Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

4 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Pa Slaviša, sasvim je logično da je virus unesen iz inostranstva. Nije sigurno sam od sebe nastao u Srbiji. 

 

Da, iz inostranstva je, ali kod nas se to posebno potencira. Stigao je sa mrskog zapada ( iz Milana i sopinga), pisao sam, sta reci na Engleza koji je preneo virus u Francusku? 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, laki pepe said:

Kakav je vas stav u vezi setnji na otvorenom, pijenja kafe sa drustvom na otvorenom, tako neobaveznog druzenja na otvorenom?

Moj stav: druzenje - ne,ispijanje kafa u drustvu - ne,solo setnja - da. 

Ja sam se upravo vratio iz jedne takve. Susreo sam usput par poznanika,samo se javim na daljinu i nastavim dalje. Bio sam vanka cirka 20-ak minuta,napravio jedan krug i to je to.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, laki pepe said:

Kakav je vas stav u vezi setnji na otvorenom, pijenja kafe sa drustvom na otvorenom, tako neobaveznog druzenja na otvorenom?

 

 

Jedina varjanta je ako živiš negde bogu za leđima i da znaš, da nikog ama baš nikog nema okolo....onda možeš negde malo izači sam, trčati...da ti telo/imunski sistem se ne sruši.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Asterion said:

 

 

Jedina varjanta je ako živiš negde bogu za leđima i da znaš, da nikog ama baš nikog nema okolo....onda možeš negde malo izači sam, trčati...da ti telo/imunski sistem se ne sruši.

 

Zivim blizu Fruske Gore - autom malo do Rohalj baza, pa setnja po pustoj sumi - radim od kuce, sedim po 9-10 sati, okruzena vestima, komentarima, etc... moram zarad psihickog, a i fizickog, mira izaci

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vidim pominje se da je dozvoljeno starijima od 65 da izlaze do 10h... Niste pažljivo slušali... Nije im dozvoljen bilo kakav izlazak u bilo koje doba dana, već će im se omogućiti da jednom nedeljno od 4 do 7 (ili beše od 5h) obave kupovinu...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sunshine State said:

 

Zivim blizu Fruske Gore - autom malo do Rohalj baza, pa setnja po pustoj sumi - radim od kuce, sedim po 9-10 sati, okruzena vestima, komentarima, etc... moram zarad psihickog, a i fizickog, mira izaci

 

Pa to je problem karantene. Možda če na kraju više biti bolestnih od same karantne nego korone.

 

Inače....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Policijski cas pocinje da vazi danas, tj poceo je da vazi za starije danas od 10h. Na to se misli....ne da inace mogu do 10h da se setaju. A to za markete za starije od 65 bi tek trebalo da organizuju da izadju 1 nedeljno od 4 do 7 ujutru. Berovatno tek od ovog vikenda ce javiti. Pretpostacljam da su zato izasli mnogi stariji da danas kupe sta im treba za par dana. Naravno ima i onih koji su izasli malo u "setnju".

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Azazelkg said:

Vidim pominje se da je dozvoljeno starijima od 65 da izlaze do 10h... Niste pažljivo slušali... Nije im dozvoljen bilo kakav izlazak u bilo koje doba dana, već će im se omogućiti da jednom nedeljno od 4 do 7 (ili beše od 5h) obave kupovinu...

 

Evo citat i vest. Vest je od juce. 

 

"Od sutra ujutru od 10 časova apsolutno je zabranjen izlazak na ulicu u urbanim sredinama svim licima starijim od 65 godina, a u seoskim sredinama starijim od 70 godina"

 

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=03&dd=17&nav_category=12&nav_id=1667377

 

Znaci da danas od 10h

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice izlazaka na otvoreno,pocela je sadnja basta,tako da hteo,ne hteo na otvorenom sam skoro ceo dan...🙂

Mislim bez zezanja,obzirom da je lepo vreme,setnje su po meni u redu bez bliskog kontakta sa drugima...

Vratis se kuci,operes ruke,promenis stvari i sve ok...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mare80 said:

Sto se tice izlazaka na otvoreno,pocela je sadnja basta,tako da hteo,ne hteo na otvorenom sam skoro ceo dan...🙂

Mislim bez zezanja,obzirom da je lepo vreme,setnje su po meni u redu bez bliskog kontakta sa drugima...

Vratis se kuci,operes ruke,promenis stvari i sve ok...

 

Jučer gledam neki italijanski dnevnik, predsednik regije Veneto kaže, da se najviše boji vikenda...jer Italjani šetaju. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nepojmljiva neodgovornost. 
Naslusali smo se gomile ovakvih primera:

Zena iz fabrike koju sam malopre pominjao, a kojoj je utvrdjen korona virus, je iz Bele Palanke (40km od Nisa), i nekoliko dana je putovala na posao autobusom i pored simptoma, sve dok nije utvrdjeno da je bolesna...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Asterion said:

Jučer gledam neki italijanski dnevnik, predsednik regije Veneto kaže, da se najviše boji vikenda...jer Italjani šetaju. 

Kazem solo setnja,bez ispijanja kafica,prenosenja traceva i slicno,samo protezanje nogu u prirodi...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ridji said:

Nepojmljiva neodgovornost. 
Naslusali smo se gomile ovakvih primera:

Zena iz fabrike koju sam malopre pominjao, a kojoj je utvrdjen korona virus, je iz Bele Palanke (40km od Nisa), i nekoliko dana je putovala na posao autobusom i pored simptoma, sve dok nije utvrdjeno da je bolesna...

Najebali smo ga.
Frizer, radnik u posti; radnica u Benetonu koliko sam ukapirao. Sve poslovi sa velikim brojem licnih kontakta.... Samo da udari Doktore i vojske i gg game over

Link to comment
Share on other sites

Verovatno cu morati da budem  linija razdvajanja, pretnja silom i psiholoska podrska u neizbeznim sukobima supruge i sina tinejdzera.

Inace da nije toga, imam osecaj da bi mogao ladno prespavati komplet izolaciju.  

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Oko virusa i panike. U supermarketu, pirinča ima. Ne da ima nego da biraš iz koje regije da ga uzmeš, ako ti treba.

 

2020imapirinca01.jpg

 

Osim toalet papira, koji dođe i ode, ima svega, isto kao i pre. Čak ima i stonih ubrusa u kutijicama i onih "kitchen towel" papirnih rolni.
Nema redova, kupio sam šta mi treba a bilo je čak i manje kupaca nego obično. Sve je umanjeno, i saobraćaj.

 

Intresantno, kanji za pirinač je isti kao za "Amerika", zaokruženo crvenim kružićem.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Asterion said:

LBJ

izvor

 

 

Evo još neko da nađe drugi dio priče...

 

 

 

Čoveče, da li si svestan da je taj samoživi magarac napravio školu, napunio je svojom robom (patike i sl.), slikama po zidovima i čime sve ne, i pokušavao da predstavi sve kao neki svoj humanitarni, do sada neviđeni poduhvat, sve dok neko od novinara koji nisu na spisku njegovih marketinških gospodara nije iskopao informaciju da je on zapravo platio samo 25% od svega, ostalo je finansirano novcem poreskih obveznika, kao i obično. 

 

Ne nadaj se da će on ovde pomoći na bilo koji način, sem da će kao i obično dati sve da sačuva svoju zadnjicu. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stray_cat said:

'Oće li Mup da objavi neki broj telefona na koji će savesni građani moći da prijave nesavesne penzose (uz pripadajući procenat kazne)?

Kao i posteni nalazac izgubljene stvari.Tvoje je 12 %.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...