Jump to content

Modni krikovi iz zemlje i sveta


Milenko Puzigaca

Recommended Posts

2 hours ago, Yoyogi said:

Kao da neko pravi sliku o Beograđanima i Beograđankama a da je bio samo kao nekada oko parka kod Ekonomskog fakulteta i bioskopa "Partizan" u Beogradu. Pa tu sreo kojekakve i sada je "upoznao narod i kulturu".

A koji su to tačno različiti od opisanih "beograđana" ? Da li ovi sto nose torbice preko grudi i izlaze na ulicu u untercigeru, ili oni koji nece u NATO, nedaju kosova i po ceo dan brane svetinje, ognjišta i nejač? Doduse, što jeste jeste, navedeni se razlikuju od opisanih u citiranom tekstu po tome sto su ovi iz citata posteniji od ovih drugih. Verovatno i u Tajlandu isto vazi.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

A koji su to tačno različiti od opisanih "beograđana" ? Da li ovi sto nose torbice preko grudi i izlaze na ulicu u untercigeru, ili oni koji nece u NATO, nedaju kosova i po ceo dan brane svetinje, ognjišta i nejač? Doduse, što jeste jeste, navedeni se razlikuju od opisanih u citiranom tekstu po tome sto su ovi iz citata posteniji od ovih drugih. Verovatno i u Tajlandu isto vazi.

 

Torbice preko grudi gi nema ni u Tajland :s_d:. Ja jos uvek neveruem. Kad vidim slike iz Srbije shvatam da je to obaveza.

 

Jel ima to igde na svetu osim u Srbiji? Ozbiljno pitam, slabo putujem u poslednje vreme, a u USA, Kanadi i Meksiku nisam uspeo da pronadjem nijedan primerak.

Link to comment
Share on other sites

@Denis Jasharevic

 

Par meseci nakon što sam došao u DE, na poslu u pauzi, tj. praznom hodu, seo ja za komp da vršljam po Amazonu, između ostalog ajde da vidim da kupim sebi neku torbicu tog tipa, kao što sam jelte do tada viđao (i priznajem nosio) po Srbiji jer sam uvek mrzeo stvari po džepovima, pa mi takvo nešto došlo praktično...

 

Gledam ja, gledam, a iza mene moj tehničar, inače gay i "modni ekspert", gleda i ne veruje šta ja tražim, zamalo čovek ne umre od smeha... Tad sam shvatio da se takve stvari u normalnom svetu ne nose. Do tada mi to bilo ne samo normalno, već i praktično i dobro rešenje... :D

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Torbice preko grudi gi nema ni u Tajland :s_d:. Ja jos uvek neveruem. Kad vidim slike iz Srbije shvatam da je to obaveza.

 

Jel ima to igde na svetu osim u Srbiji? Ozbiljno pitam, slabo putujem u poslednje vreme, a u USA, Kanadi i Meksiku nisam uspeo da pronadjem nijedan primerak.

Ja putujem dosta, i iskreno nisam ih videla izvan SR (ne znam za ostatak balkana)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Eddard said:

@Denis Jasharevic

 

Par meseci nakon što sam došao u DE, na poslu u pauzi, tj. praznom hodu, seo ja za komp da vršljam po Amazonu, između ostalog ajde da vidim da kupim sebi neku torbicu tog tipa, kao što sam jelte do tada viđao (i priznajem nosio) po Srbiji jer sam uvek mrzeo stvari po džepovima, pa mi takvo nešto došlo praktično...

 

Gledam ja, gledam, a iza mene moj tehničar, inače gay i "modni ekspert", gleda i ne veruje šta ja tražim, zamalo čovek ne umre od smeha... Tad sam shvatio da se takve stvari u normalnom svetu ne nose. Do tada mi to bilo ne samo normalno, već i praktično i dobro rešenje... 😄

 

Nikad ja to ne bih primetio da poneko nosi, ali ovo je ko vojska na ulicama, znaci prijatno se iznenadis kada vidis nekoga bez tog "modnog detalja" :classic_biggrin:, ja vrlo cesto nosim ranac/ruksak kakogod da se zove, shvatam ja sta je prakticnost, ali su ove torbice malo ....... nespojive sa balkan macho fazonom, mislim ..... retko i drugarice nose tasnice na taj nacin. A nosilac torbice u Srbiji uglavnom u proseku ima 98 kilograma. Da se upisas.

 

Ti se secas sigurno vremena kada su popularne bile tzv. pederushe ........ ni to nije bilo normalno, ne mozes nositi neseser, koji se zapravo zove toilet bag - na ulici. :thumbup:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Te torbice su veoma praktična stvar, leti, samo majica, nema džepova, treba nositi pare, kartice, ključeve, dokumenta, uvek još po nešto, šta me briga šta nose Nemci, Amerikanci, meni je na prvom mestu moj komfor. Nisam nosio pederuše, u to vreme sam nosio komesarsku torbu, preko ramena, veća od ovih što se nekad nose preko grudi, a mogu i preko jednog ramena.

Torbica preko ramena, oko pojasa, u ruci, ranac, svejedno.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Div said:

Te torbice su veoma praktična stvar, leti, samo majica, nema džepova, treba nositi pare, kartice, ključeve, dokumenta, uvek još po nešto, šta me briga šta nose Nemci, Amerikanci, meni je na prvom mestu moj komfor. Nisam nosio pederuše, u to vreme sam nosio komesarsku torbu, preko ramena, veća od ovih što se nekad nose preko grudi, a mogu i preko jednog ramena.

Torbica preko ramena, oko pojasa, u ruci, ranac, svejedno.

Ja takodje. Jednostavno mi je prakticno da nosim pederusu. Sta me briga sta nose Nemci. Ili Tajlandjani. 

2 hours ago, Angelia said:

Vidi Yoyogi, ja stvarno razumem tvoj pokusaj da objasnis neke druge strane Thailanda, ali mallovi - bas i nisu nesto da budes impresioniran.

Zivela sam u blizini jednog od najvecih u Evropi, sad na 20 minuta od jednog od valjda najvecih zatvorenih na svetu (valjda je sad drugi u US), izgubio je titulu kao najveci. I tamo idu ljudi koji kupuju jako skupe stvari (potpuno nerazumno, jeftinije ces proci na petoj aveniji), tinejdzeri na "first date", i moja sestra koja kad god dodje hoce tamo da shoppinguje, zasto - nemam pojma

Phi Phi island npr - egzoticno mesto. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Div said:

Te torbice su veoma praktična stvar, leti, samo majica, nema džepova, treba nositi pare, kartice, ključeve, dokumenta, uvek još po nešto, šta me briga šta nose Nemci, Amerikanci, meni je na prvom mestu moj komfor. Nisam nosio pederuše, u to vreme sam nosio komesarsku torbu, preko ramena, veća od ovih što se nekad nose preko grudi, a mogu i preko jednog ramena.

Torbica preko ramena, oko pojasa, u ruci, ranac, svejedno.

 

Opet klasicno srbsko izvrtanje. 

 

DakleM ....... ja sam lepo na maternjem srpskom jeziku naglasio da ne putujem cesto u poslednje vreme, ali da to ne vidjam na ovom kontinentu ....... iz cega dobronameran, ali ne i patriJotski nadrndan forumas, moze vrlo lako, cak iako je niske inteligencije, zakljuciti - da ja ne znam kako je u Evropi, mozda ljudi to nose po Belgiji, Svedskoj, Spaniji, Francuskoj ........ nisam bio 11 godina.

 

Neko je ladno mogao da kaze "ma da, nosi se svuda, u Italiji najvise ...." :classic_biggrin: ........ i ja bih rekao, okay, ako je takva moda naisla, ali meni je to ruzno.

 

I kraj price.

 

Znaci ipak se nosi uglavnom u ...... istocnoj Evropi ..... zbog komfora :s_d:.

 

Na kraju, to je prvi pomenuo Dr Puzigaca, koji koliko znam zivi u Srbiji, a i njemu je to malo "cudno".

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Div said:

Te torbice su veoma praktična stvar, leti, samo majica, nema džepova, treba nositi pare, kartice, ključeve, dokumenta, uvek još po nešto, šta me briga šta nose Nemci, Amerikanci, meni je na prvom mestu moj komfor.

 

Ma ja bi to sliko!

 

Nisam video nikada, nagađam o čemu se priča.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Div said:

Te torbice su veoma praktična stvar, leti, samo majica, nema džepova, treba nositi pare, kartice, ključeve, dokumenta, uvek još po nešto, šta me briga šta nose Nemci, Amerikanci, meni je na prvom mestu moj komfor. Nisam nosio pederuše, u to vreme sam nosio komesarsku torbu, preko ramena, veća od ovih što se nekad nose preko grudi, a mogu i preko jednog ramena.

Torbica preko ramena, oko pojasa, u ruci, ranac, svejedno.


To se zove crossbody bag. U narodu poznata kao postarska 😂. Zensku varijantu sa puno dzepova, kljucevi, charger, kablici, power bank i svasta nesto ne ispustan za posao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Plavi Golub said:


To se zove crossbody bag. U narodu poznata kao postarska 😂. Zensku varijantu sa puno dzepova, kljucevi, charger, kablici, power bank i svasta nesto ne ispustan za posao.

 

😊 Samo da ne dostigne i veličinu kao poštarska. A, zaboravio sam da pomenem punjače, kablove, USB, naočare, nekada su bile i cigarete, upaljač, gde bi sve to stalo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ove torbice se nose i van Srbije, vidjao sam ih i u BiH i u CG i u Hr. Predpostavljam i u ostalim dijelovima ex-SFRJ. Najsmesnije je kada kais ide dijagonalno preko nekog poveceg stomaka.

Slicno je i sa onim uskim bermudama od teksas planta. Bio sam prije nekoliko godina u CG na moru i zezamo se u vezi tih bermuda i ja kazem djeci, vidjecete kada dodje ova moda u Kanadu za koju godinu. Kazu djeca, nema sanse tajo :classic_biggrin: i bili su u pravu. Zezali smo se i za torbice, htjela djeca da mi kupe :roflmao:

Ja novcanik u jedan dzep, telefon u drugi, cigare sam batalio, pa je sada jos problem za naocare za citanje, koje su postale neophodne, tako da ljeti nosim uglavnom kosulje sa dzepom za cvike.

Imam rodjaka u BG, sto bi ljudi u Srbiji rekli brat od strica, i vidim on nosa neki ranac po gradu, ja ga pitam, bogati sta nosis u tom rancu, ne ides vise u skolu, a i nismo ni na izletu, kaze nosim vodu i neke sitnice. Nisam vise insistirao, neki tajni sastojci :lol_2:

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Div said:

Te torbice su veoma praktična stvar, leti, samo majica, nema džepova, treba nositi pare, kartice, ključeve, dokumenta, uvek još po nešto, šta me briga šta nose Nemci, Amerikanci, meni je na prvom mestu moj komfor. Nisam nosio pederuše, u to vreme sam nosio komesarsku torbu, preko ramena, veća od ovih što se nekad nose preko grudi, a mogu i preko jednog ramena.

Torbica preko ramena, oko pojasa, u ruci, ranac, svejedno.

Aleluja


Pih, ja ponosno nosim torbicu od kada sam ovde. Long Beach jbg, pa mi se gejevi osmehuju stalno, al' ne igram za taj tim.

Vi sto se sprdate, samo nastavite da nosite stvari po dzepovima.

Pa kad sednete u kola onda vadi novcanik iz dzepa, telefon, kljuceve (mozda ih imate zadenute za pojas sa onom "alkom") & jaaako je sexy kad su ti puni dzepovi. 


Jbt prakticnost + prosto odishe velikosrBskim naciJonalnim INdentitetom :Hail:

 

ni na jbnom Thai PDF ne mere bez pljuckanja, pazi sad, zbog jebene torbice.

Kriminal ste, al o5 zanimljivo citati pomracenja uma..

 

 

Edit:
Ako nekom treba pomoc da emigrira i spasi sebe tavorenja u vilajetu, tu sam. Gre'ota citati kako patite.

Sibnite mi PM. Samo uslov je da morate nositi torbicu.
Necete se pokajati

Edited by Squabbit
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Squabbit said:

Pih, ja ponosno nosim torbicu od kada sam ovde. Long Beach jbg, pa mi se gejevi osmehuju stalno .......

 

Pa to ti pricam, ne znam sto ste uvredjeni i iznenadjeni ...... :classic_biggrin: ....... mene bi pretpostavljam tako gledali na stadionu u Srbiji ......  "Vidi ga onaj p...r  mamu mu j...m ne nosi torbicu"! 

 

:roflmao:

 

What a wonderful world!

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 
Pa to ti pricam, ne znam sto ste uvredjeni i iznenadjeni ...... :classic_biggrin: ....... mene bi pretpostavljam tako gledali na stadionu u Srbiji ......  "Vidi ga onaj p...r  mamu mu j...m ne nosi torbicu"! 
 
[emoji23]
 
What a wonderful world!
 
Ali u stvari ne bi...
To sto ti zelis nesto ne znaci da ce bidne tako. :)

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Svi mašite poentu, nije stvar u tome da sad neko treba da se oseca inferiorno, pa su sad kao te torbice u najmanju ruku bljak zato što ih ne nose Nemci, Belgijanci ili Ameri. To uospte nije važno. Pre nego sto je tu normalizovano sve sto je ranije bilo sramota, i tu su te stvari bile za podsmeh. Ne one pederuse kao takve, njih su i nazvali tako zbog ociglednog razloga, nego generalno, takvo ponasanje. Na primer, za podsmeh su bila lica koja dolaze u untercigerima u studentsku menzu, zato sto stanuju u obliznjem domu, sa objasnjenjem da im je tako komotno (narocito nesto iznad mesta gde vise torbice, tu su najkomotniji). Evo o ovome se tu radi:

 

 

To tu je odustalo. Na teritorijama gde su takve stvari postale drustveno prihvatljive, pozeljne cak, takva situacija je upravo zbog toga sto su sami sebe izbrisali iz normalnog toka i zivota i sveta i svega, i sad im ej samo vazno da je njima komotno. Da se javno češaju, drapaju, pljuju, penju se na stolove, deru se i tako dalje. Te torbice nisu vazne, nego su one simbol potpunog pomracenja ne uma, nego svega.

 

Konkretno o torbicama, pisao sam moju teoriju ranije. Kako je tu in vracanje korenima, to su oni videli na onim slikama njihovih dedova da svako nosi nekakvu torbicu preko grudi. I onda su smislili da je to OK, jer se i oni vracaju korenima. Samo sto nisu uzeli u obzir da tada one caksire nisu imale dzepove. A i sta god da su dedovi nosili, prosao je ceo vek (tu nije). To je tu u vezi svega, ne samo u vezi torbica. I kakvi su to ljudi koji samo hoce da ponavljaju sta su njihovi dedovi radili, svaka generacija. To uopste nije normalno.

 

To je nesto lumpen, nesto potpuno zaumno, nesto sto me vise i ne zanima stvarno. Jer kako su te teritorije same sebe izbrisale iz svega sto je normalno, tako sam ja izbrisao njih. Ali zadrzavam pravo da se svim tim pojavama i dalje podsmevam :wicked:

 

Evo na primer malo o tome iz arhive. Mora neko i na kulturno blago ovog naroda da misli :wicked:

 

Quote

Nemacka televizija u cudu: Zasto Balkanci toliko vole trenerke?

 

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2018&mm=01&dd=13&nav_id=1346703

 

Dragi moji Braco Srbi i sestre Srpkinje,ja zivim u Hamburgu i mogu vam iz prve ruke preneti utiske i reci zasto se oni Nemci tome cude...

iskreno ovde mozete da vidite nekog u trenerici samo ako je krenuo na trcanje,teretanu ili neke druge sportske aktivnosti... inace ovako kad vidim nekog u trendzi i sa onom torbicom ,kondukterskom" znam odmah da je moj zemljak... A to sto se tice cene i komocije je apsolutna glupost!

Taj trend trendzi inace datira iz 90-tih godina a mi neki stariji znamo tasto su se tada nosile. Inace da se opet vratim na one kondukterske torbice koje su jos uvek trend kod nasih muskaraca,e tu ,modu" smartam mnogo gorom od furanja trendzi!
(sale Gastarbeiter, 14. januar 2018 03:55)

 

DZUDZE. Neko je tacno rekao. Srbi(Srbi, Hrvati, Crnogorci), Rusi, Bugari i Rumuni.

Zapamtite, sportsku odecu u svakoj prilici nose samo DZUDZE. Nema greske. Idete kroz Minhen, Hamburg ili London i vidite muskarca odevenog u trenerku sa torbicom oko vrata a zenu u obaveznoj pink trenerci sa "Luj viton" tasnom i znate odmah da su u pitanju, najverovatnije nase DZUDZE. I gle cuda, takvi se najcesce podsmevaju nemcima ili englezima.
(zeljko, 13. januar 2018 19:40)

 

Putujem cesto i jedna stvar se uvek desava bez izuzetaka. Budem u toj nekoj evropskoj zemlji par dana, nekad nedelju dana, i nikoga nigde ne vidim da nosi trenerku niti muskarca sa malom torbicom. Uglavnom su ljudi obuceni ili poslovno ili lezerno u farmerkama, dzemperima, blejzerima. Onda dodjem na aerodrom da uhvatim povratni let za Srbiju i kako se priblizavam gejtu za let za Beograd tako se procenat ljudi u trenerkama i muskaraca sa malim torbicama oko vrata povecava eksponencijalno. Onda kad pogledam ljude koji cekaju u redu za ukrcavanje, taj procenat ljudi u trenerkama i muskaraca sa malim torbicama dostigne skoro stopostotne vrednosti.
(Spearman, 13. januar 2018 17:20)

 

A male torbice? Bili neki moji drugari iz Moskve cepali se od smeha!
(Nedjo, 13. januar 2018 22:07)

 

Meni je jedan drugi trend upao u oci. Nosenje muskih torbica spreda oko vrata, centrirano onako kao kravi sto visi zvono. Dosta putujem ali to sam video SAMO u Srbiji. To su ti isti likovi koji u trenerci izlaze u grad.
(pedja, 13. januar 2018 18:58)

 

A obavezna torbica na trbuhu i to povecem? Brada, po mogucstvu celav a ako ne onda osisan odprilike. Pritom devojka mora da je tip-top, nedo Bog da nije ko sa manekenske piste.
(LP, 13. januar 2018 17:52)

 

Covek objasnio. One nakaradne torbice ne nose se ni u Dzibutiju.
(Sojicu care, stampaj nam pare, 14. januar 2018 08:16)

 

Citam komentare i jedno 75% govori o cucnjevima, trcanju i nekom savijanju koje stalno rade pa im je neophodna trenerka. Pa majku mu poljubim, kao da ste svi zecevi, parkur sampioni i specijaci u trku. Ostaje da je u pitanju narodska erotika, jer vam svima sevne razdeljak kako mrdnete. Valjda to krezave zene vole, ne znam ko se drugi lozi na tipove kojima vrsnjak gmize i landara na izvol'te.
(na tarabi svasta pise, 13. januar 2018 19:45)

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Svi mašite poentu, nije stvar u tome da sad neko treba da se oseca inferiorno .......

 

Pa ja se ne osecam inferiorno iako se farbam pa licim na onog pravog engleskog pedofila na odmoru u Tajlandu :s_d: kad smo vec na topiku o toj divnoj zemlji. A imao sam i mnogo gore epizode u zivotu od farbanja, da se ne lazemo.

 

Sto bi se bilo ko uznemirio sto neki tamo Denis i doktor Puzigaca kenyju o torbicama?

 

Ja se secam kad su se crnci valjali od smeha Divcu i Pedji sto su se utezali u broj manji 501-ca da su im se genitalije ocrtavale, dok su oni furali one baggy pants koji isticu donji ves ....... svako nosi sta hoce.

 

Mene je samo iznenadila masovnost pojave i nista drugo. Video neku obicnu sliku u Bljucu ljudi na ulici setaju kao anti-biloskohemijska jedinica jebote, svi nose "maske" preko ramena. Dobro nije svi, 8 od 10.

 

Izvinjavam se uvredjenima, ionako imam previse dusmana na forumu, ne trebaju mi novi. :s_w:

Moda topik nedostaje ovom forumu, slazem se :classic_biggrin:

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

To za trenerke meni nije jasno. Tako sam i ja par puta izašao u trenerci napolje, Nemci me redom pitaju da li idem na sport. Pa majku mu I patike su primarno za sport, pa ih svi nose svuda, ne samo na sport. Jebeš mi sve, meni nije normalno kad vidim ovde da 95% muškaraca ide u farmerkama, kao uniformisani. A Nemci bolje da se ne oglašavaju po pitanju mode, kriminal najobičniji.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...