Jump to content

Automobili, motocikli, kamioni, avioni


DASUBO

Recommended Posts

12 minutes ago, Hamilton said:

Sta ce VW-u kamion kad vec poseduje Scaniu i Man?

Izvršni direktor VW-a Herbert Dis razmatra prodaju preduzeća za proizvodnju brodskih motora, kao i udruživanje sa Fordom u oblasti proizvodnje kombija i električnih i autonomnih automobilima.

2 minutes ago, alberto.ascari said:

To je Kina, 100%.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

Ne...Donfeng je kupio Volvo...Scania nešto kašljuca..MAN je OK....(ovo je moje)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alberto.ascari said:

Mislim model za Kinu, vidi mu poluprikolicu, u Evropi to nema.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

Da,da...iznad 900 mm....možda Australija ???  Ne verujem da mogu da konkurišu Donfengu, izbacuje (izbacio) je i on krstarice, ne verujem da ni cenom ni ičim drugim mogu da im konkurišu.

Pa šta znam, meni je ovo interesantno i poprilično suludo. Što reče Hamilton, a ja tumačim...imaš Skaniju i Mana i i ti istrčavač sa "fićom"...

Link to comment
Share on other sites

Da,da...iznad 900 mm....možda Australija ???  Ne verujem da mogu da konkurišu Donfengu, izbacuje (izbacio) je i on krstarice, ne verujem da ni cenom ni ičim drugim mogu da im konkurišu.
Pa šta znam, meni je ovo interesantno i poprilično suludo. Što reče Hamilton, a ja tumačim...imaš Skaniju i Mana i i ti istrčavač sa "fićom"...
Mda, to je neki low end, vidi mu kabinu unutra, kao beloruski kamioni pre 20 godina. Pretpostavljam da je ispod lima neki kineski shit, nego VW ima ime u Kini, pa da se kapitalizuje.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alberto.ascari said:

Mda, to je neki low end, vidi mu kabinu unutra, kao beloruski kamioni pre 20 godina. Pretpostavljam da je ispod lima neki kineski shit, nego VW ima ime u Kini, pa da se kapitalizuje.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

Moguće....što se putničkih vozila tiče, voze nekakve VW Pasate, šta li su. (Kina) i ima ih stvarno mnogo.

Što se tiče unutrašnjosti kabine....pa u pravu si...da su okrugli satovi, rekao bih neka GAZ-ika...:classic_biggrin:

U međuvremenu:

 

Link to comment
Share on other sites

@mrd otkud r6? Na stranu to sto je fejslift prethodne generacije i nije bas najnobija tech za razliku od r1. Klasa supersport pomalo izumire a ako ne ides na stazu s njim crotch rocket bas i nije idealan za ruke i ledja :/. Bolje neki naked uzimi ako ti je do zustrije voznje na ulici...speed tripple r, duke 890r, mt09....cak i z900.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, christofer said:

@mrd otkud r6? Na stranu to sto je fejslift prethodne generacije i nije bas najnobija tech za razliku od r1. Klasa supersport pomalo izumire a ako ne ides na stazu s njim crotch rocket bas i nije idealan za ruke i ledja :/. Bolje neki naked uzimi ako ti je do zustrije voznje na ulici...speed tripple r, duke 890r, mt09....cak i z900.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

 

 

 

U pravu si. Ja sam ovde bio cheap. Hteo sam da ustedim nekjh $7k, ali s'obzirom na moju tezinu 197hp je mnogo bolje u odnosu na 120hp. 

Sto ti je cokalija. 😛

 

Sad ce @Doorni @zoran59 da me osisaju. 🙂

Edited by mrd
Edit:
Link to comment
Share on other sites

U pravu si. Ja sam ovde bio cheap. Hteo sam da ustedim nekjh $7k, ali s'obzirom na moju tezinu 197hp je mnogo bolje u odnosu na 120hp. 
Sto ti je cokalija. [emoji14]
 
Sad ce [mention=38]Doorn[/mention]i [mention=20]zoran59[/mention] da me osisaju. [emoji846]
Kakvih 197bhp :/...ja ti sve preporucio u rangu 115-120bhp a i cenovno je tu ko r6 :D... nema bahacenja ;). Ne znam cene u US ali ovo ti je sve u Evropi do max 12k novo, bec cenkanja :). A neki na popustu idu dosta dole.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Novi R6 ima 122 konja + @mrd, bude 123. 😜

 

Super motor, ali i ja mislim da ćeš se zajebati. Osim ako ćeš da muvas neke trebe i da budeš pozer. Uzmi kao što Chris reče neki Street fighter ,ako ti je da vozis na zadnjem. 

Link to comment
Share on other sites

Uhvatio me @Constantin u masinu. Lepo sam rekao da moram prvo da zavrsim fakultete i da ih oteram da ne kradu vise od cace. 🙂

Koj ga zna mozda smrsam. Razmisljam da pre nego se skrasim nabodem nesto na dva tocka, ali eto. Hvala ljudi na pomoci. Jos nekih 4 god. sam na 4 tocka. 🙂 Mozda capim i ustedim na taj nacin. 😛 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mrd said:

Uhvatio me @Constantin u masinu. Lepo sam rekao da moram prvo da zavrsim fakultete i da ih oteram da ne kradu vise od cace. 🙂

Koj ga zna mozda smrsam. Razmisljam da pre nego se skrasim nabodem nesto na dva tocka, ali eto. Hvala ljudi na pomoci. Jos nekih 4 god. sam na 4 tocka. 🙂 Mozda capim i ustedim na taj nacin. 😛 

Evo nešto za tebe mrd-e ...još i kolena greje....:smiley2:

e9d84cc50d38-1920x1080.jpg

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/10537298/moto-guzzi-california-1400-akcija

Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2020 at 12:12 PM, mrd said:

U pravu si. Ja sam ovde bio cheap. Hteo sam da ustedim nekjh $7k, ali s'obzirom na moju tezinu 197hp je mnogo bolje u odnosu na 120hp. 

Sto ti je cokalija. 😛

Sad ce @Doorni @zoran59 da me osisaju. 🙂

 

Tek sad naletih na ovo.

 

Mrde, 100 ili 200 HP ti je isto - osim ako ides na track day da obaras rekorde. U saobracaju, ako si normalan, nikada ga neces imati na redline nego negde u sredini, koristices od svih raspolozivih 30 ili 50 HP.

To ti je kao i sa autima - od LA do SF doci ces jednako brzo bez obzira vozis li Hyundai ili Porsche. Nije vise k'o nekad kad saobracaj nije bio gust, a putevi su bili losi.

 

Preporucio bih ti neki neoclassic kao Triumph Thruxton ili neki 650 Royal Enfield. Klasika, ima i "sportskih" modela. Sta ce ti 4 cilindra i milion obrtaja? Pogotovu ako dugo nisi bio na 2 tocka...

 

Takodje, bez obzira na marku i model, preporucio bih da pogledas polovne. Zato jer, ako ti se dopadne, lako ces ga promeniti za nesto novije/jace. A mozda ti se ne svidi, pa neces puno izgubiti.

Trziste je prepuno takvih koji su presli samo malo, pa ni do prvog servisa. Starkelje kupili pa se usrali ili predomislili i prodaju u pola cene...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@zoran59 ja sam vec mislio da ces neki klasik vazdusno hladjeni bmw da preporucis ;), pa da se covek muci i popravlja :D . Zna se da se bmw uzima samo GS kad udari kriza srednjih godina a neces Harlija :D. Ja bih medju te neo retro ubacio i Huskvarnu Vitpilen 701 - 1 cilindar, dobar obrtni momenat, cca 74 ks, lagan, nesto izmedju supermota i nakeda, quickshifter, abs....sta ce ti vise za ulicu. Ili nadji polovnog mt07 ( fz07 preko bare) koji su jeftini, masina odlicna, imaju abs, polovnih ima i ovde koliko hoces.. suspenzija krs, ali za pocetak ako nisi nista vozio dugo ko bicikl je. Jos ako stavis neki aftermarket auspuh, zvuk je odlican na parelelnom motoru.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...