Jump to content

Hljeb


...

Recommended Posts

3 hours ago, Kankkunen said:

@Honey Badger

Posle sedam dana i deset obroka (hranjenja) jel to to ... prošao je i test plovnosti ... :classic_smile:

U toku noći se uvećao oko tri puta, pre pada ... e da, prijatnog je mirisa :classic_smile:

 

 

 

Toeto i mozes napraviti pokusni hljeb ali nastavi da hranis jos neko vrijeme prije nego usporis i prebacis ga u frizider.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Steta sto si slikao krompirom ali i ovako se vidi da je dobar. Bravo.

 

Je li od svjeze mljevenog brasna iz mlina? Koja je receptura, hidracija, koliko je trajala fermentacija, da te detalje da cujemo. Ubija neizvjesnost. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Brašno iz prodavnice (9,7% proteina) teško za rad u p.m. :classic_smile:

ovaj je bio mali, za dvoje ...

240gr. belo + 80gr. integralno, 230gr. vode i 60gr. startera ... tvoja receptura, i to je to.

Pokušavam da pronađem kvalitetnije brašno, al za sad mrka kapa ... ima u blizini još jedna vodenica (mlin)

pa ću probati neke kombinacije. Razmišljam i o T-850 (polubelo) ono je nešto bogatije proteinima.

Od sad pa na dalje i u buduće samo dupla mera ... nači, jedno mešenje = dva leba.

Aj što je slikano krompirom, nego, puste ruke oslabile ... :classic_biggrin:

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zamijeseno u masini, ispeceno u rerni. 3/4 bijelog brasna i 1/4 heljdinog brasna.

Ukusnije je malo bez heljdinog brasna, ali kazu da je zdravije ovako, fino se razbrao. Ne sjecam se kada sam kupio hljeb u prodavnici.

 

LIhItZq.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Squabbit said:

gde se dede @Honey Badger??
Pu nisam ispratio..

 

Nece da se druzi sa nama.

 

1 hour ago, Squabbit said:

Ko ce sada da mi kaze zato mi je korica tvrda a ostatak leba bas dobar?
gde gresim??

 

Na koliko peces. Trebalo bi na 400 deset minuta, onda smanjis na 370 jos jedno 40 minuta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Smanji malo temperaturu kad otklopis i mora biti meksa korica.

 

Ja nemam tu okruglu sperpu, bila mi nesto skupa da je kupim :classic_blush: pa pecem u obicnoj maloj posudi iz Walmarta. Prvo sam pekao u nekoj staklenoj pa se lijepilo, zato sam stavljao papir, onda to bacim i kupim ovu, nonstick. Te serpe po 100 dolara :classic_ohmy:

31ce6a73-b90a-41a0-9c99-86e383e997e0_1.9

Edited by Amigo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Squabbit said:

pa kako bih ti pojasnio od 6 hlebova 2x bude tvrda korica, 4 puta ne. 
Juce bejashe onako, mlecni zubi da se povade. Bolje bilo nakon sto je odlezao u krpi i kesi

450=232

 

Tih 6 hlebova, to peces odjednom? mislim jedan za drugim? 

 

Pa ne znam meni to malo mala temperatura tih 232 stepena celzijusovih. Koliko ti je najvise sto moze da zagreje?

Ja npr zagrejem na 245 , zajedno sve sa tim ductch ovenom, i onda kad se zagreje ubacim hlep, poklopim i u rernu 20 min kasnije kad otklopim, smanjim na 230 i jos tako jedno 20 minuta . 

Link to comment
Share on other sites

@Squabbit Temperatura bi trebalo da bude veća, kod mene skoro na max. (250-260°C) e sad, koliko je to tačno (termostat) nisam siguran.

Da li dodaješ posudu sa vodom u rernu? to bi trebalo da pomogne ... ili da poprskaš vodom kad skineš poklopac posude.

Možda je u pitanju nešto treće ... :smiley33: 

edit:

Još nešto, ja formirano testo stavljam u hladnu posudu i ubacim u zagrejanu rernu, nisam primetio nikakvu razliku, samo je

mnogo jednostavnije.

Edited by Kankkunen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

Hljeb umotam u kuhinjsku krpu kada ga izvadim iz rerne i ostavim da se ohladi, kora tako omeksa.

I okreni hleb na glavu (kontra od one pozicije u rerni). Nek tako stoji dok se ne ohladi.  

Edited by Asterion
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...