Jump to content

ATP & WTA lista


CheshireCat

Recommended Posts

Pade Tim na peto mesto ovim porazom. Moglo bi se reci i da se pad desio u pravom trenutku, jer bi nezasluzeno bio TOP4 nosilac na Vimbldonu, a ovako umesto njega uskace Cicipas koji ce sigurno biti dosta konkurentniji na travi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Novaka je opasno spasao ovaj RG u drzanju prvog mesta, jer Novak ne bi bio u mogucnosti da uveca bodovni saldo do USO. Ne znam ni kakav raspored planira Danil, da li ima u planu da igra OI ili ce igrati Vasington. Ja cu postaviti solucije u kojima Medvedev igra OI i odlazi u Toronto. Ako ne igra Medvedev OI, posebno ako bude video da Novak ispada pre finala i da mu bezi 970 bodova, nista ne bih iskljucio, pa cak i igranje Vasingtona. Mozda bi zeleo da u ovoj eri makar na trenutak bude prvi na svetu :classic_laugh:

 

1. Da bi Novaka skinuo Medvedev potrebno je da se desi sledece ako Novak ispadne pre finala:

 

Medvedev osvaja Halle, to je 500 poena minus sledeci najgori rezultat iz Beca 90 poena. Bio bi u plusu 410 poena ili ako stigne do finala 300-90~210

Polufinale na Vimbldonu, 720-90~630

Titula u Torontu 1000-600~400

 

Bez titule u Torontu je potrebno polufinale Vimbldona i osvajanje turnira u Nemackoj.

 

 

2. Ako Novak bude imao finale:

 

Medvedev osvaja Halle 410 poena

Polufinale Vimbldona 630 poena

Titula u Torontu 400 poena

 

ili umesto svega ovoga titula na Vimbldonu

 

3. Novak ako osvoji Vimbldon, onda postoje stvarno mikroskopske sanse da Medvedev preuzme 1. mesto.

 

Ovo je sve pod pretpostavkom ako Medvedev ne bude planirao da igra Vasington.

 

Kljuc je nastup Mede na Vimbldonu, a vidim da ce i u Nemackoj imati malo tezi zreb.

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Medvedev brani 300 poena iz Washingtona, znaci tu je u plusu samo ako osvoji titulu.

Alternativa moze da bude neki turnir na leto, ali to su manje-vise sve sljakasti turniri - ne verujem da ce se zamajavati time, posebno jer ne voli sljaku.

 

Mislim da sam negde ranije citala da Medvedev zeli da igra OI. Naravno, ovo se moze promeniti iz raznoraznih razloga, glavni je kakvi budu corona protokoli, a na stranu to sto mozda ni ne bude OI. Tu bi mu alternativa bila Atlanta na betonu.

 

Trebalo bi da je ovaj renking posle RG onaj koji odredjuje entry za OI. Ne znam do kada drzave imaju rok da posalju spiskove igraca, tj. objave selekciju.

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam rusima nije dozvoljeno ucesce na OI tj kao drzavi, mogu da ucestvuju ruski sportisti ali u svoje licno ime ne u ime drzave. Mislim da to jako skida motivaciju, ideja OI je da osvojis medalju za drzavu koliko ja znam nije toliko da ti kao lik to osvojis za sebe. Mislim da je Meda poprilicno vezan za svoju drzavu Rusiju, videcemo ali iznenadilo bi me da ucestvuje ako ovo pravilo bude vazilo.

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

jeste, Rusi nece igrati pod ruskom zastavom, vec ce se voditi kao "olimpijski tim" ili nesto slicno. Medjutim, bas sam videla neki clanak pre koju sedmicu gde su naveli bukvalno da na OI idu top 4 tenisera: Medvedev, Rubljov, Karatsev i Khachanov. Oni se vec neko vreme i uigravaju u dublu.

Mozda ima i neki ugovor izmedju igraca i teniskog saveza Rusije (valjda je tako nesto postojalo ranije kod zena, bar sam negde tako nesto svojevremeno citala), pa oni jednostavno imaju obavezu da igraju za reprezentaciju (ako nisu ovredjeni).

 

Recimo, Isner i Opelka su rekli da nece da igraju OI iako bi bili #1 i #2 americki. Ne  znam kako stoji stvar s ostalim igracima, ali u top 50 ima mnogo igraca koji su jedini predstavnici tih zemalja (Cile, Gruzija, Bugarska, Belgija, Grcka, Norveska, Kazahstan, Argenitna, Poljska, Madjarska, Slovenija, Juzna Afrika...), ne znam koliko tim igracima znaci da budu ucesnici OI, bez obzira na sanse za medalju.

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prilika za Đokovića da na kvarno  uzme zlato. 

Federer neće ići, ne znam Nadal (ali što bi išao kad je uzeo već).

 

Što se prvog mesta tiče tu imaju 2 realna scenarija:

- Ako Đoković uzme Vimbldon ne bih rekao da pre USO možemo da pričamo o promeni ATP No1

- Ako ne uzme onda je realno da u američkim mastersima Medo uzme prvo mesto.

 

Ja ne verujem da će Đoković igrati ijedan masters između. Možda ispoštuje Sinsi.

 

@wwww, kakva su pravila za obavezne masterse za Đokovića (njegove godine / broj osvojenih itd). Mislim da je sa ovim Serbian openima ispunio ove niže turnire. + Ko zna kakva su korona pravila kad se određeni turniri ni ne igraju...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, CheshireCat said:

Prilika za Đokovića da na kvarno  uzme zlato. 

Federer neće ići, ne znam Nadal (ali što bi išao kad je uzeo već).

 

Što se prvog mesta tiče tu imaju 2 realna scenarija:

- Ako Đoković uzme Vimbldon ne bih rekao da pre USO možemo da pričamo o promeni ATP No1

- Ako ne uzme onda je realno da u američkim mastersima Medo uzme prvo mesto.

 

Ja ne verujem da će Đoković igrati ijedan masters između. Možda ispoštuje Sinsi.

 

@wwww, kakva su pravila za obavezne masterse za Đokovića (njegove godine / broj osvojenih itd). Mislim da je sa ovim Serbian openima ispunio ove niže turnire. + Ko zna kakva su korona pravila kad se određeni turniri ni ne igraju...

Zasto na kvarno? Ako se igra na betonu, Rafa je daleko od glavnog rivala u odnosu na ovih par mladih kurjaka. A posebna prica je Federer u ovakvom stanju i formi.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, CheshireCat said:

 

@wwww, kakva su pravila za obavezne masterse za Đokovića (njegove godine / broj osvojenih itd). Mislim da je sa ovim Serbian openima ispunio ove niže turnire. + Ko zna kakva su korona pravila kad se određeni turniri ni ne igraju...

Novak (kao i Fedal i jos mnogo njih starijih) ispunjava sva tri uslova za preskakanje mastersa, tj. nece dobiti kaznu ako sve njih preskoce.

E sad, ima fora o tome za koje masterse se pisu nule: valjda ima neko pravilo da ako ove godine preskocis masters koji si i prosle godine preskocio onda ce ti se pisati nula (Ovo pavilo pogadja Raonica jer vec par sezona preskace masterse na sljaci), a ako ove godine ne odigras masters koji si igrao prosle godine onda taj masters (koji si ove godine preskocio) mozes da zamenis necim drugim.

 

E, sad... Corona pravila sad kazu da svi ovi mastersi koji se igraju od proslog Sinsinatija nisu vise u kategoriji obaveznih (tj. tretiraju se kao MC), pa mozes da ih zamenis nekim boljim rezultatom s manjeg turnira. U to, naravno, ne spada Shangaj (jer se nije ni igrao 2020). Cak je, cini mi se, Tsitsipasu do skoro i RG bio medju rezultatatima koji se ne racunaju jer je imao losiji rezultat od nekog s malog turnira.

Tu sad ima fora za onih 4 obavezna 500 turnira (od kojih jedan mora da bude posle USO). Npr. Novak vuce 0 za Washington iz 2019 (nikako da mu to izbrisu vec gotovo 2 godine) jer je tu kaznu dobio u doba kad se igrala normalna sezona. Valjda ce mu tu 0 izbrisati tek kad prodje ovogodisnji Washington. Inace su rekli nesto u stilu da dok vaze ova corona pravila nece se racunati to pravilo o 4 obavezna 500 turnira, ali da me ubijes nemam pojma kako sad to sve izmiksuju i racunaju.

 

Edited by wwww
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ciao said:

Koliko znam rusima nije dozvoljeno ucesce na OI tj kao drzavi, mogu da ucestvuju ruski sportisti ali u svoje licno ime ne u ime drzave. Mislim da to jako skida motivaciju, ideja OI je da osvojis medalju za drzavu koliko ja znam nije toliko da ti kao lik to osvojis za sebe. Mislim da je Meda poprilicno vezan za svoju drzavu Rusiju, videcemo ali iznenadilo bi me da ucestvuje ako ovo pravilo bude vazilo.

Šta to znači, ako recimo Meda osvoji zlato da neće biti ruske himne i ruske zastave na podijumu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alcesta said:

Šta to znači, ako recimo Meda osvoji zlato da neće biti ruske himne i ruske zastave na podijumu?

Koliko sam shvatila da to znaci to, Meda naprimer igra kao Meda bez drzave

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...