Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

19 minutes ago, Sunshine State said:

U tome ce i biti problem - sto vecina laika nece moci / znati da uvidi razliku - zato je vazno "bombardovati" ljude brojevima telefona na koje da se jave, objasne simptome, odgovore na ostala pitanja ne bi li se izbeglo bespotrebno testiranje i guzve zbog svakog zacepljenog nosa

 

reci to kinezu koga su odjebali sa infektivne jer nije imao simptome po algoritmu pa je 3 dana kasnije zaglavio kao pacijent broj 2 :kece:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sprivel said:


Ili onog iz Subotice koga su kao fliper tiltovali od saltera do saltera pet dana.

 

da daa jebote, zaboravih na njega. 

 

A tu mi je najjači deo...ako je tačan...bila je vest da je išao prvo privatno kod dva lekara, rekao da sumnja na koronu i obe privatne ordinacije ga odjebale...ako je to tačno....sutra oduzeti licence, momentalno.

 

inače...počinje vam acina konferencija...uživo o koroni

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, djole said:

Hiljadu ljudi ispred VMA čekalo na pregled, zbog preventive širenja korona virusa svima je merena temperatura (FOTO)

 

vma%20(2).jpg

 

Izvinjavam se što prenosim đubre od novosti, ali moram zbog ove slike. Ovako izgleda preventiva u Srbiji, hiljadu ljudi diše jedan drugom za vrat, medicinsko osoblje meri temperaturu bez maske i rukavica.

Boze budala, budi bog s nama.

Rulja ljudi, po coveku circa ne vise od 2 kvadratna metra (nije merio Stefanovic), tehnicar ide bez maske na prvom mestu, a onda i bez jednokratnih rukavica, meri temperaturu ljudima. Isuse.

Mi smo Srbi nenormalan narod.

 

Edited by Gilmour
typo
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Sunshine State said:

U tome ce i biti problem - sto vecina laika nece moci / znati da uvidi razliku - zato je vazno "bombardovati" ljude brojevima telefona na koje da se jave, objasne simptome, odgovore na ostala pitanja ne bi li se izbeglo bespotrebno testiranje i guzve zbog svakog zacepljenog nosa

A sta ako imam neki drugi razlog zbog koga mi curi nos, neku prehladu obicnu ili alergiju, a grlo me boli i kasljem zbog korone? 😁

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

Sace teoreticari zavere na Balkan Info(o)u da vam objasne kako je ovo priprema covecanstva za totalitarno drustvo, ukidanje privatnosti, policijski cas, vojsku na ulicama, kupovinu na bonove...

 

P.S. Tesa pobegao iz Kine, da se testira odmah 🙂

Ne mogu sada da trazim, ali je juce na twiteru pocela da se pojavljuje i razvija teorija o vezi, pazsad bajo moj : 5G mreže i virusa.

  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bek said:

A sta ako imam neki drugi razlog zbog koga mi curi nos, neku prehladu obicnu ili alergiju, a grlo me boli i kasljem zbog korone? 😁


Imas manje od 60, nisi hronicar sedi kuci ako mozes i zastiti druge od sebe za svaki slucaj. Ako si nesto od ovo dvoje zovi one telefone i izlistaj im simptome korone prvo.

 

Teoretski gledano nemoguce je da testiraju i prime svakog ko pomisli da mozda ima koronu. Nijedna zemlja nema te kapacitete. Na tome su se Italijani zajebali i izgubili vreme. 

 

U principu gledajuci onu sliku sa VMA trebalo je da odloze automatski sve preglede sem za one koji su urgentni. I da ne skupljaju ljude u cekaonici. To je common sense cak i u epidemiji obicnig gripa.

Edited by Plavi Golub
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Evo...predsednik je upravo rekao da se kinez lecio privatno pa otisao drzavno tek kad je dogorelo do nokata...i šta dalje da pričaš kad čovek slaže tako bezočno...kad su već novine pisale da su ga odjebali par dana pre toga? Majko mila...

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

A sta ako imam neki drugi razlog zbog koga mi curi nos, neku prehladu obicnu ili alergiju, a grlo me boli i kasljem zbog korone😁

 

10 minutes ago, Plavi Golub said:

Imas manje od 60, nisi hronicar sedi kuci ako mozes i zastiti druge od sebe za svaki slucaj. Ako si nesto od ovo dvoje zovi one telefone i izlistaj im simptome korone prvo.

 

ako je pusac, mozda ne bi bilo lose da razmisli o prestanku pusenja. umjesto da se imunoloski sustav bavi obranom od virusa, njegov se bavi sanacijom stete od cigareta.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...