Jump to content

Modni krikovi iz zemlje i sveta


Milenko Puzigaca

Recommended Posts

18 minutes ago, Eddard said:

A što bi bilo pogrešno izaći u trenerci opušteno npr. do prodavnice?

Potrebna je ozbiljna mentalna gimnastika da bi se doslo do toga da oblacenje trenerke moze da bude pogresno. Moze da se nekome ne svidi i to je to, tu se zavrsava prica.

 

Ne postoji neki objektivni entitet koji ce da odredi sta je pravi a sta pogresan nacin oblacenja, a ni tema nije toliko bitna da bi se oko toga vodila neka ozbiljnija filozofska diskusija. 

 

Stav da je neki nacin oblacenja pogresan nema nikakvu potporu, i moze da se okarakterise kao slippery slope, jer onda bilo sta mozemo da okarakterisemo kao pogresno bez ikakvih argumenata. Muziku koju slusamo, frizuru koju nosimo, nacin na koji hodamo...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

10 hours ago, Azazelkg said:

Uvek mi je smetalo gledanje sa nipodaštavanjem na nečiju naviku, izbor, stav....ma koliko taj stav iz ugla tog posmatrača izgledao pogrešno (iako je realnost sasvim drugačija)....

Nije nikakav stav i izbor kad na nekoj teritoriji jedno 80% njih imaju istu naviku, izbor, stav... To nije nista, pa nije cak ni konformizam. Samo je... nemam pojma, majmun radi sto majmun vidi. Mada, kako je ovde rec o novosrbima, takvo ponasanje se potpuno uklapa u "rajinski mentalitet".

 

Samo sam jednom imao trenerku, a i to sto mi kupila baba, pa sam morao da je obucem bar jednom, ali to je bilo krajem sedamdesetih ili pocetkom osamdesetih, ne secam se vise.  A te torbice preko grudi nisam nosio ni u vojsci. A nosio sam ostalo. Onaj borbeni ranac, transportne vrece, cak nekoliko puta i postolje za mitraljez, ama ono da stavim preko grudi, ne i šlus. Ni od gas maske nisam vezivao taj pojas sto ide preko grudi, samo onaj oko struka :lol_2: Nisam bre ja kuče pa da budem vezan :lol_2: Kad je letnje vreme, pa idem u grad, kupovao sam samo ono sto moze da stane u džepove, a zimi sam koristio ono sto je na tadasnjim vojnim jaknama pozadi imalo ono dole sa dva rajsfersšlusa, jel se tako kaže, ono gde je bila kapuljača, pa sam tu stavljao kupljenu robu kad se vraćam iz grada. Ama torbice preko, grudi, ili pusku da nosim preko grudi, ma bezi bre. Mislim, ovo nisu nikakvi stvarni argumenti protiv torbica, nego eto, to je licni izbor i stav  :lol_2: A ne kad se kopira "kako svi rade".

 

Mislim, ovo sto kaze Amigo, njegov rodjak u torbici kaze nosi vodu, kljuceve, novcanik, i ostale tajne sastojke, kao sto su gace za oblacenje preko pantalona i plašt kad  se prerusava u superheroja. Tako mu kaze zgodnije. Ma koga bre lazete, ma kome moze da bude zgodnije da mu se ono landara tamo i ovamo, ili jos gore, da bude vezan preko grudi kao kuce, umesto da stavi novcanik u dzep, i telefon u drugi džep, hajde, i to je sve. To nalazenje izgovora je kao ono dok nije povampiren komunizam, pa kad u telefonskim anketama glasaci radikala i slicnih komunista kao nece da odgovore za koga bi glasali, a onda idu pa ipak glasaju za komuniste. Pa cekaj, ako su to tvoja uverenja, i mislis da su ispravna, sto ih se stidis? Ma zasto trazis opravdanja i izgovore, isprsi se i kazi bre, pucajte, ja i sada drzim cas. Glasacu za komuniste i tacka, a torbicu nosim zato sto svi u mom plemenu tako rade. E, to je stav i licni izbor, sta tu :lol_2::lol_2:

 

Kako god, sto bi rek'o Keba Kraba Sunđer Bobu u jednoj epizodi, u moje vreme mi smo tukli ljude koji nose te torbice :lol_2::lol_2::lol_2: Nismo, ali smo im se podsmevali. Ja sam ostao dosledan tom stavu :lol_2::lol_2::lol_2:

 

Edited by Milenko Puzigaca
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

A što bi bilo pogrešno izaći u trenerci opušteno npr. do prodavnice?

 

Da udje u zapisnik, ja sam napisao "pogesno obucen", a ne pogresno obucen. Tako da smatram .... ne, ne bi bilo nista pogresno izaci u trenerci do prodavnice ..... po cigarete :classic_biggrin:. Pod uslovom da sve vreme trcis :roflmao:.

 

Ova zajebancija sa bracom istocnim, zapadnim i juznim Slovenima i trenerkama je samo to - zajebancija.

 

Kao sto je npr. zezanje sa americkim rednecks.

 

Odlazak u prodavnicu je civilna delatnost. :s_d: Drustveno ocekivanje je da se civilno i obuces.

 

Ja se osecam neverovatno komforno u strech pantalonama/dzinsu koje se danas prave sa lycrom. Nisu to vise one farmerke u kojima nisi mogao da sednes ko covek prvih 6 meseci. Od ovoga je jedino komfornije - ko od majke rodjen.

 

Ne vidjam ljude u trenerkama po prodavnicama, retko, cesce ih vidjam u odelu i kravati. Doduse omladinu vidjam u necemu sto mi lici na duge gace, sumnjam da bi to mogle biti nove trenerke.

 

Cesto kad pijem kafu u Starbucksu naleti grupa poludelih biciklista svih seksualnih polova, orijentacija i izjasnjavanja, u onim helankama do kolena, kopackama i priredi mi erotsku reviju vaginalnih labia (camels toe), testisa i milokliza sto smatram izuzetno neukusnim, pa i djelomice retardiranim. 

 

Mogli bi sacekati napolju dok jedan delegat pristojno obucen bar u trenerku 🙂 ne kupi sve sto im treba, a ne da mi zgadjuju kafu.

 

Kakvo vreme ide izgleda ce se i Speedo gace vratiti ...... zbog komfora.

 

Eto, nadam se da sam odgovorio. :s_d:

 

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo ga tekst o fenomenu nosenja trenerki kod bivsih Jugovica kojim se bavila lokalna nemacka televizija. Komentara ni za Savamalu i odbranu svetinja

 

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2018&mm=01&dd=13&nav_id=1346703

 

 

Ovo su moji favorit komentari, neki komicni, a neki tragi komicni

 

U Ljubljani ima naselje, mislim da se zove Brežice, u tom naselju mahom žive ljudi iz južnih krajeva bivše Jugoslavije. Slovenci to naselje zovu olimpijsko selo. Zašto? Svi nose trenerke i niko ne zna slovenački.
comment-android.gif (Limi14. januar 2018 08:08

# Link komentara

 

 

Sve, sve, ali kad vidim muškarca na aerodromu u besprekorno očišćenim cipelama i dobro skrojenom odelu, znam da je Italijan. Nit nosim trenerke, nit čarape na sandale. Džins je zakon.
(Dimitrije13. januar 2018 18:02

Dragi moji Braćo Srbi i sestre Srpkinje,ja zivim u Hamburgu i mogu vam iz prve ruke preneti utiske i reći zasto se oni Nemci tome čude... 
iskreno ovde mozete da vidite nekog u trenerici samo ako je krenuo na trčanje,teretanu ili neke druge sportske aktivnosti... inače ovako kad vidim nekog u trendzi i sa onom torbicom „kondukterskom“ znam odmah da je moj zemljak... 
A to sto se tice cene i komocije je apsolutna glupost! 
Taj trend trendzi inače datira iz 90-tih godina a mi neki stariji znamo tasto su se tada nosile. Inače da se opet vratim na one kondukterske torbice koje su još uvek trend kod naših muškaraca,e tu „modu“ smartam mnogo gorom od furanja trendzi!
(sale Gastarbeiter14. januar 2018 03:55

# Link komentara

 
 
Zivim u Americi.Svakako da mozes prepoznat svakog balkanca, ako ne po izgledu , onda sto svi nose trenirke.Kad sam prvi put u trgovini pitao nepoznatu zenu kako zna da sam Ex-Yuga, rekla je zato sto svi odate u trenirkama.To je bila nasa zena.Znaci ne napadajte svabe.U prvu su.I ameri ne odaju u trenirkama.Samo su oni ruznije obuceni od nas.
(DINO14. januar 2018 00:46

# Link komentara

 
 
To su recidivi šabanluka iz 90-ih. Nije uvek bilo tako. Pamtim i 80-e, vrlo malo ljudi je nosilo trenerke u svakodnevnim prilikama. Mahom oni siromašniji. Istina, bilo je i manje siromaštva pa su ljudi mogli da izdvoje za pristojnu odeću. Ne bih sve pripisivao činjenici da je kvalitetna odeća uglavnom skupa a trenerke nisu, dosta je i do opšteg neukusa koji je zavladao u društvu (pevaljke, starlete, farme, parovi, grozna muzika koja je postala trend...).
(Neukus počinje iz glave a ne novčanika13. januar 2018 22:30

# Link komentara

 
 
Dacu moje strucno i skromno misljenje na ovu interesantnu temu. Zasto volimo trenerke u Srbiji? Prvo, jeftine su, narocito sto 90% njih nosi replike sa pijace, drugo, najbitnije, nezaposlenost je ogromna, tako da trenerka dodje poptupno opustajuca varijanta za izlazak na kafu ili stenju po gradu. Gledajuci USA, Kanadu naprimer, trenerke se nose kada se ide na trening, dzogira, i sve sto je vezano za sport. Ako neko setau radno vreme u trenerci po gradu, a da se vidi da nije krenuo negde na neki sport, to su obicno homlesi, iliti beskucnici, klosari, kako god. Ovde nema beskucnika jos, na srecu, nema ni para za skupe farmerke ili odela, a i nelogicno je oblaciti se u odela ako se ne rade neki poslovi koji to zahtevaju. I trece, uvek prisutne nove generacije huligana, kriminalaca, nove mlade nade. Sta da nose nego opasne trenerke i NIKE patike?
(dejan13. januar 2018 20:37

# Link komentara

 
zato sto smo neopevani seljaci! pre dve godine u crkvi za uskrs, lik udje sa crvenom, zvezdinom trenerkom, kao da je dosao u supermarket a par mesta dalje jedan rom, bio lepo obucen u odelo, kosulju i crne cipele.
(seljana13. januar 2018 17:13

# Link komentara

 
Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Nije nikakav stav i izbor kad na nekoj teritoriji jedno 80% njih imaju istu naviku, izbor, stav... To nije nista, pa nije cak ni konformizam. Samo je... nemam pojma, majmun radi sto majmun vidi. Mada, kako je ovde rec o novosrbima, takvo ponasanje se potpuno uklapa u "rajinski mentalitet".

 

Samo sam jednom imao trenerku, a i to sto mi kupila baba, pa sam morao da je obucem bar jednom, ali to je bilo krajem sedamdesetih ili pocetkom osamdesetih, ne secam se vise.  A te torbice preko grudi nisam nosio ni u vojsci. A nosio sam ostalo. Onaj borbeni ranac, transportne vrece, cak nekoliko puta i postolje za mitraljez, ama ono da stavim preko grudi, ne i šlus. Ni od gas maske nisam vezivao taj pojas sto ide preko grudi, samo onaj oko struka :lol_2: Nisam bre ja kuče pa da budem vezan :lol_2: Kad je letnje vreme, pa idem u grad, kupovao sam samo ono sto moze da stane u džepove, a zimi sam koristio ono sto je na tadasnjim vojnim jaknama pozadi imalo ono dole sa dva rajsfersšlusa, jel se tako kaže, ono gde je bila kapuljača, pa sam tu stavljao kupljenu robu kad se vraćam iz grada. Ama torbice preko, grudi, ili pusku da nosim preko grudi, ma bezi bre. Mislim, ovo nisu nikakvi stvarni argumenti protiv torbica, nego eto, to je licni izbor i stav  :lol_2: A ne kad se kopira "kako svi rade".

 

Mislim, ovo sto kaze Amigo, njegov rodjak u torbici kaze nosi vodu, kljuceve, novcanik, i ostale tajne sastojke, kao sto su gace za oblacenje preko pantalona i plašt kad  se prerusava u superheroja. Tako mu kaze zgodnije. Ma koga bre lazete, ma kome moze da bude zgodnije da mu se ono landara tamo i ovamo, ili jos gore, da bude vezan preko grudi kao kuce, umesto da stavi novcanik u dzep, i telefon u drugi džep, hajde, i to je sve. To nalazenje izgovora je kao ono dok nije povampiren komunizam, pa kad u telefonskim anketama glasaci radikala i slicnih komunista kao nece da odgovore za koga bi glasali, a onda idu pa ipak glasaju za komuniste. Pa cekaj, ako su to tvoja uverenja, i mislis da su ispravna, sto ih se stidis? Ma zasto trazis opravdanja i izgovore, isprsi se i kazi bre, pucajte, ja i sada drzim cas. Glasacu za komuniste i tacka, a torbicu nosim zato sto svi u mom plemenu tako rade. E, to je stav i licni izbor, sta tu :lol_2::lol_2:

 

Kako god, sto bi rek'o Keba Kraba Sunđer Bobu u jednoj epizodi, u moje vreme mi smo tukli ljude koji nose te torbice :lol_2::lol_2::lol_2: Nismo, ali smo im se podsmevali. Ja sam ostao dosledan tom stavu :lol_2::lol_2::lol_2:

 

Kod reči majmun sam prestao da čitam... Ovde se uopšte ne radi o torbici, nego o teškoj relativizaciji... Džabe svi argumenti koje su ljudi potezali ovde... Teško je priznati da je jako praktičnije nositi torbicu (zbog ključeva, novčanika, mobilnog, cigara, upaljača itd itd...), samo zato jer to nose Srbi=majmuni.... P.S.torbica uopšte ne mora da landara tamo, ovamo ako se nosi ispod jakne (zimi)...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je to doslo '90 zbog sunovrata standarda, zapatilo se i ostalo. Ono sto je jedan komentator primetio gore. Osamdesetih nije bilo tako. Ljudi se nisu (modno) mnogo razlikovali od sveta. Cak su se jako dobro oblacili imajuci u vidu da do kraja '80 nije bilo mnogo cege dostupno. Italija bila neki orjentir. Nekako je vecina imala licni pecat. Posle je sve samo bilo kopiranje i strah da se ne razlikuju od vecine. I kod muskog i kod zenskog.

 

Ono sto se meni jos manje svidjalo od samih trenerki je moda sisanja kao za specijalne jedinice i one superkratke siskice.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Plavi Golub said:

Ono sto se meni jos manje svidjalo od samih trenerki je moda sisanja kao za specijalne jedinice i one superkratke siskice.

 

Bingo, ja bih prije reka robijaske frizure, nego za specijalne jedinice, ali svejedno, valjda je poenta izgledati zajebaTo, a siskice Mitar Miric, umirem od smijeha:lol_2:

 

5abcfe62-b1c0-441b-8d22-05c30a0a0a67-mi-

 

a evo i torbice 😎

 

Grand_120418_ALO%20foto%20M%20Josida%200

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

:thumbup::roflmao::23:  Gde ga nađe

 

 

22 minutes ago, Plavi Golub said:

Ja mislim da je to doslo '90 zbog sunovrata standarda, zapatilo se i ostalo. Ono sto je jedan komentator primetio gore. Osamdesetih nije bilo tako. Ljudi se nisu (modno) mnogo razlikovali od sveta. Cak su se jako dobro oblacili imajuci u vidu da do kraja '80 nije bilo mnogo cege dostupno. Italija bila neki orjentir. Nekako je vecina imala licni pecat. Posle je sve samo bilo kopiranje i strah da se ne razlikuju od vecine. I kod muskog i kod zenskog.

 

Ono sto se meni jos manje svidjalo od samih trenerki je moda sisanja kao za specijalne jedinice i one superkratke siskice.

 

Tacno :thumbsup: Odjednom su svi poceli da "furaju svoj fazon" tako sto se sisaju skroz oguljeni "otpozadi" :lol_2: Dobro, ovo zvuci malo, e... Ali to je reč koja opisuje tu pojavu :classic_smile:  Kad je pocela ta moda zvao sam ih "oguljenovrataši". Šta je to? Da li je i to komotnije? :lol_2::lol_2::lol_2: Kakvi pacijenti, da ih nema trebalo bi ih izmisliti :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Godinama sam bila zaduzena da obilazim radnje i second shopove i cerki kupujem garderobu, ona pripada onoj imfinitezimalnoj grupi zena koje ne podnose kupovinu.

Uzivala sam u tome, pronalazila fenomenalne komade i otpremila cerku u USA sa koferima punih shetlanda, angore, pamuka, lana......uz smeh mi je pricala da su na koledzu mislili da je bogata jer su takvi komadi jako skupi....

Prolaze godine, cerka mi salje slike i mogu da konstatujem da mi se dete oblaci u kojesta....od mlade dame do apa drapa oblacenja za samo par godina. Letos sam dozivela shok kad sam joj na nogama videla crne letnje sandale potpuno bapskog dizajna. Nikad nije imala ni koncic crne boje na sebi a sad grozne, skoro ortopedske sandale! "Mama, ovde to nije vazno..." 

Kako nije vazno? Matursku haljinu smo joj kupilke  posle 9 (devet!) sati bazanja po Bg shopovima i molovima. Obnevidela sam od bazanja po americkim sajtovima da joj odaberem vencanicu i sad - nije vazno?! Älo, ti si Evropa, kazem ja njoj a ona meni "mama, jedva sam nasla salon za depilaciju,  ovde se depilisu samo filmske zvezde".

Crna Ameriko, sta mi ucini od deteta? 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Pletilja said:

Älo, ti si Evropa, kazem ja njoj a ona meni "mama, jedva sam nasla salon za depilaciju,  ovde se depilisu samo filmske zvezde".

Crna Ameriko, sta mi ucini od deteta? 

Nije bas to tako drasticno. To ona hoce da vas umiri i olaksa vam razumevanje, da ameri mogo podaju na svoju (ne)kulturu komfora. 

btw, ovde nedepiliranu zenu nisam video. 

:)

P.S.

Nije da gledam, ali nigde u US, nisam video pletenice na nogama, a kod nas u BG sam video.

Ne branim US, nego se trudim da omeksam vase osecanje po ovom pitanju.

Mene su papuce u prodavnicama toliko nervirale, ali sad ih eto ignorisem. :)

Link to comment
Share on other sites

Priznajem, padam u depresiju po pitanju oblacenja i cerke i sina. Supruga mog sina mu redovno kupuje stvari na poprecne shtrafte, neke su i od 10 cm pa raznobojne. On ima 2, 4 m i cca 120 kg i u tim poprecnim shtraftama izgleda kao semafor, kao svetleci bilbord! On je od one fele koja bi iz kuce izasla i sa 2 razlicite cipele, nikad nije znao ni sta mu treba ni gde to moze da nabavi. Uzivala sam da ih oblacim i pokazala sam im sve sto se tice kvalitetnih materijala, dobrih krojeva, dobre izrade. I sad moram da ih gledam potpuno rashtimovane, Pa za cije babe zdravlje sam ja trosila svoje vreme i novac da bi oni bili ono sto treba da budu - ljudi od ukusa i stila? Sve vam je to zabunjeno poslom, edukaciojom, licencama.....non stop se nesto polaze, testira....umorna sam od njihovih rokova, bodova, rang lista. I sve bi to meni bilo lakse da nadju vremena da se pozabave i svojim stilom oblacenja. Kada ce ako ne sada? Kad odu na Floridu ili u Kaliforniju kao penzosi, tamo ce i onako da nose bermude i japanke. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Pletilja said:

Godinama sam bila zaduzena da obilazim radnje i second shopove i cerki kupujem garderobu, ona pripada onoj imfinitezimalnoj grupi zena koje ne podnose kupovinu.

Uzivala sam u tome, pronalazila fenomenalne komade i otpremila cerku u USA sa koferima punih shetlanda, angore, pamuka, lana......uz smeh mi je pricala da su na koledzu mislili da je bogata jer su takvi komadi jako skupi....

Prolaze godine, cerka mi salje slike i mogu da konstatujem da mi se dete oblaci u kojesta....od mlade dame do apa drapa oblacenja za samo par godina. Letos sam dozivela shok kad sam joj na nogama videla crne letnje sandale potpuno bapskog dizajna. Nikad nije imala ni koncic crne boje na sebi a sad grozne, skoro ortopedske sandale! "Mama, ovde to nije vazno..." 

Kako nije vazno? Matursku haljinu smo joj kupilke  posle 9 (devet!) sati bazanja po Bg shopovima i molovima. Obnevidela sam od bazanja po americkim sajtovima da joj odaberem vencanicu i sad - nije vazno?! Älo, ti si Evropa, kazem ja njoj a ona meni "mama, jedva sam nasla salon za depilaciju,  ovde se depilisu samo filmske zvezde".

Crna Ameriko, sta mi ucini od deteta? 

 

Gospodjo, moram da primetim da pola od ovoga nije tacno, a sto se tice depilacije morao bih upotrebiti tezu kvalifikaciju, cista je neistina.

 

Naime, iako se drugarica Kleopatra kazu depilirala u svoje vreme, a engleska kraljica Elizabeta Prva zapocela depilatorsku revoluciju, Francuzi proizveli prvu kremu .........za masovnu depilaciju zena je zaduzena bila ....... Amerika.

 

Culi ste sigurno za americku kompaniju Gillete ...... ona je napravila prvi zilet za damsko brijanje, a americki Remington prvi elektricni depilator. Americki casopis Harper's Bazaar je 1915, godine naucio zene da ukoliko zele istaci svoja ramena i dekolte moraju obrijati pazuh, na koji do tada nisu obracale paznju jer je sve osim vrata bilo pokriveno, kako u Evropi, tako i u Americi.

 

Jos 1964, godine 98% americkih zena je brijalo noge redovno, a kako je to bilo u Srbiji vi sigurno bolje znate posto ja nisam bio rodjen.

 

I potpuno sam uveren da je veliki deo zena u Americi evropskog porekla ......... interesantno, isto kao i vasa cerka. Nisu pale s marsa.

 

Laserska depilacija je verovatno najfrekventnija reklama u Americi, nema nikakve sumnje da saloni koji to rade postoje i u malo vecim americkim selima.

 

Vidite vi to sa vasom cerkom, nesto nije u redu.

 

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Denise, hvala na dobrim vestima po pitanju depilacije. Molim oprostaj ako sam povredila istinu i necija osecanja.

lasersku depilaciju smo praktikovali ovde u Bg a sada cerka ima kucnu varijantu iste i kaze da je dobro sluzi. 

Osula sam paljbu na USA iz ciste ljubomore. I zato sto mi cerka jako nedostaje, te sitne, male stvari koje sam cinila za nju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pletilja said:

Osula sam paljbu na USA iz ciste ljubomore. I zato sto mi cerka jako nedostaje, te sitne, male stvari koje sam cinila za nju.

Ovde moram da vas ispravim. Ja mojim "klincima", nisu vise ni klinci uvek govorim, da idu sto dalje od nas. Dobro je da su daleko, da ih mi starci ne davimo. Pogresno smo ih naucili i hoce da nas slusaju i udovolje nam. Valjda je bolje da nas ne sisaju 1%.

Bolje im je dalje od nas, posto imaju pravo na svoje greske, a mi ne znamo da grese. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mrd said:

Ovde moram da vas ispravim. Ja mojim "klincima", nisu vise ni klinci uvek govorim, da idu sto dalje od nas. Dobro je da su daleko, da ih mi starci ne davimo. Pogresno smo ih naucili i hoce da nas slusaju i udovolje nam. Valjda je bolje da nas ne sisaju 1%.

Bolje im je dalje od nas, posto imaju pravo na svoje greske, a mi ne znamo da grese. 

 

Znam, Mrde, znam.....otisli su i to je znak da sam dobro obavila posao, jako sam ponosna na oboje.

Ali, skoro je prosla ponoc, Iza hrce pored mene a ja razmisljam koliko je sati u USA i u Kelnu i sta sada rade. I naletim na meni omiljenu temo o modi i nisam odolela. U stvari, ja sam jedna control freak mama dvoje matore dece (moze to tako da se kaze?) i taj veliki svet ih ima a ja ih nemam. I nekad to bude bas tesko i onda postanem pakosna i ljuta na taj svet i trazim mu crno ispod nokta. Da se vratimo modi.....

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Pletilja said:

Denise, hvala na dobrim vestima po pitanju depilacije. Molim oprostaj ako sam povredila istinu i necija osecanja.

lasersku depilaciju smo praktikovali ovde u Bg a sada cerka ima kucnu varijantu iste i kaze da je dobro sluzi. 

Osula sam paljbu na USA iz ciste ljubomore. I zato sto mi cerka jako nedostaje, te sitne, male stvari koje sam cinila za nju.

 

 

Ni slucajno mi niste povredili osecanja jer ih ja uopste nemam. :classic_biggrin: Samo se iz vaseg posta moglo zakljuciti da na ovom kontinentu zive divljaci, sto je misljenje otprilike onih protiv kojih se koliko sam zapazio borite na topiku o srpskoj opoziciji, a na koji ja retko zalazim i ne ucestvujem.

 

Inace i tu lasersku depilaciju su izmislili americki naucnici sa cuvenog MIT univerziteta u Bostonu i medicinskog fakulteta na Harvardu.

 

Mene je pre 20 godina majka ispratila recima: idi sine, sta ces medju ovim budalama. Ne brini za mene i javi se kada mozes. 

 

 

8 minutes ago, Amigo said:

U Ameriki sve obrijano ko na smotri u JNA :whistling:

https://www.glamour.com/gallery/celebrities-embracing-body-hair

 

Vidite gospodjo, ovaj Amigo je jedan primerak koji je ovde primljen iz humanitarnih razloga, ali se nije nikada uklopio, pati za svojim brdima, prirodnim lepotama Bosne i Hercegovine.

 

On i ne zna da je upravo postovao primerak feministickog pokreta za vracanje zena u pecine, radi rodne ravnopravnosti , hoce da budu ravnopravne sa majmunima .......... ali ne obracajte paznju na budale ..... to su uglavnom prebogate lujke koje nikakve veze sa normalnim zenama nemaju.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...