Jump to content

Automobili, motocikli, kamioni, avioni


DASUBO

Recommended Posts

4 hours ago, christofer said:

@zoran59 ja sam vec mislio da ces neki klasik vazdusno hladjeni bmw da preporucis ;), pa da se covek muci i popravlja 😄 . Zna se da se bmw uzima samo GS kad udari kriza srednjih godina a neces Harlija

.......

 

Ma, u retkim trenucima kad dajem savet, ne mislim sta bih ja na njegovom mestu nego sta njemu odgovara...:classic_smile:

 

Ja imam svoje felere i opsesije, a za njega bi bilo najbitnije da uziva i ne muci se i a prodje cim jeftinije.

Tako, za mene Triumph 650 Bonneville iz '68., ali za njega noviji. Ja sam lud pa volEm da cackam, a njemu je bitno da vozi i bude cool.

 

BMW je porodicno nasledje, i deda i cale su ih vozili. Zato jer su se drugi vise kvarili, a ispod svakog parkiranog Engleza je bila lokva ulja. Danas, nema veze, nemoguce je kupiti nesto lose (izuzev, mozda, nekih kineskih novotarija).

 

Samo je stvar licnog ukusa.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2020 at 2:32 PM, Constantin said:

S obzirom na težinu @mrd ubija 20-ak konja.....to ima da ide kao R50/6

 

Izvinjavam se unapred sto sam picajzla.

 

No, R50/6 ne postoji!

Poslednji je bio R50/5. Serija /6 je imala 60, 75  i 90. Za manje modele, uskoro su predstavljeni i R45 i R65...

Link to comment
Share on other sites

Carpe diem :classic_biggrin:

 

Фотографија корисника Aleksandar Krstenic

6 hours ago, zoran59 said:

 

Izvinjavam se unapred sto sam picajzla.

 

No, R50/6 ne postoji!

Poslednji je bio R50/5. Serija /6 je imala 60, 75  i 90. Za manje modele, uskoro su predstavljeni i R45 i R65...

Jes, moja greška...ali u kucanju..izvini..

 

BMW /5 motorcycles - Wikipedia

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, christofer said:

Ja mislio da Royal Enfield kojibste spomenuli pravi samo krseve za ulice Bombaja, kad evo....nije my cup of tea, ali za one sto vole retro izgled....
.........................

 

 

 

Odgovarajuci Mrdu, mislio sam na novi. Cycle World (najveci americki moto-magazin) ima uglavnom lepe reci za njega a na modelu koji sam preporucio ima mesta i za gospoju...

 

Zakljucuju ovako:

The INT650 is intended to appeal to the novice (or experienced) rider who wants to return to the simple and fun days of motorcycling without breaking the bank. It’s got a combination of retro-cool authenticity and modern day approachability that just might be one of the game-changers the motorcycle industry needs right now.

 

citav clanak: https://www.cycleworld.com/2019-royal-enfield-int650-first-ride/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Radoye said:

Ludi Kinezi. Mada cini mi se da ovom baji nije prvi put da tu okrece, ne deluje mi da se previse strecnuo.

Vidi, ja ne spadam u naročito kilave vozače, toliko da me i deca opominju da budem malo "opušteniji" iskustvo imam veliko, ali ja bih ovde i sa bicikle sišao da se okrenem....:smiley33:

Link to comment
Share on other sites

Motorizacija? Xdrive?....probao sam 520d iz stare generacije, ali mislim da je to isti motor, 190ks, samo lalo osvezen. Ti dvolitaraski dizelasi su manje vise svi isti po performansama ( ks, obrtni momenat, potrosnja) iz VW, Mercedes, BMW, a i Volva...ali je kalibracija menjaca drasticno razlicita, a tako i utisak u voznji. Cak mislim da vecina koristi isti ZF-ov menjac automatski. BMW mi je tu ostavio najbolji utisak u odnosu na ostale....koji vise idu ka komfort prici.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ascari, kako kacis slike? Ne vidim ih, samo onaj saobracajni "zabranjen smer" znak...
Zoki, direktno copy/paste u post. Odkad je počeo 4um tako radim i uvek se videlo. Ja ih vidim, probaću da editujem sa kompa, sad pišem sa Händyja[emoji16]

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...