Jump to content

Automobili, motocikli, kamioni, avioni


DASUBO

Recommended Posts

Gledam ih svaki dan na slepovima na A3. Voze ih po 6-7 kamiona u konvoju. Supre i BMW. Supra mnogo atraktivnije izgleda, ali se vidi da su bukvlano ostavili sve “na pola” kako bi vlasnik mogao da ugradjuje aftermarket po zelji. BMW izgleda kompletniji, ono to je to, dizjaner misli da to treba ovako da izgleda.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Gledam ih svaki dan na slepovima na A3. Voze ih po 6-7 kamiona u konvoju. Supre i BMW. Supra mnogo atraktivnije izgleda, ali se vidi da su bukvlano ostavili sve “na pola” kako bi vlasnik mogao da ugradjuje aftermarket po zelji. BMW izgleda kompletniji, ono to je to, dizjaner misli da to treba ovako da izgleda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne znam koliko im je ECU otvoren, ali ima prostora da se dodaje. Ne znam da li sam pečen za jednu Supru, ali razmišljam. [emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa ono BMW motor, kapiram da nema mesta igri previse. Znam samo da sam na jednom forumu nabasao na projekat. Poptuno nova Supra, izvezena iz salona, stavljena na slep, u radionicu i 2JZ-GTE swap :) D'izvines posro im se na motor :)

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dzoni_m said:

Pa ono BMW motor, kapiram da nema mesta igri previse. Znam samo da sam na jednom forumu nabasao na projekat. Poptuno nova Supra, izvezena iz salona, stavljena na slep, u radionicu i 2JZ-GTE swap :) D'izvines posro im se na motor :)

I ja sam to citao. Danas je sve samo $. Mislim da su upravo zbog this swapping i raznih third-party innovations i stavili motor koji je slabiji od 40 god starog agregata. :lol_2:

Znam da BMW cesto postavlja slabiju snagu za svoja vozila, nego sto u stvari daju. Cini mi se sam negde prociato da je 335HP na tockovima. 3l sa 335HP nije tako lose. za 1500kg. Da se ja pitam skinuo bih jedno 250kg, ali pff.

Videcemo sta ce da bude kad stave jaci agregat. :)

Cim dodje kod mene u dealership cu da je probam. Onda cu da pisem vise. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ovakvi automobili se više ne prave, tj. pravi se samo još jedan.

9 vozila koja se koriste za prezentacije i testove imaju po cca 45000 km vožnje po hardkor off road poligonima.

Troškovi održavanja: redovni servisi i ništa više.

G klasa.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Par pitanja

1. Je li ovo bas mercedesov testni poligon ili je koristen neki random za snimanje

2. Cemu sluzi ova prednja kamera tokom off road voznje, ima li neku primenu ili je samo fenseraj da bolje vidis teren ispred sebe

3. Kakve su off road vozne osobine G klase AMG u odnosu na osnovni model, je li zadrzao off road osobine ili?

 

voleo bih videti moze li se popeti uz ovaj sljunak na kraju snimka, kada se spusta i proklizava dok koci. 

 

U svakom slucaju odlican auto, takoreci zelim ga 

Link to comment
Share on other sites

On 7/28/2019 at 11:12 AM, mrd said:

Da se ja pitam skinuo bih jedno 250kg, ali pff

Zbog toga Lotus nije na US marketu vec duze. Na zalost sada air-bags i ostale nannies uzimaju veliku masu vozila. 😞 Ovaj G class je jedan od SUV koje vredi razmatrati. 

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

Moram priznati da mi nikad bila jasna fascinacija g klasom. Pricam o novim amg verzijama naravno. Starije su druga prica. Off road karakteristike su odlicne, ali verujem i svakog land cruisera, wranglera ili defendera isto....mozda cak i rr-a ako gledamo luksuzne suv. A sad na njima idu relativno niskoprofilne siroke gume koje bas i nisu za off. Na autoputu katastrofa buka preko 130 kmh, ipak se radi o aerodinamici cigle. Po gradu trosi kao learjet, nezgodan za parking, velik turning circle. Spolja veliki gabariti, unutra i nije bas tako (ko je sedeo potvrdice, covek se oseca "upakovan"). Stare verzije ne daj boze da udjes u krivinu preko 65 kmh...izvrce se sigurno, nova je tu nesto bolja. Jedino kao statusni simbol razumem...nema ruskog mafijasa, a sad i naseg, kosarkasa, repera ili reality zvezde da ga nemaju u garazi. Kod nove kad jos ubacimo u faktor cenu ( od 150k do 200k edition verzija) za 63amg mislim da bi se tu naslo boljih vozila za te pare. A g65amg je tek bespoentan. Ima tu vozila koja za te pare rade vise stvari bolje od istog...dok je ovaj samo u offu odlican a dugde "meh". Mozda propustam neki momenat....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, christofer said:

Stare verzije ne daj boze da udjes u krivinu preko 65 kmh

Cekaj, SUV u krivini ok ja cu popeti na 100kmh, nema smisla razgovarati. SUV je trend, medjutim niskoprofilne gume i ostale sexy stvari su bez smisla. Problem jeste sto je potrosac izgubio kompas i hoce performance od kamiona. 

Case closed.

Link to comment
Share on other sites

Sve stoji, i tu se slazemo, ludilo soccer mom mobille-a, chelsea tracktors-a i ostalog sto nema veze s logikom je tu vise nego prisutno u zadnjij deceniji, svi bi performanse gde im nije mesto... ali ipak postoje masine poput cayenne-a, x5 rr sport-a i slicnih vozila koji ipak nisu nestabilni kao da vozis 18 wheelera :D . Ovde je to bas bilo komicno nestabilno, a za te pare pa i performanse motora neprihvatljivo.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Christofer, da bi razumeo G klasu, moraš ga upotrebljavati izvesno vreme za ono za šta je namenjen.

Ali da počnem od početka.

AMG verzije imaju identičan potencijal u off road-u kaomi ostale verzije, ali je njihov izbor poprilično problematičan i prilično vulgarizovan raznim krimi likovima.

Dakle, G klase dizeli, 350d i 400d. U oba slučaja se radi o rednim 6 cilindričnim motorima iz nove generacije MB dizela, nastalih što se na OM 654 zakače još dva cilindra i dobije se OM656.

Ovaj motor je u svemu živom, od C, E, S klase do GLC I GLE. I ide kao pakao.

Drugo, G klasa nije SUV. To je pravi off road auto i bilo koji SUV bi se slomio na pola ako bi i pokušao da prati šta G može na poligonu.

Ja sam ovaj auto vozio 60km/h po kamenjaru, sa bolom u duši i u apsolutnoj tišini.

Nijedna plastika nije zacvilela, nijedan lim se nije uvio, amortizeri su preživeli, ništa nije kvrcnulo.

Isto to ponovio u Range Riveru i u Land Rover Discovery-ju. Nebo I zemlja.

G klasa je auto za vrlo specifičnu sortu ljudi, i ako izuzmemo trenutno pomodarstvo gangstera, na kraju će to ostati auto za ljude koji ih voze i vole godinama, idu u lov, vuku čamce ili prikolice sa konjima.

I iznad svega cene kvalitet i to mogu da plate. Jer G klasa nije konfekcija i ne kupuje se na 3-4 godine. Naprotiv.

A sad može da se vozi po putu skoro kao putnički auto, a ne kao kamion što je bio slučaj sa prethodnom verzijom.

Što se kamera tiče, tu su kao velika pomoć za manje iskusne u off road vožnji, jer sada se može direktno procenjivali gde proterati točkove bez potrebe da se zaista teške deonice prođu peške pre prolaska vozila.

Koliko su dobro napravljene, govori i jedna preporuka fabrike po pitanju javljanja buke preko 140 km/h.

U pojedinim slučajevima, prilikom brzina većih od 140 km/h i jakog bočnog vetra može doći do specifičnog zviždanja oko A stuba.

Za to je odgovoran dodatni keder vrata koji je stavljen preko osnovnog kedera kako bi se u potpunosti "vakumirala" unutrašnjost od prodora vode prilikom prolaska kroz vodenu prepreku dublju od 70 cm.

Ako kupcima smeta ovaj zvižduk, onda je dozvoljeno skinuti ovaj keder bez opasnosti da voda prodre u kabinu do 70 cm dubine.

Naravno, skinuli smo keder i "uterali" auto u vodu duboku metar.

Nije prošla ni kap.

Da ne bi bilo da je slučajno, ponovili sve 4 puta i dobili isti rezultat.

Nakon toga, otvorili haubu, skinuli filter vazduha. Suv kao barut, a bio je ispod nivoa vode.

Kako? Ugradili su klapnu koja kada "namiriše" vodu preko određenog nivoa ( preko multi senzora spoljašnje temperature i vazduha) preusmeri da se vazduh vuče iz zaptivenog prostora koji se snabdeva vazduhom prirodnim putem sa najviše tačke vozila.

Nešto kao vrlo diskretni "snorkel"

I tako dalje sa rešenjima koja nikako nisu konfekcija.

 

To što auto kupuju i oni koji nikada da asfalta neće sići je samo bag u glavama tih ljudi. A to što imaju bag, ne znači da im pare smrde.

Bar se nadam za većinu...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites



Za ljubitelje G klase.....jos nisam presao u taj klub, ali je ovo korektan review.

Offtopic: jedino zbog cega vredi sadasnji Top Gear je Chris Harris.....kada je presao da radi TG pladio sam se da ce postati kao ostatak ekipe i da forsira usiljene fore i slicne stvari, na srecu ostao je veran onome sto je radio i ranije.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 9/4/2019 at 10:28 AM, Hamilton said:

Reci mi, molim te, kakva je nova generacija dvolitarskih dizela u paleti Mercedesa?

Vrhunski motori, malo troše, pouzdani, idu kao blesavi, već je bilo reči o tome.

 

Elem, ja sam dinosaurus definitivno. Zamenio sam svoje redovno prevozno sredstvo sa novim modelom koji ima namunjene sisteme za drive assistance.

Popizdeo sam sasvim. Sprava je puštala sve moguće zvuke, ekran je blještao k'o ciganska šatra, volan je vibrirao na svakoj liniji koju sam zakačio, sam je kočio kad se plašio mojih procena na pustom putu, obarao brzinu na ograničenjima na auto putu sam od sebe, itd.

Izdržao sam cela tri dana da koristim te sisteme u realnoj situaciji na brdovitom Balkanu zarad naučnih svrha, ali ne vredi.

Pogasio sam sve živo i sada JA vozim auto.

 

Toeto. Za 20-30 godina samostalna vožnja će biti u rangu današnjeg jahanja konja na hipodromu. Sigurno da će to biti mnogo savršenije nego danas, da će spašavati živote, ali mamu mu jbm baš...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Super je sto te trice i kucine moraju da ti daju. Niko nece da plati za to. Samim tim, ima mnoooogo vremena da prodje dok to ne bude kako treba. Taman kad budem toliko mator da ce mi voznja biti poslednja stvar na svetu.

Jedine dve automatske stvari koje priznajem su: autmatsko paljenje svetala i senzori za kisu. Nista van toga


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dzoni_m said:

autmatsko paljenje svetala i senzori za kisu

 

I automatsko zakljucavanje zadnjih vrata... pre neki dan mi bebac od godinu dana otvorio vrata u voznji. Srecom samo na prvi klik, pri sporoj brzini. Bio je vezan u sedistu, sve kako treba ali opet... nije mi bilo svejedno. Inace mi stoji na automatsko zakljucavanje a mrzelo me da ustajem pre toga da zeni otvorim vrata pa sam iskljucio i zaboravio da ukljucim posle. 

 

Inace, nemam nista protiv tih raznih pomagala. Sednem u karting kad mi je do "samo gas, kocnica i krut volan".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eto da se požalim, prvi put sam uzeo automatski menjač i to samo. Zbog@dasubo koji mo je pre par godina ubeđivao da je twin clotoh cool. Uzeo sam rs3 koji ima tonu automatike ono za pra%enje linije sam na miati naučio da isključim, ali ovaj kad mi iza ide prepreka, pa ukoči sam od sebe mi pravi decu. Uf&.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

Eto da se požalim, prvi put sam uzeo automatski menjač i to samo. Zbog@dasubo koji mo je pre par godina ubeđivao da je twin clotoh cool. Uzeo sam rs3 koji ima tonu automatike ono za pra%enje linije sam na miati naučio da isključim, ali ovaj kad mi iza ide prepreka, pa ukoči sam od sebe mi pravi decu. Uf&.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Ovaj, izabrao si pogrešan brend...😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...