Jump to content

Automobili, motocikli, kamioni, avioni


DASUBO

Recommended Posts

5 minutes ago, alberto.ascari said:


 

 

Izgleda ima problem sa privacy settings - ni ja ne vidim fotke. Pogledaj u tom Google kako si podesio ko sme da ih vidi, verovatno ima da se podesi da budu public / vidljive za sve, izgleda da su trenutno zakljucane pa ih samo ti vidis.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ha. Moj sledeci. Mora da bude 6-cilinara benzin i samo RWD. Lubenicar naravno. Vec ih polako merkam. Kod dilera stoji jedan crni 530i. Bukvalno ko ja da sam ga konfigurisao. Jos uvek se odupirem. Sadasnji E61 se ne da.pa se i ne zurim nesto. Jes da je asmaticar (non turbo) ali ga obozavam.


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, alberto.ascari said:

Missim dileja, šta drugo..

Osim toga ovaj put mora da bude na semafor, na naizmeničan jednosmerni saobraćaj.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

Brate...napunio bih mu goozitzu cipelama na prvoj pauzi.

 

Btw kad smo kod uskih puteva..... Pre x godina, kod Kolašina se odronilo čitavo brdo i sa sobom odnelo i deo puta prema Podgovorici. Na žalost, smrtno je stradala i čitava porodica (mislim da je bila iz Mojkovca), i saobraćaj se odvijao tako što se u Kolašinu skretalo kroz grad, pa preko nekih planinskih puteva, preko Lijeve rijeke, izlazlo se u Bioču ispred Podgorice. Saobraćaj se odvijao naizmečno...jedan sat iz pravca iz Kolašina...sat vremena pauze, pa sat vremena iz pravca Podgorice. Put uzan, samo za jedan auto, a svi znamo koliko je frekventan. Nema mimoilaženja, nema preticanja. Kolone izuzetno velike, povremeno iskidane zbog ljudi koji iz nekog razloga sporo voze. U jednom momentu me malo put povuče u desno i posmičih, ode guma...međutim ništa od toga, a drago mi je bilo zbog toga...jer...zamišaljao sam scenu, kako menjam gumu , a kolona iza mene čeka nestrpljivo da to uradim....

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da put iz ovog poslednjeg videa stvarno postoji - to bi bilo lepo proci na motociklu. Bio sam na mnogim takvima, pune su ih Alpe i Dolomiti. Cak se i jedna organizovana motoristicka tura kroz severnu Italiju zove Cento Passi (stotinu prevoja).

 

U USA, najpoznatiji takav put je Deals Gap, poznatiji pod nadimkom Tail of the Dragon, na granici  Tennessee/North Carolina. Preko dvesta krivina spakovano u 11 milja, a nigde raskrsnice ili sporednog puta. Mada, saobracaj je u oba smera...

 

 

 

Ono sto jos nisam provezao ali svakako moram je Route 666, opet poznatiji po nadimku Devil's Highway. Duzi je od Dragona i krivine nisu toliko ostre, ali je (kazu mi) nenadmasan.

 

 

Edited by zoran59
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Probao sam nedavno Sunaru Outback 2019, 2.5 litra, CVT, odlican dil bio, automobil je imao samo 3900 km, a desetak hiljada jeftiniji od novog, ali sam na kraju odustao.

Sve je super, udobnost, opremljenost, prostor, ali motor je preslab, ubrzanje nikakvo. Sa 100 do 120 da nekoga pretices, jako sporo, ipak nisamo jos penzioner :default_coffee:

Mozda jednog dana opet pokusam sa turbo verzijom.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Hamilton said:

Plus sto ga dodatno gusi CVT menjac. 
 

Do 2015 CVT je bio pravi variomatic, ali su zbog komentara korisnika uveli kompjutersku kontrolu transmisije, gde program simulira promenu stepena prenosa. Ja sam 2013 kupio poslednji model sa manuelnim menjacem. Posle toga su samo prodavali automatski i CVT modele. Medjutim, taj auto na US marketu nije vise auto, vec je nesto drugo. Outback je 4" visi od Legacy SW, koji nije na US trzistu od 2005. Outback se meni pokazao kao izrazito dobra mazga, vec 5 godina vucem camac 3000lb i izvlacim ga iz jezera bez problema. Da je CVT, morao bih da ugradim hladnjak transmisione tecnosti, ali mi se cini da bi i CVT lepo vukao.

11751845_10200821730182326_5950219123305

Medjjutim, taj auto koristimo samo za vucu camca i putovanje, kad svi putujemo i treba nam prostor za pakovanje. Na road-trip ga nikada ne bih povezao.

Edited by mrd
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

neces pogresiti, a gde da je poredis sa audijem. Pusti kvatro kad je svaki audi 100-200kg tezi od konkurencije a 100ks manje. Jedino sto posle QVa i dalje ne mogu da kazem sta je bolje M3 ili ona... M3 je nekako tvrdji auto (bolji za stazu, ali ultra nepraktican za put), dok je QV agilnija, meksa, bolji all arounder, ali nije toliko precizna sa volanom recimo. 

 

Kad je budes kupovao obavezno karbon sedista i rosso boja - jebes alfu koja nije crvena. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, sreta-steta said:

@mrd zasto si insistirao na quattro autu? Ja sam razumeo da ti zivis negde gde sneg nije problem? Jel limuzina ili hatchback? 

Dobro pitanje. Pravo da ti kazem quattro je dosao iz navike, do sada sam vozio samo awd, posto redovno idem na skijanje i ne zelim da razmisljam koji cu auto da uzmem. Klinici voze rwd, ali oni nikada tim kolima ne napustaju nasu okolinu. Sa awd ne moras da stavljas lance skoro nikad. 

Sto se tice alfe, da se razumemo samo Giulia Quadrifoglio je u igri, ove druge su samo obicne i po meni nisu konkurentne, ona ima 121% bolji odnos HP/kg od rs3. 

RS3: 0.24 HP/kg, a Giulia QF: 0.29 HP/kg. Audi na US trzistu ne nudi hatchback inace bi to bio izbor, ovako je sedan.

Drugi razlog je bio sequential automatic transmission koji je trenutno samo na audiu. Alfaromeo ima obican planetarni automatski menjac. Naravno nije argument, posto computer to sve regulise, ali ja ne volim automatske menjace. Da je jedan dolazio sa manuelnim menjacem, tu vise ne bi bilo dileme. Onda sam jos sam sebe zaveo sa losim italijanskim qualitetom, sto mene uopste ne treba da brine, ja ih menjam veoma cesto. 

Tako ti se sve na kraju zavrsi i pored sve nauke i iskustva, na nekoj trenutnoj zamagljenoj odluci.

Nemoj da me pogresno shvatis i RS3 je odlican auto sa masinom sa 5 cyl, 394HP izrazito stabilan motor, ali je auto fun tek preko 100mph, sve ispod je kao nemacki proracun. 🙂

Link to comment
Share on other sites

QV i treba da bude samo u igri. Veloce (ili se kod vas zove lusso ili TI?) nije ni blizu po performansama a cena kad je napucas opremom nije puno daleko od QVa. QV ako nisi do sada probao, neces biti razocaran: auto je neverovatno agilan, oseca se taj savrsen weight distribution, udoban kao daily driver. Mane zapravo nema ako izuzmes enterijer, to je dosta daleko od porsche-a, bmw-a ili mecke c63 naprimer (mada meni merc ide na nerve sa ovim tabletima). Meni je pouzdanost za nekih 20k predjenih sa njom bila odlicna: nije stucnula ni najmanje, vozena je po svim vremenskim uslovima, nisu se pojavili cvrcci za to vreme itd..

Od mana izdvojio bih menjac. Automatik je vrhunski pouzdan, ali ja bih vise voleo neki dual clutch tipa bmw SMGa, jednostavno bolji je osecaj na stazi. Moja prva QV je bila manuelac (a i ova druga je), sto sam matoriji sve manje shvatam to odusevljenje rucnim menjacem.

 

A par reci o mom iskustvu sa audijem... vozio sam S3, RS4 i S8 i nijedan nije uspeo da mi se uvuce pod kozu. S3 sam uzeo posle civic-a R i to je bilo smejurija: osim tog boosta auto je kao mrtav konj u poredjenju sa hondom. RS4 - mrtav ispod 5000 rpm a S8... cemu to sluzi uopste? Tako da cenim kada kupis alfu zaboravices audija u roku od odmah. Tvoj RS3 je sa karbon kocnicama samo napred? Jebala ih stednja...  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...