Jump to content

Australian Open 2020.


zoe Bg

Recommended Posts

1 hour ago, kalistenika u rutini said:

Novak treba da dobije Feda kako bi ga sprečio da se eventualno izjednači sa njim po broju titula na AO.

 

Treba da ga dobije zato što je njihov svaki budući mec uključujući i onaj za dva dana njihov poslednji, pa bi sa te strane bilo lepo da Fed ne bude taj koji će trijumfovati u njihovom poslednjem međusobnom duelu, naročito na slemu.

 

Treba da ga dobije kako bi gotovo izvesno h2h bio na njegovoj strani tj nedostizan za Feda.

 

Na kraju krajeva to je Fed i uvek ga je lepo pobediti.

 

 

Rafu treba da dobije kako bi ga sprečio da kompletira slemove 2x i vise osvojene.

 

A da bi došao eventalno u tu situaciju treba da dobije Feda.

 

 

 

Baš iz ovog razloga bi bilo fenomenalno da Rafa osvoji turnir. To bi mu bio 20. GS, čime bi se izjednačio sa Fedom i postao prvi u open eri sa 2x kompletiranim slemom. I ne samo to, imao bi šansu da na RGu prestigne Feda sa 13. RGom. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Jurgen said:

 

Baš iz ovog razloga bi bilo fenomenalno da Rafa osvoji turnir. To bi mu bio 20. GS, čime bi se izjednačio sa Fedom i postao prvi u open eri sa 2x kompletiranim slemom. I ne samo to, imao bi šansu da na RGu prestigne Feda sa 13. RGom. 

Pa, bilo bi fenomalno i da Novak osvoji AO. Taman da se ponovo ukljuci u trku najtrofejnijeg slam igraca...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kalistenika u rutini said:

Novak treba da dobije Feda kako bi ga sprečio da se eventualno izjednači sa njim po broju titula na AO.

 

Treba da ga dobije zato što je njihov svaki budući mec uključujući i onaj za dva dana njihov poslednji, pa bi sa te strane bilo lepo da Fed ne bude taj koji će trijumfovati u njihovom poslednjem međusobnom duelu, naročito na slemu.

 

Treba da ga dobije kako bi gotovo izvesno h2h bio na njegovoj strani tj nedostizan za Feda.

 

Na kraju krajeva to je Fed i uvek ga je lepo pobediti.

 

 

Rafu treba da dobije kako bi ga sprečio da kompletira slemove 2x i vise osvojene.

 

A da bi došao eventalno u tu situaciju treba da dobije Feda.

 

 

Long story short:treba da ih pobedi obojicu. :thumbup:

Jer njih trojica poslednjih par godina unutar ATP toura vode sa ostatkom karavana bitke za najvece turnirske naslove,ali separatno i nezavisno od ostatka igrackog kontigenta,oni istovremeno vode svoju samostalnu borbu: za naslov najuspesnijeg igraca u istoriji igre.
To je sasvim jasno svima:njima,njihovim fanovima,ljubiteljima tenisa,novinarima i bivsim asovima. Jasno je i to da ce ova trka potrajati jos neko vreme i da ce u narednih par sezona biti konacno i odlucena. 
Stoga je od velike vaznosti svaki Grend Slem,svaka nedelja provedena na broju1,svaki medjusobni mec. Jer ce se u zavrsnom racunu sve brojati,zbrajati i vagati. 

Ja nisam siguran da ce Novak uspeti u toj "misiji",ali bi bilo lepo da bude tu negde sa Rodzerom i Rafom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jurgen said:

 

Baš iz ovog razloga bi bilo fenomenalno da Rafa osvoji turnir. To bi mu bio 20. GS, čime bi se izjednačio sa Fedom i postao prvi u open eri sa 2x kompletiranim slemom. I ne samo to, imao bi šansu da na RGu prestigne Feda sa 13. RGom. 

Hehehe, not

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Nadal da bude statisticki najuspesniji od trojice na kraju bi bilo nekako tuzno. Jer je do toga dosao osvajajuci jedan slem.

Nadal ima 7 slemova van RG, Novak ima 9 van AO, nije neka ne znam kakva razlika.

 

Da Novak osvoji jos par AO sumnjam da bi mu bilo ko zamerio jer je osvajao samo jedan slem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedan sam od onih koji ne zamera sto Rafa ima mnogo titula na jednom slemu (na sljaci) . Slem je slem. 

 

 Ako bismo pravili razliku, trebalo bi dodati da Novak osvaja turnir na podlozi kojoj se igra 65% sezone. Dok Rafa ima 12 slemova na podlozi kojoj se igra 20% sezone... Procentualno gledano to nikako ne moze biti isto. AO i USO je beton ako grubo podelimo. 

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

Trenutno deluje kao da ima drveni reket, deluje kao potpuni mismec.

 

Videcemo da li ce uspeti da se prilagodi jer je ovo bas amaterski. Uopste mi nije jasno kako neko visok 198 moze da ima ovoliko impotentan forhend a da se sa druge strane krece i vise nego dobro za svoju visinu.

 

Lik je bukvalno Svarcman sa boljim servisom i slabijim kretanjem.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, bilo bi mi draze da je ovako odigrao protiv Medvedeva, on je bar imao solidan nivo u tom mecu i stvarno su igrali kvalitetan tenis.

 

Ovo sto Zverev danas igra van servisa je ocaj, apsolutno nista nije uradio da dodje do ove prednosti, debeli se samounistio. Nije to bila neka strategija Zvereva, samo cist pushing bez ideje i cekanje na gresku koja je uvek dolazila brzo. 

 

Mada i nije toliko strasno s obzirom da bi ga sa ovakim nivoom igre pojeo bilo ko u narednoj rundi. Samo ne mogu da verujem da ce ovom teniskom bezveznjakovicu da dozvoli da igra SF slema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema sta, nije ovde jednostavno bilo energije. Da li ga je stigao umor iz prethodnih meceva ili sta vec, nemam pojma, ali je nivo bio znatno nizi.

 

Mora da se oda priznanje Zverevu da je servirao fantasticno, 80% prvog servisa sa ovom prosecnom brzinom je stvarno neverovatno, serverska klinika. S druge strane, decko je uzasan u polju, sa visinom od 198 nema nikakvo oruzje, ima pouzdane udarce sa oba krila, dobro se krece, ali gotovo da ne moze da napadne. Pored njega Andreas Sepi deluje kao Berdih.

 

Deluje da je u ovoj fazi karijere QF run najvise sto debeli moze da izvuce, 3x QF na poslednja 4 slema uopste nije los rezultat, ali kao da nema energije za vise od toga. Sve je to kul, ali ne znaci mnogo kad u dzepu vec imas 3 GS titule. Jasno je da se lagano blizi kraj, nek se dovuce on jos 2-3x do QF slema i ja sam zadovoljan.

 

Nadam se da ce Nadal i Thiem da nam pruze pravu zabavu, jer je ovo stvarno bilo underwhelming, ne zbog toga sto je moj favorit izgubio, vec je kvalitet tenisa bio max za drugu rundu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...