Jump to content

Serbia against the world - nije bitno kako ali pobedjujemo


NMX

Recommended Posts

hocete malo svajcarske stampe o Novaku?

 

https://www.nzz.ch/sport/wagner-fuer-germann-ld.1521786

Quote

Novak Djokovic hat nie ein Hehl daraus gemacht, dass ihn nur interessiert, das Beste, der Beste zu sein. Seit frühster Jugend wurde er von einem Ehrgeiz getrieben, der fast schon krankhaft ist. Er lechzte nach Siegen, er lechzte nach Anerkennung.

 

Quote

Novak Djokovic never made a secret of the fact that he is only interested in being the best of the best. From his earliest youth he was driven by an ambition that is almost pathological. He longed for victories, he longed for recognition.

 

Quote

Novak Đoković nikada nije krio činjenicu da ga zanima samo to da bude najbolji od najboljih. Od najranije mladosti vodila ga je ambicija koja je gotovo patološka (bolesna). Žudio je za pobedama, žudio je za priznanjem.

 

ovo je tekst iz 2019, pred mec s Federerom.

 

isti autor ima sta da kaze i o Novakovim ciljevima na ovom Wimbldonu (sram ga bilo, ne krije da mu je cilj titula! pa jos formira Uniju igraca, za sta nam nije jasno sta time hoce - sram ga bilo! pa jos u doba korone! sram ga bilo! lepo Rafa kaze da sad nije vreme za talasanje, nego "mars svi na svoje radne zadatke", sto bi rekao drug Sloba i zena mu s cvetom u kosi. sve on to radi da izadje iz senke popularnijih i voljenih Fedala! pa jos je ukrao ideju od Pospisila! A i onako je Vasek uverljiviji predstavnik ideje, ipak je on #65 na svetu. a i Fedal su uverljiviji da kazu koju rec o tome, sa svojih jahti! )

ko ne veruje nek procita tekst: https://www.pressreader.com/article/283055532398636

 

Link to comment
Share on other sites

mene sokirava nedostatak mozga doticnih "novinara" (da ne pricam o "publici" koja cita doticno smece).

 

Mi ovde diskutujemo i piramide, portale i ostale "bisere" (moze nam se, mada on ima pravo da veruje i u Marsovce, ako mu se svidja), ali da mu tzv. sportski novinari zameraju to sto zeli da osvaja titule!?!?!? Pa, j*  ga andrak, koji klinac je to sport? Cak i kod umetnickog klizanja, koliko cujem, pokusavaju da eliminisu subjektivnost, vec da nadju neki "arsin" po kome se i ocene za umetnicki dojam dodeljuju. Sad je najvazniji kriterijum u sportu "lepota" pokreta i koliko je ko voljen! Budi bog s nama!

Link to comment
Share on other sites

Sta pisu srpski novinari o Federeru, sta otac tog Djokovica izjavljuje o Federeru, ovo je sve smesno...ali kao sto je Boki rekao, ja isto kazem, mogu da mu pljunu pod prozor, i Srdjan i nasi mediji

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Boxy said:

Sta pisu srpski novinari o Federeru, sta otac tog Djokovica izjavljuje o Federeru, ovo je sve smesno...ali kao sto je Boki rekao, ja isto kazem, mogu da mu pljunu pod prozor, i Srdjan i nasi mediji

ma daj, koji je sad faktor Srdjan/srpski mediji? i sta on izjavljuje po srpskim tabloidnim medijima.

(a nije da Fed svojim komentarima o njegovom sinu nije dao povoda da ga Srdjan ne voli - druga je stvar sto je on to "nevoljenje" digao na visi nivo, kao i na sta lici srpski medijski prostor, kao i drustvo generalno).

 

ovaj gore pise za Neue Züricher Zeitung, to nisu novine tipa Kurira, Informera i slicno.

Link to comment
Share on other sites

Dobro, ovaj deo tipa svi na svoje radne zadatke i bez zabušavanja nekako mi i zvuči sasvim švajcarski :classic_biggrin:

 

Inače mi nikad neće biti jasno zašto je bitno šta izjavljuju nečiji roditelji, osim ako se desi da su i treneri. Što je bitno njihovo mišljenje kad je jasno da ne da neće biti objektivni nego često ni uračunljivi. I zašto se to nekome uzima kao plus ili minus kad niko ne može da bira rodbinu. Kad se setim kakav je skandal napravila ona Dijanina izjava svojevremeno, koja nije bila naravno nimalo taktična, ali ponosna majka koja misli da je njen sin car svemira u tom trenutku, što je to tako strašno?

Zamislite daleko bilo da su australijski mediji svaki čas za nešto intervjuisali Džona Tomića na šta bi to ličilo :classic_ninja: ali ja kad sam čitala njegove izjave samo mi je Tomić bio manje antipatičan i bude mi ga žao jer vidim koliko je mogao biti drugačiji u drugom okruženju. Svakako mi ne bi palo na pamet da njega krivim što njegov otac mlati sparing partnere, napada osoblje po turnirima i slično. Naravno Srđan nije ni blizu toga ali medijski učinak mu nije previše daleko :classic_rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ma daj, koji je sad faktor Srdjan/srpski mediji? i sta on izjavljuje po srpskim tabloidnim medijima.
(a nije da Fed svojim komentarima o njegovom sinu nije dao povoda da ga Srdjan ne voli - druga je stvar sto je on to "nevoljenje" digao na visi nivo, kao i na sta lici srpski medijski prostor, kao i drustvo generalno).
 
ovaj gore pise za Neue Züricher Zeitung, to nisu novine tipa Kurira, Informera i slicno.
Kao sto rekoh, nek mu pljunu pod prozor, mediji i Srki, jer da se ne lazemo, ono sto Novak misli to Srdjan govori.
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Boxy said:
30 minutes ago, wwww said:
ma daj, koji je sad faktor Srdjan/srpski mediji? i sta on izjavljuje po srpskim tabloidnim medijima.
(a nije da Fed svojim komentarima o njegovom sinu nije dao povoda da ga Srdjan ne voli - druga je stvar sto je on to "nevoljenje" digao na visi nivo, kao i na sta lici srpski medijski prostor, kao i drustvo generalno).
 
ovaj gore pise za Neue Züricher Zeitung, to nisu novine tipa Kurira, Informera i slicno.

Kao sto rekoh, nek mu pljunu pod prozor, mediji i Srki, jer da se ne lazemo, ono sto Novak misli to Srdjan govori.

Nije ni čudo što ne voliš Đokovića, ne bih ga ni ja podnosila kad bih mu imputirala sve što Srđan izlaje.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, NMX said:

Ovo, zapravo, nije za ovu temu nego za batinanje ovog skota urednika....al negde da okačim.

 

Zaista otvarate na sopstvenu odgovornost

 

  Hide contents

E6CmWbhX0AcFh1V?format=jpg&name=small

 

majku li ti jebem

Jel ovo stvarno ili neka zajebancija? Ako je stvarno ... braaaaaate :roflmao:

 

EDIT: Stvarno je, pogledah na Twitteru :lol_2:

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Znaju kome se obraćaju pa nisu smeli baš da parafraziraju Novaka sa nekim "duvajte mi reket i teniske loptice". Ipak njihova ciljna grupa duvanje vezuje za opojne droge vrste marihuana.

Al mislim da su više ciljali na 'i onda ih je Srbin sve zajebao' ili 'ne može nam niko ništa' nego na neku šalu komiku. Samo što kako Novak osvaja slemove za redom, tako i oni sve više puštaju.. teniske loptice.

Link to comment
Share on other sites

Da se primaknem naslovu teme...

I da malo racunam "krvna zrnca" i genetiku.

Srbija pobedjuje - ali, kako?

 

Djokovic je imao tajno "oruzje."

Ajlu Tomljanovic! Ne znam ko su joj preci, ali garant ima i neki srpski "korencic."

Cak je i sam Berrettini rekao da nije dobro spavao noc pre finala. Ko zna sta mu je Ajla radila i tako ga onesposobila za borbu protiv rodjaka...

 

:classic_biggrin:

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...