Jump to content

Automobili, motocikli, kamioni, avioni


DASUBO

Recommended Posts

Uf, Porse....samo mi cena nije jasna. 15k $ za air cooled Carreru iz '76-te....jeste da je bodywork kopija ducktaila, ali svejedno, motor, enterijer i ostalo je Porse. Jesi zvao prodavca, sta kaze? Trebalo bi da je bar oko 10k skuplji, barem po slicnim primercima iz oglasa i generalno cenama 911ica kojensamo skacu.
Z4 odlican, jaci je i brzi ali nije klasik kao ovaj gore. Ukoliko ispadne da je Carrera nesto sketchy, onda Bavarac....taj redni sestak je odlican.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, christofer said:

Uf, Porse....samo mi cena nije jasna. 15k $ za air cooled Carreru iz '76-te....jeste da je bodywork kopija ducktaila, ali svejedno, motor, enterijer i ostalo je Porse. Jesi zvao prodavca, sta kaze? Trebalo bi da je bar oko 10k skuplji, barem po slicnim primercima iz oglasa i generalno cenama 911ica kojensamo skacu.
Z4 odlican, jaci je i brzi ali nije klasik kao ovaj gore. Ukoliko ispadne da je Carrera nesto sketchy, onda Bavarac....taj redni sestak je odlican.

 

6 hours ago, Hertzog said:

I moj glas ide za 911 pa onda bmw

 

 

Eh, momci, ovo je jedan od klasicnih (po definiciji iz psiholoske nauke) izvora frustracione situacije, a zove se "ambivalentni ciljevi".

 

Porsche izgleda kao odlican deal. Ali, dve stvari su mi sumnjive. Prvo, zasto je tako jeftin? Drugo, oglas je aktivan vec mesec dana - zasto ga jos niko nije pokupio?

Dodatna otezavajuca okolnost je sto se nalazi u Pennsylvaniji, na circa 12 sati voznje od mene. To znaci jedan dan tamo (sa nekim), drugi dan da se obavi posao i treci dan nazad - ako se posao obavi. Benzin plus dva nocenja plus hrana za dvojicu... A nemam nikoga tamo da ode i vidi kola umesto mene.

86 000 predjenih milja nije puno za moderna kola, ali je pozamasna cifra za vazduhom hladjenu masinu iz '76. Istina, pise da je uradjena generalka...

Nizam zvao prodavca, nema tel. broja, samo sam mu poslao poruku preko oglasnika. Hocu da vidim racune od servisa, generalke itd. i jos fotki interijera - sredjivanje usjebanog tapecirunga bi moglo kostati i par hiljada $ ako ustreba. Samo na osnovu lepog oglasa preci 1700 milja u tri dana da vidim auto koji mozda na kraju necu kupiti mi je previse rizicno.

 

Dotle, BMW je samo 3 1/2 sata od mene, sve se moze obaviti u jednom danu, a i da posao propadne - ispasce samo neki izlet. Uz to, plus mu je sto servisa ima maltene na svakom cosku a i inace je odrzavanje jeftinije.

 

Jer, jbg, ja sam ipak samo penzioner sa ogranicenim budzetom.

Tinejdzer u meni hoce Porsche, a zdrav razum navija za BMW.

 

Nista, ako se duze vreme ne javim, znaci da su me zatvorili u psihijatrijsku ustanovu da me izlece od pizdarija... :classic_biggrin:

 

edit: da dodam, jos fotki BMW-a sa sajta prodavca: https://luxurygreenville.com/vdp/13425146/Used-2001-BMW-Z3-Coupe-30i-for-sale-in-Greenville-SC-29607

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

 
 
Nagovorili ste me (tesko je zabu u vodu naterati... :classic_biggrin: ).
 
A jbte tajming. Vec nekoliko dana tu u komsiluku, par km od mene stoji ovo:
 
91ysXOe.jpg
yWGibSc.jpg
vViVi8S.jpg
Y1aEZoX.jpg
 
Obisao i uslik'o sam jutros. Uvece cu nazvati da vidim koliko je presla (nisam uspeo da procitam kroz prozor), koja je cena itd.
 
A onda ima da pisem i mladicu (samo par godina stariji od mene) koji se zove Jim Simpson. Covek ima firmu koja radi cuda od starih Miata ( https://www.simpsondesign.net/   ).
Zanima me koliko bi me kostalo da mi uradi ovo:
Ferrari 250 GTO replica based on Mazda MX-5
0ey6oy7.jpg
 
Javicu ako bude stagod zanimljivo...
 
edit: i da vidim je li moguce nekako zameniti masinu - da ubacim BMW V-12... :classic_biggrin:
Da li si je probao? Interesuje me da li bi ona mogla da pređe 2000 milja. Možda je ja uzmem da se igram. :)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, mrd said:

Da li si je probao? Interesuje me da li bi ona mogla da pređe 2000 milja. Možda je ja uzmem da se igram. 🙂

 

Ti to ozbiljno? Ako doletis u Atlantu, ja te pokupim pa je vozi kuci...

Jos bolje, da letis preko Harrisburga pa mi pogledas onog Porschea, a ja cu tebi istestirati Miatu... :thumbup:

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mrd said:

Da li si je probao? Interesuje me da li bi ona mogla da pređe 2000 milja. Možda je ja uzmem da se igram. 🙂
......

 

Mrde, 'vako:

- auto je '91. godiste

- presla 140 000 mi.

- covek ima racune, u poslednje dve godine je potrosio oko $7000, za:

- novi hladnjak, vaserpumpu, belts&hoses, tockove, gume, akumulator, kocnice

- ja pogledao, auto je odozdo skroz suv, nista ne curi, nema rdje

- covek kaze da je pre par meseci vozio u Texas i nazad bez problema (znas, kad "kaze" ja to uzimam sa rezervom, ali mozda je istina)

 

Vlasnik se zove Earl, peMzioner je (valjda ne divlja po drumu), kaze da je auto vozila uglavnom njegova zena. Tel # je 706-590-1088. Onaj drugi broj je njegov brat.

Trazi $3500, mada verujem da bi malo spustio ako mu mahnes zelenim sveznjem ispred nosa.

 

Ja sam na granici da se odlucim za onaj BMW u Greenvillu. Blue Book value je $ 10 873, za prosek od 117 000 predjenih milja za to godiste. Ovaj primerak je presao 87 000. Poslao sam im ponudu od $ 11 000, uslovno - ako, kad dodjem, ne vidim nikakve defekte. Ce se vidi...

 

edit: Miata iznutra izgleda odlicno, k'o nova. black/red interior.

 

A ti, ako hoces ovu Miatu, dodji (dodjite, dovedi i zenu) - pokupicu te/vas na aerodromu, obavi posao, zajebavacemo se malo pa vozi(te) kuci.

Edited by zoran59
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Digao sam ruke od Miate. Standardna mi nije privlacna, a Simpson pise da bi me GTO replica kostala oko $30 000, +/- 5 000. Ej, a ja siromasni penzioner... I "ispod koze" bi i dalje imao staru Miatu.

 

Mislim da cu zavrsiti sa BMW-om. I opet sam sjeban. Jako mi je lep Z3 coupe, "shooting brake" model, a (jbt!) izgleda da je i drugima, pa je Z3 skuplji nego noviji Z4!

A zena i cerka nesto seru, sta ce mi dvosed, i one bi da se voze, pa me nagovaraju na cetverosedni coupe 1-2-3-4 serije.

Naisao sam i na vece M6/7/8 po pristojnoj ceni, samo,  odrzavanje je skupo, a i sta ce mi kola za koja gume kostaju koliko i citava manja kola... Redovni servis kosta koliko i vikend u nekom finom hotelu.

Zbunjotina generalna. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Digao sam ruke od Miate. Standardna mi nije privlacna, a Simpson pise da bi me GTO replica kostala oko $30 000, +/- 5 000. Ej, a ja siromasni penzioner... I "ispod koze" bi i dalje imao staru Miatu.
 
Mislim da cu zavrsiti sa BMW-om. I opet sam sjeban. Jako mi je lep Z3 coupe, "shooting brake" model, a (jbt!) izgleda da je i drugima, pa je Z3 skuplji nego noviji Z4!
A zena i cerka nesto seru, sta ce mi dvosed, i one bi da se voze, pa me nagovaraju na cetverosedni coupe 1-2-3-4 serije.
Naisao sam i na vece M6/7/8 po pristojnoj ceni, samo,  odrzavanje je skupo, a i sta ce mi kola za koja gume kostaju koliko i citava manja kola... Redovni servis kosta koliko i vikend u nekom finom hotelu.
Zbunjotina generalna. :classic_biggrin:
Razmisli dobro. Meni je sad krivo što umesto rs3 nisam uzeo giulia quadrofi..
To ti je sve slihno, ali kad počneš da praviš kompromise, ode tvoja želja da pije vode. [emoji38]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kako ide nova Supra...pokida sve redom. 
Nisam je još probao. Moj dealer je duplirao cenu, a ostali je drže na istom nivou sa z4 M40i. Ja se razmišljam da li je bolje razmatrati Japansku kopiju ili BMW? Sigurno ću da idem da ga probam.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Au, napravio si kardinalnu gresku....dosao si sa svojim zeljama na porodicni savet i to jos gde si u manjini ;). Bolje da si se vodio onim da "better to ask forgiveness than permission" :D.

Salu na stranu, ako bas moras svaciji zahtev po malo da ispostujes onda ti ne gine neki rwd BMW sa rednim sestakom i to serije 1, 2, 3, 4....imas gomilu opcija. Od cupe-a, kabrio 4-oseda, limuzina, hatchback-ova itd. Sve vece od 4 ja bih izbegao, cak i starije masine. Odrzavanje je nerazumno, a i masa vozila polako ubija zadovljstvo u voznji sem na autoputu. Vidi samo sta od tih vozila ima fabricki lsd ili sta moze da se ubaci kao aftermarket.

P.S. sta bi sa 911 iz '76?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, christofer said:

...............
P.S. sta bi sa 911 iz '76?

 

Nista. Poslao coveku tri poruke, nije odgovorio.

 

Al' ima toga jos. Naisao na jedan po realnijoj ceni:

 

HyNYq0M.jpg

 

A onda, pitam se jesam li normalan. Ma, jeste da vise volim vazduhom hladjenu klasiku i da bih hteo da realizujem tinejdzerske snove, al' vidi sta jos ima za istu ili manju cenu:

 

XsS0NIL.jpg

 

Dakle, iste ili manje pare, a samo pola starosti i predjenog puta. Uz to, verovatno i jednostavnije/jeftinije odrzavanje.

Zna mozak sta je pametnije, al' srce se ne da...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Idi lepo u Porsche owners club, sigurno ima tu negde kod tebe u blizni, izdvoj popodne i popricaj s ljudima tamo oko appreciation odredjenih modela, ceni odrzavanja, pa i samoj voznji, itd. Jos ako se pojavis na motoru, ima da cene, ipak vazdusno hladjeni boxer je i njima vrh inzenjerstva. Ako te bas mrzi, foruma ima koliko hoces pa vidi.

Ovako na oko, sta mozemo da ti kazemo....77 - sirov, cena ce da raste, za viked super ali nije za svaki dan, delovi problematicni. Sve posle 2000 do 2006,7 znam da nesto ne vole ljubitelji Porsche-a ( da li su u pitanju samo farovi ili nesto drugo pojma nemam) ali oni i noviji modeli sigurno su jaci, brzi, imaju sve creature comforts, mozes na duzi put, mozes svaki dan s njima po gradu, itd.

I ako vec srce igra na Stutgart mani se Bavaraca onda...jedan je zivot i ne treba ti buyers remorse svaki put kad sednes u auto koji treba da je masina za uzivanje a ne transporter.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Au, jebote!

 

Nesto sam cackao po oglasima, volim stare engleske motore, i naidjem na ovo:

 

acVOQ4T.jpg

 

Ma, heb'o Triumph motor, nego ovo plavo mi izgleda kao Saab Sonett. Onaj iz '70-ih, sa Ford V-4 masinom. Dodje mi da zovem coveka i pitam hoce li da proda auto.

Link to comment
Share on other sites

Eh, moj (kao) techa - u stvari, najmladji brat mog teche (sta mu to dodje, kako se to zove?)

 

Covek si sredio kola:

 

Job8Vtu.jpg

BB5EfqB.jpg

CMEEr6A.jpg

cSEVwAA.jpg

 

Chevrolet Bel Air iz '55.  Nije skroz original, ocigledne su malo sire gume, a unutra je masina iz Corvette od pre 15-ak godina. Jbt, oko 400KS!

Nije bas moj stil, ne "lezi" bog zna kako, al' sta ces - njega raduje.

Covek ima 70 godina...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Istina, jedino me velicina zbunjuje. Koliko vidim klasifikuju ga test vozaci izmedju 3ke i 5ice bmw npr. Nit kompakt nit executive klasa...a cena ubija cak i premium limuzine. Raspon cene od 100k do debelo preko 200k :/

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cini se da je elektricna Pnamera mnogo lepseg oblika. Cini se da ima odlicne performanse. Cena je ok 4s je oko $100k, ali pogledaj ove decije autice Tesla, njihova cena je takodje oko stotke.

Ne moze da se proba, jos ih nemaaju na lageru, a obecali su. Valjda ih je corona19 zeznula.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...