Jump to content

Welfare state - državni paraziti i individualci...


Down With The Sickness

Recommended Posts

i to je takodjer pitanje, u pravu si. ali ovo sto ti govorim vezano je za moje neposredno iskustvo kad sam redovito isao na Informacije. a to nije bilo prije 100 godina, vec u ovom, 21. stoljecu. glavna tema Informacija je bila da nju (dakle ne moju cerku, nego nju razrednicu) ucenici zezaju zato sto ona ne zna koristiti komp. i da oni, citiram, namjerno koriste te njihove kompjutorske rijeci samo zato da ih ona ne bi shvatila o cemu pricaju. osim toga, glavni problem je njoj bio sto drzava (ministarstvo) uciteljima ne organizira besplatne tecajeve kompjutorske pismenosti. na moje prijedloge da sama uzme i opismeni se, samo je odmahivala glavom. ta uciteljica (engleskog jezika) i dalje radi u osnovnoj skoli. i nije neka bakica pred penziju, vec generacija 70ih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pa ne bih rekao da je usamljena. mislim, medju uciteljskim kadrom. al htjedoh naglasiti sljedece, nevezano za kompjutorsku (ne)pismenost -> ucitelj koji nema zelju cijeli profesionalni zivot uciti ne moze biti dobar ucitelj. medjutim, upravo takvih je u nasem skolstvu najvise. 

 

Link to comment
Share on other sites

pa ne bih rekao da je usamljena. mislim, medju uciteljskim kadrom. al htjedoh naglasiti sljedece, nevezano za kompjutorsku (ne)pismenost -> ucitelj koji nema zelju cijeli profesionalni zivot uciti ne moze biti dobar ucitelj. medjutim, upravo takvih je u nasem skolstvu najvise. 
 
Nije usamljena, zapanjili bi ste se koliko instruktora predavača ne ume da promeni user name.
Totalna je degradacija obrazovnog kadra, zbog niskih životnih uslova, koje nastavnički prihodi obezoeđuju.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 3/15/2020 at 2:20 PM, mrd said:

Nije usamljena, zapanjili bi ste se koliko instruktora predavača ne ume da promeni user name.
Totalna je degradacija obrazovnog kadra, zbog niskih životnih uslova, koje nastavnički prihodi obezoeđuju.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

najbolje je da sirotinji od 1000€ neto primanja, ja platim PC za rudarenje bitcoina.

 

u HR obrazovani kadar nema loše plaće, baš naprotiv u vrhu su EU po primanjima (ako gledamo ekonomsku snagu država)

to što su sirotinja u glavama, to je problem psihijatrije

Edited by demag
Link to comment
Share on other sites

Nova vest o divnoj radnickoj klasi. Radnici Whole Foods su on-strike, u stvari nisu on-strike, nego su call in sick. Nezadovoljni platom oni koji su zadrzali poslove u grocery lancima su se pobunili i traze duplu platu zbog toga sto rade pod teskim uslovima. Ja se sad pitam zasto ih ne puste da sede kucama, a one koji su ostali bez posla dovedu da rade za normalnu platu. 

Kako je radnicka klasa solidarna, kad im je dupe u pitanju.

Samo ovo ostaje!

:roflmao:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...