Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, Laki John Terry said:

Ok, znaci crkve se ne zatvaraju tokom epidemije. SPC je jaca od drzave, drzava u drzavi ili kako vec.

 

I cemu onda sve mere, ako ce neko tek tako da odluci da ga boli cvetko za odluku vlasti?

Ja rekoh mom popu:

Ako mi dodjes u kucu, a najavio je da dolazi da sveti vodu - prijavicu te policiji da krsis zabranu izlaska.

Jbg, ima preko 65 godina i mecka je zaskripala ulicom k`o u Monci.

O anatemi ne razmisljam.

:classic_ninja:

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Klotzen said:

Ovde u NS u prodavnicama što se tiče hrane ima svega. Jedino s vremena na vreme nestane kvasca ali nije ga problem naći ako se obiđe 3-4 radnje tako da nema ni potrebe da se ograničava. Jedino što sam video da se ograničava su hemija i alkohol jer su to deficitarni proizvodi na našem tržištu. Još nisam bio u apoteci da vidim jel ima ograničenja na kupovinu lekova a na TV sam video da je ograničena kupovina maski.

Sad dosao iz Univera kod mlekare, NS.

Ogranicava se ulaz, ne ceka se dugo, drzi se razmak. Radnici sa maskama i rukavicama, kasirke sa maskama, zastitnim naocarima, i dodatno stavljen veliki pleksiglas ispred svake kase. Razmak na kasama oznacen 2 m i idu brzo kase. U radnji ima bukvalno svega i koliko sam video nema ogranicenja.Od tih neophodnih artikala ja sam uzeo 5 kg brasna, 2 flase ulja, 5-6 pakovanja testenine, 2 kartona vode, 2 kg pirinca pa ne znam da li ima ogranicenja na nesto vise. Mislim kod mene je ovo kolicina za nedeljnu nabavku ali generalno ima bas svega ali i nisam video da neko sad uzima 20 litar ulja ili 10 pakovanja toalet papira.

Takodje voce i povrce sve redovno.

Ima i kvasca, samo treba pitati na kasi. 
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ljudi ako je neko isao u nabavku, imam pitanje. S obzirom da dopustaju samo po par ljudi u prodavnice, da li barem vode racuna o tome koliko neko uzima sa rafova, to jest ima li ogranicenja koliko se moze poneti?

Sad došao iz kupovine, Maxi, barem ovaj u kom sam bio i koji nije mnogo mali, niti navodi upozorenje za broj ljudi niti kontroliše koliko ljudi ulazi, gde stoje, kakav je red na kasi. Kao da je sve u normali.
Bas razocaravajuce
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Kronostime said:

Ja rekoh mom popu:

Ako mi dodjes u kucu, a najavio je da dolazi da sveti vodu - prijavicu te policiji da krsis zabranu izlaska.

Jbg, ima preko 65 godina i mecka je zaskripala ulicom k`o u Monci.

O anatemi ne razmisljam.

:classic_ninja:

 

Ti imas popa? aubrate :classic_ninja:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kad smo vec kod servisnih informacija, stiglo je danas mailom obavestenje od banke( Intesa ) za moratorijum na kredite.

A vidim sad i da mi kartice isticu u aprilu kao i registracija, Kako li ce to fercerati ako bude totalni karantin?

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Kronostime said:

Ja rekoh mom popu:

Ako mi dodjes u kucu, a najavio je da dolazi da sveti vodu - prijavicu te policiji da krsis zabranu izlaska.

Jbg, ima preko 65 godina i mecka je zaskripala ulicom k`o u Monci.

O anatemi ne razmisljam.

:classic_ninja:

 

 

dosao pop da sveti vodicu.

 

5 minuta kasnije:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Image

 

 

:classic_biggrin:

 

 

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

slusajuci nase epidemiologe i strucnjake, stice se utisak da su znanja ko i prosecan srbenda koji se interesuje za ovu temu od unazad 10 dana..

izjavljivati da je virus u cirkulaciji, pa samo nakon 3 dana da nije, je malo reci neozbiljno, pogotvo od kona(ako je to zaista i bio slucaj), posto sam drzo da bar on zna sta prica...

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Asterion said:

Da pitam i ovde...aftershave ...ono za dezinfekciju obraz posle brijanja...koliko ima etanola/izopropanola?

To ima 50 - 60% . Verovatno  moze  da se koristi i hipermangan za dezinfekciju, ako može hidrogen, samo ako neko do sada nije pravio rastvor, neka se prvo informise, jer može da bude dosta korozivno i za kožu i za odeću.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li pratite na twiteru, 30 Srba na Baliju, ne mogu da se vrate, nemaju smestaj, nemaju para. Neka riba proziva sve od Vucica pa na dalje da se pomogne, kaze da su otisli dok je sve bilo ok, u medjuvremenu joj provalili na instagramu da je stavljala story pod nazivom Corona trip i da su otisli pre nekih 10-15 dana.

Ne znam sta da mislim o ovome, ne osudjujem nikoga, treba pomoci ljudima, ali brate, selo gori a baba se ceslja.

Link to comment
Share on other sites

Dom zdravlja Novo naselje, NS

 

 

Tačno je da je doktorka iz Doma zdravlja na Novom naselju pozitivna na koronu i ona je od 10. marta u karantinu. Svi njeni kontakti su provereni od strane Instituta za javno zdravlje Vojvodine, dve doktorke i tri sestre koje su bile sa njom u kontaktu su stavljene u izolaciju i sve su testirane
negativno. Provereno je i 10 pacijenata koji su takođe u izolaciji i svi oni su bez simptoma. Postoje dezinformacije koje neke osobe šire da je objekat zatvoren što nije istina, preduzete su neophodne mere koje su propisane, a nije registrovan ni jedan novi oboleli koji ima veze sa ovim slučajem
” – kaže Bojat.

Izvor: Telegraf.rs

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...