Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

3 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Sad ja sam daleko od penzionera, imam spomenicu iz ‘90 tih, ali sam se zadnjih godina nagledala “malih” nadobudnih dzibera koji dodju napolje pa “srbenduju” i koji misle da se svet okrece od kad su se oni rodili. I da niko pre nije zavrsio skole, ni sabrao dva broja  i nista ne zna. Sreca pa ovde gde sam mogu da ih drzim na pristojnoj razini, a cash flow ni mojoj bubasvabi ne mogu da kontrolisu.

 

Kad se setim svog oca koji do zadnjeg dana skota nije mogao da vidi, oladite malo. Bilo bi mnogo lako da su vam penzosi uvalili Acu.

 

Ja na ulici sada ne vidim male nadobudne dzibere, na ulici su 50% penzosi, a 50% oni ostali. A male nadobudne dzibere bi po defaultu trebalo teze da zadrzis u kuci.

 

Ako su prvi dan, ali jebeni prvi dan, ti penzosi Vucicevi koji su ga juce slusali i gledali, izmileli svi na ulice da se zaraze, sta da ocekujemo od onih koji su zaista maloumni, posto ovi kako kazete nisu? Koliko li su ti maloumni pitam se.

 

Ali znam u cemu je problem. Problem je sto ce ti penzosi i ostala oportunisticka srpska stoka da navija za Vucica u fazonu tako je Vucko jebi bogatase majku im jebem lopovsku oni ce nama nesto, bravo Vule, boris se za narod, a onda Vucic : Molim vas ostanite kod kuce penzioneri; Penzioner: ma jedi i ti govna, da ostajem kuci, sta da radim kuci, moram da kupujem, placam racune, oce mene najsmesniji virus da obori, preziveo sam bombardovanje i ratove devedesetih sankcije, ocu virusa da se plasim.

 

E zbog toga.

1 minute ago, Div said:

 

Ne, poštujem preporuke, ne izlazim. A, znam kako dobro čega ima, odakle dolazi, srećom pa imamo vladu, pa i predsednika, ispod 50, još su lepi i pametni, čine nam život lepšim.

 

https://tenor.com/view/djuric-marko-djuric-vucic-kosovo-aplauz-gif-14259954

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

Ja na ulici sada ne vidim male nadobudne dzibere, na ulici su 50% penzosi, a 50% oni ostali. A male nadobudne dzibere bi po defaultu trebalo teze da zadrzis u kuci.

 

Ako su prvi dan, ali jebeni prvi dan, ti penzosi Vucicevi koji su ga juce slusali i gledali, izmileli svi na ulice da se zaraze, sta da ocekujemo od onih koji su zaista maloumni, posto ovi kako kazete nisu? Koliko li su ti maloumni pitam se.

 

Ali znam u cemu je problem. Problem je sto ce ti penzosi i ostala oportunisticka srpska stoka da navija za Vucica u fazonu tako je Vucko jebi bogatase majku im jebem lopovsku oni ce nama nesto, bravo Vule, boris se za narod, a onda Vucic : Molim vas ostanite kod kuce penzioneri; Penzioner: ma jedi i ti govna, da ostajem kuci, sta da radim kuci, moram da kupujem, placam racune, oce mene najsmesniji virus da obori, preziveo sam bombardovanje i ratove devedesetih sankcije, ocu virusa da se plasim.

 

E zbog toga.


Pa nista zarazice se, pa ce pocrkati ko sto treba i resen problem svima. I ode Aca, ali malo morgen.
 

Izvinjavam se starijima zbog crnjaka.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Malo teze ce pocrkati, jer ce prvi leci i zauzeti respiratore, pa cemo onda da odlucujemo ko ce da zivi, a ko da umre.


Pa nista pustice ih niz vodu kao u Italiji. I ode Aca, je li tako? Al’ kad bi se zezali.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

Jesu i Kragujevcani stoka. Srbi su stoka. Najveca stoka su dodjosi, gastosi i urbane seljacine.

 

Matori, kada god se sa tobom oko neceg slozim, zabrinem se.

Srecom sad nije taj slucaj, te mozes da nastavis da siris svoje uzvisenstvo

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Plavi Golub said:


Pa nista pustice ih niz vodu kao u Italiji. I ode Aca, je li tako? Al’ kad bi se zezali.

 

Ko uopste prica o Aci ovde?

 

Pomenuo sam da su ovo njegovi glasaci u najvecoj meri, koji su ga odjebali kao sto odjebavaju i sve druge jer su oni preziveli i videli sta mi nikad necemo i sad ce oni nekog mladjeg da slusaju i da budu picke.

 

Uopste nisam pricao o "ciscenju birackog spiska", a ako malo razmislis, to i ne zelim. Zelim da sacuvam svoje starije, koji su inace bolesni, bar jos neki mesec/godinu, kad vec moram da budem napolju jer sam jedini sposoban za to. Zelim da se ponasaju civilizovano, a ne kao jebena goveda, ali ocigledno previse ocekujem.

 

P.S. Nijedan mladi nadrkani dziber se danas nije ponasao nenormalno, samo ti penzosi koji nisu maloumni. Razumne medju njima na prste jedne ruke.

 

 

8 minutes ago, Laki Marvini said:

 

Matori, kada god se sa tobom oko neceg slozim, zabrinem se.

Srecom sad nije taj slucaj, te mozes da nastavis da siris svoje uzvisenstvo

 

Osecanje je obostrano, ne brini.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

 

Ko uopste prica o Aci ovde?

 

Pomenuo sam da su ovo njegovi glasaci u najvecoj meri, koji su ga odjebali kao sto odjebavaju i sve druge jer su oni preziveli i videli sta mi nikad necemo i sad ce oni nekog mladjeg da slusaju i da budu picke.

 

2. Uopste nisam pricao o "ciscenju birackog spiska", a ako malo razmislis, to i ne zelim. Zelim da sacuvam svoje starije, koji su inace bolesni, bar jos neki mesec/godinu, kad vec moram da budem napolju jer sam jedini sposoban za to. Zelim da se ponasaju civilizovano, a ne kao jebena goveda, ali ocigledno previse ocekujem.

 

3. P.S. Nijedan mladi nadrkani dziber se danas nije ponasao nenormalno, samo ti penzosi koji nisu maloumni. Razumne medju njima na prste jedne ruke.


Bold 1: Reakcija na neorganizovanu drzavu. Instiktivna.

 

Bold 2: Taj ko se necivilizovano ponasa, necivilizovan je bio i pre penzije. Sa ostalim saglasna. Videti post na Pletljin komentar. 
 

Bold 3: Komentar je bio na necivilizovani ejdzizam. Ja ih videla koliko hoces i znam da ce takvi ostati do penzije.

 

U vezi sa koronom, obidji kafane i pabove u kojima nema penzosa.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vilhelmina said:


Slicno i u Stockholmu, sve opustoseno. Prvo su jos prosle nedelje ispraznjene radnje u centru i u ”boljim” delovima grada, a sada i sve ostale.

 

Ne znam dokle ce ovako pustositi. Snabdijevanje nije stalo, samo rulja kupuje vise nego obicno. Najgore mi je sto su svo brasno pokupili, a vjerovatno velika vecina nema pojma sta i kako s tim. Barem je civilizovano bilo i nije velika guzva. Za razliku od juce ujutru u Aldiju, gdje je bio krkljanac, ljudi se otimaju oko paketa makarona kao zivotinje - fuj.

Edited by Honey Badger
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Korona huligani

 

Duh Brexita - 'ta ce nama virus, mi smo pobijedili Hitlera! 

 

Ovakvi moroni su uvijek bili u vecini ali do skoro su znali gdje im je mjesto. Nije vise tako i sad su oni glavni.

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dropkick Murphys said:

i ovo je zvanicna stranica gde se citaju preporuke a ne oni brojevi telefona koje je kolega pozvao.

 

na sve to nisam spomenuo, jer sam logicno smatrao da ne treba da otkrivam svoju istoriju bolesti i sta mi stoji u medicinskom kartonu, ali ja vec 11 godina imam problema sa plucima.

naravno da sam izmedju ostalih nazvao prvo svog pulmologa jer virus napada moju najslabiju tacku, a nesto sam u fazonu da prezivim ovu epidemiju.

 

 

Edited by kalistenika u rutini
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

YcwRBBD.jpg

 

k5mZkwJ.jpg

 

Sainsbury's supermarket nedaleko od mene prije pola sata.

 Isto ovakvo stanje u Francuskoj danas popodne, u selima Moirans i Tullins. Neopisive, guzve, nema brasna, secera, testenina, krompira, salate zelene, Luka ima koliko hoces, sardine isto ima, nema u konzervama povrca ( grasak,...) . PreCednik Mikron se veceras u 20h obraca javnosti, mogu ce da je i zbog toga panika.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...