Jump to content

Modni krikovi iz zemlje i sveta


Milenko Puzigaca

Recommended Posts

3 hours ago, Angelia said:

Pa nije poenta da ako hoce oni slave, nego mi nije jasno to organizovanje matorih, pozivanje rodbine i prijatelja na neku feshtu.

 

Samo sam primetila da je to neki novi obicaj.

 

Jeste, proslava punoletsta je zamenila ispraćaj u vojsku. To se često radi u dve ture, prvo za rodbinu, tetke, stričeve, kumove, zakupi se restoran, negde se još uvek i šator razapne, pozove 100-200 gostiju, onda sve po propisu, dok se ne popada pod sto. Dan-dva kasnije se organizuje žurka za društvo, obično opet u kafani, tek tu se ubija od alkohola.


 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Div said:

 

Jeste, proslava punoletsta je zamenila ispraćaj u vojsku. To se često radi u dve ture, prvo za rodbinu, tetke, stričeve, kumove, zakupi se restoran, negde se još uvek i šator razapne, pozove 100-200 gostiju, onda sve po propisu, dok se ne popada pod sto. Dan-dva kasnije se organizuje žurka za društvo, obično opet u kafani, tek tu se ubija od alkohola.


 

O tome pricam, ja sto se secam zadnje smo ja i sestra organizovale za burazera, nije bilo matoraca, nego se samo pobrinule da nema problema, i da svaki klinac stigne kuci - to je bila njihova zurka, a i mi smo bile - mlade, mogle smo da cirkulisemo a da niko nema osecaj da smo "odrasli".

 

Mi smo bile zaduzene da sve ostane mladalacka zabava. Niko se nije otrovao od alkohola. Ja sam, za moj 18ti rodjendan samo izasla sa svojim drustvom.

 

Ovo sto vidim u Sr u zadnjih 10 godina, mi je zamena za ispracaj u vojsku ili svadbu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

...

Ovo sto vidim u Sr u zadnjih 10 godina, mi je zamena za ispracaj u vojsku ili svadbu.

 

Krenuo sam da te ispravim, da kažem ne za svadbu, samo za ispraćaj, ali, dok pišem, setim se da je sve češće zamena i za svadbu, da do svadbe i ne dolazi, čeka se nešto.
Setih se i vica, ako je vic:
-Kakva je razlika između mlade Beograđanke i matore Vlajne?

-Mlada Beograđanka ima 35 godina, a matora vlajna 22.
 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Div said:

 

Krenuo sam da te ispravim, da kažem ne za svadbu, samo za ispraćaj, ali, dok pišem, setim se da je sve češće zamena i za svadbu, da do svadbe i ne dolazi, čeka se nešto.
Setih se i vica, ako je vic:
-Kakva je razlika između mlade Beograđanke i matore Vlajne?

-Mlada Beograđanka ima 35 godina, a matora vlajna 22.
 

 

I ja sam htela da kazem da je za ispracaj u vojsku a onda sam skontala da to rade i za devojke, pa sam dodala svadbu.

 

Ali u principu prati se nekadasnji ispracaj u vojsku

Link to comment
Share on other sites

Ako ne prestanes da guras ove nalakirane nokte - upoznacu te sa mojim frizerom,
 
I nakacicu sve moje cipele na topik :classic_biggrin: I torbe.
 
razmisli [emoji38]_2:
Ja da pomognem, s'novim trendovima u svetue ;)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Angelia said:

I ja sam htela da kazem da je za ispracaj u vojsku a onda sam skontala da to rade i za devojke, pa sam dodala svadbu.

 

Ali u principu prati se nekadasnji ispracaj u vojsku

Ona fora.... Komšija pravio ispraćaj sinu, šta ja sad da radim da mu se odužim 🤔... A da, napraviću punoletstvo u kafani za xy ljudi i to je to.... Budalaština koju ću kad dođe vreme da deca proslavljaju 18.rođendan gledati da izbegnem...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Za "punoletstvo" sam cuo prvi put mozda prosle godine. Od kada je taj obicaj usao u masovnu upotrebu?

 

Kod nas su bili takodje ispracaji u vojsku, ali to je bilo onako skromno, nista pompezno, kao sto je bilo u Srbiji.

Sjecam se negdje osamdesetih sam isao na neki ispracaj u Beograd. Bilo je minimum 100 ljudi, mozda i 200, ne sjecam se bas toliko, ali tako nesto nisam nikada vidio prije.

Valjda kada je prestalo da se ide u vojsku, nesto je moralo to da zamijeni. Takva je Srbija.

Licno nisam pobornik velikih proslava bilo kog tipa.

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

Od kad su na MTV videli sweet 16, recimo pre 10ak godina, tu negde, mozda malo vise. Jos izmislili da prodaju cestitke, pa sad za zensku cestitku nisam bas obracao paznju, ali na muskoj jedan delija, pa ono kao u stripovima, zamislja u oblačićima zenske, kola , pare, a ja komentarisah, kad sam video to, odavno, kao, ovo treba da preprave tako da ovde pise "snovi" a ispod da budu drugi oblačići, "stvarnost" - porezi, vojne obaveze, ćelavljenje... :lol_2:

14 hours ago, Eddard said:


Jesu i osamdesetih, i to baš ta - danas nam je divan dan. Ja za happy birthday nisam znao do devedesetih, to je ušlo kao pomodarstvo sa zapada. Zašto ne bismo imali svoju pesmu za rođendan, nego mora baš happy birthday?

Pa dobro, ne kazem da je dobro ili lose, samo moja zapazanja o tome kako bi tu dupe dali da kopiraju sve sto vide, narocito iz mrske Amerike, a onda ne iskopiraju to ljudski, nego naprave travestiju. To sa rodjendanskom pesmom je benigno, u stvari detinjarija, a bolji primer je rok - gej ikonografija kompletne "folk" scene, ne sad, nego od pojave tog "turbo folka" :frusty:

22 hours ago, Amigo said:

Sve u svemu taj narod koji si odyebao je platio tvoje skolovanje od prvog osnovne pa sve do kraja.

Te price o "narodu" koji je platio nekome skolovanje su samo jos jedna patrijotska podmetacina koja cilja na emocije. Nikakavg narod nije nista nikome platio, nego se svima od plate odbijalo za skolstvo i ostalo, prema tome, svaciji roditelji su platili skolovanje svojoj deci. A sto se "naroda" tice, u takvom "sistemu" narod u stvari za skolstvo placa i vise nego sto treba, jer tu ima samo 6% visokoobrazovanih, i nikad ih vise nije ni bilo, procentualno. Ostatak tih para koje je za skolstvo uplacivao "narod" i koje i sad uplacuje je verovatno potrosen na razne patriotske aktivnosti, isto kao i kao razni zajmovi za srbiju, devizne stednje itd. Tako da bi "narodu" bilo pametnije da trazi da se sve sto ne mora da ima veze sa drzavom privatizuje, tipa posta, eps, telekom, ti penzioni, zdravstveni i fondovi za skolstvo i ostalo, pa da se zna gde idu pare koje placa u zajednicku kasu :wink2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala Bogu &Prirodi, nista od pomenutih ispracaja i proslava po modi iz 90 tih nisam morala da spremam: punoletstvo je "slavljeno" kao i prethodni rodjendani, u kuci, a za (ne) ispracaj u vojsku se pobrinuo moj sin tako sto je treceg u mesecu diplomirao na fakultetu a petog vec bio u vojsci - u dogovoru sa ocem sredjena je sva papirologija a ja sam o odlasku bila obavestena tek vece pre odlaska - znali su da premirem od straha jer je to bilo u vreme kada su izginuli gardisti i jos neki vojnici.......nije stekao druga do groba ali je u vojsci stekao zavisnost od koka kole sa kojim se bori i danas, t.j. pocrveni kada ga zateknem sa flajkom.....

O skolovanju na grbaci naroda - ne pitajte nas cija deca dolaze iz provincije, kosta bogaoca te nemam nikakvu grizu savest sto se toga tice, naprotiv, ako ja podnesem racun domovini, nece je izvuci iz duga ni MMF....

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Interesantno ja te jakne nalazim vrlo sexy na devojkama, dok ih na muskim smtram dziberskim, iako sam ocvali bivsi roker i motorsajklista. :s_d: Lepo bi ti se uklopila uz ove moje cizmice od prevrnute koze :classic_blush:

 

spacer.png


Ne nosim je bas cesto. Meni vise pasu kaubojke i martenke. Ove tvoje lice na rokabili varijantu. Deluju OK.

 

Ta jakna nije samo odevni predmet, ima posebnu licnu vrednost, to je prva stvar koju sa kupila iz svog steka, nesto sitna sljaka, a nesto rodjendanske pare. Niko mi je zivi tada ne bi kupio. Mama je i danas mrzi iz dna duse. Zove je jakna za delikvente 😂.i cudi se da nije bacena.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Plavi Golub said:


Ne nosim je bas cesto. Meni vise pasu kaubojke i martenke. Ove tvoje lice na rokabili varijantu. Deluju OK.

 

Ta jakna nije samo odevni predmet, ima posebnu licnu vrednost, to je prva stvar koju sa kupila iz svog steka, nesto sitna sljaka, a nesto rodjendanske pare. Niko mi je zivi tada ne bi kupio. Mama je i danas mrzi iz dna duse. Zove je jakna za delikvente 😂.i cudi se da nije bacena.

 

E da, rockabilly style, unisex su, ja sam ustvari hteo crvene ili zelene, ali nije bilo :classic_sad:

 

spacer.pngspacer.png

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

 

Panika, sta da obucem za proslavu 50 godina mature?!!! Proslava je u prvoj nedelji Juna a ja sam u debeloj dilemi: da budem dosledna svom stilu po kojem me drustvo poznaje  - sve pod konac, sve bezzzzz, (z kao zaba) jer ce slike ostati i posle nas u albumima porodica i u arhivu gimnazije ili da budem ovo sto sam sada, jedna baba lujka vecito u farmerkama, starkama i muskim kosuljama? Necu sigurno u farmerkama na proslavu ali bih volela neko lagano haljince, baletanke....ne mogu da se utezem i zatezem a opet, moje skolske su i na proslave manje zncajnih dekada dolazile u vecernjim haljinama do poda pa  mi se desavalo da moja koktel kombinacija bude suvise neformalna. To -  "do poda"ne dolazi u obzir, ni na vencanju nisam bila u tom izdanju jer je prosto neizvodljivo sa mojih 180 cm...

Pantalone - u njima se najbolje osecam, lepa bela kosulja klasicnog kroja, dobra bizuterija i jako dobre cipelice koje vec imam i - gotov posao? Kosulju imam u nekoliko varijati ali nemam pantalone "cigara"kroja koje sam zamislila od deblje svile  ali ne znam ni jednu prodavnicu dobrih materijala u Bg, ono sto sam znala vise ne postoji. Blejzer mi ne treba, imam jako lepu pashminu pa ako bude neka hladnoca mogu nju da ponesem. Opet dilema -  pantalone na tako ozbiljnom jubileju?

Jedva cekam da vidim drustvo iz IV g, nekako se dogodilo da sam hronicar naseg razreda jer od mature pravim nas album koji je uvek glavna faca na proslavama i ne bih volela da mi 'kombinacija"zagorca proslavu. 

Ne mogu da verujem da se bavim tako banalnim pitanjem, alo, zeno, docekala si takav jubilej a tebi u pameti samo takve trivije..?

Pa sta, hocu da budem......lepa? 

Da, draga...ali i  sama znas jako dobro da te recenice koje pocinju sa "pa sta"nikad nemaju dobar zavrsetak......

Dobro, onda cu da odem u banju a album cu da prosledim na proslavu po opunomoceniku i na revers!

Kraj I cina, nastavice se.....

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/19/2020 at 6:27 PM, Denis Jasharevic said:

 

Moj omiljeni brand je T.U.K, kod nas su se zvale Londonke, mada nisu bile nesto popularne, imam desetak pari u svim bojama ... narucujem bas iz tvoje Kalifornije :classic_biggrin:

 

spacer.png

 

Kod nas u Subotici i okolini su se zvale Amerikaknke :).

 

Ja ne robujem brendovima sto se tice cipela, ali volim npr "brodarice" preko leta, ili Clarcs sandale.  Volim obicne krpene patike, npr u modi su starke duboke, ja kupim iste takve ali adidas .

Trenerke ne nosim, ne volim ih, najvise volim farmerke.

Torbicu nosim cisto iz navike, ali gledam da je se resim, da nosim sto manje stvari sa sobom.

 

Crnu boju ne podnosim, crne cipele nikada, najodvratnija boja za obucu i odecu. Nema nikakvog personalitija.

Edited by I, Ja Sam Laki
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Vince Carter said:

Odevna kombinacija koju nikako ne mogu da shvatim su cipele i trenerka. A nije da se ne nosi.

 

Ja sam mislio da je to u Srbiji najnormalnije. Cuo sam za slucajeve gdje mladozenja i svatovi nose trenerke na svadbi. 

 

Ne znam je li istina.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...