Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Pomodarstvo... Italijani pevaju aj mi aplaudiramo posto bi se verovatno pobili oko izbora pesme. 

 

Kad treba da aplaudiramo jer je to do jaja da se slika za Insta onda ajmo svi, brate doktori carevi, znaci svaka im cast, a kad trebamo da se disciplinujemo dve nedelje

i jebeno ne idemo u trzne centre i kafane onda ma kakav virus to seru ti doktori moj deda ziveo 90 godina nikad lekara nije video...

Znaci niko ti ne kaze nemoj u prodavnicu, nemoj da se prosetas, nemoj da se ucrvljas u kuci, samo malo obrati paznju i na dve tri nedelje odrekni se stvari koje

ti i ovako nisu nuzne za zivot. Doduse da ne gresim dusu kakve sam primerke danas video po kaficima ne bi bilo steta ni da nestanu :classic_biggrin:

 

p.s. ako se posle aplauza povede neko uvredljivo skandiranje aktuelnoj vrhuski koja vodi drzavu, ili Beogradu, lizem sve sto sam napisao gore i prvi uskacem :classic_biggrin:

  • Like 12
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Tamburinjo said:

 

 

Dobijem ospice od ovih probudjenih levicara kad je kriza...

Lepo zvuci pravda za sve mi dizemo celo mi radimo smelo, al nit je 1800 evra plata njima nit je uporedivo sa fudbalom, sportom ili bilo kojom drugom granom zivljenja i zaradjivanja.

Po ovoj logici kad odem da kupim sladoled prodavacica me otera u pm i kaze radim za 20 000 din, Bircevic prima 300 000 evra zovi njega nek ti donese sladoled. 

 

Mislim da njen komentar nije bio uperen direktno protiv fudbalera, već je samo htela da upečatljivo skrene pažnju na to da država(e) ne ulažu dovoljno u neke jako bitne oblasti zbog toga što nisu isplative (kratkoročno). A očekuju rezultate kao da su ulaganja i uslovi na maksimumu. 

  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SamoFlacko said:

Ne kapiram foru za 10kg brasna jer ko pece hleb kuci i nek jednom spremi kolac, to je bukvalno nedelju dana da traje. Znaci najnormalnija nabavka.

 

Baš tako.  Klip jeste u suštini smešan, ali 10kila brašna je bukvalno ništa. Moji matorci prave hleb svaki dan i to je nekih 15-ak kila mesečno minimum. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Charlie Foxtrot said:

#aplauz u 20:00 

 

Najveća pomoć doktorima je da ostanemo zdravi. Zato mislim da je ovo besmisleno i patetično. Radi šta ti se kaže, i više ćeš uraditi nego da svaku noć aplaudiraš od 20:00 do 05:00 sledećeg jutra.

Pa naravno da je pateticno.

Zar mislis da ljudi sto tapsaju smatraju da  ce to pomoci doktorima i medicinskim radnicima? Pa i na basketu kazes kolegi bravo care, idemo dalje. Treba pokazati nekad nekome da cenis to sto neko radi, jeste pateticno ali godi ljudima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Plavi Golub said:


<10kg brasna = nije gomilanje 😂

 

 

 

 

4 minutes ago, SamoFlacko said:

Ne kapiram foru za 10kg brasna jer ko pece hleb kuci i nek jednom spremi kolac, to je bukvalno nedelju dana da traje. Znaci najnormalnija nabavka.

 

^This

 

 

Pogotovo sto su razgrabili, a i ne znaju sta ce s tim. Hljeba ima da se kupi redovno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Pitaj @Honey Badger da li je puno ili ne. Ode to za par dana 🙂 pogotovo ako ne uspije hleb svaki put, ili testenina.

 

Pa sad, nije bas ni tako. Ja trosim oko 1kg brasna sedmicno. Znaci 10kg mi traje dva i po mjeseca i uvijek mi uspije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Šire se glasine da ćemo za koji dan pod potpuni zatvor u sopstvene stanove. Na to čujem na vestima da je što već stiglo, što graničnim prelazima 65.000 neodgovornih majmuna iz rizičnih evropskih područja. Na Batrovcima navodno kolona od 30 kilometara.

 

Već sam pisao šta mislim o motivima većine njih, a ovu vest ne bih smeo ni da ih komentarišem, t.j. nadenem im imena i kvalifikacije, koji mi spontano padaju napamet i koje realno zaslužuju, jer bi trenutno zaradio ban. Da ostanemo na tome da su neodgovorni majmuni.

Sa tako neodgovornim narodom i ne zaslužujemo ovako nešto da preživimo. Problem je što se, na žalost, ovo neće zadržati na njima, nego će preći i na svet, koji nije ni kriv ni dužan. Sve koji su iz rizičnih područja Italije, Španije, Švajcarske, etc, odmah ekspedovati u ograđena medicinska šatorska naselja da ostanu među sobom i dele to, što su možda doneli, samo među sobom. Nisu zaslužili da ovdašnji lekari svoje zdravlje rizikuju za njih. Pa kod koga se posle 28 dana ne pokaže ništa, može dalje. A ostali - valjda će se među njima naći i ponešto medicinskog osoblja da ih neguje jer nisu zaslužili da bilo ko drugi rizikuje zbog njih. Lepo su moljeni da ne dolaze.

 

A sad, ajde rafal fašizam, konclogori, i sve ostalo po spisku. Zabole me.

Edited by Akiro
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Charlie Foxtrot said:

#aplauz u 20:00 

 

Najveća pomoć doktorima je da ostanemo zdravi. Zato mislim da je ovo besmisleno i patetično. Radi šta ti se kaže, i više ćeš uraditi nego da svaku noć aplaudiraš od 20:00 do 05:00 sledećeg jutra.

Kod mene jako slabo prošao, što je veoma dobro. Nije mi poznato da ljudi aplaudiraju pekarima ili frizerima, kod kojih nema 'skrivenih troškova'. Zato i koristim usluge privatnika već veoma dugo.

 

Mislim da bi bolje delovalo nekoliko evrića u koverti. Tako je bar bilo pre oko dva meseca kada me je rođaka zamolila da joj pozajmim kako bi njen otac mogao da se operiše.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

Kod mene jako slabo prošao, što je veoma dobro. Nije mi poznato da ljudi aplaudiraju pekarima ili frizerima, kod kojih nema 'skrivenih troškova'. Zato i koristim usluge privatnika već veoma dugo.

 

Mislim da bi bolje delovalo nekoliko evrića u koverti. Tako je bar bilo pre oko dva meseca kada me je rođaka zamolila da joj pozajmim kako bi njen otac mogao da se operiše.

 

Bolje malo pivo, nego veliko hvala.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...