Jump to content

Forumas forumasu


Amigo

Recommended Posts

  • 1 year later...
1 minute ago, Antizemljaš koji lebdi said:

@oubrevo. hvala ti sto si poceo da lajkas moje komentare. Sad kad je moje pisanje zavredilo tvoju paznju osecam se kao neka stara kajla na forumu 🙂

 

verovatno sam krenuo ranije da lajkujem, pre nego što sam istrošio tih 30ak veličanstvenih emotikona predveče.

stara kajla minog ti je sledeći nick.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bistru vodu mutim said:

@Antizemljaš koji lebdi imaš još 5-6 dana do promjene nicka, znam da jedva čekaš.

 

Ja sam glup i star. Tesko povezujem stvari.

 

Da li si ti oni nakadasnji Mate Miso? Ne mogu pohvatati sve te promjene nickova.

Ubija me onaj neki Mboki. Primijetio sam ga na "starom" forumu. Jebote, mijenjao je nick svakih nekoliko mijeseci, nisam mogao pohvatati koga pratim.

 

I za ove neke druge, ne znam koga pratim.

Dobro, valjda to vas mlade zabavlja.

Ja sam stariji, necu se promijeniti, pa sam uvijek isti (i dosadan?).

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoran59 said:

Da li si ti oni nakadasnji Mate Miso? Ne mogu pohvatati sve te promjene nickova.

Ubija me onaj neki Mboki. Primijetio sam ga na "starom" forumu. Jebote, mijenjao je nick svakih nekoliko mijeseci, nisam mogao pohvatati koga pratim.

 

I za ove neke druge, ne znam koga pratim.

Dobro, valjda to vas mlade zabavlja.

Ja sam stariji, necu se promijeniti, pa sam uvijek isti (i dosadan?).

 

 

B - jesam. Ni meni nije bio jasan Boki i išlo mi je na živce to stalno mijenjanje nickova ali vjeruj mi, jednom kada kreneš ne možeš se zaustaviti.

 

Za tebe ide ona moja - ostao si uvijek isti ta da da dam (i ove suze na licu tvooom) 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zoran59 said:

 

Ja sam glup i star. Tesko povezujem stvari.

 

Da li si ti oni nakadasnji Mate Miso? Ne mogu pohvatati sve te promjene nickova.

Ubija me onaj neki Mboki. Primijetio sam ga na "starom" forumu. Jebote, mijenjao je nick svakih nekoliko mijeseci, nisam mogao pohvatati koga pratim.

 

I za ove neke druge, ne znam koga pratim.

Dobro, valjda to vas mlade zabavlja.

Ja sam stariji, necu se promijeniti, pa sam uvijek isti (i dosadan?).

 

Gledaj to kao da koristimo VPN

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, bistru vodu mutim said:

..................

Za tebe ide ona moja - ostao si uvijek isti ta da da dam (i ove suze na licu tvooom) 

 

Mila majko!!!

 

Ove suze!?

 

Nemoj mi reci da si dovoljno star da se sjecas...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Quote

Posto sam ja napisao i taj izraz Balkanoidi i da mi svi zivimo ovdje u drzavama koje su supak Europe red je da se i izjasnim. Apsolutno stojim iza toga. To je cinjenica i nikakav autosovinizam. Puni smo neke kurcevitosti kao da smo svi redom doktori nauka, a bar polovina stanovnika je brat bratu polupismeno. Prvi smo da se narugamo i Nijemcima i Englezima i  Amerima i Australcima, kao mi smo imali drzave dok su se oni tukli toljagama, a nama ovdje svima zivotima upravljaju debili kojima je mjesto u umobolnicama. To su sve na moju veliku zalost cinjenice. Koljemo se oko najbanalnijih mogucih stvari, nadjebavamo se ko je od koga nastao i onda opet uzimamo sebi za pravo da bukvalno fašistički pljujemo po zemljama koje su svjetlosnim godinama ispred ove rupcage zvane bivsa Jugoslavija iliti Region. To, opet ponavljam, nije nikakav autosovinizam jer ja prvi mnogo volim svoju zemlju, a vjerujem da je to slucaj i kod tebe i kod ljudi koje optuzujes da su autosovinisti. Nama je samo pun kurac price o fasistima Nijemcima ili Australcima, glupim Amerima, incestoidnim Englezima itd dok je vecina ljudi upravo polupismena, sanja platu od 500 eura mjesecno i trpi razne degenerike. Eh to je Balkanoid. Debil koji ce prvi skocit sa pljune svakog drugog, a u svom zivotu ne vidi ogromne rupe i nedostatke jer jebi ga bolje je jebat komsiji cetnicku/balijsku/ustasku/siptarsku mater nego sjest malo i razmislit da upravo takvim poimanjem zivota biva imbecilcina prve klase. Ne smatram da si bilo ti bilo neki drugi forumas u ovoj grupi Balkanoida i nemam namjeru da vrijedjam bilo koga nego samo da ukazem koliko je apsurdno nazivanje neke drzave koja je mnogo ispred nas potomcima najveceg svjetskog olosa. Zivio. (Alpaka)

 

Odakle, bre, vama, moralnim veličinama, osnov za toliko bahaćenje i pljuckanje sa visine?

 

Otišli ste u bogatije, uređenije i srećnije zemlje, došli na pogodnosti i sistem koji su generacije lokalaca gradile i odmah se ponašate kao da ste predodređeni za to i da su samo vas čekali. Kako niste pokupili nešto od pozitivnih dostignuća tih društava (a ima ih, mnogo) nego samo kolonijalnu uobraženost? Jeste li se ikad upitali koliko su države u kojima ste istorijski doprinele da ovaj nesrećni Balkan bude tu gde jeste, pored svih naših brljotina? Jeste li svoje obrazovanje, aktivnost, preduzimljivost i/ili splet okolnosti koji su vas odveli tamo gde jeste iskoristili za unapređenje svog roda, na Dositejev način ili vam je najveći domet taj prezir kojim gledate na nižu kastu?

 

Da se ne osete svi prozvanim, ovo nije namenjeno svima koji žive preko, gde god to bilo.

Edited by Neme
  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Barkley#34 said:

Mislim da ne živi u regionu nego u Ostrajhu, ako se ne varam. A da, mislio sam i na tvoje pisane vratolomije kao i na sve druge koji su u istom fazonu.

 

Uvijek su mi bile bezzeze kod mojih kolega imigranata da poslije napustanja zemlje i dalje zele da glasaju kao i da su dalje gradjani tih drzava, kao i da pljuju bez granica. Kritika je sasvim ok, ali ako napises da tu zive neki Balkanodi i slicno, a sam sebe izdizes iznad toga, samo zato sto zivis u nekoj bogatijoj zemlji, onda je to totalno degutantno.

 

Puzigaca je drugi slucaj, ne slazem se sa njim o mnogim stvarima, osim o Rio Tinto :classic_biggrin:, a sada zbog Noleta i ja bih istjerao, ali covek zivi u Srbiji, tako da je to ok, mada i on bi trebao da malo pise pod rucnom, jer onda se dobije kontraefekat.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Barkley#34 said:

Mislim da ne živi u regionu nego u Ostrajhu, ako se ne varam. A da, mislio sam i na tvoje pisane vratolomije kao i na sve druge koji su u istom fazonu.

 

Istina, zivim u Austriji u kojoj isto tako ima mnogo Balkanoida. To sto ja ili bilo ko drugi zivi van Balkana ne znaci da je mentalno ili bilo kako drugacije superioran u odnosu na one koje su ostali. Na ovom forumu ima mnogi ljudi koji dan danas zive u regionu pa sam apsolutno siguran da niko od njih nije Balkanoid dok u mom okruženju u Austriji ima mnogo ljudi koji se savršeno uklapaju u profil tog balkanskog idiota. Dakle to nema ama bas nikakve veze sa mjestom boravka, samo sa mentalnim sklopom. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dobro, u svakom slučaju ovo liči na zamenu termina s(v)rbov terminom balkanoid. Istina, ne gađa ni jednu naciju ponaosob, ali suština je ista. Ja lično nemam apsolutno ništa protiv naziva, mislim čak i da dobro opisuje sklop ličnosti koji navodiš, ali ako smo se dogovorili da nećemo da koristimo onaj termin, ajde da ne koristimo ni ovaj drugi. Zarad kulture komunikacije 🙂

 

Može? Da ne dižemo tenzije bez potrebe. S druge strane, negde mora da postoji granica i u ovim zabranama, jer uvek će se naći neko uvređen na nešto. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nemam ništa protiv da se nađe sredina, ali, kad vidim da i @Barkley#34 reaguje na ovo dođe mi da se bacim sa terase.

 

Šta tebe brate triggeruje i gde je ta granica? Ajde, ti mi kaži da ne nagađam dalje. Za mene je uvreda svako poređenje sa takvima, a spočitava mi se ako to kažem kroz figurativno izražavanje?

 

Gle molim te, balkanoid i svrbov postade uvreda za gvojzenu rukavicu u facu. Konj'ma na repove kletnika staviti, uškopiti, jezik odseći žicom za parmezan, obrve isturpijati, viljuška u preostalo oko i sve dalje po Dušanovom zakoniku plemenitom, zemaljskom i gospodnjem, dvaput primeniti. :ajme:

Edited by Neme
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Eddard said:

@Barkley#34

Čovek koji je napisao post živi u regionu i ima puno pravo da piše to što piše. 

........................

 

 

 Uzimam slucajan post kao slagvort, uopste ne odgovaram.

 

Volim ljude. Volim i hranu/kuhanje. Uopste me ne zanimaju granice i drzave i pasosi. OK, Juga se raspala. Sta sad, ja zivim (slucajno) u USA pre raspada. A tamo posecujem prijatelje i rodjake i niko me ne pita imam li vizu i kakvu.

 

Imam tu neku pupkovinu, i nakon 40 i kusur godina "vani"  jos uvek osecam nostalgiju i ljubav za domovinu.

Zato sudelujem, citam i pisem, na ovom forumu.

Meni je Juga domovina. Zato cu se posvadjati sa nacionalistima i ljubiteljima sitne domovine i naroda.

 

Ovaj forum je lep jer je sirok. Jeste, vecinom su forumasi Srbi, ali ima mesta i za ostale iz regiona. Odemo dole na Sport ili druge teme, jebote, na Tenisu na temi Svastara pricamo svasta (valjda se zato tako zove).

 

Ko hoce da bude tvrdoglava svinja, neka ide na Twitter ili Facebook. a mi cemo se, vecinom, lepo druziti ovde.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...