Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Maloprije na ulici, sve naoko izgleda normalno, ulica puna ljudi, automobila, autobusa... Ljudi u prodavnicama i dalje kupuju, police poluprazne. 

 

Nije bas da nema nicega ali panicna kupovina nikako da stane i da se stanje makar po tom pitanju stabilizuje.

 

Sinoc gledam vijesti, izgleda da smo prepusteni zarazi da odradi svoje, ocekuju da ce umrijeti oko pola miliona ljudi ovdje u UK. Ne znam ni sta da mislim, stvarno.

Edited by Honey Badger
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

image

 

ovo zahladjenje mozda malo pomogne.

 

Ako bi zatvorili kafice i trzne centre pre nedelje, ljudi ne bi imali ova 4 hladna dana gde da bleje pa bi morali da ostanu kuci. Plus ako pada kisa, da spere malo ulice. 

 

Ako ih ostave otvorene, eto u nedelju u Uscu i Delti rekordne posete.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

Ralika izmedju nacija - usa, kanada itd mole i insistiraju da se njihovi gradjani vrate u zemlju ako su se zatekli negde drugo a Srbija bi da se ne vrate niposto

Srbija bi da se ne vrate nipošto, a za tri dana se vratilo preko 70.000 i ovih dana se organizuju vladini avioni da odu po studente koji su "zarobljeni" negde po inostranstvu... Mogla bi država stvarno duradi nešto 🤔...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Akiro said:

Načuo sam nešto da od ponedeljka možda zabrane upitrebu kola (čak i za dozvoljene lokalne nabavke). Sad, priča ima mnogo, pitaj boga, šta će stvarno biti, ali ako stvarno zabrane vožnju, onda definitivno neće moći da se izvuče, jer će svako vozilo zaustavljati.

Zašto bi zabranili upotrebu automobila? Kako da ljudi dođu na posao, pošto će ukinuti gradski i međugradski prevoz? Evo lasta već najavila da od danas ukida međugradski prevoz.

 

Inače mene su sinoć zaustavili, legitimisali i pogledali potvrdu. Upisali na neki papir i registraciju automobila. Kulturni oni, kulturni i kolega i ja. Danas opet radim drugu smenu pa ću videti šta su danas smislili iz pks, pošto po onom od juče potvrde se izdaju dan za dan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Knipex 4 Laki said:

Zašto bi zabranili upotrebu automobila? Kako da ljudi dođu na posao, pošto će ukinuti gradski i međugradski prevoz? Evo lasta već najavila da od danas ukida međugradski prevoz.

 

Inače mene su sinoć zaustavili, legitimisali i pogledali potvrdu. Upisali na neki papir i registraciju automobila. Kulturni oni, kulturni i kolega i ja. Danas opet radim drugu smenu pa ću videti šta su danas smislili iz pks, pošto po onom od juče potvrde se izdaju dan za dan.

Đavo bi ga znao. Možda samo uz potvrdu da se ide na posao. Nemam pojma od koga je zet to čuo (radi u Telekomu) ali do sada se gotovo sve što je "načuo" i ostvarilo. Ja se nadam toplo da to nije tačno, jer i supruga i ja ne možemo one retke kupovine, koje u slučaju još žešćeg lockdowna budu dopustili, teglimo pešaka i rukama.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Akiro said:

Ako ima sreće i deluje na daljinu možda malo mlađi nego što jeste, možda se provuče do granice da ga ne zaustave. Carinici ga sigurno neće vraćati. Načuo sam nešto da od ponedeljka možda zabrane upitrebu kola (čak i za dozvoljene lokalne nabavke). Sad, priča ima mnogo, pitaj boga, šta će stvarno biti, ali ako stvarno zabrane vožnju, onda definitivno neće moći da se izvuče, jer će svako vozilo zaustavljati.

Nema šanse, a kako oni misle da snabdevamo naše roditelje. Ja sam udaljen od njih 12km šta da radim. Da letim? 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Akiro said:

Đavo bi ga znao. Možda samo uz potvrdu da se ide na posao. Nemam pojma od koga je zet to čuo (radi u Telekomu) ali do sada se gotovo sve što je "načuo" i ostvarilo. Ja se nadam toplo da to nije tačno, jer i supruga i ja ne možemo one retke kupovine, koje u slučaju još žešćeg lockdowna budu dopustili, teglimo pešaka i rukama.

Mislim da se to odnosi na gsp, jer sam sinoc od drugarice koja ce morati na posao cak i u totalnom karantinu, da spremaju plan kako ce na posao kad stane gsp sledece nedelje, mozda vec od ponedeljka. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos said:

Nema šanse, a kako oni misle da snabdevamo naše roditelje. Ja sam udaljen od njih 12km šta da radim. Da letim? 

Kao što rekoh gore, nadam se da se ova glasina neće ostvariti jer onda svi nahebasmo. Možda samo zabrane međugradski saobraćaj i za privatna vozila, izuzev ako imaš neki papir. Samo jedno je sigurno, hoće što više da demotivišu kretanje građana van kuće.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

Gledam Norvesku, prvi slucaj je zabelezen 27. Februara, a recovered samo 1!!

Nakon 3 nedelje samo jedan oporavljen 😞

 

Gledam dinamiku povecanja zarazenih, u Italij je za 2 nedelje bilo oko 800 zarazenih. Nama je danas dve nedelje, imamo utesnih 118. Nadamo se da  uvedene ipak daju(da ce dati) nekog efekta.

 

 

 

Mere mogu dati efekta tek za dve tri nedelje.

Link to comment
Share on other sites

Quote

U Srbiji 118 zaraženih, o obolelima od korone u Nišu nadležni i dalje ćutekorona

 
Niko od nadležnih ne želi javnosti da saopšti informacije o broju obolelih od korone
 

Građani su i dalje bez informacija o tome koliko je obolelih od virusa korona na lečenju u Nišu i kakvo je njihovo zdravstveno stanje. O tome niko od nadležnih ne želi da govori već dva dana, gradonačelnik Darko Bulatović takođe kaže da ne zna i da će pokušati da reši problem ćutanja nadležnih iz institucija. Ono što javnost zna jeste sa sajta Ministarstva zdravlja, da u Srbiji ima 118 obolelih od korone, za 21 više nego juče.

 

Ceo tekst

 

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/U-Srbiji-118-zarazenih-o-obolelima-od-korone-i-Nisu-nadlezni-i-dalje-cute.sr.html


I o izolovanim 

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Preko-400-ljudi-u-obaveznoj-izolaciji-na-jugu-Srbije-Nis-bez-podataka.sr.html


Ja mislim da ni jedan grad nije imao veceg buzdovana, cepanku i poltrona nego Nis sa Bulatovicem

Link to comment
Share on other sites

Za ove stroge mere voznja automobilom da ili ne to bi trebalo videti kako je u Italiji oni su najdalje otisli sa restrikcijama ne racunajuci Wuhan koji je vec proslost glede restrikcija mislim ali koliko ja znam voze se italijani kolima bez problema

Link to comment
Share on other sites

Kod mene, Japan,  Nagoya, stanje je manje nego normalno. Zatvorene škole do 3. aprila, online schooling. Supermarketi imaju svega, nema neke navale ili redova, čak je i manje kupaca nego inače.

Saobraćaj na ulicama je možda 30% onoga od pre 3 nedelje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da ste skroz protiv svih nacija gastosa i svega - uvek je neko drugi kriv , virus je dosao iz Kine i rasirio se svuda jer niko ne zivi izolovano, ziveli su Albanci godinama vise ni oni ne zive a ceo drugi svet je povezan na milion nacina potpuno mi je besmisleno sada traziti da li su Norvezano, Kinezi, neko bi ga doneo, srpski turista od nekud ili stranac koji je dosao poslom naprimer, relativizirati ideju onaj je kriv - niko nije kriv isto se desava sirom planete

Edited by ciao
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moguće onda da neće ići u potpuni lockdown, već samo na produženje policijskog časa, odnosno skraćenje dana. U eventualnoj kombinaciji sa zatvaranjem kafana i tržnih centara i ostavljanjem samo apoteka i prodavnica prehrambene robe mogu da postignu dobar efekat.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Akiro said:

Moguće onda da neće ići u potpuni lockdown, već samo na produženje policijskog časa, odnosno skraćenje dana. U eventualnoj kombinaciji sa zatvaranjem kafana i tržnih centara i ostavljanjem samo apoteka i prodavnica prehrambene robe mogu da postignu dobar efekat.

 

Danas krenemo na ručak u Thai restoran u Toyota City a on zatvoren ceo mart mesec. Da probamo neki drugi a oni svi zatvoreni. Stotine restorana zatvoreno.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, ciao said:

Vidim da ste skroz protiv svih nacija gastosa i svega - uvek je neko drugi kriv , virus je dosao iz Kine i rasirio se svuda jer niko ne zivi izolovano, ziveli su Albanci godinama vise ni oni ne zive a ceo drugi svet je povezan na milion nacina potpuno mi je besmisleno sada traziti da li su Norvezano, Kinezi, neko bi ga doneo, srpski turista od nekud ili stranac koji je dosao poslom naprimer, relativizirati ideju onaj je kriv - niko nije kriv isto se desava sirom planete

Ako prodjemo sa malo zrtava Vucic ce da bude zaslužan jer je preduzeo što niko nikad u istoriji nije.

Ako najebemo i ako bude puno zrtava Vucic mora da ima krivca a to ćemo biti  mi svi sto smo neodgovorni a prevashodno gastosi.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...