Jump to content

Automobili, motocikli, kamioni, avioni


DASUBO

Recommended Posts

Meni je neostvarena (i ostace...) zelja vec decenijama Porsche 912 iz '76. Zasto bas '76? Zato jer je to jedina godina kad su imali galvanizovanu karoseriju. Oni stariji su osetljivi na rdju.

A 912 jer ima 4 cilindra, jednostavniji je za odrzavanje, a i bolje lezi na drumu od 911 istog godista zbog lakse masine. Uz to, slabiji je pa mozes i na "civilnom" drumu da ga odsarafis do daske, a sa 911 bi vec bilo opasno.

Do pre 20-ak godina ih se moglo naci ispod $10 000, ali su danas vec cene otisle u nebo i pristojan primerak ispod $50 000 ne postoji, a to je vec van mojeg domasaja.

Link to comment
Share on other sites

A da znas, u Yu sam kao student imao 912! Dobro, samo neke delove...

U to vreme, '79., moj cale kupi VW Golf i meni ostavi/pokloni bubu, 1302S iz '74. A neki turista iz Nemacke se negde spizdio sa 912, auto se zapalio i dobrim deo izgoreo. Totalka, nije bio za opravku. Pa se udruzimo ortak i ja i na aukciji kupimo ostatke. Vise se ne secam da li je te aukcije krseva imao auto-moto savez ili neko osiguravajuce drustvo. Kupili smo ga jeftino, za delove - bio je stari 912 sa masinom od 1600 kubika pa sam se nadao da nesto mogu ubaciti u bubu...

I par znacki nam je ostalo! :classic_biggrin:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Nezgodan tajming – ali kad je vec reci bilo i o sovjetima – iz meni nejasnih razloga s vremenom na vreme pogledam na

vebu polovne UAZ 469 i 452 – pa bi me zanimala eventualna iskustva (verovatno trazim za svaki slucaj strucnu potvrdu

da sebi izbijem i samu ideju iz glave).

Inace – jedna staromodija + jos gora sirotinja:

Kawasaki Z 650, 80. godiste

E30 BMW 320i, 87. god. Kako ovom modelu nedostaju asistencije koje su u 21. veku standardne, kolege bi me

sa gustom podjebavali primedbom da avto barem ima "Serbo-Lenkung".

Medju favovima: Peugot 504 Pininfarina, Coupé.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by herrkato
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Hertzog said:

Ja sam ovde izgleda najveca sirotilja, vozim bmw e46 320d...

 

Racnuo sam viljuskom jedan f11 od rodjaka, ali je daleko iznad mojih mogucnosti i prioriteta... 🙂

 

Boj ne bije svijetlo oružje no srce u junaka!

 

Imao sam svašta pod sedalnim delom na 4 i više točkova, ali mi nikad nije bitno bilo koliko košta nego šta može da uradi i koliko me ne nervira.

Slatko sam se navozao u Puntu Mk1 od divljih 55 konja, naučio da vozim u Kampanjoli sa 12 godina, a sa Dačijom Sanderom obavio 90% dunđeraja koji sam zaplanirao za boravak nad ljubičicama.

Evo ga i dan danas fercera kod tasta sve noseći hidraulične cilindre za bagere u gepeku.

Amortizeri još originalni i još uvek necrkli nakon 9 godina i 150k+ km tovarne vožnje.

Upravljanje je slično upravljanju dušekom na moru, motor je elastičan ko kičma dede od stotinu leta, a kvačilo meko k'o pojedini intimni delovi malopre pomenute starine.

Lim je isti onaj od koga se prave konzerve za sardine, a kederi ne dihtuju nakon dva izlaganja jačem suncu.

Ipak, ja obožavam taj auto, jer iako je vrlo skromnih performansi i kvaliteta završne obrade, nema foliranja i proseravanja. To što vidiš to i dobiješ.

I nikada, ali nikada nije stao. Čak ni kroz potok kad je teran.

 

Elem, prodaje se Dačia Sandero, originalna farba, prvi vlasnik, bez ulaganja, vozio deda do pijace sa kraćom nogom, NOV, NOV, NOV 😂

Edited by DASUBO
Oglas za Sanderuara je šala, skrljaće ga omladinac u jarku k'o što je red
Link to comment
Share on other sites

Uhh kad se pomenu E 30. Imao sam 325i. 6 cilindara, 12 ventila. Luuuud auto. Jos uvek ne znam kako sam ja preziveo taj auto. Mrvicu manje od 200ks na zadnjoj osovini a ja 19-20 godina.....Napred se gledalo kroz bocni prozor. There where only one way: sideways!

 

Drugar kupio e30 cabrio u isto vreme. I dan danas je ima, samo pod haubom blago: s14b23 iz M3. 4 leptira, carbon cold air intake, izbacena BMW elektronika i stavljen VEMS, 4 bobine, map umesto maf-a i jos sto sta. 200ks na tocku, “muce” kao masina iz DTM-a. Okacicu fotke kasnije.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A evo ga i ćerkiin automobil, primitivan motor, 1,6 benzin, 75kW. Jebiga, The Times, They are a Changin'.. moj prvi auto je bio razdrkani fića.

Još da slikam Bluesmobile pa smo kompletni. Ali taj ste mislim videli na starom 4umu.af83188442cf26e0d48d7e17b49ac6bf.jpg

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Hertzog said:

Ma daj zezas, pa jel ga cuvas oblozenog vatom? Kontam da si bar felge lakirao, ali lak ne bih nikada rekao da je prvi

 

Imam ceo štos protokola iz Dekre iz Nemačke, original 85000 km. Kupovina je za Zokinu temu Doživljaji, napisaću jednom. Kod mene je od 2008., od tada je bukvalno u vati. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...