Jump to content

Automobili, motocikli, kamioni, avioni


DASUBO

Recommended Posts

22 hours ago, profaarmor said:

Malo me blam da pisem na ovom topicu, daleko sam ja od vaseg nivoa, ali opet jace od mene.

Kad sam bio mladji balavio sam za onim prvim modelima Honde civic, onda su mi bili bas jebacki, sada je to otislo u neku drugu pricu, da ne razvlacim mnogo poceo sam da kuburim sa ledjima a trebalo je odvesti bas dugacke deonice ponekad izbor je pao na GLE coupe, pre godinu i po sam ga uzeo, kao drugi auto, nominalno suprugin realno da se vozamo kroz grad umesto honde acord(nikad prezaljene) smo uzeli CLA 220, bas me se dopada btw, ono najbitnije sada, primanja mi dozvoljavaju a posto ulazim u neke godine mozda je momenat da priustim sebi neku skupu igracku, verovatno kroz par godina vise necu ni da razmisljam na taj nacin, razmisljam recimo o Aston  Martinu, tako nesto, budzet bi bio tako do 300, mozda AMG bozana, ovi iz Auto salona meckinog posto su nam prodali dva nova auta nam nude neke varijante tipa malo vozenog auta od njihovih top menadzera za dobrano manje para, pa pomozite ako srca imate☺️

 

Hm, kao i kod svih, zavisi šta želiš od automobila. S obzirom na koje aute ciljaš pretpostavljam da ti treba auto koji će ti staviti osmeh na lice, a opet koji nije useless za svakodnevnu upotrebu.

Što se Aston Martina tiče, to u životu ne bih kupio, jer su u tim autima mahom AMG motori (pričam o skupljim modelima) u karoserijama koje su Frankenštajn komponenti s koca i konopca i koji koštaju koliko hoćeš. Plus što na svetu postoje oba servisa koji bi znali zaista šta da rade sa tim vozilima. O delovima da ne pričam.

Ako ćeš neki kupe, uzmi ili C43 AMG ako hoćeš praktičniji auto ili Porše boxtera.

Zašto ovi modeli? M177 i M178 (63 AMG u svim modelima) su vrlo pristojni i relativno pouzdani motori ali su za ulicu prejaki. Imaćeš konstantan utisak da auto može mnogo mnogo više od onoga što ti radiš njemu, dok se jednom ne zajebeš i odletiš u 'endek. U najboljem slučaju.

M157 motor je đubre (ugrađuje se između ostalog i u Aston Martin), beži od njega u bilo čemu.

43 AMG će ti pružiti dovoljno adrenalina kad hoćeš da odršrafiš, neće koštati kao pristojan stan i postoji opcija da ga nađeš kao demo auto u nekom dilerstvu za odličnu cenu. I pri tome 99% običnih ljudi ne pravi razliku između c43 i c63 kad se skinu oznake sa oba modela.

Međutim ključni benefit je što za razliku od c63, c43 ima pogon na sva 4 točka, pa osim što ćeš moći da ga voziš i kad je shit vreme, moći ćeš da značajno podigneš stepenicu qurtzhena u krivinama jer auto ide kao po šinama.

Zašto boxter? Zato što je to auto za inteligentne ljude koji hoće pravi vozački auto i koje vole qratz šta će ko da misli i da li su imali para za 911.

Ako pričamo o lovi, gledaj da kupuješ uvek restajling modele, jer su sve gluposti ispravljene. Slobodno kupuj menadžerske aute iz MB dilerstava i to ispod 20k km. Niko of tih ljudi se sigurno ne iživljava jer im je ionako pun q kola. Pričam iz ličnog iskustva.

Nek je sa srećom.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites



 
...
 


Potpisujem, ali sam za 63amg. Boxter porsche je izvanredna igračka, gts bi bio izbor, čvršći i snažniji. Izlazi spider, vredi ga sačekati. Čini se da su sportski automobili manje na ceni. :)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nas kolega malo "turira" pa ne bih na vasem mestu shvatio previse ozbiljno te zahteve 😆🙄...i ne bih previse trosio reci. Vukabular i nacin na koji pita jako mirisu na trolovanje. za budjzet od 300k se ne pita na forumu sta da se kupi, barem ne na ovom, mozda nekom bas bas specijalnom forumu.

 

No, da se nadovezem @DASUBO zar nema 63 amg  (ne s nego obican) kao 4matic u S i E klasi? Mislio sam da ima i u C?

 

Izvini ako te pitam ovako na forumu, ali ako se dobro secam negde si spominjao da imas neke veze sa MB, tj da radis tamo ili tako nesto..pa taman imam pitanje za tebe konkretno. Trebalo bi da menjamo 2 auto u familiji (zavisi jos od nekih troskova), primarni je promenjen u novi XC60, a ostao mi VW neki kojeg bi da udomim mozda ove godine ili sledece i uzmem nesto "od preko". Gledao bih Junge Sterne mozda C ili E klasu. E sad tu je dilema 2.2 (u 220 ili 250 izvedbi svejedno) motor mi je za preskociti a 2.0 ima samo u E klasi? Kakav je taj motor....vozio sam ga u rent a car-u i deluje odlicno, medjutim nemam pojma kakav je u duzoj eksploataciji..... Ili neki benzinac, 80% ce biti gradska voznja za taj auto sa ponekad kratkim relacijama (100-150km). U principu nisam gadljiv ni na novu A klasu ( ne treba mi prostora u tim kolima, sem ponekad klince da prevezem), ali mi je preskupa. 27K za onako opremljen primerak sa 150 ks je 🤐. A koliko sam video za cca 25-30K moze da se uzme nesto od gore navedenog? Imas li neku sugestiju...i da li je istina da krajem godine daju bolje popuste zbog poreza kod dilera? GLC je super ali 2 suv-a u familiji nemaju poentu, sem ako bas nije neki jako dobar deal.

Link to comment
Share on other sites

U aktuelnoj c klasi (w205 mopf) nema 4 matic u kombinaciji sa M177 motorom (63 AMG). U E klasi (w213) M177 jeste upareni sa 4 matic om ali meni je taj auto too much. Previše snage, kilograma i metara dužine da bih sebe lagao da sam u sportskom autu.

S dolazi zaista kao 4 matic, ali ja ne podnosim to kukavičje jaje od motora pod nazivom M157. To je klasični V8 iz regularne serije koji ima drugačije klipove i software u kontrolnoj jedinici motora. I to je to uglavnom. Ni u regularnoj S klasi ne može da sastavi puno preko 200k km i to ako ga tretiraš sa puno ljubavi. U AMG varijanti...da ne pričam puno.

Elem, dizel u e klasi i c klasi restajling o kojoj se raspituješ je jedan od najboljih dizel motora koji je MB izbacio i nosi oznaku OM654. Ikada.

Bili su inspirisani Renoovim dizel motorima i dobili su prilično ideja proučavajući čuveni Renoov K9K (1.5 dci).

Međutim, ako ćeš ga koristiti za gradsku vožnju, onda to nije dobro rešenje. Uzmi nekog benzinca, biće mnogo bolje i za tebe i za motor i za majku planetu.

Što se junge sterne tiče, to je ok priča jer za umerene novce dobiješ dobar auto sa 2 godine garancije. Trik je što ova garancija važi samo u Germaniji, ali mislim da je izvodljivo naplatiti fakturu iz ovlašćenog domaćeg servisa kod prodavca vozila u Nemačkoj. Proveri svakako pre kupovine.

Na kraju, vezano za post o kome si pričao gde kolegi forumašu treba savet o kupovini skupog vozila. Ako se zajebava, njemu na čast, ako ne, sa srećom mu bilo.

Ako znam, hoću da pomognem ljudima, ako ne, neću da odmognem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/30/2019 at 11:47 AM, zoran59 said:

.......

Mozda si cak negde sreo (ili ces ga sresti) mog mladog burazera. ....... . Jos uvek se povremeno i takmici.

 

On 5/30/2019 at 12:43 PM, christofer said:

Ja tek probao, pa da vidim kako mi se svidja....

...............

 

Ovaj post je naravno namenjen svima, ali prevashodno Christopheru.

 

Dakle, pizdarija sa burazerom.

Pre par nedelja se takmicio negde u Bosni. Posto ne sudeluju u citavom sampionatu, on i nekoliko drugara su ucestvovali van konkurencije, tj. rezultati im nisu bodovani.

I sada dolazi zajeb.

Prijavio se u 40+ klasi, za takmicare starije od 40. Bilo ih je 7 u klasi i stigao je - sedmi, poslednji.

A zajeb je u tome sto su sva sedmorica bili iskusni momci i "odrali" balavurdiju. Da se prijavio u klasi po kubikazi, bio bi medju vodecima! :roflmao:

 

Opet je snimio video onom kamerom sa kacige, ovaj put ga je i okacio na YT, pa ga evo (pogledaj do kraja!):

 

 

 

 

Edited by zoran59
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@zoran59 to je garant prolog sto je snimio. Super vozi burazer, ako ja smem da kazem s mojim ogranicenim iskustvom ;) . A seniori njagora klasa, sve prekaljeni vozaci...iskusni i znaju da voze a da ne trose snagu :) , a deluju kao da si ih pokupio s obliznjeg gradilista :D. Inace sta on vozi, 250 ili 300 te? Nije model s karburatorom, noviji sa ajnspricom je?
@DASUBO nazalost gledam c klasu pre restyle-a....ove nove ne mogu da se nadju ispod 30k, sa opremom koju ja gledam + gledam 4matic. Mozda ako malo sacekam, videcu jos, kazem zbog drugih troskova. A E zali boze uzeti ako nema full ekran onaj lcd....a takvi obicno imaju gomilu druge opreme pa je cena visoka.
A digresija povodom amg motora...nisam znao da u S i E ne ide ista jedinica. U siroj familiji imao rodjak cla45 amg, super za zezanje, lagan i ide kao blesav ali turbina mu otisla na nesto preko 100k km pa mu onda u servisu i rekli se amg motor u S nije nesto proslavio, ali 400d nahvalili samo tako.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Čitava fora sa AMG motorima je da moraš da znaš kako da ih izabereš pre kupovine, a onda da znaš da ih koristiš kad ih kupiš.

99% kupaca ih odšrafe odmah na kapiji salona sa hladnim uljem i rashladnim tečnošću. I onda se pitaju kako je motor jauknuo na toj i toj kilometraži.

Svi motori, a posebno visokoturažni moraju da se tretiraju kao ljudsko biće.

Npr. kom čoveku prija da ga iz dubokog sna probude šutom u dupe iz sve snage?

Motor mora da postigne temperature i pritske ulja i rashladne tečnosti, da se turbina "naulji" kako valja pa tek onda može šenluk. A kad se šenluk završi, motor treba da odstoji u mestu na leru da se stihija stiša kako dolikuje.

Milioni ljudi čine početničku grešku pa svoje dizele teraju satima po autoputu, a onda stanu na pumpu i odmah gase motor. A ta turbina nastavlja da se vrti hiljadama obrtaja bez kapi ulja. Srećom, prilazi pumpama su toliko dugi, da ta turbaljka koliko toliko uspe da se smiri.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

E da, to mi nije jasno, kako proizvodjaci naprave brljotinu i dozvole start-stop sistemu da ugasi auto dok je ili previse hladan ili juris po AP i stanes zbog guzve. To se meni bas juce desilo. Vracam se sa posla, vidim nema nigde nikog, cudno za A3 u 5 popodne, przim ovaj motorcic koliko moze i ona stoj. Bukvalno kolona. Stajem i start-stop ugasi motor. Pa popizdeo sam.

Jos gore je zimi, - napolju ti upalis auto, krenes i na prvoj raskrsnici stanes on se iskljuci. Aj sad opet ‘ladan motor i ulje koje je gusto start jos jednom. Ono, bem ih glupave


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kod mene (BMW F30) se ne gasi dok je hladan ili ako je hladno napolju. Citao sam da start / stop uopste nije dobar za motor. Iskljucim ga kad startujem. Takodje ga ne vozim u efficient dynamics modu. Nerviraju me upozorenja da saltam ili da oduzmem gas. I jos da vozim u 6toj brzini sa jako malim obrtajima. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, christofer said:

Mislim da nas kolega malo "turira" pa ne bih na vasem mestu shvatio previse ozbiljno te zahteve 😆🙄...i ne bih previse trosio reci. Vukabular i nacin na koji pita jako mirisu na trolovanje. za budjzet od 300k se ne pita na forumu sta da se kupi, barem ne na ovom, mozda nekom bas bas specijalnom forumu.

 

No, da se nadovezem @DASUBO zar nema 63 amg  (ne s nego obican) kao 4matic u S i E klasi? Mislio sam da ima i u C?

 

Izvini ako te pitam ovako na forumu, ali ako se dobro secam negde si spominjao da imas neke veze sa MB, tj da radis tamo ili tako nesto..pa taman imam pitanje za tebe konkretno. Trebalo bi da menjamo 2 auto u familiji (zavisi jos od nekih troskova), primarni je promenjen u novi XC60, a ostao mi VW neki kojeg bi da udomim mozda ove godine ili sledece i uzmem nesto "od preko". Gledao bih Junge Sterne mozda C ili E klasu. E sad tu je dilema 2.2 (u 220 ili 250 izvedbi svejedno) motor mi je za preskociti a 2.0 ima samo u E klasi? Kakav je taj motor....vozio sam ga u rent a car-u i deluje odlicno, medjutim nemam pojma kakav je u duzoj eksploataciji..... Ili neki benzinac, 80% ce biti gradska voznja za taj auto sa ponekad kratkim relacijama (100-150km). U principu nisam gadljiv ni na novu A klasu ( ne treba mi prostora u tim kolima, sem ponekad klince da prevezem), ali mi je preskupa. 27K za onako opremljen primerak sa 150 ks je 🤐. A koliko sam video za cca 25-30K moze da se uzme nesto od gore navedenog? Imas li neku sugestiju...i da li je istina da krajem godine daju bolje popuste zbog poreza kod dilera? GLC je super ali 2 suv-a u familiji nemaju poentu, sem ako bas nije neki jako dobar deal.

bio sam ovih par dana zauzet i nisam ulazio na forum, kako sam uspeo da ukradem malo vremena pre spavanja procitao sam ovih par postova pa da odgovorim kako je red.

Hvala vam na odgovorima, ok shvatio me je ko me je kako shvatio mada sam vec iz prvog tvog posta video da nije nesto u redu ja reko budzet je koliki je a za te pomenute aute ako cemo da budemo iskreni nisam ni cuo osim za onaj prvi dzip od Merzza i to iskljucivo sto ga moj jedan prijatelj ima(sad cete se smejati) a to samo pokazuje da nisam bas vican ovoj materiji, a tako sam i sebe definisao da me je malo blam da pisem na ovoj temi gde se vidi da bas vladate materijom, elem i dan danas to pricam kao anegdotu kad sam usao u taj dzip od mercedesa ja sam ni manje ni vise ga pitao jel nije mogao da kupi nesto lepse nego ovaj sleper al dobro. Jos kad sam video sta mi preporucujes za pride, onu zivotinju od Honde:default_coffee:

Sto se tice vokabulara mozda je malo cudan zbog toga sto nisam Srbin pa mi ni jezik nije maternji.

Mozda je cudna ideja da se na ovaj nacin raspitujem o kupovini te klase auta, sigurno da nece biti jedini izvor informacija i stvarno mi je zao ako ste me pogresno razumeli, verovatno je i ta recenica da se postave slike potekla od te skepse i tako. Pokusao sam da postavim slike ali nece da ih prebaci jebem li ga kako da uradim to.

mozda vas smaram ali listajuci ono sto je preporucio kolega Dasubo naleteo sam na images od Merca AMG GT 4-door  i stvarno mi je upao u oci pa bih voleo da cujem vase misljenje o njemu. 

PS Ako mogu nekako da se iskupim, ako neko ide za Grcku i ima dovoljno vremena pozvan je na rucak kod mene u Kumanovo, samo se javite u inbox

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DASUBO said:

Čitava fora sa AMG motorima je da moraš da znaš kako da ih izabereš pre kupovine, a onda da znaš da ih koristiš kad ih kupiš.

99% kupaca ih odšrafe odmah na kapiji salona sa hladnim uljem i rashladnim tečnošću. I onda se pitaju kako je motor jauknuo na toj i toj kilometraži.

Svi motori, a posebno visokoturažni moraju da se tretiraju kao ljudsko biće.

Npr. kom čoveku prija da ga iz dubokog sna probude šutom u dupe iz sve snage?

Motor mora da postigne temperature i pritske ulja i rashladne tečnosti, da se turbina "naulji" kako valja pa tek onda može šenluk. A kad se šenluk završi, motor treba da odstoji u mestu na leru da se stihija stiša kako dolikuje.

Milioni ljudi čine početničku grešku pa svoje dizele teraju satima po autoputu, a onda stanu na pumpu i odmah gase motor. A ta turbina nastavlja da se vrti hiljadama obrtaja bez kapi ulja. Srećom, prilazi pumpama su toliko dugi, da ta turbaljka koliko toliko uspe da se smiri.

 

 

Jos nesto, ako sam te dobro razumeo kad vozis auto onako dugacak komad puta treba ga pre nego sto ga ugasis da radi par minuta na leru,tako? I kad ga upalis da radi na nekim manjim obrtajima dok postigne radnu temperaturu ako sam te dobro razumeo, ja definitivno ne divljam sa papucicom gasa, verovatno je malo i do godina al dobro je znati

Link to comment
Share on other sites

Smirivanje na leru od desetak minuta važi samo posle vitlanja trkačkom stazom. Posle više sati na autoputu dovoljno je dvadesetak sekundi, otprilike koliko da se otkopča pojas, nađe novčanik, pokupi telefon i počeše međunožje.

AMG GT4 door coupe (kako je pun naziv) je što se mene tiče vrlo diskutabilno vozilo. Malo liči na Frankenštajna, a evo i zašto. Uzeli su šasiju od e klase (niđe veze sa "kadom" koji ima "pravi GT"), nabacili masku od GT-a, uzeli isti motor od GT-a, stavili trapove i telematiku od e klase i pokušali da enterijer liči na sportsku varijantu S klase. I to je trebalo da udavi Panameru i to poslednju generaciju koja je fenomenalan auto prvih 70-80k km a posle ide belaj sa motorima. Benzinskim doduše, dizeli su ok.

Tako da u toj klasi vozila neke velike sreće nema.

Ako se traži all round auto u Mercedesovoj gami trenutno to je GLC 220d (restajling model koji je tek izašao sa fenomenalnim 654 dizel motorom).

Ko ne voli SUV vozila, onda je e klasa all terrain babaroga auto, stane boga oca u njega, ima vazdušno oslanjanje pa je udoban ko patofna, ima povišen klirens pa mož' da se prođe i u zabačenu vikendicu, a ne može da se "poseljači" sa nekim tuc tuc felnama i blesavim bojama pa izgleda kako jedan MB treba da izgleda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DASUBO said:

Smirivanje na leru od desetak minuta važi samo posle vitlanja trkačkom stazom. Posle više sati na autoputu dovoljno je dvadesetak sekundi, otprilike koliko da se otkopča pojas, nađe novčanik, pokupi telefon i počeše međunožje.

AMG GT4 door coupe (kako je pun naziv) je što se mene tiče vrlo diskutabilno vozilo. Malo liči na Frankenštajna, a evo i zašto. Uzeli su šasiju od e klase (niđe veze sa "kadom" koji ima "pravi GT"), nabacili masku od GT-a, uzeli isti motor od GT-a, stavili trapove i telematiku od e klase i pokušali da enterijer liči na sportsku varijantu S klase. I to je trebalo da udavi Panameru i to poslednju generaciju koja je fenomenalan auto prvih 70-80k km a posle ide belaj sa motorima. Benzinskim doduše, dizeli su ok.

Tako da u toj klasi vozila neke velike sreće nema.

Ako se traži all round auto u Mercedesovoj gami trenutno to je GLC 220d (restajling model koji je tek izašao sa fenomenalnim 654 dizel motorom).

Ko ne voli SUV vozila, onda je e klasa all terrain babaroga auto, stane boga oca u njega, ima vazdušno oslanjanje pa je udoban ko patofna, ima povišen klirens pa mož' da se prođe i u zabačenu vikendicu, a ne može da se "poseljači" sa nekim tuc tuc felnama i blesavim bojama pa izgleda kako jedan MB treba da izgleda.

Ok, ja imam ovaj gle coupe i bas sam zadovoljan njime, ne umara, 6 cilindra motor diesel, bukvalno ga ne cujem  dok vozim a i jako mi je udoban imajuci u predvid moje probleme sa ledjima, sto se tice E klase zadnji put kad smo posetili servis u Skoplju zbog zamene zimskih guma dobrano sam zabalavio za E klasom coupe dvoje vrata, ja sam inace slab na ta auta, dodatna pogodnost je bila sto su u medjuvremenu izbacili restajling pa su ovome bas spustili cenu od originalne dobrih 20 hiljada, ok jos uvek respektabilna cena ali mi nista posebno ne menja samo da gomilam auta, sin mi ima captura, taze je vozac i ne sme jos pola godine da vozi jaca auta, a ja kroz grad skoro i da ne koristim prevoz, iskljucivo pesaka.

Mali off vidim svi postavljaju slike, pokusao i ja ali jednostavno nece da prihvati, kaze da moze do nesto malo ispod megabajta a ove su slike cca 2.5 mb, na koji nacin vi to radite?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, profaarmor said:

Mali off vidim svi postavljaju slike, pokusao i ja ali jednostavno nece da prihvati, kaze da moze do nesto malo ispod megabajta a ove su slike cca 2.5 mb, na koji nacin vi to radite?

 

Ili smanji sliku u nekom programu za obradu fotografija (photoshop ili nesto tome slicno, ima i besplatnih alternativa), ili okaci sliku na neki servis za to npr ovaj https://postimages.org/ pa onda linkujes sliku odatle na forum.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postoji ozbiljna navijacka grupa Zvezde u Kumanovu, ja jesam navijac Zvezde ali nisam u tom miljeu, jebiga nakupilo se godina, opet sa druge strane i Partizan ima bas dosta navijaca u Kumanovu, recimo imam drugare koji nisu ispustili nijednu utakmicu Partizana  iz vremena Vujosevica, normalno govorim o EL, cak se islo na gostovanja

Link to comment
Share on other sites

On 7/17/2019 at 8:18 PM, Dzoni_m said:

E da, to mi nije jasno, kako proizvodjaci naprave brljotinu i dozvole start-stop sistemu da ugasi auto dok je ili previse hladan ili juris po AP i stanes zbog guzve. To se meni bas juce desilo. Vracam se sa posla, vidim nema nigde nikog, cudno za A3 u 5 popodne, przim ovaj motorcic koliko moze i ona stoj. Bukvalno kolona. Stajem i start-stop ugasi motor. Pa popizdeo sam.

Jos gore je zimi, - napolju ti upalis auto, krenes i na prvoj raskrsnici stanes on se iskljuci. Aj sad opet ‘ladan motor i ulje koje je gusto start jos jednom. Ono, bem ih glupave


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

To nije u redu, kompjuter bi trebalo da kontroliše start stop i da ga ne uključuje ako je hladan motor, velika potrošnja struje (klima, grejanje) i slično. Idi na dijagnostiku.

Link to comment
Share on other sites

On 6/19/2019 at 4:47 PM, Hertzog said:

Gde nam je čeh askari ili neko drugi ko ima iskustva sa Skodom Octaviom VRS. 

 

Nesto poslednjih dana balavim na to auto pa me zanima ima li neko iskustva, kvalitet motora i tako te stvari. 

 

Gledam 2.0 dizel sa 185ks dsg automatik i benzin sa 220ks isto automatik.

 

Kakve su performanse, stabilnost i slicno, ne znam da li da menjam bmw-a, nije da sam pri parama al mi se uzasno svidja ta skoda. 

 

Na mobile.de je vecinom u karavanskoj izvedbi sto mi je druga opcija, ali ni ona nije losa. 

 

Pricam o modelu iz 2014gp pre ove restilirane sa podeljenjm farovima

 

Nema me nešto da pišem, ali lurkujem😁

 

Octavia je auto koji te neće ničim oduševiti ali ni razočarati. VRS nisam nikad vozio tako da ne umem da ti kažem ništa o performansama, ali što se tiče karoserije, najveća prednist Octavie je prostor. Ubedljivo najveća u svojoj klasi, šije Focusa, 308, A3, Golfa, sam izaberi. Velika stvar su peta vrata - verzija liftback. Gepek ima bar isti ako ne i veći nego Mondeo, ovo je doduše na uštrb mesta pozadi. Takodje visina na zadnjem sedištu nije ništa posebno jer krov već pada ka liniji petih vrata, ali ako voziš malu decu pozadi nije problem. 

 

Ja sam ih imao dosta, od svake generacije sam vozio neki model. Najzadovoljniji sam bio sa dizelom 2,0 103kW u liftbacku, manual menjač.

 

U principu dobar auto, samo je veliki rizik od koga kupuješ jer se VRS dosta gazi, da ti se ne desi da kupiš auto od 5 godina i da ti se tokom sledeće dve godine raspadne.

Link to comment
Share on other sites

Jednom sam išao Oktavijom do Beča. Mislim da je u pitanju bila verzija pre aktuelne, dizel motor, manuelni menjač, liftback. Auto je bio ok, jedino što mi je smetalo su sedišta. Odšrafila su me skroz.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...