Jump to content

Serbia against the world - nije bitno kako ali pobedjujemo


NMX

Recommended Posts

Nije naslov, ali :Hail::lol_2:

 

"Mislim da vam je pogrešno pitanje, on nema tendenciju, on već je najbolji svih vremena. Po broju nedelja provedenih na broju 1, pa u međusobnim skorovima, po broju Masters titula, jedino mu nedostaje Olimpijsko zlato i te dve titule koje će već ove godine osvojiti. On je najbolji i sve u svetskom tenisu zavisi od njega. On može da izgubi, ali ne zato jer ga je protivnik nadigrao, nego zato jer mu je on dozvolio da ga protivnik pobedi", rekao je Srđan Đoković.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovakve izjave su mi još i najmanje problematične, toliko je tu jasno ono "moj sin je car svemira a i ja što sam ga napravio", kako iko da ga uzme za ozbiljno :classic_biggrin:

Samo dok ne krene kako ga je Bog poslao Srbiji i tako dalje. U svakom slučaju kod njega se to i može razumeti. Kod Obradovića & Co. je brrrrrrr.

(bez uvrede Crnom :classic_biggrin:).

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

"To je neverovatno, jer on je pre toga bio osmostruki prvak Melburna. I oni su navijali protiv njega. Ali vidite što je Novak, on je mentalna gromada kojoj ne možete ništa da napravite, jer kad se on koncentriše, nito mu ništa ne može! Spominjete Kinu? Zašto u Kini igra najbolji tenis? Pa zato jer tamo oseća ljubav i privrženost, on je u Indiji božanstvo, u Južnoj Americi, u Africi!

 

ne moram ni da napisem ko je ovo izjavio :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Nije bitno kako ali pobedjuju ovaj put Italijani sa naslovom na UBITENNIS :ajme:

nOcNnc1.jpg

Nella top 10 della Race to Torino, l’unico europeo nato ‘completamente’ a ovest della vecchia cortina di ferro è il nostro Berrettini 

Medju prvih 10 na rejsu jedini 100% evropljanin je Beretini! 

Dok na tv pustaju reklame protiv rasizma ovamo prebrojavaju krvna zrnca teniserima.

Sad kao Beretini najuzviseniji medju  njima jer je rodjen u Rimu od mame i tate Italijana 🤢 

https://www.ubitennis.com/blog/2021/03/24/numeri-sulla-race-atp-soffia-il-vento-dellest-da-djokovic-a-dimitrov-si-salva-berrettini/

  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milica said:

 Tresnu ga ti :ajme: jesu li svi Srbi SNS ovci? Svi cetnici? Partizani? 

 

Znam sta mi drugarica prica koja je u Milanu i koja se tamo zabavljala sa crncem, kakve je poglede osecala na sebi, sta je sve cula itd.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Milica said:

Nije bitno kako ali pobedjuju ovaj put Italijani sa naslovom na UBITENNIS :ajme:

nOcNnc1.jpg

Nella top 10 della Race to Torino, l’unico europeo nato ‘completamente’ a ovest della vecchia cortina di ferro è il nostro Berrettini 

Medju prvih 10 na rejsu jedini 100% evropljanin je Beretini! 

Dok na tv pustaju reklame protiv rasizma ovamo prebrojavaju krvna zrnca teniserima.

Sad kao Beretini najuzviseniji medju  njima jer je rodjen u Rimu od mame i tate Italijana 🤢 

https://www.ubitennis.com/blog/2021/03/24/numeri-sulla-race-atp-soffia-il-vento-dellest-da-djokovic-a-dimitrov-si-salva-berrettini/

kakav odvratan clanak :puke:

 

samo sam cekala kad ce i Diegu, Denisu i Aslanu da izbroje i jevrejska krvna zrnca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Čudi me kako staviše Grčku u istočnu Evropu, doduše propustili su da pomenu Cicipasovu majku :classic_rolleyes:

U Italiji ksenofobija danas nema toliko veze sa istorijskim fašizmom (koji je i dalje naravno prisutan) koliko sa najezdom imigranata u poslednjim decenijama. To je na severu baš primetno. Doduše na severu tradicionalno imaju sličan odnos i prema južnim Italijanima koji dođu tu da rade tako da nije samo rasizam u pitanju.  

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, We lose every week said:

U svakoj populaciji ima struja koje tripuju o nekoj zamišljenoj veličini te populacije. Nemaju tu Italijani nikakav monopol. Baš gao što ga nemaju ni Srbi ni Bugari ni Japanci ni Rusi, ni Kinezi ni Hotentoti ni....dopuni po želji. 

 

Naravno da ima i ovo nije generalizacija, ali kao sto smo mi vece srbende nego sto su recimo Cesi cesdende (?) tako je kod Italijana, Francuza i Engleza primetan taj elitizam.

 

Sve ima svoje istorijske razloge naravno, kod Francuza zato sto su oni a ne Britanci jelte najveca i najbolja i najlepsa imperija, kod Engleza zato sto su svima tate i nista ne bi bilo da oni nisu "ujedinili" svet, a kod Italijana su razlozi u regionalnim posebnostima i unifikaciji, gde ovi severnjaci gledaju na juznjake kao na kmetove.

Link to comment
Share on other sites

U suštini Italijani ni danas nisu homogena nacija, iako to nama spolja tako izgleda, tako da je teško uzeti ljude iz samo jedne regije kao primer (stereo)tipičnog Italijana. Na severu recimo mogu da deluju zapadnoevropski hladno i distancirano, a na jugu se osećaš kao kod kuće pa malo i previše, pogotovo kad je bacanje smeća u pitanju :classic_biggrin:

U svakom slučaju nije sve to neko pravilo, naravno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...