Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

7 minutes ago, NMX said:

Ovi idioti od Itliajana su bukvalno mi samo sa parama. Znači još gora varijanta. Sačuvaj bože neodgovornih idiota.

Sta su oni zajebali pa im se ovo desava?

Bili nonsalantni ili? Da nije mozda malo kod njih ovo previse izvikano? Ne pije mi vode kao kod njih propast, a recimo kod Francuza ili Spanaca normalno. 

Link to comment
Share on other sites

Vidim neke prilično nadrndane komentare, pa da razjasnim: propolis, med, đumbir, žalfija i sl. su prirodni preparati za podizanje imuniteta koji kod nekoga rade, kod nekoga možda i ne - nikako nisu lek koji ubija virus. Prva linija zaštite je sve ono o čemu već duže vreme čitamo (pranje ruku na ocd nivou, maske i ostalo), to se podrazumeva. Ne kapiram čemu izrugivanje, prirodni preparati se vekovima koriste za imunitet i ublažavanje simptoma respiratornih infekcija, uključujući i upalu pluća...ali ok, izvinjavam se što sam uopšte započeo ovu priču.

Edited by implant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice starijih ljudi koji umiru najvise naprimer u Francuskoj gde postoji prilicno detaljan opis pojedinacnih slucajeva je jednostavno statistika, a uzrok je koliko sam ja shvatila po procitanom da korona pocinje kao grip, onda se to komplikuje i postaje (kao) neka vrsta jaceg zapalenja pluca, u tom stadijumu pacijenti se prenose u bolnice (inace sa blagim simptomima su kod kuce) i cesto se stavljaju na vestacko disanje tj vestacka pluca dok se organizam ne oporavi. Stariji ljudi koji vec imaju respiratorne probleme ili kardio to nekad ne prezive. To nikakve veze nema sa vakcinama, nazalost vakcina koja je za starije ljude ovde vise nego dobro organizovana - besplatna i u svakoj apoteci starija osoba moze besplatno da se vakcinise sto francuzi i rade prilicno uredno koliko ja znam i mladji a pogotovo stariji, nazalost ne pomaze

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, laki pepe said:

Sta su oni zajebali pa im se ovo desava?

Bili nonsalantni ili? Da nije mozda malo kod njih ovo previse izvikano? Ne pije mi vode kao kod njih propast, a recimo kod Francuza ili Spanaca normalno. 

 

Pa nema izvikano ili ne kada imaš zvanično objavljene cifre. Nastavi li se ovako, imaće stopu smrtnosti veću nego Kina. 

 

Italija NAJAVI karantin i onda imaš snimke gde hiljade ljudi bukvalno BEŽI poslednjim vozovima i autobusima iz Lombardije, pitaj boga gde. Kina je tu, uz sva sranja koja ih prate a tiču se maksimalnog ograničavanja ljudskih prava, ipak šampion. I evo sada na pragu potpunog izlečenja sa brojem novih slučajeva od 50ak dnevno što mu dođe ko statistička greška.

 

Nemačka npr. je spremnije dočekala celu priču (ok, verovatno su imali Italiju kao primer). Očigledno da je pristup lečenju bio drugačiji, verovatno i veći broj respiratora (koji maltene jedino pomažu kad bolest baš odmakne i imuni sistem postane nemoćan). Plus tradicionalna nonšalantnost kod Italijana. Malo igarmo fudbal sa gledaocima, malo bez, negde može, negde ne. Ako je onolika kina stavila u karantin maltene pola zemlje, ostale naterala da se ponašaju odgovorno....a ovamo snimci parova koji se ljubakaju i udaraju selfije ispred Duoma dok iza stoji vojnik sa maskom...jebem mu mater. Zato i kažem, mi sa parama. Ceo svet se sprema za najgori scenario, pa ako bude bolje, super. Otkazuju se turniri, pominje se otkazivanje OI a naš poglavar ide i fotka se danas sa radnicima Krušika njih fazon 1000. 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, laki pepe said:

Sta su oni zajebali pa im se ovo desava?

Bili nonsalantni ili? Da nije mozda malo kod njih ovo previse izvikano? Ne pije mi vode kao kod njih propast, a recimo kod Francuza ili Spanaca normalno. 

 

Veliki broj turista iz Azije. Puni hoteli u mestima u okolini Milana zadnjih pet sest godina. Milano studentski grad, dolaze mnogi poslovno. Izlozeniji su bili. Nisu oni na severu nista vise neodogovorni nego juznije, cak naprotiv. Meni je ovo ocekivano obzirom na izlozenost u brojevima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, implant said:

Vidim neke prilično nadrndane komentare, pa da razjasnim: propolis, med, đumbir, žalfija i sl. su prirodni preparati za podizanje imuniteta koji kod nekoga rade, kod nekoga možda i ne - nikako nisu lek koji ubija virus. Prva linija zaštite je sve ono o čemu već duže vreme čitamo (pranje ruku na ocd nivou, maske i ostalo). Ne kapiram čemu izrugivanje, prirodni preparati se vekovima koriste za ublažavanje simptoma respiratornih infekcija, uključujući i upalu pluća...ali ok, izvinjavam se što sam započeo ovu priču.

 

Sad cu da ti napisem nesto, a ti ako hoces se uvredi, ne zanima me.

 

U mojoj porodici, na moju veliku zalost, imam ogroman broj ljudi koji su se borili sa kancerom i tokom godina sam se povezao sa mnogima koji boluju od mnogih retkih i teskih bolesti.

 

Jedino gore od tih opakih bolesti su ljudi koji pricaju o prirodnim lekovima, imunitetu, ulju od kanabisa i slicnim ortodoksnim glupostima KOJE NE POMAZU A KOSTAJU KAO SVETOG PETRA KAJGANA.

 

Vecina tih ljudi ne znajuci samo siri te rekla kazala price koje su na nivou idi u Ostrog da ti cita pop Mita molitvu za zdravlje, bila od moje kume komsinica jako bolesna pa ozdravila od toga i tim mesetarima koje prodaju te buckurise samo dizu cenu, tom najgorem soju ljudi koji zaradjuje na ljudskoj nesreci i patnji.

 

Ne postoji nikakav tandem Andreja i Aleksandra Vucica koji su gori od tih i takvih ljudi.

 

Znaci, "prirodni preparati" rade jedno veliko - nista. Zdrava ishrana takodje nije lek, niti gradi imunitet, ono sto se zove imunitetom uopste nije kako nase babe zamisljaju - nemoj da pijes koka kolu nego sok od zove i caj i tako ces da izgradis imunitet.

 

Vestacka izgradnja, odnosno pojacavanje imuniteta se cini vakcinacijom. Ne postoji nijedna druga nama poznata tehnika koja "podize" imunitet.

 

Imunitet u najvecoj meri zavisi od naseg genetskog sklopa, najvise od celija kostane srzi koje su "programirane" da pronalaze patogene i strana tela u organizmu i tako ih unistavaju.

 

Onim mucenicima kojima imuni sistem ne radi kako treba, pa recimo celije koje treba da napadaju patogene recimo napadaju celije nervnog sistema i uzrokuju multiplu sklerozu (mehanizam za druge autoimune bolesti je slican) i njima nikakva "organska hrana" (jos jedna epska moderna prevara) i slicne gluposti nece pomoci, a pogotovo ne caj, beli luk i sok od zove.

 

Sto se tice odredjenih namirnica, poput nekih od pomenutih, da, kanabis jeste anestetik, da, beli luk moze imati antibiotsko dejstvo, ali osim tih aktivnih supstanci u onome sto jedemo, pusimo ili mazemo na sebe postoji jos sijaset drugih jedinjenja. Sve je hemija. Ne znas koliko THCa imas u jednoj i drugoj bocici koju si uzeo od istog dilera, ne zna ni on, ne zna niko dok se ne izvrsi analiza, moze biti jako razlicito. U tabletama i drugim lekovima koji dolaze iz farmaceutske industrije znas u miligram koliko ima aktivne supstance, jer je doziranje za lecenje jedna od najbitnijih stvari.

 

I sve te stvari ne rade nista drugo do ono sto rade vec proizvedeni lekovi (samo sto to rade losije), plus znas sta kupujes i kupujes to za manje pare.

 

Znaci takozvana prirodna medicina i prirodni imunitet su najobicnije moderne gluposti koje sluze da se izvuku pare od unesrecenih.

 

Onima sa raznim oblicima imunodeficijencije, koji recimo ne mogu da se vakcinisu protiv boginja, gripa i ovih drugih virusa koje haraju, apsolutno nece nista pomoci nikakvi organski limuni, beli lukovi i slicne besmislice.

 

Znaci prestanite da pricate o stvarima koje veze nemaju sa zivotom (ovo se ne odnosi striktno na tebe, nego na sve koji pominju "prirodno lecenje"), dovodite druge u zabludu i na koncu kostate druge samog zivota!

Edited by McLeod
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

Japan  (Tokyo) je domaćin Olimpijade 2020.

 

Ako se ova panika ne reši do kraja aprila 2020, onda je, po pravilima, domaćin Olimpijade poslednji koji ju  je organizovao. London?

Japan ima šansu da organizuje Igre do kraja godine, ne mora u julu, odnosno Igre mogu da budu pomerene. Ono što je problem je usklađivanje kalendara i to neće iči tako lako.

Sa druge strane ako ne postoji mogućnost da se organizuju Igre, biće otkazane i neće biti prebacivane u druge gradove. Možda pomeranje za sledeću godinu, ali manje verovatno.

Ipak, mislim da će se igre, ovako ili onako održati po planu.

 

Inače zadnje Olimpijske igre je organizivao Rio, a ne London 🙂

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Veliki broj turista iz Azije. Puni hoteli u mestima u okolini Milana zadnjih pet sest godina. Milano studentski grad, dolaze mnogi poslovno. Izlozeniji su bili. Nisu oni na severu nista vise neodogovorni nego juznije, cak naprotiv. Meni je ovo ocekivano obzirom na izlozenost u brojevima.

Ovo mi djeluje kao logicno objasnjenje. Jednostavno nisu bili spremni da se suoce.

16 minutes ago, NMX said:

 

Pa nema izvikano ili ne kada imaš zvanično objavljene cifre. Nastavi li se ovako, imaće stopu smrtnosti veću nego Kina. 

 

Italija NAJAVI karantin i onda imaš snimke gde hiljade ljudi bukvalno BEŽI poslednjim vozovima i autobusima iz Lombardije, pitaj boga gde. Kina je tu, uz sva sranja koja ih prate a tiču se maksimalnog ograničavanja ljudskih prava, ipak šampion. I evo sada na pragu potpunog izlečenja sa brojem novih slučajeva od 50ak dnevno što mu dođe ko statistička greška.

 

Nemačka npr. je spremnije dočekala celu priču (ok, verovatno su imali Italiju kao primer). Očigledno da je pristup lečenju bio drugačiji, verovatno i veći broj respiratora (koji maltene jedino pomažu kad bolest baš odmakne i imuni sistem postane nemoćan). Plus tradicionalna nonšalantnost kod Italijana. Malo igarmo fudbal sa gledaocima, malo bez, negde može, negde ne. Ako je onolika kina stavila u karantin maltene pola zemlje, ostale naterala da se ponašaju odgovorno....a ovamo snimci parova koji se ljubakaju i udaraju selfije ispred Duoma dok iza stoji vojnik sa maskom...jebem mu mater. Zato i kažem, mi sa parama. Ceo svet se sprema za najgori scenario, pa ako bude bolje, super. Otkazuju se turniri, pominje se otkazivanje OI a naš poglavar ide i fotka se danas sa radnicima Krušika njih fazon 1000. 

 

 

Istina, nisam upoznat koji je najefikasniji nacin borbe, ali ako to ukljucuje disciplinu onda nekako logicno dodje da se Italijani ne uklapaju :lol_2:

 

Pa opet, meni ne djeluje da se ni neki drugi na nivou individua (recimo bas Nijemci) ponasaju odgovornije. Sto ce reci da je za uspjesnu borbu protiv smrtnosti vazno kako se sistem bori, tj. ovo sto si pomenuo broj lezaja i respiratora. A jasno je zasto je neka Njemacka ili Danska > Italija.

 

Ili mozda stariji Italijani ne peru ruke :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, McLeod said:

...

 

I ja u porodici imam smrtan slučaj od kancera. U završnoj fazi, kada je izvesno šta će se desiti, ljudi isprobavaju raznorazne vrlo skupe gluposti, da ih posle ne bi grizlo da eto, nisu i to probali.

Ali to ne znači da beli luk i još ponešto ne pomaže (uopšteno). 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, McLeod said:

 

Sad cu da ti napisem nesto, a ti ako hoces se uvredi, ne zanima me.

 

U mojoj porodici, na moju veliku zalost, imam ogroman broj ljudi koji su se borili sa kancerom i tokom godina sam se povezao sa mnogima koji boluju od mnogih retkih i teskih bolesti.

 

Jedino gore od tih opakih bolesti su ljudi koji pricaju o prirodnim lekovima, imunitetu, ulju od kanabisa i slicnim ortodoksnim glupostima KOJE NE POMAZU A KOSTAJU KAO SVETOG PETRA KAJGANA.

 

Vecina tih ljudi ne znajuci samo siri te rekla kazala price koje su na nivou idi u Ostrog da ti cita pop Mita molitvu za zdravlje, bila od moje kume komsinica jako bolesna pa ozdravila od toga i tim mesetarima koje prodaju te buckurise samo dizu cenu, tom najgorem soju ljudi koji zaradjuje na ljudskoj nesreci i patnji.

 

Ne postoji nikakav tandem Andreja i Aleksandra Vucica koji su gori od tih i takvih ljudi.

 

Znaci, "prirodni preparati" rade jedno veliko - nista. Zdrava ishrana takodje nije lek, niti gradi imunitet, ono sto se zove imunitetom uopste nije kako nase babe zamisljaju - nemoj da pijes koka kolu nego sok od zove i caj i tako ces da izgradis imunitet.

 

Vestacka izgradnja, odnosno pojacavanje imuniteta se cini vakcinacijom. Ne postoji nijedna druga nama poznata tehnika koja "podize" imunitet.

 

Imunitet u najvecoj meri zavisi od naseg genetskog sklopa, najvise od celija kostane srzi koje su "programirane" da pronalaze patogene i strana tela u organizmu i tako ih unistavaju.

 

Onim mucenicima kojima imuni sistem ne radi kako treba, pa recimo celije koje treba da napadaju patogene recimo napadaju celije nervnog sistema i uzrokuju multiplu sklerozu (mehanizam za druge autoimune bolesti je slican) i njima nikakva "organska hrana" (jos jedna epska moderna prevara) i slicne gluposti nece pomoci, a pogotovo ne caj, beli luk i sok od zove.

 

Sto se tice odredjenih namirnica, poput nekih od pomenutih, da, kanabis jeste anestetik, da, beli luk moze imati antibiotsko dejstvo, ali osim tih aktivnih supstanci u onome sto jedemo, pusimo ili mazemo na sebe postoji jos sijaset drugih jedinjenja. Sve je hemija. Ne znas koliko THCa imas u jednoj i drugoj bocici koju si uzeo od istog dilera, ne zna ni on, ne zna niko dok se ne izvrsi analiza, moze biti jako razlicito. U tabletama i drugim lekovima koji dolaze iz farmaceutske industrije znas u miligram koliko ima aktivne supstance, jer je doziranje za lecenje jedna od najbitnijih stvari.

 

I sve te stvari ne rade nista drugo do ono sto rade vec proizvedeni lekovi (samo sto to rade losije), plus znas sta kupujes i kupujes to za manje pare.

 

Znaci takozvana prirodna medicina i prirodni imunitet su najobicnije moderne gluposti koje sluze da se izvuku pare od unesrecenih.

 

Onima sa raznim oblicima imunodeficijencije, koji recimo ne mogu da se vakcinisu protiv boginja, gripa i ovih drugih virusa koje haraju, apsolutno nece nista pomoci nikakvi organski limuni, beli lukovi i slicne besmislice.

 

Znaci prestanite da pricate o stvarima koje veze nemaju sa zivotom (ovo se ne odnosi striktno na tebe, nego na sve koji pominju "prirodno lecenje"), dovodite druge u zabludu i na koncu kostate druge samog zivota!

 

 

Nisam govorio o prirodnom lečenju, ulju od kanabisa, belom luku i sličnim stvarima. Nisam uopšte govorio o lečenju, niti verujem u

budalaštine koje se prodaju kao "sigurni" lekovi za kancer i ostale teške bolesti. Ne bavim se medicinom, ni prirodnom ni alternativnom i nemam materijalne koristi od nje - samo prenosim neka iskustva (uključujući i lično) sa određenim preparatima za koje sam još u prvom postu napisao da MOŽDA pomognu ali da ne mogu da škode. I u drugom postu sam napisao da ne smatram navedene preparate lekom za koronu koji ubija virus, već mogućom vrstom ispomoći za ublažavanje simptoma i pojačanje imuniteta. Nisam shvatio tvoj post kao uvredu, ali je potpuno sumanuto da iz onoga što sam napisao izvlačiš takve zaključke i još me porediš sa Vučićem 😀. Uz sve ovo, žao mi je što si imao tako teška iskustva i što sam, nenamerno, isprovocirao takvu reakciju...pošto se očigledno ne razumemo, a da ne bismo upali u neku težu priču, ja se odjavljujem sa diskusije - počinje da biva hevi a to nikome nije potrebno u ovom trenutku, pored svih sranja u vezi virusa. Pozdrav!

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Ishrana nece da te izleci od bolesti. I kada te obori virus, tebe nece da izleci limunada ili caj. Izlecice te mirovanje, dok tvoj urodjeni imuni sistem koji se bori protiv infekcije ne uspe da je pobedi, ti mu pomazes tako sto unosis tecnost kao gorivo i ne trosis ga, vec lezis, kako bi ta bolest brze prosla.

 

I to zavisi od tvoje starosti i kako ti radi taj urodjeni imuni sistem, a ne da li si jeo beli lukac i popio 50, a ne 48 litara limunade pa si ostao jos jedan dan u krevetu.

 

Kao sto sam vec rekao, sve sto danas imamo u tableticama i granulicama je doslo iz prirode i sintetisano je na osnovu necega sto u prirodi vec postoji.

 

Tako da da, u prirodi postoje biljke koje sadrze supstance koje cine da se osecamo bolje ili nas u pravom smislu te reci lece.

 

Ali te supstance se sintetisu u unapred odredjenim dozama i postupcima koji stvore jebenu tabletu brufena cija je aktivna supstanca jedinjenje ibuprofen hemijske formule C13H18O2 i u svakoj tableti ima u tacno 200 miligrama ibuprofena JER JE DOZIRANJE NAJVAZNIJA STVAR O KOJOJ GOVORIMO KADA SE RADI O LEKOVIMA.

 

A ti ces da jedes beli lukac, gde nijedan cen nema istu gramazu, a i da ima, apsolutno ne mozes da utvrdis koliko ima aktivne supstance u njima i sledstveno da utvrdis koliko treba cena belog luka da pojedes da bi on imao antibiotsko dejstvo i mnogo je pametnije, bolje za tebe i isplativije da odes kod lekara koji ce ti propisati pravi antibiotik i pravu dozu koja ce ti resiti problem odnosno izleciti te, nego da se zajebavas sa jebenim belim lukom.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, implant said:

 

 

Nisam govorio o prirodnom lečenju, ulju od kanabisa, belom luku i sličnim stvarima. Nisam uopšte govorio o lečenju, niti verujem u

budalaštine koje se prodaju kao "sigurni" lekovi za kancer i ostale teške bolesti. Ne bavim se medicinom, ni prirodnom ni alternativnom i nemam materijalne koristi od nje - samo prenosim neka iskustva (uključujući i lično) sa određenim preparatima za koje sam još u prvom postu napisao da MOŽDA pomognu ali da ne mogu da škode. I u drugom postu sam napisao da ne smatram navedene preparate lekom za koronu koji ubija virus, već mogućom vrstom ispomoći za ublažavanje simptoma i pojačanje imuniteta. Nisam shvatio tvoj post kao uvredu, ali je potpuno sumanuto da iz onoga što sam napisao izvlačiš takve zaključke i još me porediš sa Vučićem 😀. Uz sve ovo, žao mi je što si imao tako teška iskustva...pošto se očigledno ne razumemo, a da ne bismo upali u neku težu priču, ja se odjavljujem sa diskusije - počinje da biva hevi a to nije potrebno u ovom trenutku, pored svih sranja u vezi virusa. Pozdrav!

 

Ja ti se izvinjavam, ali posto kazes da je diskusija hevi, imaj u vidu da situacija i jeste hevi i svaki upis koji tako moze da se proceni sa hodom po zici i koketiranjem sa prirodnom medicinom moze da se okarakterise, u ovoj situaciji, ovako kako sam ga ja okarakterisao.

 

Jos jednom se izvinjavam sto sam bio grub prema tebi, a sto se tice pojacanja imuniteta - ne postoji stvar kojim ces ga pojacati i pomoci sebi na nacin da izbegnes ovu bolest ako dodjes u dodir sa njom u pravom smislu te reci.

 

Mozes da izbegavas uske, zatvorene prostore sa mnogo ljudi u njima, da odrzavas licnu higijenu i budes odmoran - to ce ti "nabudziti" imunitet mnogo vise od bilo kakvog djumbira, zalfije i belog luka.

 

Garantovano.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, McLeod said:

nego da se zajebavas sa jebenim belim lukom.

 

Nisi u pravu, zajebavanje sa belim lukom i te kako ima smisla. Narocito u ovoj situaciji. Kad bismo svi rokali po 2-3 cena belog luka dnevno niko nikome ne bi smeo da pridje zbog smrada, ljudi bi se samoizolovali i cvrc - ode virus 🙂 Plus sto je Srbendi lakse da zguta celu glavicu luka nego da opere ruke sapunom 🙂

  • Like 3
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Nisi u pravu Mekliša...bar nisi stoposto u pravu.

 

Jasno ja da npr...beli lukac neće napraviti razliku u tome da li ćeš fasovati grip, koronu, ebolu, sidu pičkumaterinu. Ali ako već fasuješ tako neko sranje, sigurno je da ćeš lakše preteći ako ti je npr krvni pritisak 120/80 umesto 160/120, ili ako nemaš crevne parazite umesto što ih imaš, a tu ti recimo neke stvari koje si tako popljuvao mogu dosta da pomognu.

Razumem i uglavnom podržavam tvoj stav  protiv nadrilekarstva i sličnih gluposti, ali ti ideš u skroz drugu krajnost, i negiraš neke stvari koje i nauka priznaje.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, McLeod said:

 

Ja ti se izvinjavam, ali posto kazes da je diskusija hevi, imaj u vidu da situacija i jeste hevi i svaki upis koji tako moze da se proceni sa hodom po zici i koketiranjem sa prirodnom medicinom moze da se okarakterise, u ovoj situaciji, ovako kako sam ga ja okarakterisao.

 

Jos jednom se izvinjavam sto sam bio grub prema tebi, a sto se tice pojacanja imuniteta - ne postoji stvar kojim ces ga pojacati i pomoci sebi na nacin da izbegnes ovu bolest ako dodjes u dodir sa njom u pravom smislu te reci.

 

Mozes da izbegavas uske, zatvorene prostore sa mnogo ljudi u njima, da odrzavas licnu higijenu i budes odmoran - to ce ti "nabudziti" imunitet mnogo vise od bilo kakvog djumbira, zalfije i belog luka.

 

Garantovano.

 

Sve ok, svi smo napeti i zabrinuti, prava klima za nesporazume raznih vrsta. 

Edited by implant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Charlie Foxtrot said:

Nisi u pravu Mekliša...bar nisi stoposto u pravu.

 

Jasno ja da npr...beli lukac neće napraviti razliku u tome da li ćeš fasovati grip, koronu, ebolu, sidu pičkumaterinu. Ali ako već fasuješ tako neko sranje, sigurno je da ćeš lakše preteći ako ti je npr krvni pritisak 120/80 umesto 160/120, ili ako nemaš crevne parazite umesto što ih imaš, a tu ti recimo neke stvari koje si tako popljuvao mogu dosta da pomognu.

Razumem i uglavnom podržavam tvoj stav  protiv nadrilekarstva i sličnih gluposti, ali ti ideš u skroz drugu krajnost, i negiraš neke stvari koje i nauka priznaje.

 

Beli lukac i slicni prirodni "lekovi" ce napraviti manju razliku nego bilo koji, ali pazi, bilo koji lek koji uzimas ciljano kao terapiju za recimo pritisak, zeludac, proliv ili sta god ti padne na pamet.

 

Sama logika stvari i to beli luk sidu leci ti govori da nije i ne moze biti lek, jer je lek sredstvo borbe protiv vrlo odredjene bolesti odnosno stanja.

 

A inace, nije tacno da nauka definitivno priznaje to svojstvo belom luku.

 

Aktivna supstanca u belom luku je alicin.

 

Vrsena su ispitivanja na delovanje alicina i rezultati su prilicno nejasni. Jedino sto je priznato u jednoj studiji na ogranicenom broju subjekata je da dnevna doza ekstrakovanog alicina ekvivalentna 20-25 cenova belog luka ima ograniceno dejstvo u prevenciji prehlade i slicnih bolesti, ali je Cochrane review, inace univerzalno priznat kao najvisi standard u medicinskim istrazivanjima izvukao zakljucak da je ova studija ogranicena po mnogim parametrima i nedovoljna da izvucemo validne zakljucke iz iste.

 

Dakle, kao sto sam rekao, kolicina hrane koju treba uneti da bi se dovoljno aktivne supstance iz belog luka i drugih slicnih "prirodnih lekova" unelo u organizam ovu pricu cini besmislenom, jer osim aktivne supstance kojoj hoces da povecas koncentraciju ti unosis i druge supstance kojima povecavas koncentraciju, pa ce ti recimo biti muka, dobices proliv ili ces povracati ako pojedes 20 cenova belog luka dnevno, sto je otprilike (mozda!) dovoljna koncentracija da bi nesto uradio povodom obicne prehlade.

 

Tako da, jbg, jesam 100% u pravu. Da alicin sidu leci, odavno bi farmaceutska industrija nasla nacin da stvori lekove na bazi te supstance, koje bismo uzimali u formi tabletica.

 

Takvi preparati postoje, ali svi imaju status suplemenata, odnosno dodataka ishrani, sto je samo zaobilazni nacin da ih prodaju legalno, a da ne kazu - ovo nije lek. Jer to znaci upravo to.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Ja necu da vam pricam da se ne kljukate belim lukom i verujete da vam pomaze. Nece vam skoditi, ako ne preterate. Nemam apsolutno nista protiv.

 

Imam mnogo protiv toga se to predstavlja kao LEK, kada to nije, i tako se masa ljudi dovodi u zabludu, masa ljudi koja ce odbiti da ide kod lekara jer kakvi su ovi nasi imam ja slaninu i beli lukac i najebati bez potrebe, a tu su samo benigne stvari, jedan od najbogatijih i najuspesnijih ljudi u poslednjih 20 godina, Stiv Dzobs, je umro jer je bio idiot koji nije verovao konvencionalnoj medicini i lecio se "alternativno", pa je tu i recimo Bob Marli, kojeg je lecila gandza ta cuvena, pa nije doziveo ni 40 godina i tako dalje i tako blize.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

Dakle, kao sto sam rekao, kolicina hrane koju treba uneti da bi se dovoljno aktivne supstance iz belog luka i drugih slicnih "prirodnih lekova" unelo u organizam ovu pricu cini besmislenom, jer osim aktivne supstance kojoj hoces da povecas koncentraciju ti unosis i druge supstance kojima povecavas koncentraciju, pa ce ti recimo biti muka, dobices proliv ili ces povracati ako pojedes 20 cenova belog luka dnevno, sto je otprilike (mozda!) dovoljna koncentracija da bi nesto uradio povodom obicne prehlade.

 

Svaki doktor ce preporuciti da se tokom prehlade ili gripa uzima vitamin C, tako da je tvoja prica prilicno besmislena jer poredis kancer sa gripom, kao i da bijeli luk po tebi steti. 

Iduci u krajnosti da ce neko da pojede kilu luku dnevno pa ce dobiti proliv je najobicnija glupost.

Takodje je poznato da biljni cajevi djeluju na covjekovo zdravlja i imaju blagotvoran efekat na organizam u raznim prilikama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moja mama ima anginu pektoris. Uz one prepisane lekove koji se dobijaju na recept ona kupuje i Rosuhol od 10mg.

 

Prošle godine, dok nije otišla na specijalizaciju naša lekarka prepisala joj je terapiju a onda je mama spomenula da uz te lekove pije i Rosuhol.

 

I lekarka joj je rekla- kupite Rosuhol, nevažno je koliko košta..a šta je vaša majka pila za srčane probleme? Mama je ćutala. 

 

Lekarka se nasmejala i rekla da umesto Rosuhola kupi spanać i ostali zeleniš koga ima leti. Kaže da pomaže zeleniš- konkretno spanać ako se kuva jednom nedeljno.

 

Šta želim da kažem: Lekarka valjda zna da i spanać pomaže i zeleniš, pored hemije koju pijemo svi. 

 

I ona nije spomenula bapski lek niti je rekla da će joj spanać izlečiti anginu pektoris, ali da nije loše da više jede povrća i voća.

 

U apoteci sam tražila tabletice za grlo. Apotekarka je rekla da je bolje da koristim žalfiju, ali da je ne pijem. I pomaže, nije placebo efekat.

 

Izvinjavam se na offu ali priča da prirodni lekovi uopšte ne pomažu nije baš tačna.

Link to comment
Share on other sites

Nego, praštajte ako je bilo...ne prelistah prethodnih par strana...

 

Prvi put od 2008. (dan kada su propali Liman braders i jos par banaka na Vol stritu), obustavljeno trgovanje akcijama na S&P500, na 15ak minuta, nakon početnog pada od preko 7%.

 

Trenutno je S&P500 na -6.25% a Dow na -6.37%...jezivo.

 

Sve iz straha od efekata korone. 

 

 

Edited by NMX
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Ja necu da vam pricam da se ne kljukate belim lukom i verujete da vam pomaze. Nece vam skoditi, ako ne preterate. Nemam apsolutno nista protiv.

 

Imam mnogo protiv toga se to predstavlja kao LEK, kada to nije, i tako se masa ljudi dovodi u zabludu, masa ljudi koja ce odbiti da ide kod lekara jer kakvi su ovi nasi imam ja slaninu i beli lukac i najebati bez potrebe, a tu su samo benigne stvari, jedan od najbogatijih i najuspesnijih ljudi u poslednjih 20 godina, Stiv Dzobs, je umro jer je bio idiot koji nije verovao konvencionalnoj medicini i lecio se "alternativno", pa je tu i recimo Bob Marli, kojeg je lecila gandza ta cuvena, pa nije doziveo ni 40 godina i tako dalje i tako blize.

 

Steve Jobs nije umro jer je odbijao konvencinalnu medecinu, nego sto za kancer na pankreasu nema lijeka.

Bob Marli se prakticno nije nikako lijecio, nema veze sa temom.

Oprostite ako je vec bilo, Trampov tim za borbu protiv virusa bori se zajednickom molitvom :classic_ninja:

 

Coronavirus-Task-Force-prayer-4.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...