Jump to content

ATP & WTA lista


CheshireCat

Recommended Posts

5 minutes ago, wwww said:

svrati do corona teme pa pogledaj dijagrame koji govore o uticaju 3. doze na zarazavanje

sve to znam (plus dobijam ponesto od tih podataka od nasih molekularnih biologa, imunologa i lekara, i par ljudi koji su zaposleni u farmaceutskim industrijama u Nemackoj i Kanadi), pa i Nemacka ima preporuku da trecu dozu primaju starije osobe i osetljive kategorije (to je ovo o cemu pricam), ili recimo GRcka, gde ce trecu dozu davati starijima od 60.godina .................. svaka dalja diskusija na ovu temu, pogotovo na teniskoj temi je besmislena, mozemo da vrtimo do sto jedan i nazad ....................... znas kako se kaze, statistika (citaj dijagrami) je kao bikini, sve otkriva, a nista ne pokazuje ........................ 

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, jevrem69 said:

sve to znam (plus dobijam ponesto od tih podataka od nasih molekularnih biologa, imunologa i lekara, i par ljudi koji su zaposleni u farmaceutskim industrijama u Nemackoj i Kanadi), pa i Nemacka ima preporuku da trecu dozu primaju starije osobe i osetljive kategorije (to je ovo o cemu pricam), ili recimo GRcka, gde ce trecu dozu davati starijima od 60.godina .................. svaka dalja diskusija na ovu temu, pogotovo na teniskoj temi je besmislena, mozemo da vrtimo do sto jedan i nazad ....................... znas kako se kaze, statistika (citaj dijagrami) je kao bikini, sve otkriva, a nista ne pokazuje ........................ 

Nemacka ima preporuku da svi stariji od 18 godina prime sto je pre moguce 3. dozu (cak moze i pre isteka 6 meseci od 2. doze, dakle kad prodje 5 meseci).

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, wwww said:

Nemacka ima preporuku da svi stariji od 18 godina prime sto je pre moguce 3. dozu (cak moze i pre isteka 6 meseci od 2. doze, dakle kad prodje 5 meseci).

Pa ja sam ti gore naveo, da su prijateljicu vratili sa vakcinacije u  Nemackoj posto je imala antitela, a to je bilo pre neke tri nedelje, dakle ne daju trecu dozu po automatizmu. Pitanje je koliko ce im to pomoci, posto je vec sada diskutabilna efikasnost postojece vakcine protiv omikron soja, i da u najboljem slucaju za 4 meseca mozemo da ocekujemo novu, poboljsanu vakcinu. i to bi bilo to. Ocekujem sa nestrpljenjem tvoje nove postove vezano za ATP listu.

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, jevrem69 said:

Pa ja sam ti gore naveo, da su prijateljicu vratili sa vakcinacije u  Nemackoj posto je imala antitela, a to je bilo pre neke tri nedelje, dakle ne daju trecu dozu po automatizmu. Pitanje je koliko ce im to pomoci, posto je vec sada diskutabilna efikasnost postojece vakcine protiv omikron soja, i da u najboljem slucaju za 4 meseca mozemo da ocekujemo novu, poboljsanu vakcinu. i to bi bilo to. Ocekujem sa nestrpljenjem tvoje nove postove vezano za ATP listu.

ovde niko zivi ne proverava antitela pa na osnovu toga odlucuje da li se neko vakcinise. ne znam gde ti ta prijateljica radi i od kud to da su joj merili antitela. cak je pre neki dan jedna Prof iz Frankfurta (koja savetuje saveznu Vladu) u podcastu cak eksplicitno rekla da to s proveravanjem antitela uopste nema nikakvog smisla (u odredjivanju ko ima imunitet a ko ne). to bi eventualno moglo da se odradi kod ljudi s oslabljenim imunitetom da se proveri da li im se vakcina uopste primila, nikako da nekog odbiju za vakcinu jer ima suvise antitela.

 

nju su pre 3 sedmice mogli da vrate ako je 2. vakcinu primila pre manje od 6 meseci ili ako je bila zarazena pre manje od 6 meseci (a da joj stoji u digitalnom sertifikatu, tj. da ima dokaz o zarazi u vidu pozitivnog PCR testa ). a ne znam ni kako je mogla da dodje u situaciju da pre 3 sedmice ode da prima 3. dozu (tad je u celoj Nemackoj samo 2,5 miliona ljudi bilo primilo 3. dozu) ako je tada jos uvek vazilo da se prvenstveno vakcinisu stariji, bolesni i medicinsko osoblje po bolnicama.

 

no, da ne sirimo ovde ovu pricu, bolje da o tome pisemo na propisanoj temi na Drustvu.

Link to comment
Share on other sites

Čitam sad članak o Eminom usponu i zaprepasti me ovaj podatak:

Quote

Raducanu is the fifth British woman to reach the Top 20 in WTA rankings history.

BRITISH WOMEN TO REACH TOP 20 ON WTA RANKINGS (since 1975)
~ Virginia Wade (career-high No. 2)
~ Sue Barker (career-high No. 3)
~ Jo Durie (career-high No. 5)
~ Johanna Konta (career-high No. 4)
~ Emma Raducanu (career-high No. 19)

Stvarno nikad ranije nisam o tome ni razmišljala, ali da za toliko godina samo 5 Britanki uđe u top 20 mi je baš onako :smiley5:

Naravno sve su one osim Eme bile i u top 5, ali stoji da nijedna druga ni u top 20 nije ušla :classic_ohmy:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

sad gleda live WTA listu i u Top 20 imamo po drzavama:

2 USA

2 Spanija

1 Nemacka

1 Svajcarska

1 Australija

1 UK

1 Grcka

 

2 Ceska

2 Belorusija

2 Rusija

1 Ukrajina

1 Kazahstan

1 Poljska

1 Estonija

 

1 Tunis

 

 

u Top 30:

3 USA

2 Spanija

1 Nemacka

2 Svajcarska

1 Australija

1 UK

1 Grcka

1 Italija

1 Belgija

1 Kanada

 

3 Ceska

2 Belorusija

3 Rusija

1 Ukrajina

1 Kazahstan

1 Poljska

1 Estonija

1 Slovenija

1 Letonija

1 Rumunija

 

1 Tunis

 

 

u Top 50:

6 USA

3 Spanija

1 Nemacka

3 Svajcarska

2 Australija

1 UK

1 Grcka

2 Italija

1 Belgija

2 Kanada

1 Francuska

1 Danska

 

6 Ceska

2 Belorusija

5 Rusija

2 Ukrajina

2 Kazahstan

2 Poljska

1 Estonija

1 Slovenija

1 Letonija

2 Rumunija

 

1 Tunis

1 Kolumbija

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
4 hours ago, DameTime said:

Samo da čestitam Medi. ❤️

 

 

Nadam se da nece doci do nekog majmunisanja pa da u individualnom sportu kao sto je tenis Medo,Rubljev,Karacev i ostali ispastaju zbog svog drzavljanstva i porekla i ostanu bez sanse da se posteno bore za trofeje,novac i bodove. Plasi me sve ovo sto se dogadja u kosarci i fudbalu i da ce doziveti sudbinu nasih sportista pocetkom devedesetih, iako niko od njih nije ni Milosevic ni Putin. Danas u sportu tesko da ima novih Laudrupa.

Edited by Kosjan Willavić
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da se u individualnom sportu može tako nešto desiti, mislim da će najgore proći ruske reprezentacije u raznim ekipnim sportovima. Imali su sreće da ugrabe sad ovu salataru, ko zna hoće li imati prilike da je brane.

Mogli bi eventualno da im maknu ruske zastave i da stave kao kad su igrali OI, ionako se himna ne svira a Rus neće osvojiti RG :classic_cool:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kosjan Willavić said:

Nadam se da nece doci do nekog majmunisanja pa da u individualnom sportu kao sto je tenis Medo,Rubljev,Karacev i ostali ispastaju zbog svog drzavljanstva i porekla i ostanu bez sanse da se posteno bore za trofeje,novac i bodove. Plasi me sve ovo sto se dogadja u kosarci i fudbalu i da ce doziveti sudbinu nasih sportista pocetkom devedesetih, iako niko od njih nije ni Milosevic ni Putin. Danas u sportu tesko da ima novih Laudrupa.

 

Nadam se i ja. Pogotovo što je Rubljev otvoreno govorio protiv agresije, kao i Daniil.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...