Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

46 minutes ago, vilhelmina said:


Ne verujem da ce im doci kad im se premijerka izdire i samo sto im ne psuje sve po spisku. Na kraju samo sto nije sutnula onu stolicu i pljunula novinara. Pitam se da li ta razume da su ona i narod kojem se obraca, taj sto ne moze da se obuzda i ostane kod kuce, ustvari odraz jednog istog mentalnog sklopa u ogledalu. Bahato,  kabadahijsko ponasanje s obe strane. Ma naravno da ne razume, i ja svasta pricam.

Strasno.

 

U pravu si sustinski, a prakticno - ta stoka i ne razume drugi jezik.

 

Zato je i glasala ove kabadahije na vlasti.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam jos prosle nedelje pisao kako je potpuna idiotarija pustiti trzne centre i ug.objekte da rade..potpuno odsustvo mozga. 

Gledam ove snimke iz Italije,gledam cifre..jezivo..horor!! Ne dao nam bog italijanski scenario..oni su 50.godina ispred nas..ovde bi all hell broke loose kad bi tako nesto krenulo. Mi nemamo kapacitet ni da sahranimo tolike ljude,a kamoli da lecimo

Kompletni lockdown 2 nedelje. Na ulicu samo do prve prodavnice ili apoteke. Sa maskom. Ekonomski smo vec na*ebali,to je vec izvesno. Daj da se sacuvamo najgoreg scenarija.

Edited by Crni Bombarder
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, SamoFlacko said:

Bukvalno tih dodatnih dva dana kafica moze da donese hiljade zarazenih.
Moze jedan sat da bude koban. I ladno pustaju da se ljudi izduvaju jos jedan vikend.
Jos ih upozoris, imate jos ovaj vikend, izadjite svi, ko zna kad cete opet. Jebote.



Zato mislim da neke zemlje pokusavaju da kontrolisu situaciju, da bi izbalansirali. 
Nemacka pre svega, evo danas se cuo sa jednim od najboljih prijatelja, koji zivi u Hamburgu, on sedi kuci, i zbog vrste posla radi od kuce, ali kaze da je tamo bas lezeran stav svih, kao da im se najavljuje i daje sansa pre nego se uvedu mere. A sa druge strane bivsi kolega koji je u Studgartu malo drugaciju pricu prica. A i po nacinu pisanja o virusu vidim da jedan situaciju smatra dosta ozbiljnije od drugog. 

Link to comment
Share on other sites

 

Zato mislim da neke zemlje pokusavaju da kontrolisu situaciju, da bi izbalansirali. 

Nemacka pre svega, evo danas se cuo sa jednim od najboljih prijatelja, koji zivi u Hamburgu, on sedi kuci, i zbog vrste posla radi od kuce, ali kaze da je tamo bas lezeran stav svih, kao da im se najavljuje i daje sansa pre nego se uvedu mere. A sa druge strane bivsi kolega koji je u Studgartu malo drugaciju pricu prica. A i po nacinu pisanja o virusu vidim da jedan situaciju smatra dosta ozbiljnije od drugog. 

 

Njemacko zdravstvo je mozda i najjace, i moze im biti da se ponasaju tako. Nama ne moze jbg. Pa pogledaj broj umrlih u Njemackoj, a udarila ih je epidemija.

 

bb286fb3ede755d9b56495da7dcdb1be.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Cekaj, kako je sedi kuci i ne izlazi refleksna i ogorcena borba za kontrolu sopstvenog zivota i donosenje odluka u njemu, i budi taj cuveni srbski inat, a ima da zaokruzis Vucica inace otkaz/dete nema faks/i dete ti dobija otkaz/evo ti dva kila brasna ne trigeruje taj refleks i cuveni srbski inat da kazes - necu, teraj se u kurac i ti i stranka i jebacemo vam sve po spisku prevrsili ste i daru i meru? Posto je ovo sto se sada desava smejurija u odnosu na taj pritisak na izborima.

 

Tako da mislim da ti teza bas nema uporiste u realnosti. Naravno da je sve politicki, jer je Vucic izasao i molio pa onda pretio i apsolutno svi ovi matori koji se sad setkaju njemu svesno ili nesvesno teraju inat.

 

 

 

Velika je razlika izmedju ovih stvari Mek. Kad treba da glasa njemu je, gledano iz njegove perspektiva, jedina razlika koga ce taj dan zakruziti, dakle sve radnje pre i posle su mu iste, te ako mu vec obecavaju nesto ili prete da ce izgubiti ako to ne uradi, ako ne zaokruzi njih vec nekog drugog, jasno je da ce popustiti. Medjutim sa ovim, ti mu menjas sve. Tamo je na vremenskoj liniji izmenjeno 2-5 sekundi njihovog zivota, kad olovkom ide po listicu, da li ce zaokruziti broj 1 ili recimo 7, sve ostalo ostaje isto, a ovde tebi se menja svaki sat, prosto su ti oduzete mogucnosti da  donosis odluke iz sata u sata sto ti menja zivot iz korena i to onda logicno izazivv revolt i potrebu za kontra akcijom.

 

 

45 minutes ago, christofer said:

Bice lepo vreme za vikend, steta da se malo ne iskulira. Inace, zadnjih par dana, ljudi kao da moraju da sede u kaficima....u par ovih oko zgrade su pune baste svaki dan, cak i onih loji su uvek poluprazni. Igraliste u parku puno dece, teretana na otvorenom puna pustenih klinaca koji bas i ne gledaju casove na tv-u.....
 

 

Sasvim logicno i ocekivano. Ako kazu da nesto sto je dostupno i sastavni deo zivota ljudi od sutra, ili sledece nedelje ili sledeceg meseca, nebitno, vise nece biti dostupno, svi ce, cak i oni koji nisu nameravali da to urade danas da nije bilo zabrane, to  uraditi kako bi iskoristili poslednju sansu, sasvim prirodna ljudska reakcija.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Del Piero said:

Danas, juce, nemam pojma. Uglavnom valjda vezano za ovu pomoc koju smo dobili od Norveske. 

 

@CLakiSH

 

Molim te prekopiraj onaj post o tvom kolegi iz magacina (Socijalna distanca u doba korone)  uz ovu Del Pierovu fotku. Perfect match.

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Vise bi mu (im) u pedagoske svrhe pomoglo da su i ovi troje sa leve strane stavili maske nego Anino size. Samo kazem. 

A, čemu i one svakodnevne KZN na kojima niko ne nosi maske, okupi se gomila njih u zatvorenom prostoru i ubeđuju nas da treba da izbegavao kontakte, da držimo distancu, nosimo maske. Čemu 2-3 lekara sede 2 sata i slušaju monolog premijerke, izigravaju scenografiju, umesto da su na radnom mestu ili da ofmaraju kako bi mogli da sutra rade svoj posao. A, sve što premijerka priča sat-dva može da stane u par minuta pametno sročenog saopštenja koje može da pročita pristojan novinar, spiker.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi iz privatnog sektora koji ostaju bez prihoda, a takvih je mnogo, ce za mesec dana skrckati neku bednu ustedjevinu. Posle toga, ako se ovo ne okonca ubrzo, nastace haos. Porodice ce bukvalno ostati bez hleba. Ja prosto ne mogu da verujem da niko od nadleznih o tome ne razmislja, da trazi resenje u vidu dotiranja za makar minimalce, ukidanje doprinosa...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Del Piero said:

Danas, juce, nemam pojma. Uglavnom valjda vezano za ovu pomoc koju smo dobili od Norveske. 

Pazi,ja odavno pricam u svojoj okolini da je on kompletno lud. Niko ne moze da me ubedi da nema neki ozbiljan psihicki poremecaj. Ali sam ocekivao da ce bar u ovako kriznoj situaciji da se ponasa odgovorno. No,bolest je jaca.

Sto je najgore - ja sam ubedjen da je on cak smatra da bi nosenjem maske pokazao slabost,umesto da razume da bi to bio dobar primer. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Vise bi mu (im) u pedagoske svrhe pomoglo da su i ovi troje sa leve strane stavili maske nego Anino sizenje. Samo kazem.

 

kakvu bi poruku gradjanima poslao time da je stavio masku?

 

1. mogli bismo svi da nosimo masku kad smo napolju i kad smo u blizini drugih ljudi.

2. vidi ga nosi masku, a mi nemamo danima gde da ispazarimo istu, a za njega (njih) ima.

 

 dobro je on promislio pre nego je odlucio kako je ipak svrsishodnije biti bez maske. :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kalistenika u rutini said:

 

kakvu bi poruku gradjanima poslao time da je stavio masku?

 

1. mogli bismo svi da nosimo masku kad smo napolju i kad smo u blizini drugih ljudi.

2. vidi ga nosi masku, a mi nemamo danima gde da ispazarimo istu, a za njega (njih) ima.

 

 dobro je on promislio pre nego je odlucio kako je ipak svrsishodnije biti bez maske. :smiley33:

 

Pa sta onda pizde na ljude, pardon my French? 

 

PS: 3. Nisu Srbi ...

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Crni Bombarder said:

Sto je najgore - ja sam ubedjen da je on cak smatra da bi nosenjem maske pokazao slabost,umesto da razume da bi to bio dobar primer. 

Sigurno, to ne ide uz njegovu pricu mucenika i heroja nacija koji se nicega ne boji.

Edited by Del Piero
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...