Jump to content

Automobili, motocikli, kamioni, avioni


DASUBO

Recommended Posts

Alfu mi je udario lik i otkinuo prednji kraj 😞 Sreća pa niko nije povređen. 

Tražio sam drugu, ali ne mogu da pronađem iz pouzdanih izvora :(. 

BTW, 256000km, samo sa zamenom lambda sonde i senzora bregaste. Ostalo redovan servis i održavanje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Hertzog said:

Znas kako kazu, je8es mercedesa sa prednjom vucom i zadnjim brisacem 🙂

 

 

koliko znam to nisu mercedesovi motori

Jesu, i to loši, pogotovo benzinci. Najgori je najslabiji benzinac koji je spektakularano užasan i predstavlja sramotu za kompaniju.

Ok su dizeli koji su kod nekadašnjeg JAT-a prelazili i preko milion.

Boljka je kvačilo, vadi se motor da bi se menjalo, a osetljivi su im španeri, remenica alternatora i kaiševi.

Ako je baš džab, džabe auto i znaš ko je održavao vozilo onda ok.

 

 

Link to comment
Share on other sites

OK, hvala. ZnaĆi Alfa ponovo :)
Ako mene pitaš Alfa je bolja od nemca. Uzeo sam audi, a dvoumio se izme đu alfe i njega. Žao mi je što alfa nije pobedila. Pazi kad je STi mnogo zabavniji za vožnju od RS3. :)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nisi pogresio, RS je brutalan. Ja bih ga isto uzeo al u mom ce zena voziti dete pa sam se ipak odlucio za samo S.
 
A6DD364F-0399-4331-A5D9-5EE3C6FFB8D1.thumb.jpeg.b34ebf72a38625d82416a8222890bfd6.jpeg
Upravo to što pišeš, snaga, odgovor na komande, ali nema trunke neizvesnosti, ili potrebe za popravkom.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja ne bi ziv ostao ovde da sam opet uzeo cadja, DASUBO bi me razapeo [emoji23][emoji23][emoji23] a za neizvesnost sam obezbedio komplet slik guma od RS3 TCR pa na prolece Slovakia ring dok ih ne poderem. 
Lol
Mom sinu je 2000 milja bilo dovoljno da oljušti gume. :) Ja otišao da se napravim naivan i pitam za garanciju, a onaj mi reče kako je to video samo na R8, kaže dobro ste vi ovo vozili. [emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DASUBO said:

....

Zreo za peMziju, što reče Rambo😀

 

Eh, peMzija...

 

Zelim samome sebi poklon za odalazak u penziju. Mladjima to mozda izgleda blesavo, ali meni vec par godina ide po glavi - ovo su mi najverovatnije poslednja kola, poslednji motor, poslednja kuca i adresa itd. Valjda to dodje kad prevalis 60.  Nema vise garantnog roka, a i ja sam vec stariji (mada jos ziv) nego su bili moj cale i deda kad su umrli.

Necu pozlaceni Rolex - to ne pokazuje vreme nista bolje nego $10 vredan korejski casovnik.

Hocu auto.

 

Jebiga. Od mladosti sam hteo Porsche 912, ali je to sad daleko van mog domasaja, strahovito su poskupeli.

Alternativa je VW buba. Sredjena. Moj stari je imao par komada, jedan ostavio i meni koji sam neko vreme vozao po Yu (kao student) i sredjivao ga.
A sad bih hteo bolju bubu. Da bude "poor man's" generic equivalent 912-ice.

 

Ovde treba znati da su stare bube popularne u USA.Postoji barem 10-ak magazina posvecenih samo starim VW-ima. Postoje hiljade firmi koje prave delove, kao i one koje se bave restauracijom i prepravkama. Moguce je sastaviti citav auto od delova iz "aftermarket" firmi. Ima radilica sa raznim hodovima, ima cilindara i klipova raznih precnika itd.

Evo primer kataloga: https://www.jbugs.com/category/empi-vw-crankshafts.html?gclid=Cj0KCQjw84XtBRDWARIsAAU1aM20R1PpTWZP1My-TdUMMuH-Pf-kFW0uNE7npHYHgEjPgJFkX_jCQVQaAgyeEALw_wcB

Zackoljica je sto za registraciju treba stari auto, tj. broj sasije, jer inace mora zadovoljiti novije propise. No, i stare sasije je moguce naci.

 

Sastavio sam listu zelja.

 

Baza da bude "superbeetle" - u Evropi poznato kao 1302/1303 serija. Razlika je sto ovi modeli imaju McPherson ogibljenje napred i dijagonalne poluge pozadi, za razliku od oscilacione osovine na starijim modelima. Neuporedivo bolje "lezi".

Hocu masinu 2200 do 2400 ccm. Ajnspric (dosta stelovanja karburatora!). Hidraulicki podizaci ventila (dosta stelovanja!).  Snaga circa 120 do 140 KS, nista preterano.

Klima uredjaj. Poslednjih nekoliko godina su se ugradjivali u bube proizvedene u Mexicu, ima ih jeftino.

Menjac sa 5 brzina. Ima ih od Porschea, a ima i "aftermarket" "piramida". Diferencijal sa prenosom za max. brzinu oko 130 mph (circa 205 km/h) - ne da toliko brzo vozim, nego da kod 80 mph budem na okjo 2/3 raspolozivih obrtaja.

Vrata, haube i blatobrani od fiberglasa - ima toga, em ne rdja, em je lakse. Isto i za podove - na starim bubama je pogotovu straznji desni pod rdjao, tamo je smesten akumulator...

Jos puno detalja, ali ovo je glavno.

 

Pisao sam tim nekim firmama koje prave restauracije i preuredjenja. Svi su voljni da prihvate projekt.

Jer, ja nemam ni vremena ni energije za sve potrebno. Umeo bih, ali bi mi trebalo 5 ili 10 godina, uz redovan zivot.

A cena?

Za "kljuc u ruke" projekt, zavisno o firmi i specifikacijama, od 25 do 40 000$! Napravice ga za 6 meseci.

 

Neuporedivo jeftinije od 912, a verovatno bolje performanse.

Ali ("devojci srecu kvari"...).

Za te pare, mogao bih i zeni i cerki i sebi kupiti po jedan polovni BMW ili Mercedes, sa neuporedivo boljim performansama, i jos bi ostalo za par godisnjih na Havajima.

Da znam sigurno da cu umreti za tri godine, odmah bi uzeo bubu.

A ako pozivim jos 10 ili vise, sekiracu se zbog stracenih para.

 

Sta da radim!?

 

 

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kupi neki polovni kabrio sa milion kubika u motoru i 18 meteri u karoseriji, posadi gospoju u desno prednje sedište, spustite krov, nabavite nebo i sunce iznad glave i uživajte.

Jbš garažu, cimanje sa serviserima, delovima, rokovima isporuke, da li je ispalo kako sam zamislio i sl.

 

Dobar si čovek (i komunista 😀), uživaj u životu.

Zaslužio si.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zorane, dobio si vec savete kvalitetne, ja bih samo dodao u tvom slucaju mx-5 ili Fiat 124 novi. Kabriolet, rwd, manuelni, do 200 ks. Moderni, relativno pristupacni automobili koji mogu da pruze uzivanje u voznji a mogu i zena i cerka da uzmu ponekad. Z4 je vec skuplji, a ako bas hoces da se igras urbanog huligana u penziji, neki hot hatck je uvek izbor ili s obzirom da si u good ol' US of A, Camaro, Charger ili Mustang su uvek tu, iako ja licno ne bih to birao. Restomod, oldtimeri i slicni autimobili su meni vise za ljude koji uzivaju maltene vise u wrenchingu nego u samoj voznji.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Aj kad svi spamujete i ja cu: MX-5 pa LS swap. Zasto? Baza (MX-5) je jevtina. Pogotovu kod tebe. LS je tek dzaba, a konjova na izvoz. Swap je zamalo “urafis”. Sve ima gotovo. Kit. Samo se spakuje, a ti imas iskustva. Na taj nacin dobijes mnogo, TI si napravio to (da imas i tu satisfakciju) i uzivas beskrajno u tome. Opet je dovoljno sebicno da samo ti i gospodja mozete da se vozite, a sa druge strane izgleda kao kapu moru slicnih automobila.

Ja bih tako nesto gledao. Da ti licno cacnes, a opet da to ne bude pretesko i da se godinama razvlacis. Vec za 3-4 meseca samo vikendima spakujes to. Ili gledaj neki kit car koji stize gotov. Nesto na bazi Lotusa 7 ili tako nekog laganog automobila.



Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@zoran59 hoces Bubu a sve ovo sto si napricao, od Bube bi ostao samo broj sasije... Znaci neces Bubu. OK, to smo resili. 🙂 

Dalje, hoces nesto za opusteniju, bezbrizniju voznju (klima, moderno ogibljenje, moderniji motor i menjac), a opet i da bude snazno. Dakle treba ti nesto sto je fabricki ukomponvano tako a ne da se cimas...

Mislim da si dobre odgovore dobio, i moj glas bi isao MX-5 da si van USA i da hoces da ustedis... ali posto si tamo, ja bih neku amerikanu uzeo - znam da nije u cenovnom rangu ali Dodge Viper je moj childhood dream car 🙂 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/13/2019 at 2:07 AM, DASUBO said:

Kupi neki polovni kabrio sa milion kubika u motoru i 18 meteri u karoseriji, posadi gospoju u desno prednje sedište, spustite krov, nabavite nebo i sunce iznad glave i uživajte.

Jbš garažu, cimanje sa serviserima, delovima, rokovima isporuke, da li je ispalo kako sam zamislio i sl.

.......

Nece moci. Ne volim kabriolete, zimi 'ladno a leti vruce, lako je u njih provaliti itd. A uzivanje jeste (meni) i u garazi i u jurcanju. "Gospoji" je lepo kad negde odemo, a meni da biram krivudavi put da tamo dodjemo. Posten kompromis. Zato necu vise kvadratnih metara u kolima nego u kuci...

 

On 10/13/2019 at 7:15 AM, christofer said:

....  ja bih samo dodao u tvom slucaju mx-5 ...

.... Restomod, oldtimeri i slicni autimobili su meni vise za ljude koji uzivaju maltene vise u wrenchingu nego u samoj voznji.

Pa, tu sam negde. Meni je cackanje pa voznja u iscackanom circa 50/50 5 uzitka.

 

On 10/13/2019 at 9:47 AM, mrd said:

miata je resenje!

.....

 

On 10/13/2019 at 1:29 PM, Dzoni_m said:

Aj kad svi spamujete i ja cu: MX-5 ....

 

On 10/13/2019 at 3:33 PM, MetalHead said:

@zoran59....
Mislim da si dobre odgovore dobio, i moj glas bi isao MX-5 ......

 

 

Nagovorili ste me (tesko je zabu u vodu naterati... :classic_biggrin: ).

 

A jbte tajming. Vec nekoliko dana tu u komsiluku, par km od mene stoji ovo:

 

91ysXOe.jpg

yWGibSc.jpg

vViVi8S.jpg

Y1aEZoX.jpg

 

Obisao i uslik'o sam jutros. Uvece cu nazvati da vidim koliko je presla (nisam uspeo da procitam kroz prozor), koja je cena itd.

 

A onda ima da pisem i mladicu (samo par godina stariji od mene) koji se zove Jim Simpson. Covek ima firmu koja radi cuda od starih Miata ( https://www.simpsondesign.net/   ).

Zanima me koliko bi me kostalo da mi uradi ovo:

Ferrari 250 GTO replica based on Mazda MX-5

0ey6oy7.jpg

 

Javicu ako bude stagod zanimljivo...

 

edit: i da vidim je li moguce nekako zameniti masinu - da ubacim BMW V-12... :classic_biggrin:

Edited by zoran59
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Chris, hvala, ali dobar je i original - nije da mora BMW nego ako je vec 250 GTO, da bude V-12... A dobar moderni V-12 imaju BMW i Mercedes - egzotika iz Italije je daleko preskupa za moj ograniceni budzet. BMW-a ima od kraja '80-ih nadalje, moze se naci karambolirani primerak sa upotrebivom masinom...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, zoran59 said:

Chris, hvala, ali dobar je i original - nije da mora BMW nego ako je vec 250 GTO, da bude V-12... A dobar moderni V-12 imaju BMW i Mercedes - egzotika iz Italije je daleko preskupa za moj ograniceni budzet. BMW-a ima od kraja '80-ih nadalje, moze se naci karambolirani primerak sa upotrebivom masinom...

Javi ako onaj ne proda. Ova izgleda lepo. To je odlican auto za modifikacije, dodas turbo dobijes tonu konja, a tezina ispod 2500lb. Fina je. Ima cak i da se kupe hard-top roof. Super je.

Link to comment
Share on other sites

Meni je ova mazda toliko ruzna da je ne mogu ni na slikama gledati. Generalno ne volim te japanske zaobljene modele, pa jos u ovim bebi izdanjima. Ako mozes napraviti ovu repliku onda supar, sto bi dule savic rekao u filmu munje "Spolja jaguar, a unutra buba". 

 

Ako bih davao glas tim malim auticima i ja bih pre Z4, ako vec nemas za neku Pagodu

Link to comment
Share on other sites

Samo vodi racuna o motorima na z4. Ako gledas >2008 godiste tu imas N54 motor. Ja imam taj motor u E60. Dobro proveri servisnu istoriju. Mehanicki, motori su odlicni, problem je direktno ubrizgavanje koji ti motori imaju i dizne su problem. Nisu jevtine a BMW ih je opozivao. Vodi racuna da je sve tu ok. Takodje motor ima 4 lambda sonde, malo nesrecno konfigurisane. 2 wideband i dve narow band. Ako jedna ne radi, ler nece da satavi, radi ko traktor i trosi ko lokomotiva. Imas jos i NoX senzor koji ne prikazuje nikakavu gresku ako je u problemu, ali zato trosi ko voz jer ne dozvoljava motoru da predje u stratefied charge.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Stevo, jesi li odlucio? Mercedes ili Alfa?

 

Ja sam pomalo posandrc'o.

Mislio o bubi. Pa gledao Miate i konverzije, pa drk'o po oglasima da vidim sta ima za te pare ili manje. Naisao na dva oglasa koji me sad rajcaju i iritiraju:

 

YY4cxNi.jpg

 

vZifqcu.jpg

 

 

Porsche: pomislih, kad vec nemam para za 912, da vidim 911. Ovih novijih ima koliko hoces (post 2000), ali ja bih klasiku. I jbt, naletim na ovo.

BMW: uvek sam voleo "sportwagon" i/ili "shooting brake" stil, nisam ljubitelj kabrioleta. Gledajuci Z4 hardtop, naletim na ovaj primerak.

 

Cene su OK, u prihvatljivom rangu.

 

Popizdicu nacisto.

 

 

 

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...