Jump to content

TV N1 paranoja režima?


Pristevac

Recommended Posts

10 minutes ago, Laki John Terry said:

Pa da, ljudi kupuju informaer jer sve je informer, a oni koji nisu se satanizuju.

 

Ljudi gledaju farmu i zadrugu jer kod nas na televiziji i nemas alternativu.

 

U prevodu, ljudi ce konzumirati ono sto im se da. Ako je to sund, onda ce konzumirati sund, ako im das alternativu, bices svedok rasta civilizacije.

 

Upravo tako, ne radi se samo o politici (iako je sve politika), radi se o sistemskom zaglupljivanju nacije ispiranjem mozga, nedavanjem izbora i nametanjem jedne realnosti koja nekome odgovara na kratke staze, ali na duze staze razara ionako vec ruinirano drustvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sve mislim tj sigurna sam da je do ljudi, govorim o odraslim osobama, nije do programa samo. Gde je licna odgovornost za ono sto biras? Gde je petlja da se razlikujes i da pokazes kicmu? Kako vi pronadjete informaciju uprkos svemu? Zato sto vas nesto zulji. 

Sistematsko zaglupljivanje dece nakalemljeno na balkanski nacin vaspitanja (ubijanja individue u pojam na ranom uzrastu) jeste problem. Pre svega za pojedinca, a sumirano i za sistem.

 

I ne zaboravite nase generacije na prostoru SFRJ su gledale odlicne i kulturne i obrazovne programe, pa smo bili nemocni da sprecimo sta se desilo. Oni koji su to hteli. Svaki sukob moze da se resi uz minimalnu stetu sukobljenih, a moze da se pretvori u tragediju. Ta tragedija se tu zivi trideset godina minimalno. I nema pomoci da provetri mozak cak ni formalno obrazovanih.

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki John Terry said:

Da, cak je tu dnevna politika i najmanje vazna. Ali je sve povezano. Ako bi imao kulturni i obrazovni program ljudi bi postajali skolovaniji i pametniji, a pametniji covek razmislja i postavlja pitanja, i onda bi postavljao pitanja vezano za politiku, a to vlast ne zeli. I eto nama zadruge.

 

Ja gledam decu. Dzaba im mogucnost izbora kad u kuci vlada pravilo "ko se prvi dohvati daljinskog". Preostaje im internet, ali avaj - naslovne strane medija za koje su oni culi vrve od starleta, a youtube trending od snimaka iz vile parova i zadruge (namerno mala slova). Naravno, mi odrasli umemo to da zaobidjemo i da dodjemo do onoga sto nas interesuje, ali deca niti znaju kako se to radi, niti imaju spoznaju neke druge realnosti osim te koja im se servira. Deciji kulturno-obrazovni program? Nikad culi. Hteli, ne hteli - uvuceni su u nesto sto ce im obeleziti zivote, ali ne samo njihove. Doci ce vreme da i oni odgajaju svoju decu...A te generacije ce, verovatno, kao u "1984", spijunirati i loviti svoje roditelje i biti ponosna na to.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Respekt za Orvela. Ja odusevljen a bas sam je skoro procitao. Ono...odusevljen citaj usrao sam se od straha.

 

Da, u principu se ovo i ne radi zbog nas matorih. Ispiraju se i uce deca. Sve oko njih je golo sranje. Ako im ti kao roditelj nesto objasnis, opet nemas sansu, jer cim izadje u skolu ili na ulicu, odmah je obasipan sranjem. Nema tu borbe, pojedinac to sam ne moze. Potrebna je svest u narodu, ali i toga je sve manje. Massmedia je prejako, prepotentno oruzje. Ne mozemo protiv toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mora deci da se pomogne ako se zapazi neko sranja. Dzaba sto covek radi svoj posao u kuci, kad dodju u skolu i budu izlozena bulingu u svakom smislu ako se razlikuju. U prvi mah sam mislila da je to slucajno (iskustvo sestrinog deteta), a sad mislim da je dozvoljno smisljeno.
Kao i generalno nefunkcionisanje pravnog sistema u slucajevima kad su ljudi izlozeni nasilju da li od pojedinaca ili od sistema.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Plavi Golub said:

Mora deci da se pomogne ako se zapazi neko sranja. Dzaba sto covek radi svoj posao u kuci, kad dodju u skolu i budu izlozena bulingu u svakom smislu ako se razlikuju. U prvi mah sam mislila da je to slucajno (iskustvo sestrinog deteta), a sad mislim da je dozvoljno smisljeno.
Kao i generalno nefunkcionisanje pravnog sistema u slucajevima kad su ljudi izlozeni nasilju da li od pojedinaca ili od sistema.

 

Bullying je deo sablona ponasanja koje se forsira u modernom drustvu. Lek za to je drasticna kazna za nasilnike. Ali toga nema, pa se zrtva povlaci u sebe umesto da prijavi. To Vam je ekvivalent neke Indije po pitanju silovanja. Sve je to zabranjeno, ali kad se desi, kriva je zena.

 

Mi nemamo mehanizme da se borimo sa time jer nemamo funkcionalne institucije. Ovo kod nas je apsolutna banana republika. Ne radi ni jedan sistem, sve je vestacko i nefunkcionalno. Nasa deca nasledjuju model ponasanja drustva koje je ruinirano. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Laki John Terry said:

 

Bullying je deo sablona ponasanja koje se forsira u modernom drustvu. Lek za to je drasticna kazna za nasilnike. Ali toga nema, pa se zrtva povlaci u sebe umesto da prijavi. To Vam je ekvivalent neke Indije po pitanju silovanja. Sve je to zabranjeno, ali kad se desi, kriva je zena.

 

Mi nemamo mehanizme da se borimo sa time jer nemamo funkcionalne institucije. Ovo kod nas je apsolutna banana republika. Ne radi ni jedan sistem, sve je vestacko i nefunkcionalno. Nasa deca nasledjuju model ponasanja drustva koje je ruinirano. 


Ja sam ostala sokirana ovih dana da decak, osmi razred ne dolazi na maturu ili kako im se to vec zove i ni na jedno neformalno slavlje (koje nije priredba).
 

Pametno i elokventno dete, roditelji intelektualci, situirana porodica, trenutno zivi na selu i dolazi u gradsku skolu (oko 70km od Beograda). Onako bucko malo, po meni nista strasno, decaci ionako izrastaju kasnije. Niko od nastavnika ne reaguje na matretiranje (gde zivi, sto je bucko i sto je pametan). Pa mislim se nesto da sam prolaznik pa reagovala bih. Znam da su plate sranje, ali kako mozes da gledas dete u takvoj situaciji i da budes ***** i da ne saopstis malim nevaspitanim magarcima da je to no-go, makar u odeljenju kome si neki sef. I reagovala sam na sve i svasta ranije i u nekom trenutku covek digne ruke.

 

Ja mislim da 80% problema o kojima raspravljamo na drugim temama potice upravo odatle. Posmatrala sam godinama kako funkcionisu “hijerarhijske” sredine (koroorativno, drzava, privatno) tu i gledala propast sjajnih ljudi (karakter i strucnost) zbog povlacenja dzukelama da ne talasaju. Uvek izaberu onog vrapca, a ni golub nije nedostizan. Gledas materijal za BMW kako se pretvara u trabanta jer “cuti moze i gore”

Sa druge stane ultraambiciozne delabu i patoloski slucajevi dodju na celo necega, jerbo smo ih pustili. I ti ih se posle resi.

 

 

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Plavi Golub said:


Ja sam ostala sokirana ovih dana da decak, osmi razred ne dolazi na maturu ili kako im se to vec zove i ni na jedno neformalno slavlje (koje nije priredba).
 

Pametno i elokventno dete, roditelji intelektualci, situirana porodica, trenutno zivi na selu i dolazi u gradsku skolu (oko 70km od Beograda). Onako bucko malo, po meni nista strasno, decaci ionako izrastaju kasnije. Niko od nastavnika ne reaguje na matretiranje (gde zivi, sto je bucko i sto je pametan). Pa mislim se nesto da sam prolaznik pa reagovala bih. Znam da su plate sranje, ali kako mozes da gledas dete u takvoj situaciji i da budes ***** i da ne saopstis malim nevaspitanim magarcima da je to no-go, makar u odeljenju kome si neki sef. I reagovala sam na sve i svasta ranije i u nekom trenutku covek digne ruke.

 

Ja mislim da 80% problema o kojima raspravljamo na drugim temama potice upravo odatle. Posmatrala sam godinama kako funkcionisu “hijerarhijske” sredine (koroorativno, drzava, privatno) tu i gledala propast sjajnih ljudi (karakter i strucnost) zbog povlacenja dzukelama da ne talasaju. Uvek izaberu onog vrapca, a ni golub nije nedostizan. Gledas materijal za BMW kako se pretvara u trabanta jer “cuti moze i gore”

Sa druge stane ultraambiciozne delabu i patoloski slucajevi dodju na celo necega, jerbo smo ih pustili. I ti ih se posle resi.

 

 

 

 

Moja supruga je bila nastavnik neko vreme u osnovnoj skoli. Cak nisu tu ni nastavnici problem, nisu uopste ni u mogucnosti da reaguju, sistemski su, de facto, zasticeni majmuni. Sve i da hoces da pomognes, ne mozes. Ranije je moc bila u rukama nastavnika. Sad su nemocni.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki John Terry said:

 

Moja supruga je bila nastavnik neko vreme u osnovnoj skoli. Cak nisu tu ni nastavnici problem, nisu uopste ni u mogucnosti da reaguju, sistemski su, de facto, zasticeni majmuni. Sve i da hoces da pomognes, ne mozes. Ranije je moc bila u rukama nastavnika. Sad su nemocni.

 

Nije tačno, nego gomila njih neće da se bakće, a druga gomila ne zna da radi svoj posao.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Don Laki Juan said:

Zar nije bio Martinović pre nedelju/dve?

Pojave se sporadično u nekim emisijama.

 

Ako je bio ja sam to propustio. Zadnje što sam ja gledao je Đuka-Moler tamo negde posle leta. Inače na N1 od predstavnika vlasti dolaze te neke ličnosti koje verovatno bira Faraon lično jer su svi još veći lažovi od njega i vični tome. Primera radi redovni su Krle22, Drecun, Anđelković i njima slični ali ni njih jako dugo već nema, verovatno je svim zabranjeno da dolaze sad usled gomile ovih afera i izbora.

 

Ono što je najgore to je kad se gleda neka lokalna vest tipa rupa na putu pa kad odu da pitaju gradsku vlast svi beže od njih kao đavo od krsta. Tu je verovatno apsolutna zabrana davanja bilo kakvih izjava jer je taj kadar verovatno pun glupaka koji bi svašta mogli da izjave. Dakle tu se odbija čak i na konferencijama za štampu da se odgovara na pitanja.

 

Martinovića se sećam pre par godina na N1, zadnji put je rekao sam za sebe da je "magarčina" i od tada ni njega više nismo mogli videti.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

 

...

 

Martinovića se sećam pre par godina na N1, zadnji put je rekao sam za sebe da je "magarčina" i od tada ni njega više nismo mogli videti.

 

Ja to nisam gledao, propustio sam priliku da se jednom složim sa Martinovićem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

 

Ako je bio ja sam to propustio. Zadnje što sam ja gledao je Đuka-Moler tamo negde posle leta. Inače na N1 od predstavnika vlasti dolaze te neke ličnosti koje verovatno bira Faraon lično jer su svi još veći lažovi od njega i vični tome. Primera radi redovni su Krle22, Drecun, Anđelković i njima slični ali ni njih jako dugo već nema, verovatno je svim zabranjeno da dolaze sad usled gomile ovih afera i izbora.

 

Ono što je najgore to je kad se gleda neka lokalna vest tipa rupa na putu pa kad odu da pitaju gradsku vlast svi beže od njih kao đavo od krsta. Tu je verovatno apsolutna zabrana davanja bilo kakvih izjava jer je taj kadar verovatno pun glupaka koji bi svašta mogli da izjave. Dakle tu se odbija čak i na konferencijama za štampu da se odgovara na pitanja.

 

Martinovića se sećam pre par godina na N1, zadnji put je rekao sam za sebe da je "magarčina" i od tada ni njega više nismo mogli videti.

 

Bio je gost sa poslanicom DS Majom Videnovic u "Insajder debati".

 

Zao i pokvaren, kao i uvek. Ne shvatam sto se pravi neka distinkcija izmedju razlicitih grupa orkova, sto se pristaje na igrokaz? Za mene su Vucic i Seselj, kao i svi clanovi SNS, SRS i one Srpske desnice u istoj partiji, sve je to isti recnik, oni nikada nista ne izjavljuju jedni protiv drugih, osim kada dohvate nekoga za koga je izasao nalog da ga dohvate (Ljajic, Mihajlovic). Skupstina Srbije sa SNS i SRS u parlamentu podseca na jednu veliku sednicu Centralne otadzbinske uprave, gde se, naravno, nekada dele u razlicite frakcije, ali im je svima zajednicka mrznja i netrpeljivost prema svakome iz opozicije ko nije preleteo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta jos ocekujete od N1 - da angazuje nevidljivog coveka koji ce da snima u real time sve marifetluke vlasti? Sve sto sam cula i videla na N1 poslednjih pola godine (Krusik, Jovanjica, Megatrend i sl) je bilo dobro istrazeno od strane BIRN, niovinara Insajdera i N1 i dokumentovano, meni sasvim dovoljno da znam sta se desava. Nema pretstavnika vlasti jer ne mogu da ih vezane dovlace u studio i zato se stice utisak da je N1 opoziciona televizija. Bas me briga cija je to televizija i gde ima je adresa sve dok uspevaju da, koliko toliko raskrinkavaju ovu poshast u kojoj zivimo. 

Uzgred, CG zabranila reemitovanje Pinka i Hepija na svojoj teritoriji i bravo za tu odluku. Mera higijene za ocuvanje mentalnog zdravlja nacije.

Najtuznije je sto i da puste N1 na nacionalnu frekvenciju, sumnjam da bi to ista promenilo, i oni koji bi je pratili ne bi mogli nista da promene u svom stavu jer su do guse upleteni u ovu odvratnu koruptivnu mrezu koja je ovde ispletena. A za to nije kriv AV vec oni koji su nam pojeli deceniju pre njega. Da nije bilo njih takvih, ne bi bilo ni njega.

Ova zemlja je zrela za deratizaciju i stavljanje pod protektorat. Sto bi bilo bolje od sanitarnog zida koji nam se sprema.

Edited by Pletilja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2020 at 11:16 AM, Laki John Terry said:

U prevodu, ljudi ce konzumirati ono sto im se da. Ako je to sund, onda ce konzumirati sund, ako im das alternativu, bices svedok rasta civilizacije

 

Sve zavisi od samih ljudi, njihove inteligencije, stepena obrazovanja ( možda ) ali i od želje da čuju i vide, saznaju nešto novo.

 

Poznajem ljude koji imaju SBB i mogućnost gledanja N1 ali oni gledaju samo i isključivo TV Pink, eventualno RTS.   

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Poznajem ljude koji imaju SBB i mogućnost gledanja N1 ali oni gledaju samo i isključivo TV Pink, eventualno RTS.   

Mene ovo fascinira. Nikada u istoriji (počeću da pričam kao Vučić), mi nismo imali ovako otvoren pogled na svet i dostupnost svemu. Ne samo informacijama, nego i filmu, muzikci, sportu... Bukvalno je izbor toliko širok, i bez sadržaja na internetu, da ja ne razumem da ljudi i dalje obraćaju pažnju na program kvaliteta koji nude domaće televizije, pre svega Pink, Hepi, Prva, RTS....

Imaš 150+ kanala i ti gledaš Pink....ne znam, čudno je sve to.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Don Laki Juan said:

Imaš 150+ kanala i ti gledaš Pink....ne znam, čudno je sve to.

 

pričam ja sa tetkom, 40 godina u prosveti radila u baš velikom gradu i to kao profesor Fizike, završila 70 i neke fizičku hemiju na BU i te munje,  jedan onako retko svetski čovek u mojoj familiji provincijalskoj....

pričamo tako nas dvoje  situacija tuga, muka katastrofa i slično.

a na to će meni tetka moja:


 

Quote

Stondi, a što si ti toliko negativan, ima li šta lepo, mnogo si mi negativan, što ti to sve pratiš što ne gledaš neke druge programe neke druge emisije?

ne gledam TV ovo mi je sve manje viš s neta

e to je onda problem, imaju na TV tako lepe emisije ljubavne...  ne mogu ja to negativno...

 

 

i onda skontaš  da su se ljudi predali i da im je lakše da se lažu.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

 

Verovao ili ne i ja sam dobijao gotovo identične odgovore. Ali problem je sledeće prirode. MI trenutno imamo par kanala, ok desetak, na kojima se vrti politika i da kažem "teže" teme. Tu ubrajam i režimske kanale, pa čak i inostrane (CNN; BBC...). Sve ostalo je manje više zabava, muzika i sport.....Opet se okreće Pink ili RTS sve jedno.

Kada pričam sa ljudima koji gledaju te kanale, kao da su na drogama. Svesni su da to što gledaju po kvalitetu je nula i da je sadržaj katastrofalan, ali ne mogu da pomognu sebi i da se okrenu nekim drugim sadržajima na tv-u, ako već neće da čitaju, idu u pozorište, bioskop....

Ja već sumnjam da im je neki kod ubačen u mozak i dekodiranje ide jako teško.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Don Laki Juan said:

Svesni su da to što gledaju po kvalitetu je nula i da je sadržaj katastrofalan, ali ne mogu da pomognu sebi i da se okrenu nekim drugim sadržajima na tv-u, ako već neće da čitaju, idu u pozorište, bioskop....

 

Ima i onih koji nisu svesni. Žena 63+ godina, nekadašnja odbornica jedne stranke demokratske orijentacije, viša škola, gleda isključivo Pink, serije i reality show na Pinku. Naravno, tu se i informiše.

 

Prošle godine je sretnem na izlazu iz Doma zdravlja i hoću da je pitam kako je, kako su joj kćerke..ali ona krene prva: " Da li si videla kako je Boško Obradović nokautirao Gordanu Uzelac. Sramota! " 

 

Pitam je gde je to čula, kaže " Pa na Pinku, ja samo Pink gledam". 

 

Ima SBB samim tim i N1. Ali ona gleda samo Pink. 

 

Sretnem je opet pre neki dan. Zove na kafu. Kulturno sam rekla da imam obaveze i da žurim. 

 

Ti ljudi žive u nekom svom mikrokosmosu, imaju penzije ili plate koje nisu velike. Ne žele promene. Ne čitaju. Ne gledaju TLC, ID, History, Travel, a imaju tu mogućnost, ako već ne gledaju N1.

 

Oni samo gledaju Pink-uglavnom i ponekad kupe novine. Informer zato što je valjda najjeftiniji.

 

Kako dopreti do tih ljudi? Kako ih menjati kad imaju preko 60 godina? 

 

I to rade i mlađi, mnogo mlađi. Idoli su im neki pevači čija imena ne znam. NE ČITAJU!  Politika ih ne zanima. Važno im je da imaju dovoljno para za "onaj novi kafić" i važno im je kako izgledaju. 

 

Tužno ali istinito.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Imas milion kanala na svakoj kablovskoj. Samo Nature, Discovery, kuvanje, sredjivanje kuca itd. je 10 i kusur kanala. Imas HBO, Cinestar, mnogi su i besplatni, da gledas filmove po ceo dan (matoriji ljudi ionako vise vole te starije filmove)

 

Nego vise vole da gledaju ovo.

 

Zasto su telenovele i turske serije bile toliko popularne? Domace serije, vrlo diskutabilnog kvaliteta?

 

Zato sto mi to volimo.

 

Ne postoji izgovor jbg, nema nista drugo. Ima, mi hocemo Marica i Vucica i Sarapu i Farmu i Parove.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...