Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

 

2 hours ago, fancy said:


 

 


E, aj leba ti da izađemo malo više iz zavere.

Uđi u kuću i ostani tu.

Sent from my SM-N950F using...
 

 

prvo rado bi ostao kuci, al me teraju na posao:classic_dry:

drugo, sve je stvar uverenja.. nisam trazio, al malopre naletio na ovo..

https://drive.google.com/file/d/1pZkY_s5d8VKR5IH2hbQu8GOarnTYtfIF/view

al i mimo toga, i dalje sam u redu onih koji smatraju da je ovaj virus kao i ova prethodna dva iz te familije, dizajniran(tm) i da nema puno veze sa tim sto kinezi jedu svakakva govna..

pri tom, nije ni tajna da se i u ovom momentu, radi na stvaranju virusa africkog slona i africke zirafe.. vreme ce pokazati..

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Skyglider said:

90569985_2921655394561752_40568298192062

 

 Interesantno , secam se kao da je juce bilo,  za vreme bombardovanja te godine nisu bile tako puste ulice, cak ni za vreme uzbuna..  A za vreme pomracenja svi po kucama....   Cak i ja sam za vreme bombardovanja  cak isao i na pecanje  pa doziveo da mi 2 rakete prozuje iznad glave u brisucem letu....    Dok sam za vreme pomracenja iznajmio SONY PS 

 

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Pletilja said:

Deluje verodostojno ali ne mogu da verujem da se i tako nesto dogadja: 

" AM SAMO JEDAN IZRAZ: SVINJE!!

..i usput se izvinjavam svinjama koje su krajnje inteligentne životinje.

Kinesku dostavu maski za disanje za Italiju su prisvojili Poljaci Česi.
Toliko o europskoj solidarnosti!
Ove dcije zemlje su blokirale materijal koji je hitno potreban Italiji.

Maske za disanje i respiratori su trenutno tražena roba - to očito dovodi do sramotnih odluka.
Talijanski list "La Republica" izvještava da su Poljska i Češka prisvojile 680.000 maski i tisuće respiratora

Dva, jedan od drugog, nezavisna transporta, su zaustavljena na granici ovih zemalja i roba je zaplijenjena.
Prvi transport je bio iz Kine - 680.000 maski i tisuće respiratora su zaplijenili Česi.

Osim nedostatka solidarnosti s Italijom, treba naglasiti da su oba transporta bila označena i deklarirana kao humanitarna pomoć.

Češki mediji su na početku pisali kako je to roba koja je ukradena u Češkoj. Međutim, objavljivanjem slika je postalo jasno i vidljivo da su transporti bili označeni kineskom i talijanskom zastavom.

U međuvremenu je sav taj materijal podijeljen češkim bolnicama.
Češki ministar unutarnjih poslova Jan Hamacek je na Twitteru priznao da se radilo o greški tvrdeći kako je samo "mali dio" ispopruke bio zamišljen kao humanitarna pomoć.

Iz Kine je krenuo novi transport za Italiju.

U Poljskoj su pogranični dužnosnici također zaplijenili pošiljku koja je bila namijenjena Italiji: radilo se o 23.000 maski za disanje.

Talijanske vlasti govore - i to službeno - o ozbiljnom i apsurdnom incidentu:@
--------------------------------
Ja govorim o podlom i sramotnom incidentu bez presedana.
Neke zemlje i neki ljudi u ovakvim situacijama pokazuju svoje pravo lice.
Toliko sam bijesna da skoro priželjkujem da se zbog korone raspadne EU i da se iznova formira. Bez ovih i ovakvih.. nemam pada mi na pamet prava riječ kako da ih zapravo nazovem 🤮🤮🤮🤮

 

Stoka. Naučili majmuni to u komunizmu od Rujkana. Sad bi EU trebala da ih laganica isključi. Ovo je sve samo ne evropske vrednosti. Razumem da se neko ne rasteže baš u ovoj situaciji da pomaže drugima, ali da kradeš humanitarnu pomoć namenjenu najugroženijoj zemlji u Evropi je dno dna. To je nivo iznad lopovluka i drumskog razbojništva. Obzirom na situaciju u Italiji ovo je ubistvo, jedino nisam siguran da li može da se ublaži sa nehatom ili odmah da ide realna kvalifikacija sa predumišljajem.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

Deluje verodostojno ali ne mogu da verujem da se i tako nesto dogadja: 

" AM SAMO JEDAN IZRAZ: SVINJE!!

..i usput se izvinjavam svinjama koje su krajnje inteligentne životinje.

Kinesku dostavu maski za disanje za Italiju su prisvojili Poljaci Česi.
Toliko o europskoj solidarnosti!
Ove dcije zemlje su blokirale materijal koji je hitno potreban Italiji.

Maske za disanje i respiratori su trenutno tražena roba - to očito dovodi do sramotnih odluka.
Talijanski list "La Republica" izvještava da su Poljska i Češka prisvojile 680.000 maski i tisuće respiratora

Dva, jedan od drugog, nezavisna transporta, su zaustavljena na granici ovih zemalja i roba je zaplijenjena.
Prvi transport je bio iz Kine - 680.000 maski i tisuće respiratora su zaplijenili Česi.

Osim nedostatka solidarnosti s Italijom, treba naglasiti da su oba transporta bila označena i deklarirana kao humanitarna pomoć.

Češki mediji su na početku pisali kako je to roba koja je ukradena u Češkoj. Međutim, objavljivanjem slika je postalo jasno i vidljivo da su transporti bili označeni kineskom i talijanskom zastavom.

U međuvremenu je sav taj materijal podijeljen češkim bolnicama.
Češki ministar unutarnjih poslova Jan Hamacek je na Twitteru priznao da se radilo o greški tvrdeći kako je samo "mali dio" ispopruke bio zamišljen kao humanitarna pomoć.

Iz Kine je krenuo novi transport za Italiju.

U Poljskoj su pogranični dužnosnici također zaplijenili pošiljku koja je bila namijenjena Italiji: radilo se o 23.000 maski za disanje.

Talijanske vlasti govore - i to službeno - o ozbiljnom i apsurdnom incidentu:@
--------------------------------
Ja govorim o podlom i sramotnom incidentu bez presedana.
Neke zemlje i neki ljudi u ovakvim situacijama pokazuju svoje pravo lice.
Toliko sam bijesna da skoro priželjkujem da se zbog korone raspadne EU i da se iznova formira. Bez ovih i ovakvih.. nemam pada mi na pamet prava riječ kako da ih zapravo nazovem 🤮🤮🤮🤮

 

Pa zar ta humanitarna pomoc ne stize direktno u Italiju?

Link to comment
Share on other sites

Poznato je da je iz svake tacke na planeti Zemlji moguce kretanje ka severu, jugu, istoku i zapadu. Osim kada se nalazite na severnom polu, odatle mozete ici samo na jug. I slicno za juzni pol, odatle moze da se ide samo na sever.

 

Zasto ovo pisem, pa zbog toga sto sam procitao postove u kojima se trenutni predsednik oslovljava sa Coa, Vucko, hvale se njegovi potezi, predvidja se da ce da bude nas Milo. A on i njegova stranka jedino ispravno sto mogu da urade je da u sto kracem roku mirno napuste vlast.

 

Danas je nedelja, 22.03. Jos prosle nedelje, u sredu, cetvrtak, petak smo slusali protivljenja da se zatvore skole, isti taj Kon je pricao kako je besmisleno sada ih zatvarati, da to treba odloziti za kraj meseca, izlazili su i Vucic i Nestorovic i objasnjavali kako necemo preduzimati nikakve mere i da zivot nece stati. To je bilo pre devet dana, kada je bilo svega nekoliko slucajeva u Srbiji. Danas ima ispod 200 registrovanih slucajeva, od oko 13 500 umrlih od virusa skoro 11 500 je umrlo u cetiri drzave, ali je u nedelju uvedeno vanredno stanje, predsednik i premijerka besne na ljude, nazivaju ih sebicnima, govore da je stanje ozbiljno.

 

Sta se to promenilo u samo dva dana? Kako to da u petak necemo ni skole da zatvaramo, a u nedelju zatvaramo sve? Bice da tog "Coa, Vucko i nas Milo" nije ni najmanje briga da li ce neko da umre i koliko ce da ih se zarazi. Video je Trumpa kako se podsmeva virusu, pa je i on mislio tako, da posalje poruku kako mi nismo kao drugi, ne panicimo i necemo da zatvaramo nista. Onda je palo uvrtanje usiju, jer kontinent i svet tako funkcionisu i ne moze niko da se igra sa milion zarazenih ljudi dok drugi zaustavljaju sve i ekonomiju i rizikuju finansijsku katastrofu, za sta - da u jednoj zemlji postoji milion zarazenih koji mogu opet da izazovu epidemiju.

 

Zato su mu rekli da ce da izoluju Srbiju i odjednom se od dozvole da se odrzava fudbalsko prvenstvo pred publikom ("virus se ne prenosi na otvorenom") doslo do toga da se sve zatvara, da se zavodi vanredno stanje i da se zavodi rezim cvrste ruke u kojem niko nece moci da promoli nos, a da ne bude uhapsen.

 

Ima Vucic ciljnu publiku i za to. On i jeste cas demagog koji se ulizuje narodu, cas patricij koji sa prezrenjem gleda na plebs koji glasa za njega. Jedino upada u oci sto je doziveo metamorfozu za dva dana, ali takve su prilike i sad cemo gledati vladara koji se zgrazava nad onim sto podanici rade, a do pre nedelju dana smo gledali demagoga koji svima prica kako sve ostaje isto.

 

Tapsanje lekarima i zdrastvu u 20:00 mi je besmisleno, da ne upotrebim goru rec. Kao sto su psi u Pavlovljevim eksperimentima nauceni da ocekuju hranu cim cuju odredjen zvuk, tako se sada opravdava jedno totalno iracionalno ponasanje samo zato sto mnogi u okolini rade to isto i samo zato sto se dobija dusevna hrana u osecanju da se "radi ispravna stvar". U drustvu u kojem medicinski radnici rade u bednim uslovima i bedno su placeni, a da se niko ne zapita zbog cega je to tako i zasto se bacaju pare na razne gluposti, umesto da lekari budu jedni od najplacenijih ljudi u drzavi, tapse se u 20:00, kao da vazduhom hara virus ludila, a ne Covid - 19.

 

Odluka u Crnoj Gori da objavljuju imena ljudi koji su u samoizolaciji je skandal, ali me uopste ne cudi sto je ona moguca u jednom takvom drustvu u kojem vladar suvereno vlada vec dve - dve i po decenije. Nije problem odluka, problem je navikavanje na jedan totalitarni sistem u kojem ce se smatrati normalnim da postoji jedan covek ili grupa ljudi koji ce moci da odlucuju u ime svih i ako oni kazu da se potkazuju oni koji ne misle isto, to ce se i desavati.

  • Like 25
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Doc Holiday said:

 

 Interesantno , secam se kao da je juce bilo,  za vreme bombardovanja te godine nisu bile tako puste ulice, cak ni za vreme uzbuna..  A za vreme pomracenja svi po kucama....   Cak i ja sam za vreme bombardovanja  cak isao i na pecanje  pa doziveo da mi 2 rakete prozuje iznad glave u brisucem letu....    Dok sam za vreme pomracenja iznajmio SONY PS

 

To je lako objasnjivo.

 

Dok god je pretnja takva da ce samo odredjen deo stanovnistva stradati, dotle ce vecina da misli "ma nece mene valjda" i nece pridavati opasnosti veliki znacaj. Kod pomracenja Sunca je vladalo uverenje da ce svi koji budu posmatrali taj fenomen morati da se suoce sa groznim posledicama po zdravlje. Otud i prazne ulice.

 

Ljudi koji odlaze u crkvu za vreme epidemije, ljudi koji odlaze u kafice, penzioneri koji se krecu, niko od njih to ne radi jer je glup (mozda je poneko neobavesten, ali to je sve). Te ljude jednostavno nije briga, oni koji su relativno dobrog zdravlja racunaju da im nece biti nista, oni koji su bolesni racunaju da ih bas briga i ako umru. Malo ljudi se bas boji smrti, ljudi se vise boje procesa umiranja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

.

 

Makron postavio Dzonsonu ultimatum, s pretnjom da ce zatvoriti granice ka Britaniji... po pisanju francuske stampe...

 

 

https://www.liberation.fr/planete/2020/03/21/coronavirus-les-coulisses-du-bras-de-fer-entre-emmanuel-macron-et-boris-johnson_1782622

 

Après un ultimatum sur la question des frontières, le Premier ministre britannique a dû se résoudre à «demander», non sans réticence la fermeture des lieux de rassemblement dans son pays.

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, CLakiSH said:

Oni prvo srokaju London

 

Fuck that, daj neki bolji scenario.

 

 

44 minutes ago, Plavi Golub said:

Ako je tacno ovo za Poljake i Cehe (zelim jako da verujem da nije), trebalo ih je ostaviti Rusima u medvedjem zagrljaju. Preterujem, ali je jace od mene. I samtram da je ostatak EU ispao govedo prema Italijanima.

 

Najvjerovatnije lazna informacija izasla iz Putlerove troll farme. 

 

I da nije, nego da je susta istina, ne mozes reci da su svi Poljaci i Cesi banditi i da ih treba podati Rusima na jebanje. Mislim, dajte malo samokontrole. 

 

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nemacka uvela (na nivou cele zemlje) zabranu okupljanja vise od 2 osobe na javnim mestima (ocekuje se da sad uskoro Angela odrzi KZS). Izuzetak su porodice, ili ljudi koji zive u istom domacinstvu ili ako ima neki vazan poslovni razlog ili sahrana. Nece se izdavati posebne propusnice. (Detalji uskoro)

Link to comment
Share on other sites

postoje glasine da lek za malariju, u kombinaciji sa jos necim moze da se koristi kao tretman.

Kao sto mozda pretpostavljate, ako imate recept za ove lekove i pokusate da ih uzmete regularno u

privatnoj apoteci u BGu, primeticete da necete uspeti da ga nabavite, jer

je nekim cudom nestao sa polica i premesten verovatno na bezbednije mesto, za eventualnu zastitu 'bitnijih' slucajeva...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Sve to stoji. Meni cak nije ni bitno ko je govornik u tom mom videu. Zanimljiva je teorija. Mada zvuci kao teorija zavere, ali ce verovatno takva i ostati, jer ipak se ne sme stati putu razvoja.

ne postoje teorije zavere, postoje samo zavere.. elita je dodala tu sintagmu "teorija" zaveri, da bi je ponistila(tm) i predstavila zaveru laznom:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kido from Junkovac said:

postoje glasine da lek za malariju, u kombinaciji sa jos necim moze da se koristi kao tretman.

Kao sto mozda pretpostavljate, ako imate recept za ove lekove i pokusate da ih uzmete regularno u

privatnoj apoteci u BGu, primeticete da necete uspeti da ga nabavite, jer

je nekim cudom nestao sa polica i premesten verovatno na bezbednije mesto, za eventualnu zastitu 'bitnijih' slucajeva...

 

Lek je inače na "D" listi. Ne prepisuje se, ne izdaje se ali može da se uveze (ne testira ga ALIMS, čini mi se, nego prihvata test iz inostranstva, nek me ispravi neko ako grešim).

 

I samim tim nema ga mnogo. Koliko znam, koristi se više za lečenje reumatoidnog artritisa.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Honey Badger said:

Najvjerovatnije lazna informacija izasla iz Putlerove troll farme. 

 

I da nije, nego da je susta istina, ne mozes reci da su svi Poljaci i Cesi banditi i da ih treba podati Rusima na jebanje. Mislim, dajte malo samokontrole. 


U pravu si. To ima vise smisla. Ovi na destrukciji EU rade vise od pet godina. Brzi mi je prst od pameti.

 

Na ladjenje do ujutru.12h samoban.

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...