Jump to content

Automobili, motocikli, kamioni, avioni


DASUBO

Recommended Posts

 
Eh, TW (TrailWay) je nesto drugacija. A jos bolje - jos uvek je proizvode! Evo je:
 
AaUZCl6.jpg
 
Ona moja je bila BW (BigWheel), a osim 200 pravili su je i u manjoj 80 varijanti. Prelepa igracka:
 
Lx1zes8.jpg
Prednji blatobran mi je hit na tom bw-u. A sad su poceli da prave i "fat bike" mountainbikeove po istom principu, tj siri gaz za pesek /sneg i donekle nadomescuje manjak suspenzije sa becim pneumaticima.

36b4f7edc040f03b419804539238bd67.jpg

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

36692325_1058954967596004_13105920990951

Bila je fina, ali mekana. Promenio sway bars i stavio ovo.

BMK013_1024x1024@2x.jpg?v=1520980133

Auto se promenio, ponasa se kao shinobus. U krivnu u koju sam ulazio sa 80mph ide sa 105mph kao da je nista.

Bas sam se nauzivao. :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Provozao sam jednom prilikom prethodnu generaciju "miate". Direktan, pomalo tvrd i sto kazes auto kome kad das gas malo zanese zadnji kraj. Ako se ne varam onda je bio atmosferski 1.8 motor sa cca 160 ks. Zabavno, a mislim i da sasija moze mnogo vise da podnese, valjda zato ih i koriste u amaterskim trkama i prepravljaju do besvesti. Sto se tice estetike, ova generacija konacno "muska", agresivna....a ta tamno crvena boja inace mi je na mazdi odlicna. Mazda ubija s dizajnim poslednjih par godina, barem sto se tice exterijera.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Provozao sam jednom prilikom prethodnu generaciju "miate". Direktan, pomalo tvrd i sto kazes auto kome kad das gas malo zanese zadnji kraj. Ako se ne varam onda je bio atmosferski 1.8 motor sa cca 160 ks. Zabavno, a mislim i da sasija moze mnogo vise da podnese, valjda zato ih i koriste u amaterskim trkama i prepravljaju do besvesti. Sto se tice estetike, ova generacija konacno "muska", agresivna....a ta tamno crvena boja inace mi je na mazdi odlicna. Mazda ubija s dizajnim poslednjih par godina, barem sto se tice exterijera.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Miata je uvek bila sexy. Sad su je radili sa Fiatom i ova targa varijanta je mnogo lepa. 2016-2018 je bila 2.0l sa 155HP, od 2019 je jača, 181HP. Može da podnese još. Ovo kako sam je učvrstio meni valja. Dobra je za put, ali za truck će morati čvršće opruge. Ima dogradnje turbo kit, ali to sve onda povlači razne zakonske regulative.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Gde nam je čeh askari ili neko drugi ko ima iskustva sa Skodom Octaviom VRS. 

 

Nesto poslednjih dana balavim na to auto pa me zanima ima li neko iskustva, kvalitet motora i tako te stvari. 

 

Gledam 2.0 dizel sa 185ks dsg automatik i benzin sa 220ks isto automatik.

 

Kakve su performanse, stabilnost i slicno, ne znam da li da menjam bmw-a, nije da sam pri parama al mi se uzasno svidja ta skoda. 

 

Na mobile.de je vecinom u karavanskoj izvedbi sto mi je druga opcija, ali ni ona nije losa. 

 

Pricam o modelu iz 2014gp pre ove restilirane sa podeljenjm farovima

Link to comment
Share on other sites

Miata je uvek bila sexy. Sad su je radili sa Fiatom i ova targa varijanta je mnogo lepa. 2016-2018 je bila 2.0l sa 155HP, od 2019 je jača, 181HP. Može da podnese još. Ovo kako sam je učvrstio meni valja. Dobra je za put, ali za truck će morati čvršće opruge. Ima dogradnje turbo kit, ali to sve onda povlači razne zakonske regulative.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Onda sam ja probao 2 generacije stariju tj 2013 godiste. U svakom slicaju fin autic, a tacno se osecalo da moze mnogo vise. Nikada mi nije bila jasna Mazdina politika vezana za Mijatu...sa malo jacim motorom ( a imaju ih u gami) bi imali auto koji se maltene takmici sa entry level verzijama z4, tt-a, mozda cak i boxtera. Doduse, cena bi otisla sigurno, ali mozda bi se nasao neki prihvatljiv odnos cene / snage motora. A sa izgledom poslednje modela tu nema promasaja. Isto kao i Toyota gt86 ( Subaru brz)....tacno malo nedostaje da iz dobrog automobila pustane vrhunski.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, christofer said:

Onda sam ja probao 2 generacije stariju tj 2013 godiste. U svakom slicaju fin autic, a tacno se osecalo da moze mnogo vise. Nikada mi nije bila jasna Mazdina politika vezana za Mijatu...sa malo jacim motorom ( a imaju ih u gami) bi imali auto koji se maltene takmici sa entry level verzijama z4, tt-a, mozda cak i boxtera. Doduse, cena bi otisla sigurno, ali mozda bi se nasao neki prihvatljiv odnos cene / snage motora. A sa izgledom poslednje modela tu nema promasaja. Isto kao i Toyota gt86 ( Subaru brz)....tacno malo nedostaje da iz dobrog automobila pustane vrhunski.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Ih BRZ he beast u pordjenju sa Miatom, ali je meni Miata mnogo vise kao go-cart. BRZ je 2l i 200HP, to je posebna zverka. Ovi posle mislim 2016 imaju cvrsci sway bar pozadi, tako da je vise tail-happy, sto ga cini vise po mom ukusu, ali i 2013 je bio dobar. Mnogo dobri automobili. Ako ih poredis BRZ je auto koji moze da bude samo jedan za sve, a Miata mora da bude drugi auto. Sa MIatom ne mozes u samoposlugu da odes, nema prostora da se spakuje. :)

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, christofer said:

Provozao sam jednom prilikom prethodnu generaciju "miate".  ....  Zabavno, a mislim i da sasija moze mnogo vise da podnese ...
.....

 

2 hours ago, mrd said:

..... Miata mora da bude drugi auto. Sa MIatom ne mozes u samoposlugu da odes, nema prostora da se spakuje. 🙂

 

Citao sam jednom davno intervju sa dvojicom inzenjera/dizajnera koji su bili glavni kad se pravila prva Miata. Izmedju ostalog, rekli su da im je bila zelja da naprave auto u kojem ces se osecati kao na motociklu. :thumbsup:

 

Sve super, svaka novija je bolja - al' estetski o'slo je sve to u robotiku i hipermodernu.

Al' zato, ako hoces lepu Miatu, tu je Simpson: https://www.simpsondesign.net/

On ce ti konstruisati/ nadograditi ovakvu:

UnVggfk.jpg

 

Mislim da je jasno odakle mu inspiracija. Za one koji ne prepoznaju, ovo je originalni Ferrari 250 GTO:

2BKvWeN.jpg

 

 

 

Edited by zoran59
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, zoran59 said:

 

 

Citao sam jednom davno intervju sa dvojicom inzenjera/dizajnera koji su bili glavni kad se pravila prva Miata. Izmedju ostalog, rekli su da im je bila zelja da naprave auto u kojem ces se osecati kao na motociklu. :thumbsup:

 

Sve super, svaka novija je bolja - al' estetski o'slo je sve to u robotiku i hipermodernu.

Al' zato, ako hoces lepu Miatu, tu je Simpson: https://www.simpsondesign.net/

On ce ti konstruisati/ nadograditi ovakvu:

UnVggfk.jpg

 

Mislim da je jasno odakle mu inspiracija. Za one koji ne prepoznaju, ovo je originalni Ferrari 250 GTO:

2BKvWeN.jpg

 

 

 

Meni je ona super, samo s'obzirom da sam ja 184cm, imam problem da duze putujem. Inace u lokalu je bas kao sto si rekao motocikl. Vrtim je kao igracku, na parkingu, a kad se uputim planinskim vijugavim putem radi sve sto joj kazem, ako je driftnem to je tacno onoliko koliko ja hocu. Naravno ovo je posle promene obe sway bar(torzione opruge). Ranije je bila mnogo skakutava pozadi, ali i dalje fun.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovo je barem treci put da ja pamtim da je proizvedena "poslednja Buba" - krajem 70-tih u Nemackoj, pocetkom 2000-tih u Meksiku (ili bese Brazil?), i evo sad ovo. To kao poslednja ikad turneja Rolingstonsa, ne bih se cudio da se desi jos koji put za mog zivota. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2000-tih u Meksiku je proizvedena poslednja buba, tj ono sto bi mi nazvali originalnom bubom. Ne bas 1 varijanta ali onaj kalsicni oblik, vazdusno hladjen motor pozadi i to. Ako se dobro secam, to je onda bio kontinualno najduze model automobila u proizvodnji. Sad znaci generalno gase bubu, u svakoj varijanti.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Malo me blam da pisem na ovom topicu, daleko sam ja od vaseg nivoa, ali opet jace od mene.

Kad sam bio mladji balavio sam za onim prvim modelima Honde civic, onda su mi bili bas jebacki, sada je to otislo u neku drugu pricu, da ne razvlacim mnogo poceo sam da kuburim sa ledjima a trebalo je odvesti bas dugacke deonice ponekad izbor je pao na GLE coupe, pre godinu i po sam ga uzeo, kao drugi auto, nominalno suprugin realno da se vozamo kroz grad umesto honde acord(nikad prezaljene) smo uzeli CLA 220, bas me se dopada btw, ono najbitnije sada, primanja mi dozvoljavaju a posto ulazim u neke godine mozda je momenat da priustim sebi neku skupu igracku, verovatno kroz par godina vise necu ni da razmisljam na taj nacin, razmisljam recimo o Aston  Martinu, tako nesto, budzet bi bio tako do 300, mozda AMG bozana, ovi iz Auto salona meckinog posto su nam prodali dva nova auta nam nude neke varijante tipa malo vozenog auta od njihovih top menadzera za dobrano manje para, pa pomozite ako srca imate☺️

Link to comment
Share on other sites

Malo me blam da pisem na ovom topicu, daleko sam ja od vaseg nivoa, ali opet jace od mene.
Kad sam bio mladji balavio sam za onim prvim modelima Honde civic, onda su mi bili bas jebacki, sada je to otislo u neku drugu pricu, da ne razvlacim mnogo poceo sam da kuburim sa ledjima a trebalo je odvesti bas dugacke deonice ponekad izbor je pao na GLE coupe, pre godinu i po sam ga uzeo, kao drugi auto, nominalno suprugin realno da se vozamo kroz grad umesto honde acord(nikad prezaljene) smo uzeli CLA 220, bas me se dopada btw, ono najbitnije sada, primanja mi dozvoljavaju a posto ulazim u neke godine mozda je momenat da priustim sebi neku skupu igracku, verovatno kroz par godina vise necu ni da razmisljam na taj nacin, razmisljam recimo o Aston  Martinu, tako nesto, budzet bi bio tako do 300, mozda AMG bozana, ovi iz Auto salona meckinog posto su nam prodali dva nova auta nam nude neke varijante tipa malo vozenog auta od njihovih top menadzera za dobrano manje para, pa pomozite ako srca imate[emoji3526]
Ja bih te savetovao da se drzis Mercedesa ako vec imas varijantu, a dileri mogu da ti naprave dobru cenu.....ali ne ta vozila vec uradi sledece. Uzmi lepo zeni G65 amg za grad, da se vise ne guzva u cla a mozete i na put ako zatreba, to je pravo resenje....a sebi jos malo skupi pa uzmi lepo novi amg project one. Gde je 300k tu je i 2.5m rekao bih. Ovo sve staro rasprodaj i uzivaj. Ako ti je bas nuzno da imas Hondu onda novi nsx da imas pride...cena verujem da ti nije problem. I da, obavezno kaci fotke kad se ponovis, a mozes i postojecih kola, ovde je to nekako obicaj.
Naravno, nemoj da te je blam, pisi, pitaj, narocito ako ako su smislena pitanja kao ovo.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...