Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Nije mi najjasniji koncept karantina, tj. zvuci malo kontradiktorno ono sto je premijer rekao:

 

"Neće biti dolazaka u ta područja niti izlaza odande, osim u slučaju kada je to dokazano povezano s poslom, nekom hitnom situacijom ili zdravstvenim razlozima", rekao je Conte na novinskoj konferenciji sazvanoj usred noći.

"Moramo ograničiti širenje virusa i spriječiti da naše bolnice postanu prenatrpane", dodao je.

Sportski događaji i prosvjedi su otkazani, a odlazak u kina, kazališta ili muzeje te okupljanja na ostalim javnim mjestima su zabranjeni.

Conte je pojasnio da će vlakovi i zrakoplovi i dalje prometovati u i iz pogođenih područja te je kazao da ih ne treba nazivati "crvenim zonama"

Link to comment
Share on other sites

Ovo što rade Italijani je apsolutna nekompetentnost/kurcobolja. Ne mogu da verujem šta dozvoljavaju sebi.

 

Pogotovo što se zapravo ne radi samo o njima. Drugi će tek da najebu ili su već najebali zbog izostanka njihove reakcije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li se zna kakav je profil ovih koji su umrli u Italiji, u Francuskoj  (do sada preko hiljadu obolelih i 19 mrtvih) je prosek starosti umrlih 81 godina i svaki od njih sem jednog je imao jos bar po jednu bolest tipa dijabetes ili ozbiljnije otprilike ne moze se ni reci da su umrli od korone. Vec su pocele price da je to ustvari super za socijalno osiguranje, dobar nacin da se smanje troskovi skupog lecenja starih ljudi

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne može da škodi, možda makar malo pomogne u bustovanju imuniteta: propolis i đumbir.

 

Svakog jutra po 10-20 kapi propolisa. Ja ga uzimam bez razblaživanja vodom, šećerom, itd. Može i uveče, ista količina.

 

Đumbir isto cepam u sirovom stanju, odsečem parče malo veće od bajadere, oljuštim, operem vodom i udri. Jako je ljut pa ga gasim bananom, mandarinom ili jabukom, a može i kombinacijom raznog voća.

 

Razmišljam da ubacim i rakiju u jednačinu, što jaču 😀.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, implant said:

Ne može da škodi, možda makar malo pomogne u bustovanju imuniteta: propolis i đumbir.

 

Svakog jutra po 10-20 kapi propolisa. Ja ga uzimam bez razblaživanja vodom, šećerom, itd. Može i uveče, ista količina.

 

Đumbir isto cepam u sirovom stanju, odsečem parče malo veće od bajadere, oljuštim, operem vodom i udri. Jako je ljut pa ga gasim bananom, mandarinom ili jabukom, a može i kombinacijom raznog voća.

 

Razmišljam da ubacim i rakiju u jednačinu, što jaču 😀.

Ja djumbir (ginger) ponekad ostruzem i onda razblazim sa vodom (dodam jos neke sastojke plus med). 

Link to comment
Share on other sites

Indijan Vels, teniski turnir u sred pustinje gde su temperature tokom meceva izmedju 25 i 30 stepeni je otkazan.

 

Let that sink in.

 

Ljudi koji prate tenis znaju koliki je ovo tektonski poremecaj. 

Link to comment
Share on other sites

Djumbir je koristan kada je u pitanju mucnina, povracanje....to sto je ljut ne znaci da je bakterovirusocid.

Drzite se dokazane zalfije, ako je mogla da sprecava sirenje kuge, valjda moze da isprepada i koronu...pijte caj od zalfije spremljen prema uputstvu  a za prociscavanje vazduha u zatvorenim prostorijama, palite suvu zalfiju i dobro nadimite stan. Hidrogen 3% je idealna za dezinfekciju predmeta koje unosimo u kucu ili onih koji su nam stalno u rukama kada smo van kuce, telefon, volan, novcanik...zapravo, ciste ruke su, kako sam ja razumela, najbolje prevencija. Tako je uvek bilo i mislim da je to najmudriji savet.

 

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

A soda bikarbona i domace jabukovo sirce?

 

Ako moze skinuti kamenac sa wc solje, moze ubiti i neki tamo kineski virus. 

 

Svako jutro na prazan zeludac po supenu kasiku i virus bjezi kao da je vidio baba-rogu.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Grgoljenje grla domestosom.

Živ kreč na prazan stomak.

Ulje origana svako jutro.

 

I virus ko odnešen.

 

Recept powered by Dr Slađana Velkov.

 

Ne zajebavajte se sa budalaštinama, pliz. Ovo je ozbiljna stvar. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kasno se uključujem u diskusiju, imam jedno zapažanje koje je možda već spomenuto: ove krive raspodele smrtnosti po uzrastima od korona virusa, zar se one potpuno ne poklapaju sa krivama smrtnosti uopšte? Koliko god morbidno zvuči (ja imam 47 godina), stariji ljudi generalno umiru (mnogo) češće nego mlađi ljudi.

I bukvalno random, da se nadovežem na zadnji post, svaka prehlada i kontakt sa starijim ljudima je potencijalna opasnost za njih, da li ste se samoizolovali svaki put kad ste bili prehlađeni?

 

Edit: kasnim par stranica...

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

Prica o panici i tome kako eto umiru samo stariji koji su bolesni od neceg drugog su tipicna prica naroda koji nece da se vakcinise protiv gripa ne samo da zastiti sebe, nego da zastiti i druge, koji misli samo na svoju guzicu i koji ne zna sta znaci kolektivni imunitet niti ga briga za to.

 

Ironija je sto u ovakvim slucajevima vi ne mozete da znate kako ce i vas organizam reagovati ako se zarazite, ali je svakako mladja osoba opasnija jer dolazi sa vise ljudi u kontakt i prenece virus dalje i zbog toga ta populacija koja je po prirodi stvari u najmanjoj opasnosti treba da bude najodgovornija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, stray_cat said:

Kasno se uključujem u diskusiju, imam jedno zapažanje koje je možda već spomenuto: ove krive raspodele smrtnosti po uzrastima od korona virusa, zar se one potpuno ne poklapaju sa krivama smrtnosti uopšte? Koliko god morbidno zvuči (ja imam 47 godina), stariji ljudi generalno umiru (mnogo) češće nego mlađi ljudi.

I bukvalno random, da se nadovežem na zadnji post, svaka prehlada i kontakt sa starijim ljudima je potencijalna opasnost za njih, da li ste se samoizolovali svaki put kad ste bili prehlađeni?

 

Edit: kasnim par stranica...

Nije bitno da li se poklapaju krivima smrtnosti, već po procentu umrlih u odnosu na obolele. 

 

8 minutes ago, Yoyogi said:

Japan  (Tokyo) je domaćin Olimpijade 2020.

 

Ako se ova panika ne reši do kraja aprila 2020, onda je, po pravilima, domaćin Olimpijade poslednji koji ju  je organizovao. London?

 

Rio.

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče uzrasta, pisao sam juče. Niđe veze. Koreja ima boga oca zaraženih a jako malu smrtnost iako im je prosečna starost preko 82 godine. Dakle, nije kao kod Italijana da umiru jer su matora nacija. Nego je do korejske prevencije koju su prepisali od kineza. Ovi idioti od Itliajana su bukvalno mi samo sa parama. Znači još gora varijanta. Sačuvaj bože neodgovornih idiota.

 

Otkazan IW, Marka najavljuje otkazivanja Majamija, MC i Rima...dakle, prolećna teniska sezona ćao...a Aca Srbin magarce u autobus i na mitinge...nestvarno.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...