Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Vrlo lako mogu da zamislim sve ovo sto Mek prica i to ne zato sto smo sugradjani nego jer su penzioneri takvi svuda. Najgori su, prave se ludi a nisu nimalo naivni. Cast izuzecima.

 

Cast izuzecima i nama koji smo nacionalna manjina naroda dokazanog kao stoka. Naravno nismo mi jedini, ljude generalno boli kurac svuda, vidimo da i u Italiji i Spaniji niko nije jebavao nista dok nije dogorelo do noktiju. Nas narod je samo malo vise mutirao kao stoka zbog hronicnog nedostatka drzave i bilo kakvih posledica za bahato ponasanje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

Gledao sam onu nasu lepotinju sto (valjda) studira u Becu kako prica o koroni (ima dva videa). Moram da priznam da me je poprilicno smirila, iako sam ovih dana bio anksiozan do plafona. Heb'o me ana.rs da me heb'o 🙂

 

pa ne može to tako, gde je link, nisi ti jedini anksiozan

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, djurava said:

Da al je izgleda kod Italijana prestao rast novozarazenih sto je generalno odlicno, sad su ovo posledice

Kako opada rast, kada samo u poslednja tri dana ima oko 10 hiljada zaraženih? I skoro 1000 umrlih 

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

Smanjite malo te stoke.

Osim što je nepristojno, potpuno zanemaruje društveno-istorijski kontekts zbog koga smo to što smo danas. Niko nije u vakuumu postao gramziv i sebičan to takođe nije ni genetski tj. urođeno

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da li iko od novinara ima herca da pita na nekoj od konferencija:

1. Sa koliko testova raspolazemo i da li mozemo ocekivati nabavku?

*zaista zabrinjavajuce deluje da je testirano samo 316 ljudi

2. Ako nam "epidemiolozi spadaju s nogu" nakon 50 slucajeva i 2 nedelje krize, kakav je plan u slucaju eksponencijalnog rasta u duzem vremenskom periodu?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Sunshine State said:

Ja dosla 8. marta, redovna poseta, planirala da ostanem do 12.aprila, pa na Floridu. Sve otkazano, ostajem u Srbiji do daljnjeg - radim od kuce svakako (vec 10 godina), tako da mi je svejedno gde sedim zatvorena (ovde mi bar mama moze kuvati 🙂 )

Fitnes instruktorka ce nam drzati casove online!

Mama shvatila ozbiljno,  jer kaslje vec 2 meseca, izlazice u svoju basticu da se bavi cvecem, to je otprilike to

Ah pa ja sam tek trebala da krenem, tako da si ti stigla pre najvece frke, a ja ne bih mogla da ostanem tamo.

Poseta je trebala da bude 3-4 dana, iako su moji relativno izolovani, nisam htela da rizikujem.

Mislim naravno pre nego su otkazali letove :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Green23 said:

Kako opada rast, kada samo u poslednja tri dana ima oko 10 hiljada zaraženih? I skoro 1000 umrlih 

Pa do poslednja 3 dana je bio rast novozarazenih svakod dana sad stagnira na oko 3500, sto je valjda pocetak kraja sirenja, bar tako ja kapiram, plus je Italija velika pa je pitanje po oblastima kako izgleda, jer je moguce da imas pad na severu a rast u drugim delovima pa se nivelise

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

 

Ali znam u cemu je problem. Problem je sto ce ti penzosi i ostala oportunisticka srpska stoka da navija za Vucica u fazonu tako je Vucko jebi bogatase majku im jebem lopovsku oni ce nama nesto, bravo Vule, boris se za narod, a onda Vucic : Molim vas ostanite kod kuce penzioneri; Penzioner: ma jedi i ti govna, da ostajem kuci, sta da radim kuci, moram da kupujem, placam racune, oce mene najsmesniji virus da obori, preziveo sam bombardovanje i ratove devedesetih sankcije, ocu virusa da se plasim.

 

 

nista protiv nasis sugradjana iz treceg doba al ovo me podseti na jedan genijalan klip, penzos vulgaris

 

 

 

- Gde da potpisem za penziju

- Al ja ne nosim penzije

- Crvc znao sam. Tacno sam znao da ce nam ukinuti penziju. 

- Cekajte gospodine...

- Pa cekao sam i vidi sta se desilo...

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim ovo su brzi testovi, koji mogu da detektuju antitela IgM i IgG i daju informaciju o tome da li je neko bio inficiran virusom.

 

Testovi koji se koriste za trenutnu dijagnostiku detektuju virus PCR metodom, duže traju i skuplji su od ovih. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, djurava said:

Pa do poslednja 3 dana je bio rast novozarazenih svakod dana sad stagnira na oko 3500, sto je valjda pocetak kraja sirenja, bar tako ja kapiram, plus je Italija velika pa je pitanje po oblastima kako izgleda, jer je moguce da imas pad na severu a rast u drugim delovima pa se nivelise

 

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/italy/

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, SamoFlacko said:

Pretpostavlja li se koliko moze biti ljudi da su prelezali coronu, a da nisu registrovani kao oboljeli, i da li uopste moze biti takvih slucajeva?

 

Kako da ne. Ne bi me cudilo da je takvih jos ovoliko koliko je registrovanih. U tome je i stvar, svaki smrtni slucaj od korone je registrovan, a odrediti koliko je tacno onih koji su je zakacili a da nisu ni obratili paznju - nemoguce. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, I, Ja Sam Laki said:

Imam jedno pitanje. Npr jedan od supruznika se vratio i inostranstva ( poslovno) i odredjena mu je samoizolacija ( jutros na granici ) da li moze biti problem drugom supruzniku  ako on ostane zajedno u kuci sa ovim kojem je odredjena samo izolacija?

U pravnom smislu ne znam, ali u ljudskom naravno da je problem... 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, zakkturbo said:

Koliko vidim ovo su brzi testovi, koji mogu da detektuju antitela IgM i IgG i daju informaciju o tome da li je neko bio inficiran virusom.

 

Testovi koji se koriste za trenutnu dijagnostiku detektuju virus PCR metodom, duže traju i skuplji su od ovih. 

 

 

.

 

Jel ovaj?...Pre nekoliko dana bili su 12$...Neki poznanici su hteli da uvezu  izvesnu kolicinu u Moskvu, ali bez sertifikacije ruske agencije je to nemoguc postupak...Kontaktirali su proizvodjaca, direktna cena  je 4.3$...

 

 

 

image.thumb.png.2fdb94b926f33ac91ef07400e091bd93.png

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...