Jump to content

Australian Open 2020.


zoe Bg

Recommended Posts

1 hour ago, berti said:

A Nadalovi rituali ne otezu pocetak poena i ne iritiraju?

 

Ja jedno, ti drugo. Nadalovi rituali su prije servisa, dok je Djokovic razvlacio servise koje je vec bio zapoceo. Potpuno razlicite stvari. Nadalovi rituali mogu da iritiraju, kao sto vjerovatno i iritiraju mnoge. Ne samo navijace, vec i igrace. Jednom prilikom mu je Marinko Matosevic namjerno, a kao slucajno, nogom srusio one flasice. Al' Nadal ne uvlaci i nikada ne pokusava da utice na druge. Ni na igrace ni na navijace. S druge strane, Djokovic je uvijek radio upravo to. Od zloupotrebe pravila, ometanja protivnika, izjava kojima je pokusavao da umanji pobjedu protivnika, dodvoravanja navijacima na sve moguce nacine, pa onda preko prozivanja tih istih navijaca, pa cak i direktnih uvreda upucenih opet tim istim navijacima, pa zatim javnim podje*bavanjem drugih igraca s onim imitacijama(iako su neki igraci otvoreno rekli da ne podrzavaju sve to, a on i dalje nastavio s tim)...i gomila drugih stvari. On je ocigledno uvijek vjerovao da je bilo potrebno da radi sve to da bi dobio neku podrsku, a nakon toliko godina on i dalje nastavlja na isti nacin, onom proslavom i "sirenjem ljubavi" na kraju meceva. Imas hiljade komentara u kojima ljudi pisu da onakva proslava stvara osjecaj nelagodnosti, imas igrace koji su to javno komentarisali (u cemu je Kyrgios prednjacio), al' on i dalje radi sve to. I onda kada dobije reakcije navijaca takve kakve uglavnom dobija, to je zato sto je Srbin, a ne zato sto takve stvari jednostavno djeluju isfolirano? Kad imamo ono jucerasnje Djokovicevo udaranje sudije po stopalu i podje*bavanje sa komentarom da je "sada postao poznat", da li je tu zaista problematicno to sto je Srbin ili mozda sto (teniskim) navijacima takve stvari jednostavno nisu prihvatljive? Eto, cini mi se da u Italiji ima veoma dobru podrsku, jer, ako se ne varam, tamo jos uvijek nije imao neke ispade. Dakle, tu uopste nije rijec o "Istok-Zapad" problematici, vec se radi samo o Novakovom pristupu.

 

Vec sam spomenuo u prethodnom komentaru. Svojevremeno, gdje god ode, on je bio "navijac" bas tog tima iz tog grada i stalno je na sebi imao dresove tih ekipa. Takav pristup u dodvoravanju navijacima je prosto usiljen, poprilicno isfoliran. Pa, Nadal, koji je deklarisani navijac Real Madrida, nije toliko puta obukao dres tog kluba kol'ko puta je to uradio Djokovic. Ode u Portugal, na turnir u Estorilu i naprasno postane "navijac" Benfice.

 

nll25aearba31.jpg

djoko-marti.jpg

600

 

 

Ne mogu to sad naci na netu, al' svojevremeno je u Parizu, na Roland Garrosu, na svaku konferenciju za medije dolazio u dresu fudbalske reprezentacije Francuske. Pa onda u dresu Monaka. I jos je bilo takvih situacija.

 

Federer je svoj status izgradio. Nije on odmah postao omiljen i definitivno nije zbog toga sto je "zapadnjak". Federer je napravio drasticne promjene u svom pristupu, ponasanju, odnosu prema navijacima, postovanju prema svakom protivniku(covjek se bukvalno sjeca svakog meca i svakog protivnika od samog pocetka karijere), odnosu prema samom sportu...Federer je svojevremeno divljao, psovao, razbijao rekete, govorilo se da je psiholoski labilan igrac i da ce tesko ostvariti neke velike rezultate. Pa, eto... Dosta toga je prije svega on sam promijenio. Djokovic uopste, ali uopste nije imao ovakav status na pocetku, al' sam ga je postepeno kvario, a pojavom drustvenih mreza gomila likova je dosla u situaciju da dodatno (pro)siri ovakve budalastine i jos u vec mjeri stvori animozitet prema Djokovicu. Prije svega pokusajima da se unize Nadal i Federer. Pokusala se nametnuti i ona prica da se namjesta zrijeb protiv Djokovica. Pa onda ove gluposti o tome da ga mrze zato sto je iz Srbije. I gomila drugih stvari koje nemaju veze s vezom. Bila je ona anketa u Americi gdje vecina Amerikanaca nije znala da na karti prstom pokaze gdje se nalazi Kanada, a ovdje se tripuje da Djokovica na US Open-u mrze zato sto je iz Srbije, za koju vjerovatno i ne znaju gdje se nalazi, a jos manje da razmisljaju o tome.

Edited by x|o
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, x|o said:

 

Ja jedno, ti drugo. Nadalovi rituali su prije servisa, dok je Djokovic razvlacio servise koje je vec bio zapoceo. Potpuno razlicite stvari. Nadalovi rituali mogu da iritiraju, kao sto vjerovatno i iritiraju mnoge. Ne samo navijace, vec i igrace. Jednom prilikom mu je Marinko Matosevic namjerno, a kao slucajno, nogom srusio one flasice. Al' Nadal ne uvlaci i nikada ne pokusava da utice na druge. Ni na igrace ni na navijace. S druge strane, Djokovic je uvijek radio upravo to. Od zloupotrebe pravila, ometanja protivnika, izjava kojima je pokusavao da umanji pobjedu protivnika, dodvoravanja navijacima na sve moguce nacine, pa onda preko prozivanja tih istih navijaca, pa cak i direktnih uvreda upucenih opet tim istim navijacima, pa zatim javnim podje*bavanjem drugih igraca s onim imitacijama(iako su neki igraci otvoreno rekli da ne podrzavaju sve to, a on i dalje nastavio s tim)...i gomila drugih stvari. On je ocigledno uvijek vjerovao da je bilo potrebno da radi sve to da bi dobio neku podrsku, a nakon toliko godina on i dalje nastavlja na isti nacin, onom proslavom i "sirenjem ljubavi" na kraju meceva. Imas hiljade komentara u kojima ljudi pisu da onakva proslava stvara osjecaj nelagodnosti, imas igrace koji su to javno komentarisali (u cemu je Kyrgios prednjacio), al' on i dalje radi sve to. I onda kada dobije reakcije navijaca takve kakve uglavnom dobija, to je zato sto je Srbin, a ne zato sto takve stvari jednostavno djeluju isfolirano? Kad imamo ono jucerasnje Djokovicevo udaranje sudije po stopalu i podje*bavanje sa komentarom da je "sada postao poznat", da li je tu zaista problematicno to sto je Srbin ili mozda sto (teniskim) navijacima takve stvari jednostavno nisu prihvatljive? Eto, cini mi se da u Italiji ima veoma dobru podrsku, jer, ako se ne varam, tamo jos uvijek nije imao neke ispade. Dakle, tu uopste nije rijec o "Istok-Zapad" problematici, vec se radi samo o Novakovom pristupu.

 

Vec sam spomenuo u prethodnom komentaru. Svojevremeno, gdje god ode, on je bio "navijac" bas tog tima iz tog grada i stalno je na sebi imao dresove tih ekipa. Takav pristup u dodvoravanju navijacima je prosto usiljen, poprilicno isfoliran. Pa, Nadal, koji je deklarisani navijac Real Madrida, nije toliko puta obukao dres tog kluba kol'ko puta je to uradio Djokovic. Ode u Portugal, na turnir u Estorilu i naprasno postane "navijac" Benfice.

 

nll25aearba31.jpg

djoko-marti.jpg

600

 

 

Ne mogu to sad naci na netu, al' svojevremeno je u Parizu, na Roland Garrosu, na svaku konferenciju za medije dolazio u dresu fudbalske reprezentacije Francuske. Pa onda u dresu Monaka. I jos je bilo takvih situacija.

 

Federer je svoj status izgradio. Nije on odmah postao omiljen i definitivno nije zbog toga sto je "zapadnjak". Federer je napravio drasticne promjene u svom pristupu, ponasanju, odnosu prema navijacima, postovanju prema svakom protivniku(covjek se bukvalno sjeca svakog meca i svakog protivnika od samog pocetka karijere), odnosu prema samom sportu...Federer je svojevremeno divljao, psovao, razbijao rekete, govorilo se da je psiholoski labilan igrac i da ce tesko ostvariti neke velike rezultate. Pa, eto... Dosta toga je prije svega on sam promijenio. Djokovic uopste, ali uopste nije imao ovakav status na pocetku, al' sam ga je postepeno kvario, a pojavom drustvenih mreza gomila likova je dosla u situaciju da dodatno (pro)siri ovakve budalastine i jos u vec mjeri stvori animozitet prema Djokovicu. Prije svega pokusajima da se unize Nadal i Federer. Pokusala se nametnuti i ona prica da se namjesta zrijeb protiv Djokovica. Pa onda ove gluposti o tome da ga mrze zato sto je iz Srbije. I gomila drugih stvari koje nemaju veze s vezom. Bila je ona anketa u Americi gdje vecina Amerikanaca nije znala da na karti prstom pokaze gdje se nalazi Kanada, a ovdje se tripuje da Djokovica na US Open-u mrze zato sto je iz Srbije, za koju vjerovatno i ne znaju gdje se nalazi, a jos manje da razmisljaju o tome.

Da li je Novak ikada bio bezobrazan prema nekom igracu kao sto je to bio Federer posle onog poraza na USO kada je govorio o reterniranju Novaka? Ono je skandalozno! Da li je skandalozno pokazivanje onog prstica Feda na RG? 

Tapkanje loptice? Postoji sudija koji moze da ga opomene, pa posle i sankcionise.

Nista nije smetalo dok je Novak ( Gasol, Kalderon i drustvo) bio niko. Kada je postao poznat, onda sve smeta. 

Ne smeta bezobrazluk Feda, a smetaju dresovi koje Novak oblaci. Svi ti razlozi koje navodis su u rangu "nije platio porez"

Edited by berti
Link to comment
Share on other sites

Ima istine u ovom što xIo piše. Ovo govorim kao deklarisani navijač Novaka Đokovića. Pokušajte zamisliti da Novak nije iz Srbije, da se zove Johan Miler i da radi sve ovo što radi. Na terenu i van njega. Mislim da bi većini ovde, računajući i mene, išao na živce.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, NMX said:

 

Izgoreće im onaj otvoreni autobus kojim idu kroz grad tokom proslave...dok su oni u njemu naravno. 

 

Ma to samo govori kolika je faca Pat Mahomes, kad je protiv Meklaudove kletve pobedio na najvećoj sceni :classic_biggrin:

 

 

Ma Berti je ub'o Džek Pot poređenjem sa Špancima u košarci. Da je Delpo kojim slučajem osvojio još 15+ slemova i bio tu gde jeste umesto Đokovića, našao bi se način da se od njega napravi villain ( uvek moram da guglam kako se ovo speluje :classic_biggrin: ). Delpa uzimam kao primer jer je on u teniskom svetu opšte voljen i cenjen, iako sam ja jedan od retkih koji misle da tu ima dosta jadca iznutra na blistavi gladac spolja....

 

edit: i naravno, da je Novak nekom tužnom igrom sudbinu, osakaćen povredama i lošom srećom, ostao na onom "My first Grand Slam" Australian Openu, ili da je eventualno na to uzeo jedan W ili USO, bio bi simpatičan momak, sažaljevan jer eto nije imao sreće. Ništa navedeno tokom ovih i ovakvih rasprava nikom ne bi ni najmanje smetalo.

Edited by Charlie Foxtrot
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, x|o said:

 

Ja jedno, ti drugo. Nadalovi rituali su prije servisa, dok je Djokovic razvlacio servise koje je vec bio zapoceo. Potpuno razlicite stvari. Nadalovi rituali mogu da iritiraju, kao sto vjerovatno i iritiraju mnoge. Ne samo navijace, vec i igrace. Jednom prilikom mu je Marinko Matosevic namjerno, a kao slucajno, nogom srusio one flasice. Al' Nadal ne uvlaci i nikada ne pokusava da utice na druge. Ni na igrace ni na navijace. S druge strane, Djokovic je uvijek radio upravo to. Od zloupotrebe pravila, ometanja protivnika, izjava kojima je pokusavao da umanji pobjedu protivnika, dodvoravanja navijacima na sve moguce nacine, pa onda preko prozivanja tih istih navijaca, pa cak i direktnih uvreda upucenih opet tim istim navijacima, pa zatim javnim podje*bavanjem drugih igraca s onim imitacijama(iako su neki igraci otvoreno rekli da ne podrzavaju sve to, a on i dalje nastavio s tim)...i gomila drugih stvari. On je ocigledno uvijek vjerovao da je bilo potrebno da radi sve to da bi dobio neku podrsku, a nakon toliko godina on i dalje nastavlja na isti nacin, onom proslavom i "sirenjem ljubavi" na kraju meceva. Imas hiljade komentara u kojima ljudi pisu da onakva proslava stvara osjecaj nelagodnosti, imas igrace koji su to javno komentarisali (u cemu je Kyrgios prednjacio), al' on i dalje radi sve to. I onda kada dobije reakcije navijaca takve kakve uglavnom dobija, to je zato sto je Srbin, a ne zato sto takve stvari jednostavno djeluju isfolirano? Kad imamo ono jucerasnje Djokovicevo udaranje sudije po stopalu i podje*bavanje sa komentarom da je "sada postao poznat", da li je tu zaista problematicno to sto je Srbin ili mozda sto (teniskim) navijacima takve stvari jednostavno nisu prihvatljive? Eto, cini mi se da u Italiji ima veoma dobru podrsku, jer, ako se ne varam, tamo jos uvijek nije imao neke ispade. Dakle, tu uopste nije rijec o "Istok-Zapad" problematici, vec se radi samo o Novakovom pristupu.

 

Vec sam spomenuo u prethodnom komentaru. Svojevremeno, gdje god ode, on je bio "navijac" bas tog tima iz tog grada i stalno je na sebi imao dresove tih ekipa. Takav pristup u dodvoravanju navijacima je prosto usiljen, poprilicno isfoliran. Pa, Nadal, koji je deklarisani navijac Real Madrida, nije toliko puta obukao dres tog kluba kol'ko puta je to uradio Djokovic. Ode u Portugal, na turnir u Estorilu i naprasno postane "navijac" Benfice.

 

nll25aearba31.jpg

djoko-marti.jpg

600

 

 

Ne mogu to sad naci na netu, al' svojevremeno je u Parizu, na Roland Garrosu, na svaku konferenciju za medije dolazio u dresu fudbalske reprezentacije Francuske. Pa onda u dresu Monaka. I jos je bilo takvih situacija.

 

Federer je svoj status izgradio. Nije on odmah postao omiljen i definitivno nije zbog toga sto je "zapadnjak". Federer je napravio drasticne promjene u svom pristupu, ponasanju, odnosu prema navijacima, postovanju prema svakom protivniku(covjek se bukvalno sjeca svakog meca i svakog protivnika od samog pocetka karijere), odnosu prema samom sportu...Federer je svojevremeno divljao, psovao, razbijao rekete, govorilo se da je psiholoski labilan igrac i da ce tesko ostvariti neke velike rezultate. Pa, eto... Dosta toga je prije svega on sam promijenio. Djokovic uopste, ali uopste nije imao ovakav status na pocetku, al' sam ga je postepeno kvario, a pojavom drustvenih mreza gomila likova je dosla u situaciju da dodatno (pro)siri ovakve budalastine i jos u vec mjeri stvori animozitet prema Djokovicu. Prije svega pokusajima da se unize Nadal i Federer. Pokusala se nametnuti i ona prica da se namjesta zrijeb protiv Djokovica. Pa onda ove gluposti o tome da ga mrze zato sto je iz Srbije. I gomila drugih stvari koje nemaju veze s vezom. Bila je ona anketa u Americi gdje vecina Amerikanaca nije znala da na karti prstom pokaze gdje se nalazi Kanada, a ovdje se tripuje da Djokovica na US Open-u mrze zato sto je iz Srbije, za koju vjerovatno i ne znaju gdje se nalazi, a jos manje da razmisljaju o tome.

ima li gde snimak tog zlocinackog udaranja sudijine Noge od strane Novaka Djokovica?

 

Sve sto sam ja nasao je da mu je dirnuo nogu da mu privuce paznju. To ce ga kostati 20 do 30 tisuca.

Link to comment
Share on other sites

Kratko trolovanje na temi. Zamolicu vas da ga oprostite. Ili da se post prebaci na opsti deo.
 

Troll on

 

Deo Novakovih problema ima deo nasih ljudi kada pocne da radi u uslovno receno “zapadnoj” kulturi na poslovima gde postoje cvrsta pravila ponasanja, procedure. Dok ne nauce. I ne vazi ono sto je nama “logicno”. Reakcije su vrlo slicne. Zato nasi cak i kad su vrhunski profi tesko dolaze do pozicija (% gledano) gde su vazni i soft skills, ali ne usiljeno, nego usvojeno vaspitanjem.

 

Valjalo bi otvoriti neku temu na pdf Drustvo gde bi se to prodsikutovalo na generalnoj bazi. Sport je dobar primer, a tenis pogotovo jer je covek tu sam, nije deo ekipe. Mozda nekome bude od koristi.

 

Ne sporim da ima svega, imajte u vidu da populizam, rijaliti “kultura” i dziberluk je u porastu svuda, ali realno je vrlo cesta nasa potreba da menjamo ili razumemo ustaljena pravila kako se nama cini logicnim. I da tudje reakcije tumacimo kroz nas kulturni kod pri tome ne znajuci nista o drugom. Ne razumemo kako neko percipira odredjene gestove, ako se to ne poklapa sa nasom percepcijom sebe.

 

Zasto se recimo Neven Subotic koji je nas poreklom nije uklopio u nasu fudbalsku reprezentaciju?

 

Troll off

 

Ja navijam za Novaka i zbog toga sto mi je jasno koliko je tesko da covek sebe disciplinuje. Covek je impresivan od detinjstva do sada.  Sam po sebi.


On ima posvecenost i disciplinu Nemca, apsolutno nije tipican Balkanac. Treba samo motivisati sebe toliko puta i toliko godina. Mislim da su nesto vise para trebali da uloze da se poradi na toj komunikaciji i da ima profesionalnog PR za zapadne medije. 

Nije mu lako i da bude svoj i da zadovolji i njih i nas (uslovno receno) ponasanjem. I ja mu ne zameram ta iskakanja. Taj psiholoski pritisak na njemu je ogroman. 
 

Treba imati u vidu da su oni (on, Ana i Jelena) krenuli iz uslova prilicne satanizacije nas zbog devedesetih. I tu je njegov otac prvih godina pametno radio.

 

I imajte u vidu da je Ana u nasim medijima i javnosti prosla bez ikakvog razloga kao bosa po trnju u zadnjih par godina,  a nije imala problema napolju.

Edited by Plavi Golub
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...