Jump to content

Australian Open 2020.


zoe Bg

Recommended Posts

12 minutes ago, berti said:

Da li je Novak ikada bio bezobrazan prema nekom igracu kao sto je to bio Federer posle onog poraza na USO kada je govorio o reterniranju Novaka? Ono je skandalozno! Da li je skandalozno pokazivanje onog prstica Feda na RG? 

Tapkanje loptice? Postoji sudija koji moze da ga opomene, pa posle i sankcionise.

Nista nije smetalo dok je Novak ( Gasol, Kalderon i drustvo) bio niko. Kada je postao poznat, onda sve smeta. 

Ne smeta bezobrazluk Feda, a smetaju dresovi koje Novak oblaci. Svi ti razlozi koje navodis su u rangu "nije platio porez"

 

"Dresovi" su prilozeni samo iz razloga da se na jedan nacin docara Novakova ocajnicka potreba da se svima dodvori. Vec sam u jednom od prethodnih komentara okacio klip sa US Open-a na kojem mozes i vidjeti i cuti kakve ovacije je dobio Novak, tako da je smijesno govoriti da neko mrzi Novaka samo zato sto je iz Srbije. Problemi izmedju Novaka i publike u New York-u su poceli na onom US Open-u kada je Djokovic prvo ispizd*o Tommya Robreda, nakon cega ga je Spanac optuzio da vara, da zloupotrebljava pravila da bi protivnika izbacio iz ritma i da on to nikada ne bi uradio iako je i njemu tijelo "gorilo" i bilo iscrpljeno. A onda dva dana kasnije je dosao i onaj mec protiv Roddicka, kada ja Djokovic svojim izjavama samo dodatno isprovocirao publiku. Kasnije se taj anomozitet povecavao, a twitter armada iz Srbije, raznorazni forumasi i sve veci broj drustvenih mreza su doveli do toga da svaki naredni ispad Djokovica samo dodatno pogorsa taj odnos.

 

Ako je takva atmosfera samo zbog nekog "Novaka sa Istoka", zasto onda na tlu Velike Britanije, na Wimbledonu, na mecu izmedju Federera i Murraya, Federer ima vecu podrsku od domaceg igraca Murraya? Ko je od ove dvojice sa Istoka? Po roditeljskoj liniji, rekao bih da je Roger udaljeniji od Zapada, ali...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Borko said:

giphy.gif

 

Osakatio mu nogu k'o Federer sebi preponu.

Red je da mu Novak plati sve operacije i rehabilitacije i da mu se potpise na gips.

 

Kakvih jadnika sve ima. 

 

Realno Novak je daleko od djubretarskog ponasanja Rodzera Federera kroz karijeru pa sve do pre neki dan u cetvrtfinalu AO.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, x|o said:

 

"Dresovi" su prilozeni samo iz razloga da se na jedan nacin docara Novakova ocajnicka potreba da se svima dodvori. Vec sam u jednom od prethodnih komentara okacio klip sa US Open-a na kojem mozes i vidjeti i cuti kakve ovacije je dobio Novak, tako da je smijesno govoriti da neko mrzi Novaka samo zato sto je iz Srbije. Problemi izmedju Novaka i publike u New York-u su poceli na onom US Open-u kada je Djokovic prvo ispizd*o Tommya Robreda, nakon cega ga je Spanac optuzio da vara, da zloupotrebljava pravila da bi protivnika izbacio iz ritma i da on to nikada ne bi uradio iako je i njemu tijelo "gorilo" i bilo iscrpljeno. A onda dva dana kasnije je dosao i onaj mec protiv Roddicka, kada ja Djokovic svojim izjavama samo dodatno isprovocirao publiku. Kasnije se taj anomozitet povecavao, a twitter armada iz Srbije, raznorazni forumasi i sve veci broj drustvenih mreza su doveli do toga da svaki naredni ispad Djokovica samo dodatno pogorsa taj odnos.

 

Ako je takva atmosfera samo zbog nekog "Novaka sa Istoka", zasto onda na tlu Velike Britanije, na Wimbledonu, na mecu izmedju Federera i Murraya, Federer ima vecu podrsku od domaceg igraca Murraya? Ko je od ove dvojice sa Istoka? Po roditeljskoj liniji, rekao bih da je Roger udaljeniji od Zapada, ali...

Kanda si ti nesto opako pomesao. Gde ja u ovoj raspravi pominjem da je sve ovo zato sto je Srbin. Posto pricas o nekorektnosti, ja te ponovo pitam da li je Novak nekada bio toliko bezobrazan prema nekom rivalu kao sto je Fed bio bezobrazan prema njemu omalovazavajuci ga zbog onog reterniranja.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tsva said:

Red je da mu Novak plati sve operacije i rehabilitacije i da mu se potpise na gips.

 

Kakvih jadnika sve ima. 

 

Realno Novak je daleko od djubretarskog ponasanja Rodzera Federera kroz karijeru pa sve do pre neki dan u cetvrtfinalu AO.

1) Prvo se radovao pobedi protiv protivnika koji je u jednoj ruci drzao reket a u drugoj štap da bi mogao da stoji

2) Fizicki nastraj na sudiju Domosou uzrokovan time sto je Domusoa dosledno primenjivao pravila

3) Misticno napustanje terena izmedju 3. i 4. seta, najverovatnije da bi otisao da se izdopinguje

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, x|o said:

Ako je takva atmosfera samo zbog nekog "Novaka sa Istoka", zasto onda na tlu Velike Britanije, na Wimbledonu, na mecu izmedju Federera i Murraya, Federer ima vecu podrsku od domaceg igraca Murraya? Ko je od ove dvojice sa Istoka? Po roditeljskoj liniji, rekao bih da je Roger udaljeniji od Zapada, ali...

 

Svajcarska je zapad isto kao i UK, Francuska, Nemacka (koja se nalazi istocno od Svajcarske), Austrija, Holandija.

 

Naravno da Federer ima vecu podrsku jer je on legenda tog sporta, neko ko je osvajao GS u rasponu od 15 godina, imao po 5 Wimbledona i US Opena u nizu. Murray je, sto zbog povreda, sto zbog neuspeha na GS, nebitan teniser u siroj slici, niko ga se nece ni secati ni pominjati ga za 10, 20 ili 30 godina.

 

Ne znam zasto Djokovica ne vole, ne pratim previse tenis, sigurno bi bio veca legenda da je uzimao Wimbledon 5 puta uzastopno, ima tu vise faktora.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, berti said:

Kanda si ti nesto opako pomesao. Gde ja u ovoj raspravi pominjem da je sve ovo zato sto je Srbin. Posto pricas o nekorektnosti, ja te ponovo pitam da li je Novak nekada bio toliko bezobrazan prema nekom rivalu kao sto je Fed bio bezobrazan prema njemu omalovazavajuci ga zbog onog reterniranja.

 

Nisam ja nista pomijesao. Ja sam se drzao onoga o cemu se ovdje pricalo, a ti si se nadovezivao na moje postove, a onda si poceo da razvodnjavas diskusiju, jer ne prihvatas cinjenice koje su prilozene.

 

Sta je to Federer toliko strasno rekao? Govorio o tome da on nikada ne bi mlatio "zatvorenih ociju" na mec lopti i da to nisu stvari koje se uce i rade u takvim situacijima. Ili vec tako nesto... Uostalom, i sam Djokovic je rekao da je napamet udarao na tim mec loptama. Stvarno "strasna" izjava.

 

Evo, kad vec pitas da l' je Djokovic tako nesto izjavljivao...Djokovic je svojevremeno predao mec protiv Nadala...dakle, predao mec u trenutku kada je gubio 0:2 u setovima...a onda je nakon meca izjavljivao kako je osjecao da dominira i da ima sansu...Po cemu se takav komentar razlikuje od Federerovog? Pri cemu je Roger na nesrecan nacin izgubio prakticno dobijen mec, dok je Djokovic bio svjetlosnim godinama daleko od bilo kakve sanse u mecu protiv Nadala.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Charlie Foxtrot said:

 

Ma to samo govori kolika je faca Pat Mahomes, kad je protiv Meklaudove kletve pobedio na najvećoj sceni :classic_biggrin:

 

 

Ma Berti je ub'o Džek Pot poređenjem sa Špancima u košarci. Da je Delpo kojim slučajem osvojio još 15+ slemova i bio tu gde jeste umesto Đokovića, našao bi se način da se od njega napravi villain ( uvek moram da guglam kako se ovo speluje :classic_biggrin: ). Delpa uzimam kao primer jer je on u teniskom svetu opšte voljen i cenjen, iako sam ja jedan od retkih koji misle da tu ima dosta jadca iznutra na blistavi gladac spolja....

 

edit: i naravno, da je Novak nekom tužnom igrom sudbinu, osakaćen povredama i lošom srećom, ostao na onom "My first Grand Slam" Australian Openu, ili da je eventualno na to uzeo jedan W ili USO, bio bi simpatičan momak, sažaljevan jer eto nije imao sreće. Ništa navedeno tokom ovih i ovakvih rasprava nikom ne bi ni najmanje smetalo.

 

steva je prvi provalio taj jadac iznutra, za njim i ja, Delpo je :puke::puke::puke:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod Del Potro osim situacija sa terena, na kojima je pokazivao svoje pravo lice, ima dosta toga i van terena, pravljena frke unutar Davis Cup tima, sr*nje sa Nalbandianom, situacija sa onim prostitutkama i slicno... Nikada mi nije bio gotivan.

Edited by x|o
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, x|o said:

 

Nisam ja nista pomijesao. Ja sam se drzao onoga o cemu se ovdje pricalo, a ti si se nadovezivao na moje postove, a onda si poceo da razvodnjavas diskusiju, jer ne prihvatas cinjenice koje su prilozene.

 

Sta je to Federer toliko strasno rekao? Govorio o tome da on nikada ne bi mlatio "zatvorenih ociju" na mec lopti i da to nisu stvari koje se uce i rade u takvim situacijima. Ili vec tako nesto... Uostalom, i sam Djokovic je rekao da je napamet udarao na tim mec loptama. Stvarno "strasna" izjava.

 

Evo, kad vec pitas da l' je Djokovic tako nesto izjavljivao...Djokovic je svojevremeno predao mec protiv Nadala...dakle, predao mec u trenutku kada je gubio 0:2 u setovima...a onda je nakon meca izjavljivao kako je osjecao da dominira i da ima sansu...Po cemu se takav komentar razlikuje od Federerovog? Pri cemu je Roger na nesrecan nacin izgubio prakticno dobijen mec, dok je Djokovic bio svjetlosnim godinama daleko od bilo kakve sanse u mecu protiv Nadala.

Njegova izjava je bezobrazna jer kaze da je Novak slucajno.pogodio, samim ti slucajno pobedio. Time omalovazava sve sto je Novak radio. Na vrhunskom nivou NEMA slucajnosti.

Moze Slaven Rimac da kaze da je Sale slucajno dao onu trojku i da se to tako ne radi. Ali, jbg.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, berti said:

Kanda si ti nesto opako pomesao. Gde ja u ovoj raspravi pominjem da je sve ovo zato sto je Srbin. Posto pricas o nekorektnosti, ja te ponovo pitam da li je Novak nekada bio toliko bezobrazan prema nekom rivalu kao sto je Fed bio bezobrazan prema njemu omalovazavajuci ga zbog onog reterniranja.

 

Ovo je otprilike vrlo interesantna tema za razgovor, jer se upravo tu ogleda ostrascenost i neobjektivnost Djokovicevih navijaca.

 

Evo ovaj gore prica o nekom Federeru zlotvoru u njegovoj glavi, a nesportski potez Djokovica prema sudiji ironicno komentarise.

 

Federer je za taj ritern rekao "lucky shot", sto je dobar opis. Rekao je i da se to ne radi, da je to znak odustajanja od meca, ali da je Djokovicu proslo i to je to. Zato je lucky shot. Nista vise on nije duzio oko toga, u nastavku je i pohvalio Djokovica da kada se vratio nastavio je da se bori i zasluzio pobedu, da je on ispustio pobedu i nije dobro odreagovao u tom trenutku i zato je rezultat bio takav. Sto je komentar iz njegovog ugla, btw. po mom misljenju apsolutno 100% tacan i tu ama bas nikakvog omalovazavanja Djokovica i njegovog uspeha nema.

 

Ali mi cemo o tome da pricamo evo jos malo pa 10 godina posle, kao i o prsticu, sto samo pokazuje ostrascenost i neobjektivnost ljudi koji o tome pricaju. Jer i da su u pravu u vezi ta dva, i jos nekih pojedinacnih slucajeva, koliko su salty pokazuje cinjenica da se to desavalo maltene pre DESET GODINA, da li je moguce da tog zlotvora Federera ne mozete da uhvatite za nesto drugo? Sto je uradio pre mesec, dva? Nego se vade takve gluposti iz naftalina.

 

I to nije strasno, strastveni fanovi su generalno iracionalni, samo cu se vratiti na ono sto sam rekao juce - vrlo je smesno da ti i takvi fanovi posle pokusavaju da pricaju o drugim teniserima, koristeci uglavnom jos gore analogije i stvari i prave od komarca slona, samo je njihov pulen savrsen.

 

Ispadaju smesni. Kada pricamo o tom odnosu i "satanizaciji" Novaka i njegovih navijaca na internetu, upravo su ovakve diskusije odgovorne za to.

 

Jer je pokusaj argumentacije ovakvih stvari tragikomican i onda nije uopste cudno sto ih fanovi drugih podjebavaju kad su se sami namestili.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, berti said:

Njegova izjava je bezobrazna jer kaze da je Novak slucajno.pogodio, samim ti slucajno pobedio. Time omalovazava sve sto je Novak radio. Na vrhunskom nivou NEMA slucajnosti.

Moze Slaven Rimac da kaze da je Sale slucajno dao onu trojku i da se to tako ne radi. Ali, jbg.

 

Al' i Djokovic je sam rekao da je u tim trenucima napamet udarao po loptici. To su situacije u kojima kvalitet igraca vise ne pravi razliku, vec sve bukvalno zavisi od srece. Potpuno preuvelicana izjava.

 

A, sad sam ti prilozio ono sto je Djokovic izjavljivao nakon jednog od svojih meceva. A bilo je jos takvih i slicnih izjava. I niko se nije nesto mnogo ni bavio time. S tim sto je Roger izgubio dobijeno, a Djokovic bukvalno nije primirisao cak ni minimalnoj sansi da pobijedi, pa je opet pricao kako je on kao nesto dominirao. Da je Roger bio nadigran, i rezultatski i igracki, pa da se i kaze da pretjeruje, al' ovdje zaista ne vidim sta je toliko problematicno u izjavi. Covjek je samo otisao u dublju analizu.

Link to comment
Share on other sites

Kako je Rafael Nadal reagovao na svojoj kzs kad su mu novinari predocili sta je Novak izjavio? Da li je to bilo korektno? Jel znas?
Ne verujem da znas bez koriscenja yt,ali evo dacu ti par minuta da pronadjes video,pogledas ga,vratis se i prezentiras nam jos jednu nisku tvojih "realnih" umotvorina iz kategorije "zasnovano na cinjenicama"

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, x|o said:

 

Al' i Djokovic je sam rekao da je u tim trenucima napamet udarao po loptici. 

 

Mnogo često u karijeri je Đoković "napamet" udarao po loptici, postade usput najbolji riterner, i to sve "napamet".

 

A taj argument, kao Đoković je i sam rekao, to već nije ozbiljna diskusija.

Edited by stray_cat
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

 

Ovo je otprilike vrlo interesantna tema za razgovor, jer se upravo tu ogleda ostrascenost i neobjektivnost Djokovicevih navijaca.

 

Evo ovaj gore prica o nekom Federeru zlotvoru u njegovoj glavi, a nesportski potez Djokovica prema sudiji ironicno komentarise.

 

Federer je za taj ritern rekao "lucky shot", sto je dobar opis. Rekao je i da se to ne radi, da je to znak odustajanja od meca, ali da je Djokovicu proslo i to je to. Zato je lucky shot. Nista vise on nije duzio oko toga, u nastavku je i pohvalio Djokovica da kada se vratio nastavio je da se bori i zasluzio pobedu, da je on ispustio pobedu i nije dobro odreagovao u tom trenutku i zato je rezultat bio takav. Sto je komentar iz njegovog ugla, btw. po mom misljenju apsolutno 100% tacan i tu ama bas nikakvog omalovazavanja Djokovica i njegovog uspeha nema.

 

Ali mi cemo o tome da pricamo evo jos malo pa 10 godina posle, kao i o prsticu, sto samo pokazuje ostrascenost i neobjektivnost ljudi koji o tome pricaju. Jer i da su u pravu u vezi ta dva, i jos nekih pojedinacnih slucajeva, koliko su salty pokazuje cinjenica da se to desavalo maltene pre DESET GODINA, da li je moguce da tog zlotvora Federera ne mozete da uhvatite za nesto drugo? Sto je uradio pre mesec, dva? Nego se vade takve gluposti iz naftalina.

 

I to nije strasno, strastveni fanovi su generalno iracionalni, samo cu se vratiti na ono sto sam rekao juce - vrlo je smesno da ti i takvi fanovi posle pokusavaju da pricaju o drugim teniserima, koristeci uglavnom jos gore analogije i stvari i prave od komarca slona, samo je njihov pulen savrsen.

 

Ispadaju smesni. Kada pricamo o tom odnosu i "satanizaciji" Novaka i njegovih navijaca na internetu, upravo su ovakve diskusije odgovorne za to.

 

Jer je pokusaj argumentacije ovakvih stvari tragikomican i onda nije uopste cudno sto ih fanovi drugih podjebavaju kad su se sami namestili.

Dok je sa druge strane Novakovo tapkanje loptice i imitiranje igraca tako friška stvar. Ne samo da je to tapkanje sveze vec je i krunski dokaz Novakovog bezobrazluka., je li tako?

Hvatate se za  gluposti, jos i porez da se pomene.

Sustina ostaje da Novakovo ponasanje ne vole zato sto ne vole Novaka, a ne da Novaka ne vole zbog njegovog ponasanja. Ostalo je sve dokazivanje da je ono bio srecan udarac, dok je valjda Novakovo pecanje i onaj smec rezultat kvaliteta protivnika.

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, McLeod said:

Federer je za taj ritern rekao "lucky shot", sto je dobar opis. Rekao je i da se to ne radi, da je to znak odustajanja od meca, ali da je Djokovicu proslo i to je to. Zato je lucky shot.

 

Cak i da je tacno to sto kazes, ruzno je to javno reci jer time nipodastavas onoga koji te je pobedio. Djokovic nikada ne bi to rekao da je bila obrnuta situacija.

 

 

A naravno da nije tacno i da se ne radi o "lucky shot-u", posto je isti takav ritern vec vidjen na tom istom mecu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=KlBNzSqwm8A&feature=youtu.be&t=10m55s

 

Link to comment
Share on other sites



Dok je sa druge strane Novakovo tapkanje loptice i imitiranje igraca tako friška stvar. Ne samo da je to tapkanje sveze vec je i krunski dokaz Novakovog bezobrazluka., je li tako?
Hvatate se za  gluposti, jos i porez da se pomene.
Sustina ostaje da Novakovo ponasanje ne vole zato sto ne vole Novaka, a ne da Novaka ne vole zbog njegovog ponasanja. Ostalo je sve dokazivanje da je ono bio srecan udarac, dok je valjda Novakovo pecanje i onaj smec rezultat kvaliteta protivnika.
 
 


Hahahah pa kako mozes da odvojis Djokovica od njegovog ponasanja?
Kako mozes bilo koga?
Kako je to moguce?

1.meni je Djokovic kul, ali ne volim njegovo ponasanje
2.meni je njegovo ponasanje super, ali njega ne volim

Pa bukvalno wtf
Link to comment
Share on other sites

Imitiranje igraca je meni benigno i interesantno. Mozda se oni osecaju drugacije, sujeta kod uspesnih ljudi radi najcesce mnogo vise nego kod "obicnih". Prestao je na kraju, mozda nije trebalo ni da to traje toliko dugo jer je bilo misljenja drugih da je nekorektno.

 

Njega je moglo da boli dupe za to, ali hoce da bude interesantan, duhovit, good guy van terena, terminator na terenu, to su mixed signals koje niko ne voli i zbog toga je napravio to sto je napravio, zbog cega ga percipiraju kao laznjaka. Vrlo je jednostavno.

 

Dalje, tapkanje loptica je pitanje da li je radio zbog iritiranja i dekocentracije protivnika. Recimo opet ja verujem da nije. Ali to moze da izgleda drugacije nekom drugom. Sa druge strane, ovo "sto imate" o Federeru jednostavno ne moze da se tumaci na taj nacin, nije objektivno i racionalno.

 

Sustina nije da se Novakovo ponasanje tumaci jer ne vole Novaka, vec jer Novakovo ponasanje cesto nije korektno ni prema sudijama ni prema publici.

 

U finalu juce lik se onako obraca sudiji i tapse ga po nogama. Ironicni komentari ovde "jao treba bolnicko lecenje da mu plati, strasno sta je uradio", a Federerovo "I said challenge" pre pet godina ce da se prepricava i ponavlja unedogled kao primer nekorektnosti, uobrazenosti i drskosti prema sudijama.

 

Jedina razlika je sto takve stvari Federeru mozes da nadjes jednom u pet godina, posto se iste stvari konstantno pominju, a Novaku u gotovo svakom mecu koji igra, a definitivno u svakom tesnom i neizvesnom mecu.

 

Ali mislim ako je vama lakse da tako verujete, da ga mrze jer je "poremetio hijerarhiju", jer je Srbin, jer ne dolazi iz zapadne Evrope, slobodno. Samo zbog vas nemojte to da namecete drugima jer ispada smesno.

 

 

10 minutes ago, djordjem said:

 

Cak i da je tacno to sto kazes, ruzno je to javno reci jer time nipodastavas onoga koji te je pobedio. Djokovic nikada ne bi to rekao da je bila obrnuta situacija.

 

 

A naravno da nije tacno i da se ne radi o "lucky shot-u", posto je isti takav ritern vec vidjen na tom istom mecu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=KlBNzSqwm8A&feature=youtu.be&t=10m55s

 

 

Naravno da jeste tacno, to je udarac za kraj gema gde si ti vec mentalno van i razmisljas o sledecem, kockas se i ako prodje - proslo je. To je "lucky shot".

 

Nikakvo omalovazavanje. Nazivanje stvari pravim imenom.

 

Ovo sto si kvotovao nema veze sa tim udarcem, jednaki su po tome sto su i jedno i drugo ucinkovit ritern. Tu se sva slicnost zavrsava, vidi se da je Djokovic potpuno u fokusu ovde i da je procitao servis, krenuo za njim i uspeo da ga pretvori u ritern viner. Onaj na mec loptu je tipicno kockanje, odlucio je pre nego sto je Federer servirao da ce krenuti na tu stranu i da ce opaliti po loptici pa kako bude. Obrati paznju na stav, na to kako stoji, koliko je savijen u kolenima.

 

Mislim, stvar je kristalno jasna, ali dobro, uvek mozes da verujes u suprotno.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Boxy said:


 

 


Hahahah pa kako mozes da odvojis Djokovica od njegovog ponasanja?
Kako mozes bilo koga?
Kako je to moguce?

1.meni je Djokovic kul, ali ne volim njegovo ponasanje
2.meni je njegovo ponasanje super, ali njega ne volim

Pa bukvalno wtf

 

Ti.mene zezas. Treba da crtam. Dakle, njegovo ponasanje nije smetalo dok nije poceo da pobedjuje i razbija Fedal bajku. Zbog tih pobeda im je naprasno.pocelo smetati.njegovo ponasanje. Dok ga nisu uzeli na zub zbog rusenja sneska, to ponasanje nije smetalo.. Cak im je bio i simpatican. 

Sta li ti nije jasno tu pa se smejes.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, goldberg said:

 

Svajcarska je zapad isto kao i UK, Francuska, Nemacka (koja se nalazi istocno od Svajcarske), Austrija, Holandija.

 

Naravno da Federer ima vecu podrsku jer je on legenda tog sporta, neko ko je osvajao GS u rasponu od 15 godina, imao po 5 Wimbledona i US Opena u nizu. Murray je, sto zbog povreda, sto zbog neuspeha na GS, nebitan teniser u siroj slici, niko ga se nece ni secati ni pominjati ga za 10, 20 ili 30 godina.

 

Ne znam zasto Djokovica ne vole, ne pratim previse tenis, sigurno bi bio veca legenda da je uzimao Wimbledon 5 puta uzastopno, ima tu vise faktora.

 

Eto, ne bih znao da je Svica na Zapadu. 😁 Jos uvijek sam sumnjicav oko toga. Pa, kontam da si valjda shvatio da su poslednja dva reda bila manja doza ironije. 😛

 

A, znas li sta je najveca ironija u cijeloj prici? To sto ce upravo taj i takav Andy Murray imati mnogo veci status u drustvu po zavrsetku karijere. Uz sav svoj cinizam, Britanci na kraju dana cijene sve sto je njihovo. Taj i takav Andy Murray je vec sada dobio titulu "Sir", a Djokovic je na ovim prostorima zavrsio sa titulom "lazni princ od Monaka" i "neplatisa poreza". I upravo su to stvari koje ce u toj siroj slici o kojoj govoris mnogo brze gurnuti Djokovica u zaborav nego Murraya. Cak i sa te sportske strane, ukoliko ne zavrsi ispred Federera i Nadala po broju titula, Djokovica se za 15-20 godina niko vise nece ni sjecati osim onih najzagrizenijih teniskih fanova. 

 

 

30 minutes ago, Crni Bombarder said:

Kako je Rafael Nadal reagovao na svojoj kzs kad su mu novinari predocili sta je Novak izjavio? Da li je to bilo korektno? Jel znas?
Ne verujem da znas bez koriscenja yt,ali evo dacu ti par minuta da pronadjes video,pogledas ga,vratis se i prezentiras nam jos jednu nisku tvojih "realnih" umotvorina iz kategorije "zasnovano na cinjenicama"

 

Ma, uopste me ne interesuju izjave, a jos manje da se bavim analizama istih. Covjek je samo upitao da li je Djokovic nekad izjavljivao nesto slicno, ja odgovorio i to je to.

Link to comment
Share on other sites

tuzno je da kad god novak osvoji gs titulu i priblizava se vodecem dvojcu krenu ove besmislene diskusije. sto je najstrasnije pisu ljudi koje niko ne zna licno niti poznaje njihove licne i profesionalne poduhvate i uspehe. dragi forumasi, sve nesto hocu da vas zamislim kao savrsenstva , korektna u svakom smislu i ne vredi .zao mi je ali def. je ovde toksicna sredina i ja bih nazalost da se odjavim.pozz. i svima sve najlepse zelim.

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...