Jump to content

Calisthenics (za pocetnike)


...

Recommended Posts

gde ste bre kalistenicni vezbaci, sto vam je zamrla tema, niste valjda digli ruke od treninga ... a @Honey Badger??? :classic_tongue:

 

posto je situacija takva kakva jeste te hoodovski parkic vise ne dolazi u obzir, nameravam da ispazrim neku vujspru 2u1 za kuci.

 

za sad imam neki imrovizovani razboj, ali mi treba i vratilo jer mi truba da preskacem kod komsije u dvoriste i da radim zgibove na njegovom susilu za tepihe. :lol_2:

 

ako ima neko nesto da preporuci, a da ne kosta 100 dukata i da je pride kvalitetno, slobodan je da predlozi da se premostimo dok ne sredimo koronu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kalistenika u rutini said:

gde ste bre kalistenicni vezbaci, sto vam je zamrla tema, niste valjda digli ruke od treninga ... a @Honey Badger??? :classic_tongue:

 

Moram da priznam da sam u zadnje vrijeme zakazao malo. Nekako mi lakse izaci na ulicu i istrcati 10km, nego se kaciti na sipke i pokusavati nesto sto mi nikako ne ide. 

 

Slabe su mi ruke, a dupe tesko. Evo, danas sam imao namjeru iostrcati do parka gdje su sprave i odraditi bar one australske zgibove ali sam samo nastavio trcati da istrcim <1h 10km, sto mi je jedva i uspjelo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sprivel said:

6 serija zgibova (10,8,8,7,7,6) i 5 serija propadanja (12,10,10,9,8).

 

Kad budem ovako slab ko qrac, znaci da sam uspio.

 

Kako sam onda ja slab, kad je ovo ko qrac? 

Link to comment
Share on other sites

Kad se nakanim da vjezbam sklekove, zgibove i generalno da se kacim na sipke, uspijem uci u to, svidi mi se i dobro se osjecam. Probude se misici i stvarno je odlican osjecaj. Ali kad se ohladim, nekako me mrzi da uopste pocinjem iasko znam da ne treba puno da se zagrijem i da me krene.

 

Fali mi malo motivacije, to je sve.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalistenika u rutini said:

zgibove na njegovom susilu za tepihe.

 

imam ja jedno takvo susilo u naselju, ali se previse klati, pa mi frka da ga ne pokidam. medjutim ove jeseni / zime bila je skela pored zgrade (popravljali krov), pa mi zgodno dosla za zgibove, u kombinaciji sa treningom stepenicama. kasno navecer / rano ujutro, kad niko ne gleda. :classic_biggrin:

 

...

 

12 hours ago, kalistenika u rutini said:

posto je situacija takva kakva jeste te hoodovski parkic vise ne dolazi u obzir

 

ja i dalje koristim sprave uz stazu za trcanje na Dravi. ne lizem ih, ali ne lizem ni kvake na vratima. rukavice (jednokratne), i sibaj. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, kalistenika u rutini said:

brat tebi je tu definitivno do tehnike izvodjenja, ti ako izvlacis 10-ku zgibova po seriji, lagano radis apsolutni.

ja sam svoj prvi uradio na nekom 7-8 zgibu, a nikad nisam radio vise od 4 serije, a vidim ti ih radis 6, sto znaci da si sajla.

 

Sad sam pogledao tehniku. Ja radim chin-up zgibove i sa tim nema sanse da uradis muscle up. 

Prelazim sad na chest-up tehniku.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Lepo što postoji i ova tema...

 

I ja mnogo više volim da vežbam u parku na spravama nego u teretani. Od skoro sam počeo da vežbam i sa gimnastičkim karikama. Em što je sa njima mnogo lakše "pogoditi" određeni mišić, em su zgibovi, sklekovi i propadanja na njima daleko teži nego obični. Baš dobra stvar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/29/2020 at 2:45 PM, Referent said:

Kako okačiš karike? Na šipku?

 

Imate neke preporuke za garderobu i rukavice za zimu?

 

@kalistenika u rutini

Jesi pazario nešto za ukuću? Ne znam šta i kako na zimu da radim. Sumnjam da ću moći napolje da idem, a teretana ne dolazi u obzir.

 

 

ista stvar je i kod mene.

 

imam sipku i stotinak kg tegova za cucanj i mrtvo, a za u kucu cu verovatno ovo ... 

 

jeftino a dovoljno za odrzavanje forme preko zime.

 

teretana takodje ne dolazi u obzir.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...