Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

7 minutes ago, Mile1 said:

Za vreme ovog stanja tesko je izdvojiti ko je veci debil Jovic ili posumljeni Ostoja

Debilčinu treba zatvoriti, pa neka mu propadne svaki cent ugovora sa Realom. Naravno, poznavajući naše pravosuđe proći će sa nekom kaznom cca 150k dinara ili tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SamoFlacko said:

Mislite li da mozda Srbija prikriveno ide na imunitet krda ili nesto slicno, pustajuci da rade kafici normalno, i da generalno funkcionise sve ok, prije svega prevoz, a zabranjuje starijima izlazak, stiteci ih na taj nacin?

To bi bilo potpuno ludilo. Svako ko je krenuo kurcenjem na koronu dobio je po nosu pa je posle plakao. Dzonson, Tramp, Vucic.. 

Verovatno je istina negde na sredini, ne zele da ugase ugostiteljstvo jer je to zila kucavica ekonomije nazalost, ali ce morati. Samo je pitanje dana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, McLeod said:

 

Posle toga ide negiranje i inat, ti ces meni, ja sam to radio dok si u pelene pisao i slicni "argumenti".

 

Smejem se od muke, već godinama gutaju svako moguće sranje koje im ovaj servira, prodaje im svaku moguću nebulozu i laž bez problema i praktično prvi i jedini put kad su trebali da ga poslušaju - rešili da se kurče. Iz inata. Jebo ih inat. I kad ovo prođe, opet će da glasaju za njega, verovatno opet iz nekog inata. Koliko nas je svaki put ta reč koštala. Inat - talenat da bez greške uvek uradiš najpogrešniju moguću srtvar.

 

 

7 minutes ago, SamoFlacko said:

Mislite li da mozda Srbija prikriveno ide na imunitet krda ili nesto slicno, pustajuci da rade kafici normalno, i da generalno funkcionise sve ok, prije svega prevoz, a zabranjuje starijima izlazak, stiteci ih na taj nacin?

 

Maler. Sve ostale karakteristike krda imamo, samo taj imunitet fali. Bemti imunitet i ko ga izmisli...

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, wwww said:

Elem, kazu svez kvasac je takodje postao vrlo trazen artikl u Nemackoj, izgleda ga teze naci nego toalet papir. 😄

Suvi kvasac kod nas :classic_biggrin: moja mama uvek ima kesice u steku, redovno se pola baci jer prodje rok ali drzi se za slucaj da nema svezeg, posledica 90-ih. :classic_biggrin:

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Smejem se od muke, već godinama gutaju svako moguće sranje koje im ovaj servira, prodaje im svaku moguću nebulozu i laž bez problema i praktično prvi i jedini put kad su trebali da ga poslušaju - rešili da se kurče. Iz inata. Jebo ih inat. I kad ovo prođe, opet će da glasaju za njega, verovatno opet iz nekog inata. Koliko nas je svaki put ta reč koštala. Inat - talenat da bez greške uvek uradiš najpogrešniju moguću srtvar.

 

 

 

Možda nije za ovu temu, a možda i jeste, ovo je trenutno tema svih tema, ustvari svi ti, ogromna većina koji glasaju za onoga, ne glasaju što mu veruju, glasaju, takođe, iz inata onim drugima, dobar je jer je rekao ono za žute, ovo za hrvate, onako za Zapad...

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da li je jos nekom poznata informacija da proveravaju sve koji su usli u Srbiju od 3. marta?

 

Ja sam u Srbiju stigla 8.marta, putovanje planirano jos u januaru (karta kupljena tad), u tom trenutku jos nije bilo neke vece frke, u gradu odakle sam dosla ni danas nema nijedan zarazen. Ovde sam vec 12 dana, relativno socijalno distancirana (nisam isla po restoranima, kaficima, etc...).... e, sad - hoce li me 'vatati? 😮 

Link to comment
Share on other sites

Nemacki reporter iz Kine kaze da je u Wuhanu jos uvek lockdown, da ce ga tek podici kad 2 nedelje ne bude ni jednog novog slucaja. Takodje kaze da sada Kinezi tvrde da su resili problem virusa i da je svaki novi zarazeni "uvezen" tj. dosao iz inostranstva. Kaze da mnogi Kinezi beze od karantina nazad u Kinu iz Evrope.

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sunshine State said:

Da li je jos nekom poznata informacija da proveravaju sve koji su usli u Srbiju od 3. marta?

 

Ja sam u Srbiju stigla 8.marta, putovanje planirano jos u januaru (karta kupljena tad), u tom trenutku jos nije bilo neke vece frke, u gradu odakle sam dosla ni danas nema nijedan zarazen. Ovde sam vec 12 dana, relativno socijalno distancirana (nisam isla po restoranima, kaficima, etc...).... e, sad - hoce li me 'vatati? 😮 

Budi kuci i cooliraj maximalno I sve okej

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, wwww said:

Elem, kazu svez kvasac je takodje postao vrlo trazen artikl u Nemackoj, izgleda ga teze naci nego toalet papir. 😄

 

12 minutes ago, zoe Bg said:

Suvi kvasac kod nas :classic_biggrin: moja mama uvek ima kesice u steku, redovno se pola baci jer prodje rok ali drzi se za slucaj da nema svezeg, posledica 90-ih. :classic_biggrin:

 

 

Svi cete kod mene u Sourdough skolu, jos malo. :lol_2:

Edited by Honey Badger
  • Like 4
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, wwww said:

Nemacki reporter iz Kine kaze da je u Wuhanu josu uvek lockdown, da ce ga tek podici kad 2 nedelje ne bude ni jednog novog slucaja. Takodje kaze da sada Kinezi tvrde da su resili problem virusa i da je svaki novi zarazeni "uvezen" tj. dosao iz inostranstva.

 

Ne verujem da to mogu to i tehnički da izvedu, em bi im trebala armija ljudi, em, čemu sad to, eventualno ako krenu da prate neki lanac zaraze, pa dođu i do nekog ko je ušao pre 15 dana.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Sunshine State said:

Da li je jos nekom poznata informacija da proveravaju sve koji su usli u Srbiju od 3. marta?

 

Ja sam u Srbiju stigla 8.marta, putovanje planirano jos u januaru (karta kupljena tad), u tom trenutku jos nije bilo neke vece frke, u gradu odakle sam dosla ni danas nema nijedan zarazen. Ovde sam vec 12 dana, relativno socijalno distancirana (nisam isla po restoranima, kaficima, etc...).... e, sad - hoce li me 'vatati? 😮 

Tada se još nisu delila rešenja o samoizolaciji, ako se ne varam. Tako da ne mogu da te hvataju. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, wwww said:

Nemacki reporter iz Kine kaze da je u Wuhanu jos uvek lockdown, da ce ga tek podici kad 2 nedelje ne bude ni jednog novog slucaja. Takodje kaze da sada Kinezi tvrde da su resili problem virusa i da je svaki novi zarazeni "uvezen" tj. dosao iz inostranstva. Kaze da mnogi Kinezi beze od karantina nazad u Kinu iz Evrope.

 

Drosten kaze - nema sanse. Vratice im se virus cim se sve vrati u normalu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sigurno je da su hteli da ga legitimisu, onda je krenuo da se bahati taj covek kao sto je i izigravao gospodu koja ce za vreme policijskog casa da proseta psa. Policajci nemaju drugog izbora nego silom da ga privedu i kasnije ovaj epilog. 

Nas narod mnogo voli (da prostite) da se kurci.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Drakaris said:

Sigurno je da su hteli da ga legitimisu, onda je krenuo da se bahati taj covek kao sto je i izigravao gospodu koja ce za vreme policijskog casa da proseta psa. Policajci nemaju drugog izbora nego silom da ga privedu i kasnije ovaj epilog. 

Nas narod mnogo voli (da prostite) da se kurci.

 

Svako ko je imao bilo kakvo iskustvo sa domacom policijom zna da nista ne moze da se uzme kao 'sigurno'

Edited by threepwood
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drakaris said:

Koliko se vidi, covek se opirao policajcima. Onda se zna sta sledi.

 

ne slijedi udaranje u glavu. to je onda ulicna tucnjava, a ne policijska intervencija. oni su obuceni da savladaju neposlusnog pojedinca bez ikakvih udaraca, a kamoli udaraca u glavu. na stranu sad sto mi ta dvojica uopce i ne lice na policajce, vec na neke zastitare. kakvi su to policajci bez sluzbene kape? a ne znamo (pouzdano) ni od kada je ta snimka, ni uopce povod incidenta, tako da je posve moguce ovo jedan poveci trol.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...