Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Rheinland-Pfalz zabranio okupljanje grupa s vise od 5 ljudi, zatvaraju se restorani itd. Dozlogrdilo im da gledaju kako narod boli uvo za preporuke, ponasaju se kao da se nista ne desava, prave zurke i piknike, pa su uveli zabrane.

Takodje saopsteno narodu da, u zavisinosti od ponasanja naroda u subotu, na sastanku Vlade i predstavnika pokrajina u nedelju ce se odluciti hoce li se uvesti generalna zabrana izlaska iz kuce (osim na posao i u nabavku namirnica i lekova) ili ne.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, NMX said:

 

Jer su imbecili ceo dan širili vest da se zatvaraju pumpe. Na stranu što ne mogu jer i policija toči tamo, hitna isto....ali ta ideja...da se zatvore pumpe a prodavnice da rade?!? wtf...

 

Tako da podržavam AV ovde...krivična svim majmunima koji šire ovakve vesti...šupičkumaterinu debili debilni

 

 

Na brzinu, "Dobar dan, izvolite vi ste srecni dobitnik nagrade 6 meseci zatvora! Nadam se da ce vam prijati, dovidjenja". 

Link to comment
Share on other sites

Ne pomaze nista bez mjera drzave.
Nama su prvo zatvorili kafice, mobilijar ostao. Ljudi kupovali na trafike kafe i sjedjeli ma terase, sledeci dan mjera da se mobilijar skloni.
Zatvorene teretane, ljudi treniraju napolje, isla onda zabrana i napolje bilo kakvih sportskih aktivnosti.
Juce zatvorili parkove jer se narod bacio u setnju.
Tako da iskljucivo zabrane djeluju.
Pokusavale su gazde kafica da sjede u lokalima sa par ljudi, zakljucani i sa pogasenim svijetlima ali su ih hapsili kao najvece kriminalce.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

https://mondo.rs/Foto/a1298347/Vernici-na-liturgiji-i-pored-ZABRANE-IZLASKA-zbog-KORONA-VIRUSA-FOTO.html

 

Pa super... kada krene da steze u grlu, obratite se bogu.

 

Inace, setnja nije zabranjena, vec bliski kontakt. Dakle, ako drzis odstojanje, nema razloga da ne mozes u setnju. Niko to nije zabranio.

Edited by Laki John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Dobro, opet bolje sto su na otvorenom nego u kaficu/restoranu/kafani.

 

Evo i ja danas, posle 7 dana odlaska samo do prodavnice, planiram da se pustim malo do grada sa lepsom polovinom i prosetamo, dok se moze 🙂

 

 

 

images?q=tbn:ANd9GcQ_XRPmqRBznBp9lFDE6xu

 

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Knipex 4 Laki said:

Kod mene danas ispred pošte 50-60 ljudi u gomili čeka. Šta čekaju pojma nemam.

 

Inače nezvanična informacija je da će tokom sledeće nedelje biti uvedeno da je kretanje bez potvrde dozvoljeno od 12h do 16h.

 

18 minutes ago, kalistenika u rutini said:

plasim se da nije samo novom pazaru danas ovakva slika.

 

jos se danas deli socijalana pomoc, roma na sve strane, roma koji su svako malo na relaciji srbija - italija/austrija/nemacka ... al to vise nije ni vazno. :classic_sad:

 

lokalni kibiceri su se nabili u kafice sede jedan drugom na glavi i treniraju za smekere. :furious:

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Knipex 4 Laki said:

Kod mene danas ispred pošte 50-60 ljudi u gomili čeka. Šta čekaju pojma nemam.

 

Inače nezvanična informacija je da će tokom sledeće nedelje biti uvedeno da je kretanje bez potvrde dozvoljeno od 12h do 16h.

 

Cekaju isplatu one pomoci od 4000 dinara, zatim valjda jos neke uplate i to sve u isti dan. Luda drzava.

 

Sto se tice te potvrde, to je lako izdati, tako da je ta mera smesna. Svi ce imati potvrdu. Ne sme se produzavati policijski cas, dovoljno je ovo sad, samo treba ostrije kaznjavati izgrednike. Mislim, gomila ljudi u gradovima radi do 17h. Ako im uvedes do 18h policijski cas, nastace haos.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Knipex 4 Laki said:

Kod mene danas ispred pošte 50-60 ljudi u gomili čeka. Šta čekaju pojma nemam.

 

Inače nezvanična informacija je da će tokom sledeće nedelje biti uvedeno da je kretanje bez potvrde dozvoljeno od 12h do 16h.

 

To bi znacilo da svi bez potvrda mogu samo od kuce da rade.

A ko ce izdaje potvrde za odlazak u prodavnicu ili apoteku?

 

Don't get me wrong, nije upuceno tebi, samo naglas razmisljam...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki John Terry said:

 

Cekaju isplatu one pomoci od 4000 dinara, zatim valjda jos neke uplate i to sve u isti dan. Luda drzava.

 

Sto se tice te potvrde, to je lako izdati, tako da je ta mera smesna. Svi ce imati potvrdu. Ne sme se produzavati policijski cas, dovoljno je ovo sad, samo treba ostrije kaznjavati izgrednike. Mislim, gomila ljudi u gradovima radi do 17h. Ako im uvedes do 18h policijski cas, nastace haos.

 

socijalana pomoc, nadoknada za raseljena i nezaposlena lica itd. 

ludilo mozga :lol_2:

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Laki John Terry said:

 

Cekaju isplatu one pomoci od 4000 dinara, zatim valjda jos neke uplate i to sve u isti dan. Luda drzava.

 

Sto se tice te potvrde, to je lako izdati, tako da je ta mera smesna. Svi ce imati potvrdu. Ne sme se produzavati policijski cas, dovoljno je ovo sad, samo treba ostrije kaznjavati izgrednike. Mislim, gomila ljudi u gradovima radi do 17h. Ako im uvedes do 18h policijski cas, nastace haos.

 

S obzirom da menjaju pravila kako se potvrda izdaje bar tri puta dnevno, dovesce oni to izdavanje nekako u red. Ne vredi ti potvrda iz firme nista ukoliko ti jmbg nije registrovan u MUP-u prethodno, kao radnik koji ce raditi i u vreme zabrane kretanja. 

 

Znam zbog situacije kod mene u firmi da stalno menjaju sta je potrebno dostaviti, kako itd.

Edited by Klipan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sector said:

 

Nevjerovatan prizor. Ok iskreno ni ja se ne plasim nesto ovog virusa ali bih rekao da je u Srbiji disciplina bas na mizernom nivou. 

 

Quote

“People were always getting ready for tomorrow. I didn't believe in that. Tomorrow wasn't getting ready for them. It didn't even know they were there.”

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, momohyoideus said:

Odlican nacin da se brzo stvori imunitet krda.

 

 

Eto nama eksponencijalnog rasta, samoindukovanog. 

 

Znaci pizde na ljude po parkovima, ali ce zato da ogranice ljudima vreme za kupovinu na dva sata, i time ce da ih nabiju sve u zatvorene prostore. BRAVO LJUDI, BRAVO!!! Ajmo za predsednika aplauz pre nego za doktore, on je nas HEROJ!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, kalistenika u rutini said:

Prosao sam sad kroz centar moje varosice ... nadam se da ce nas u roku od odmah zatvoriti 24/7, samo cu to reci jer je jezivo ono sto sam video.

Malopre sam posle 15 dana rada od kuce isao do posla i svratio samo do menjacnice kod Vuka. Kafici puni, bluetooth zvucnici grme. Krenem Ruzveltovom nazad, autobuske stanice prepune. Vec kasnimo sa zatvaranjem svega. 

 

Mislim da je NMX rekao, dobro ce da dodje hladno vreme, jer je ovo ozbiljna kolicina bola u kurcu. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...