marža koju smeju da naplate je 0 dinara.  Ko zna koliko takvih firmi ima. Firma gde radi supruga od kolege je dobila nalog da uveze iz Kine što više može maski, zaboravih koliki je prvi kontigent koji su poručili, marža je 0 dinara. I na kraju da spomenemo maske koje su dobijene kao humanitarna pomoć Kine pa i maske koje je vlada platila, platila ih je novcem svojih građana...

Sta hoces to je super.

Prema poznatoj teoriji dr. Puzigace maske trebaju da prvo kostaju 1300 evra komad da bi prvo pokupovali  oni kojima treba pa ce onda trziste regulisati ostalo i bice maski po pristupacnoj ceni od 467 ojra komad.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, CLakiSH said:

Sta hoces to je super.

Prema poznatoj teoriji dr. Puzigace maske trebaju da prvo kostaju 1300 evra komad da bi prvo pokupovali  oni kojima treba pa ce onda trziste regulisati ostalo i bice maski po pristupacnoj ceni od 467 ojra komad.

Jel to čitao u "Trećem oku" 😁

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...