Jump to content

ATP & WTA lista


CheshireCat

Recommended Posts

10 hours ago, alcesta said:

Naći će se, ne brini, uvek se nađe.

S druge strane, ne bi bilo u redu da nisu zamrzli listu dok nema turnira, to je bila dobra odluka. Sad što nekom to ide u korist a nekom ne, šta da se radi, viša sila.

Ne, nije u redu , promenili su ranking sistem umesto 52 nedelje(u kom su rekordi postignuti ) 22 meseca. Tennis se igrao tokom 2020 pre prekida , ATP Cup, slem , nekoliko 500 i 250 turnira. Ovako su uticali na ranking bodove ne samo iz 2020 več i u 2021. Mogli su da nastave sa skidanjem bodova kako su isticali i računaju samo race . 

Suludo je da je Nadal do ovog trenutka u trci za No1 sa jednom 500 , ok sutra možda sa slamom ali ipak , drugi nije ni igrao , što Rublev nije od juna u top 10 a Beretini jeste... Što će Federer biti u top 8 na AO kada bi realno ispao iz top 50 i igrao sa najboljima bar teoretski u prvim kolima...

 

Edited by Keira
Link to comment
Share on other sites

Pa ne bi bilo fer da se skidaju bodovi koje teniseri ne mogu da brane jer prosto nema tenisa. Ajde OI su bile jednom u 4 godine pa i to je bilo nezgodno kad su se dobijali ti "nebranjivi" bodovi, ali za jedan turnir još i nekako. To što ovako renking zadrže neki koji bi inače skliznuli na listi mislim da je manja kolateralna šteta nego da je obratno.

Ne postoji dobro rešenje, ali mislim da je ovo bilo najmanje loše. 

Govorim samo o zamrzavanju liste, nisam baš sigurna koliko je dobro rešenje ovo do marta, ali to govori očigledno da očekuju da veliki deo igrača neće moći da putuje u Australiju :classic_sad:

 

Link to comment
Share on other sites

Ali zato mogu da osvajaju , naravno pod uslovom da igraju . 

Vreme niko ne može da zaustavi. 

 

Mislim da je ATP Cup pod znakom pitanja , igrao se u više gradova. Pretpostavljam  da predvidjaju da naprave jednu bubble u Melburnu, koji je trenutno koliko sam čitala u potpunoj izolaciji 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milica said:

Sa ovim bodovima od sinoc dal mu je osigurano prvo mesto do kraju godine? 

Nije, Nadal ima šansu ako npr osvoji Pariz i WTF ili npr odigra i osvoji Beč a Novak npr ne ode dalje od RR WTF, Beč neće igrati koliko vidim iz rasporeda, a sumnjam da će tražiti  WC 

Link to comment
Share on other sites

Sumnjam da ce oni igrati Bec. Samo Pariz i London. Nisu to jurili u najboljim godinama, nece ni u poznim fazama karijere.

 

Nadal i da osvoji Pariz i zavrsni masters, a Novak ne odigra nijedan mec, Rafa ce biti u zaostatku od 150 bodova. Tako da se moze reci da je Novak obezbedio prvo mesto.

Link to comment
Share on other sites

Tim igra Bec, pa ne verujem da ce igrati sedmicu pre (Antverpen i Keln 2). U Becu ne moze da dobije poene jer brani titulu. Ne verujem da ce igrati Sofiju (posle Pariza), tako da mu osaje samo Pariz i WTF, a sa tim ne moze da pretekne Novaka.

Ne verujem da ce Rafa igrati Antverpen ili Keln 2 samo sedmicu posle RG. Teoretski bi mogao da trazi WC za Bec, ali ni ranije nisu uspevali da ga ubede, ne verujem da ce sada.

A ako bude odigrao samo Pariz i WTF mora oba da sovoji (WTF bez poraza), plus da Novak nema ni jednu pobedu na WTF, da bi mogao da zavrsi godinu kao 1.

 

Inace, juce Navratilova u prenosu na tennis ch. komentarise broj sedmica na #1 (drugi komentator je pomenuo da se te sedmice nisu brojale tokom pauze) pa kaze u stilu: nije posteno sto ce se sad Novaku brojati sedmice na #1 kad se sezona zavrsi, tj. izmedju WTF i ATP cupa jer nema turnira! Kao da to nije standardna praksa! :twak: 

Edited by wwww
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda sam se ja nesto preracunao, ali opet Novak sa ovim finalom ima vise za 480 poena, sto mu dodje

 

1. Novak  11260 ➡️ 11740

 

2. Nadal 9850 ➡️9850

 

Rafa u Parizu moze da uveca za 640, a na zavrsnom mastersu za 1100, sto je = 1740 poena

 

Nadal samo sa Parizom i zavrsnim mastersom bi imao 11590 poena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Konstatovale smo već koliko su očajni ti bivši igrači sa svojim elementarnim nepoznavanjem materije

Sigurno joj ne bi palo na pamet ranije da kaže da nije fer da se sedmice izmedju WTF i Dohe računaju Federeru, Nadalu, Mareju

14 minutes ago, wwww said:

Tim igra Bec, pa ne verujem da ce igrati sedmicu pre (Antverpen i Keln 2). U Becu ne moze da dobije poene jer brani titulu. Ne verujem da ce igrati Sofiju (posle Pariza), tako da mu osaje samo Pariz i WTF, a sa tim ne moze da pretekne Novaka.

Ne verujem da ce Rafa igrati Antverpen ili Keln 2 samo sedmicu posle RG. Teoretski bi mogao da trazi WC za Bec, ali ni ranije nisu uspevali da ga ubede, ne verujem da ce sada.

A ako bude odigrao samo Pariz i WTF mora oba da sovoji (WTF bez poraza), plus da Novak nema ni jednu pobedu na WTF, da bi mogao da zavrsi godinu kao 1.

 

Inace, juce Navratilova u prenosu na tennis ch. komentarise broj sedmica na #1 (drugi komentator je pomenuo da se te sedmice nisu brojale tokom pauze) pa kaze u stilu: nije posteno sto ce se sad Novaku brojati sedmice na #1 kad se sezona zavrsi, tj. izmedju WTF i ATP cupa jer nema turnira! Kao da to nije standardna praksa! :twak: 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Drakaris said:

Mozda sam se ja nesto preracunao, ali opet Novak sa ovim finalom ima vise za 480 poena, sto mu dodje

 

1. Novak  11260 ➡️ 11740

 

2. Nadal 9850 ➡️9850

 

Rafa u Parizu moze da uveca za 640, a na zavrsnom mastersu za 1100, sto je = 1740 poena

 

Nadal samo sa Parizom i zavrsnim mastersom bi imao 11590 poena.

https://live-tennis.eu/en/atp-live-ranking

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drakaris said:

Mozda sam se ja nesto preracunao, ali opet Novak sa ovim finalom ima vise za 480 poena, sto mu dodje

 

1. Novak  11260 ➡️ 11740

 

2. Nadal 9850 ➡️9850

 

Rafa u Parizu moze da uveca za 640, a na zavrsnom mastersu za 1100, sto je = 1740 poena

 

Nadal samo sa Parizom i zavrsnim mastersom bi imao 11590 poena.

poeni s WTF 2019 se skidaju u svakom slucaju. Bez njih stoji stvar ovako:

Novak: 11540 (skida mu se 200 poena)

Rafa: 9450 (skida mu se 400 poena)

Razlika: 2090 poena

Rafa moze da doda 640 poena u Parizu i max. 1500 poena na WTF. To je ukupno 2140 poena. Ako Novak ne bude imao ni jednu pobedu u grupi Rafa ce zavrsiti #1 sa 50 bodova ispred Novaka. Znaci, uslov je da osvoji Pariz i WTF bez poraza.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ja razumeh tako (one koji su prostudirali nova pravila malo detaljnije).

 

Za sledecu godinu su planirali da ponovo koriste race za kvalifikovanje na WTF (sad npr. Beretini moze da se kvalifikuje iako je ove godine ocajan, negde je oko 30. mesta na pravoj race listi za 2020). I da se broji 19 turnira (plus WTF za one koji se kvalifikuju). Ovo verovatno kao reakcija na ATP cup jer se ove godine onima koji su ga igrali racunao kao 19. turnir, sto nije fer prema onima koji nisu mogli da ga igraju (jer su #3 i nize u svojoj zemlji).

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je realno da vi ovde raspravljate o mogucnosti da Nadal osvoji Pariz i WTF plus da ubaci jos koji turnir, da osvoji i njega i da tek onda Novak nece da zavrsi godinu kao #1 😐 pa veca je sansa da Nadal ispadne u prvom mecu na oba turnira nego sad da ih veze kada kroz celu karijeru nije uspeo da osvojio nijedan.

 

Sa ovim pravilom da se ne skidaju bodovi do marta (sto je po meni skroz posteno jer ce to, ako se ne varam, tacno zaokruziti period na 24 meseca) Novak ce verovatno da ostane prvi do Wimbledona sledece godine. Pustite teoriju i te best case vs. worst case scenario, to se u praksi ne desava.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darth Steva said:

Da li je realno da vi ovde raspravljate o mogucnosti da Nadal osvoji Pariz i WTF plus da ubaci jos koji turnir, da osvoji i njega i da tek onda Novak nece da zavrsi godinu kao #1 😐 pa veca je sansa da Nadal ispadne u prvom mecu na oba turnira nego sad da ih veze kada kroz celu karijeru nije uspeo da osvojio nijedan.

 

Sa ovim pravilom da se ne skidaju bodovi do marta (sto je po meni skroz posteno jer ce to, ako se ne varam, tacno zaokruziti period na 24 meseca) Novak ce verovatno da ostane prvi do Wimbledona sledece godine. Pustite teoriju i te best case vs. worst case scenario, to se u praksi ne desava.

 

 

 

Nazalost to nije bas tako. Imali smo onu zlu godinu kad je Marej samo u teoriji mogao da zavrsi godinu kao broj jedan, pa je ipak zavrsio, jer je poosvajao sve sto je morao plus mu i Novak ispoklanjao sto ni braci nije i tako dobismo da se i ovaj upise u istorijske knjige.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ATP i WTA moraju da dobro porazmisle sta ce naredne sezone da rade u vezi liste, jer cak i da produze do IV ovo bodovanje, sta ce se desiti ako bude opet otkazivanja nekih turnira? Da li se ovogodisnja sezona sljake racuna godinu dana, ili do igranja ovih turnira naredne godine? Sta ce biti sa ovim turnirima nakon RG koji se igraju van termina ili su potpuno novi, ako se vrati sve u "normalu" pa se odigraju redovni turniri?

 

Meni se ovaj sistem ne svidja, jer je od starta "mirisalo" da ce se morati ici na kompromis dok god bude ovakva situacija, a to moze da potraje. Nema idealnog resanja, ali mozda su ipak mogli da budu fleksibilniji kada je "branjenje" bodova u pitanju na turnirima koji su se odigrali i koji su igrani u koliko toliko "redovnom" terminu. Draz liste i jeste u tome sto "zahteva" stalno dokazivanje najboljih da bi ostali na vrhu. Ovako to izostaje i gubi se draz.

 

Valjda ce se sve smiriti bar do 2022.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo produženje do tačno 2 godine pre početka corona-zamrzavanja meni deluje da (nezavisno od optimizma Tiley-a) da nisu sigurni da če se AO  i ATP cup održati zbog lockdowna koji se Australiji izuzetno dosledno sprovodi.ATP Cup mora biti priprema za AO jer se više ne igra Sidnej ni Brisbejn, logično da ako bude ATP Cupa da sve bude održano u Melburnu a to je pretpostavljam i veliki izazov za organizatore.

ASB Classic 2021 NZ već otkazan, a poznato da i N, Zealand ima sličnu ako ne i restriktivniju politiku zatvaranja radi zaštite od širenja virusa.

Edited by Keira
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...