Jump to content

Hljeb


...

Recommended Posts

k2vgy4k.jpg

 

Izvadim jednu, da slikam individualno, ono da zagrizem da se vidi presjek... Ma nema sanse, u dva zalogaja sam je dokusurio, nije bilo sanse ni da pripremim telefon. I mekano i hrskavo, slatko ali ne previse, cimetno... Ovo ce da bude cest dogadjaj od sad.

 

Namazao sam ih glazurom od dzema pa onda crem-sir i vanilija i na kraju sjeme suncokreta sto je vjerovatno a step too much ali eto. Dal' jos jednu da mlatnem? Decisions, decisions...

 

~~~

 

Ipak je jos jedna stradala...

 

uPVMIIU.jpg

Edited by Honey Badger
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 8/24/2019 at 8:01 PM, Honey Badger said:

k2vgy4k.jpg

 

Izvadim jednu, da slikam individualno, ono da zagrizem da se vidi presjek... Ma nema sanse, u dva zalogaja sam je dokusurio, nije bilo sanse ni da pripremim telefon. I mekano i hrskavo, slatko ali ne previse, cimetno... Ovo ce da bude cest dogadjaj od sad.

 

Namazao sam ih glazurom od dzema pa onda crem-sir i vanilija i na kraju sjeme suncokreta sto je vjerovatno a step too much ali eto. Dal' jos jednu da mlatnem? Decisions, decisions...

 

~~~

 

Ipak je jos jedna stradala...

 

uPVMIIU.jpg

 

Uhhh ovo izgleda jako ukusno.

 

Link to comment
Share on other sites

69398270-389129361986247-856268483698307

 

69400601-2676924082340739-46951701023733

 

69506146-397367247585783-286969862520884

 

 

Priblizavam se idealu ali nisam jos tu. Bijelo brasno, sourdough, hidracija 65-67%.

 

Imam i jedan focaccia od istog tijesta, sa crnim maslinama, ruzmarinom i sun dried paradajzom, pece se. Nakon focaccia, ide jedan mali bloomer i dosta za danas. :classic_smile:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jedan neuspio pokusaj Halloween hljeba, ovo je trebalo da bude oblik bundeve:

 

K0jjfsA.jpg

 

7eCzfLP.jpg

 

Srecom ima jos vremena da se tehnika usavrsi. :classic_smile:

 

BTW, ovo je rye, spelt and wf sourdough.

Edited by Honey Badger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Science, mfs! :classic_biggrin:

 

 

Tangzhong, yukone ili water roux metod izgleda treba ispitati i ovjeriti i taman je prilika za praznike. 

 

Metoda za sourdough sa water roux, visoke hidracije:

 

 

Lik je malo dosadan ali objasni sve sta treba. 

 

~~~

 

Slavisa druze, mesi l' se sta? 

 

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 hour ago, Amigo said:

a vise kvasca,

 

Ne znam zasto ti hljeb nije uspio, nemam iskustva sa tim masinama al;i sam siguran da vise kvasca nije rjesenje. 

 

Pogledaj sta manufacturer kaze koliko brasna da stavljas i ravnaj se po tome. Kvasac se u idealnim uslovima razmnozava i sto ga manje stavis, fermentacija je sporija ali dobijes bolji proizvod. Ako mu das dovoljno vremena, nadoci ce svakako. Vise kvasca samo ubrza fermentaciju ali hljeb bude manje ukusan.

 

Ja i dalje trosim sourdough starter i kada pravim hljeb, to traje tri dana. Prvi dan razvijem starter, drugi dan napravim tijesto koje dva puta fermentiram prije oblikovanja, pa onda prenoci u korpama u frizideru retardirano. Pecem tek treci dan i uvijek dobijem vrhunski hljeb koji ima fantastican ukus i strukturu. Trebas malo istraziti kakve mogucnosti su sa tim bread makerom, mozda mozes napraviti nesto slicno ako malo poceses bradu. Mozes na primjer spremiti poolish ili biga pa sa time ostaviti da se umijesi i ispece?

 

Ako se usudis, javi kako je ispalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2020 at 8:45 PM, Amigo said:

Kupio sam bread maker, kao sto je ovaj na videu. Sve sam uradio po receptu i hljeb mi je ispao nekako previse nabijen.

Probacu sutra da stavim malo manje brasna, a vise kvasca, pa cemo vidjeti.

 

 

Dodaj samo casicu rakije u testo.:s_d:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, I, Ja Sam Laki said:

Uz to. Svi ti bread makeri , nisu ni zasta. Mislim ok. Ubacis sastojke podesis vreme kad da bude hleb gotov i super. Ali svaki hleb je isti. Tj bas takav kakav je ispao Amigu
 

 

Sinoc mi je ispao malo bolji, dodao sam malo sode bikarbone da vidim sta ce biti i hljeb je malo razbraniji i fino je narastao. Kada prodju ovi praznici, onda cu malo vise da eksperimentisem, mozda pecenje prebacim u rernu, pravim francuz, kifle itd. Nije losa zabava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2020 at 2:31 AM, I, Ja Sam Laki said:

Uz to. Svi ti bread makeri , nisu ni zasta. Mislim ok. Ubacis sastojke podesis vreme kad da bude hleb gotov i super. Ali svaki hleb je isti. Tj bas takav kakav je ispao Amigu

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 

Vala baš, ni su ni za šta...mi smo ima tome kupili Cusinart bread maker (drugačiji model nego što je pazario Amigo) i entuzijazam za upotrebu istog je lagano splašnjavao kad ukapiraš da nema šanse da dva put dobiješ isti (ne)kvalitet 'leba...ono, ispadne ponekad kako treba, ali u proseku jednom od pet pokušaja...nekad ne valja crust, nekad je nabijen, nekad kvasac ne odradi kako treba itd...eno ga u podrumu skuplja prašinu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...