Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

15 minutes ago, NMX said:

Smem li da pitam...čemu ovo?

 

 

 

Svesno pisem znajuci da zvucim kao Lecic u Tri karte za Holivud al mora vojska na ulice da bi narod shvatio ozbiljnost situacije. Ne bas u punoj ratnoj opremi ali cisto da se vidi

da su tu.
Maksi pustose ko da sutra ne postoji (zurim da me zagrlis...) likovi se zdrave po kaficima ko dobar dan, a ne znam samo gde su nestale maske kad ih niko ziv ne nosi. 

U Knezu 10-ak likova 50-ak godina u kriza srednjih godina fazonu, sede u kaficu i seru o koroni sta treba da se radi i kako drzava treba da reaguje. E takvima samo treba vojska da dodje i kaze ajde momci razlaz. Mora malo da se pokaze pesnica i kolektivizam osnazi, udri milicijo moja :-D 

 

Drzava kao drzava i njeni predstavnici su ocigledno iz nekog drugog filma ne gorepomenutog, pa vagaju svaku odluku. Naravno krajnji je cilj ne izgubiti vlast, zamisli odgodis izbore, narod odlepi zbog izolacije, malo neredi malo tuce i bap pojavi se opozicija na izborima. Veliki rizik. Ovako zatvaramo ne zatvaramo, videcemo, vagaju dok vreme prolazi. 

Sto NMX kaze daj tu omladinu sns-a jebo im pas mater prodanu nek nosi penzosima hranu i secer, em ovi ne moraju da izlaze em ce da im donose razumne kolicine. 

  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Pletilja i @Div

 

Ako je reakcija bila na ovo:

 

https://www.danas.rs/drustvo/brnabic-zbog-nediscipline-ostrije-mere-za-izlazak-starijih-od-65-kazna-150-000/

 

razumem je. Jer ne moze se kaznjavati pre nego se obezbedi nacin snabdevanja.

 

Samo molim sledeci put ipak se referisite na vlast. I ne zaboravite na ljudsku molbu onih iz svojih porodica.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, goldberg said:

 

 

 

Stariji ljudi nisu mali ni maloumni, dovoljno je da im se kaze da ogranice kretanje, oni bas bolesni se ionako nigde ne krecu.

 

Jesu.

 

Evo samo iskustva od jutros - Maxi: Pravimo se kul, drzimo odstojanje od oko metar, samo vidis kako penzioneri mrtvi ladni popunjavaju rupe izmedju nas. Pekara - red ide isto tako, pa se nastavlja po ulici, penzioner se gura da udje i gura se do poslednjeg lika ispred vrata.

 

I ovaj ga pita izvinite zurite negde? A ovaj odgovara - sto da stojim napolju ako ne moram. I ovaj mu onda kaze mi nismo maloumni sto stojimo ovako izadjite napolje i stanite na kraj reda. Sinovac, tebe neko iznervirao od jutros? Da, ti i tebi slicna bagra i pokupi se lik i izadje napolje i ovaj penzos sav srecan ostade na njegovom mestu, nije ni trepnuo.

 

Ambulanta - nema mnogo ljudi, sede ili stoje tako da bude maksimalni prostor medju njima. Ulazi cica kaslje, ni ruku na usta da stavi, pravo kod doktora - dajte mi nesto za grlo. Ovi se pokupe izbace ga napolje pa ga ispituju sta i kako. Cujem na spratu kako se dere neka doktorka valjda - nemate virus, zasto ste dolazili, sedite kod kuce u vasem selu, imate i svez vazduh, setajte po dvoristu, pozovite onaj broj ako dobijete temperaturu. On nesto promumla, nisam razumeo, cujem ovu - i okupajte se, ako se okupate nece virus na vas!

 

Silazi ta dole i gundja - dobro je ovo za Srbe naucice da se kupaju i peru ruke bar.

 

Posle toga upada drugi deda da ga prime, imate zakazano, nemam, sta imate od simptoma, boli me grlo, izadjite napolje sacekajte, to je zbog vase i bezbednosti drugih pacijenata...

 

ZASTO DA IZADJEM NAPOLJE A ONI DA STOJE OVDE STO ONI NE IZADJU NAPOLJE.

 

Ja udjem unutra, cujem opet neki haos napolju, izlazi doktorka kaze sestri da izadje napolje i zove muske tehnicare i ne daju da se ulazi u hodnik, da ih uvode jednog po jednog.

 

Stoka, jednom recju.

 

Bukvalno jedna jedina starija gospodja, i vidi se da je gospodja, stajala sa nama normalno sa strane, kad je prozvala usla, izasla normalno, vezala kosu zena u pundju, stavila maramu, stvarno svaka cast, ovo ostalo, frapiran sam bio danas bukvalno.

 

Slusam dalje, ne ni toliko matori, roditelji studenata, masovno zovu klince iz Beograda da se vrate kuci. Klince koji su do sinoc bili po klubovima i kafanama. DARWIN AWARD.

 

I posle kako milion i po ljudi glasa za Vucica.

 

Evo jos jednom - srpski narod je u proseku stoka, neobrazovana, maloumna i zadrta. Dokazuje se to iznova i iznova.

 

I da, treba da se uvede nesto kao reverse prezumpcija nevinosti - veruje se da je osoba od 60+ godina maloumna i tako se tretira, dok ne dokaze suprotno. Jedino tako cemo da prodjemo nekako ovo sranje.

Edited by McLeod
  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Doorn said:

Update 16/3
NEDERLAND DAG 19

Potvrdjeno zarazenih 1413
Povecanje u jednom danu: +278

Preminulih 24
Povecanje u jednom danu: +4

Kreteni!

Nemacka ima 4 puta vise zarazenih, a 14 umrlih i 2 u kriticnom stanju - NL 24 umrla i 45 u kriticnom stanju

Doce im nonsalanacija glave - bukvalno!

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, McLeod said:

I da, treba da se uvede nesto kao reverse prezumpcija nevinosti - veruje se da je osoba od 60+ godina maloumna i tako se tretira, dok ne dokaze suprotno. Jedino tako cemo da prodjemo nekako ovo sranje.

 

Od 60+?

 

To su jos radne godine.

 

Ako cemo vec da upotrebljavamo takve mere, ne bi bilo lose da ih upotrebljavamo za izbore. Naravno, ima penzionera koji glasaju protiv SNS ili ne glasaju uopste, ali dosta njih samo ponavljaju sta im se kaze sa Pinka. A tek kad vidim neke od njih sa Informerom u rukama, bude mi zlo.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki Marvini said:

Vec sam pisao o tome, ja imam let sad u petak ali mi ne pada na pamet da dolazim. Ljudi su ponekad stvarno idioti.

Ja sam moj put otkazala jos pre par nedelja, i to nije nikakav Uskrs, nego redovna poseta roditeljima na poslovnom putu, sve otkazala. Ne zbog mene, nego zbog onih starijih da ne donosim nesto.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, McLeod said:

 

Jesu.

 

Evo samo iskustva od jutros - Maxi: Pravimo se kul, drzimo odstojanje od oko metar, samo vidis kako penzioneri mrtvi ladni popunjavaju rupe izmedju nas. Pekara - red ide isto tako, pa se nastavlja po ulici, penzioner se gura da udje i gura se do poslednjeg lika ispred vrata.

 

I ovaj ga pita izvinite zurite negde? A ovaj odgovara - sto da stojim napolju ako ne moram. I ovaj mu onda kaze mi nismo maloumni sto stojimo ovako izadjite napolje i stanite na kraj reda. Sinovac, tebe neko iznervirao od jutros? Da, ti i tebi slicna bagra i pokupi se lik i izadje napolje i ovaj penzos sav srecan ostade na njegovom mestu, nije ni trepnuo.

 

Ambulanta - nema mnogo ljudi, sede ili stoje tako da bude maksimalni prostor medju njima. Ulazi cica kaslje, ni ruku na usta da stavi, pravo kod doktora - dajte mi nesto za grlo. Ovi se pokupe izbace ga napolje pa ga ispituju sta i kako. Cujem na spratu kako se dere neka doktorka valjda - nemate virus, zasto ste dolazili, sedite kod kuce u vasem selu, imate i svez vazduh, setajte po dvoristu, pozovite onaj broj ako dobijete temperaturu. On nesto promumla, nisam razumeo, cujem ovu - i okupajte se, ako se okupate nece virus na vas!

 

Silazi ta dole i gundja - dobro je ovo za Srbe naucice da se kupaju i peru ruke bar.

 

Posle toga upada drugi deda da ga prime, imate zakazano, nemam, sta imate od simptoma, boli me grlo, izadjite napolje sacekajte, to je zbog vase i bezbednosti drugih pacijenata...

 

ZASTO DA IZADJEM NAPOLJE A ONI DA STOJE OVDE STO ONI NE IZADJU NAPOLJE.

 

Ja udjem unutra, cujem opet neki haos napolju, izlazi doktorka kaze sestri da izadje napolje i zove muske tehnicare i ne daju da se ulazi u hodnik, da ih uvode jednog po jednog.

 

Stoka, jednom recju.

 

Bukvalno jedna jedina starija gospodja, i vidi se da je gospodja, stajala sa nama normalno sa strane, kad je prozvala usla, izasla normalno, vezala kosu zena u pundju, stavila maramu, stvarno svaka cast, ovo ostalo, frapiran sam bio danas bukvalno.

 

Slusam dalje, ne ni toliko matori, roditelji studenata, masovno zovu klince iz Beograda da se vrate kuci. Klince koji su do sinoc bili po klubovima i kafanama. DARWIN AWARD.

 

I posle kako milion i po ljudi glasa za Vucica.

 

Evo jos jednom - srpski narod je u proseku stoka, neobrazovana, maloumna i zadrta. Dokazuje se to iznova i iznova.

 

I da, treba da se uvede nesto kao reverse prezumpcija nevinosti - veruje se da je osoba od 60+ godina maloumna i tako se tretira, dok ne dokaze suprotno. Jedino tako cemo da prodjemo nekako ovo sranje.

 

Mek obisao pola Kragujevca i zapisivao ponasanje ljudi u knjizicu,  ko Bata Stojkovic u Ko to tamo peva 😄

 

oko poslednjeg pasusa... a kad je Tamburinjo predlagao da se sa 65 oduzima pravo glasa a sa 70 imovina nazivan je svakakvim imenima 😄 al kao i svi veliki umovi bice kapiran kako vreme bude prolazilo. 

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Ja sam moj put otkazala jos pre par nedelja, i to nije nikakav Uskrs, nego redovna poseta roditeljima na poslovnom putu, sve otkazala. Ne zbog mene, nego zbog onih starijih da ne donosim nesto.

Ja dosla 8. marta, redovna poseta, planirala da ostanem do 12.aprila, pa na Floridu. Sve otkazano, ostajem u Srbiji do daljnjeg - radim od kuce svakako (vec 10 godina), tako da mi je svejedno gde sedim zatvorena (ovde mi bar mama moze kuvati 🙂 )

Fitnes instruktorka ce nam drzati casove online!

Mama shvatila ozbiljno,  jer kaslje vec 2 meseca, izlazice u svoju basticu da se bavi cvecem, to je otprilike to

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

 

Od 60+?

 

To su jos radne godine.

 

Ako cemo vec da upotrebljavamo takve mere, ne bi bilo lose da ih upotrebljavamo za izbore. Naravno, ima penzionera koji glasaju protiv SNS ili ne glasaju uopste, ali dosta njih samo ponavljaju sta im se kaze sa Pinka. A tek kad vidim neke od njih sa Informerom u rukama, bude mi zlo.

 

I mladje. Postaju zadrti sa 50, cast izuzecima.

 

Znaci ko ne slusa i ne pazi na sebe i druge - po dzepu bajo moj.

 

Srbenda samo to razume.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, LayupFromTheMidget said:

A tebi nije palo na pamet da bas zbog te dece, supruznike i bolesne roditelje treba da ides u karantin. Da period inkubacije moze da traje do 14 dana; da  ne pokazujes nikakve simptome a nosis virus. Tako su neke tetke iz Svice donele koronu u Nisu.

 

Mali, ne k#ki, od kada si ti postao "stručnjak" za viruse  😛

 

Ne znam da li pročitao post od kog je krenula rasprava, ali da ponovim: koji je period inkubacije virusa? Totalno je debilno držati nekoga 28 dana u kućnom pritvoru...  Karantin ( kućna izolacija) , potom kada prodje period inkubacije , testiranje ( ili ga testiras odmah na granici ako ima simptome ).. Kraj priče. Ukratko 😄

 

BTW, kako se danas završi PDV, naterao sam gospodju da pozove ove brojeve : posle dobrih 30 minuta dobila uputstvo da ode u lokalni dom zdravlja, gde je izabrani lekar prepisao antibiotik i brufen 🤣, iako već danima ima temperaturu preko 38 i kaslje. Bez testiranja na Korona virus, bez posebnih mera predostrožnosti i samoizolacije.

 

I na kraju, ne brini za mene, znaš da sam društveno odgovoran i mislim pre svega na svoje i zdravlje osoba u svojoj okolini.

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

 

I mladje. Postaju zadrti sa 50, cast izuzecima.

 

Znaci ko ne slusa i ne pazi na sebe i druge - po dzepu bajo moj.

 

Srbenda samo to razume.

 

Ajde ne kakite. Znaci Misa Vacic i slicni regrutuju samo penzose.


Nisu oni vratil AV. 
 

Tu se zadrti radjaju i odgajaju od kolevke. A imovinu ko Pantelija treba ostaviti samo samom sebi. U svetu moze mackama i kuckama da se ostavi.

 

6 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Kod nas ima bumera u dvadesetim, ne znace godine toliko.


Ono boomer remover su ‘90 tih u nas zvali “prociscavanje birackih spiskova”. Samo sto je Sloba bio aktuelan. Nisu tako sto Ameri izmislili.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Ajde ne kakite. Znaci Misa Vacic i slicni regrutuju samo penzose.


Nisu oni vratil AV. 
 

Tu se zadrti radjaju i odgajaju od kolevke. A imovinu ko Pantelija samo samom sebi. U svetu moze mackama i kuckama da se ostavi.

 

 


Ono boomer remover su ‘90 tih u nas zvali “prociscavanje birackih spiskova”. Samo sto je Sloba bio aktuelan. Nisu tako sto Ameri izmislili.

 

Necu da budem neko ko ce da bude apsolutno odgovoran, kao sto i jesam uvek, da bi jedna stoka, koja ce uvek da bude penzionerska, USRALA trud nas 30!

 

Obecavam sebi a sad i javno da sledeci put necu biti nemi posmatrac ovakvih stvari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, McLeod said:

Stoka, jednom recju

 

Ja iz ovih tvojih zapažanja mogu jednako argumentovano da zaključimo, Kragujevčani su stoka, no, neću, znam gde živim, s kim, kako, nisam kivan na ceo svet, ne nalazim krivce u mladima, matorima, seljacima, radnicima... Krivci su oni koji ne rade posao za koji su plaćeni i kriv sam sam sebi.

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

 

Necu da budem neko ko ce da bude apsolutno odgovoran, kao sto i jesam uvek, da bi jedna stoka, koja ce uvek da bude penzionerska, USRALA trud nas 30!

 

Obecavam sebi a sad i javno da sledeci put necu biti nemi posmatrac ovakvih stvari.

 

Sad ja sam daleko od penzionera, imam spomenicu iz ‘90 tih, ali sam se zadnjih godina nagledala “malih” nadobudnih dzibera koji dodju napolje pa “srbenduju” i koji misle da se svet okrece od kad su se oni rodili. I da niko pre nije zavrsio skole, ni sabrao dva broja  i nista ne zna. Sreca pa ovde gde sam mogu da ih drzim na pristojnoj razini, a cash flow ni mojoj bubasvabi ne mogu da kontrolisu. 

 

Kad se setim svog oca koji do zadnjeg dana skota nije mogao da vidi, oladite malo. Bilo bi mnogo lako da su vam penzosi uvalili Acu.

Edited by Plavi Golub
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jesu i Kragujevcani stoka. Srbi su stoka. Najveca stoka su dodjosi, gastosi i urbane seljacine.

 

Sve te grupe sada plasticno dokazuju da su najvidljivije, kao sto se to zna, ali se izbegava ta generalizacija.

 

Izadji napolje i pogledaj oko sebe.

 

Nemoj da zmuris.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad čuo da New York city traži od DT da pusti vojsku da reguliše ulice. Nadam se da US nije kasno reagovala, kao Italija.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk


Dosta nas culo to pa demantovali..

Ja sljakenzi od kuce, kod gospodze sta je redovno

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Izadji napolje i pogledaj oko sebe

 

Ne, poštujem preporuke, ne izlazim. A, znam kako dobro čega ima, odakle dolazi, srećom pa imamo vladu, pa i predsednika, ispod 50, još su lepi i pametni, čine nam život lepšim.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...