Jump to content

Australian Open 2020.


zoe Bg

Recommended Posts

Novakov servis u poslednja dva seta, odličan kad je trebalo. Tim se stvarno izglupirao šamaranjem po loptici kad nije vreme. Ipak je bio pod pritiskom. Te priče kao nema šta da izgubi, nisu realne. Nije mogao da se smiri kad je trebalo.

Link to comment
Share on other sites

Neocekivano skroz posle drugog i treceg seta. Kada je u drugom setu vratio brejk za 4:4 ocekivao sam da skroz okrene taj set i nekako ode na 2:0 , cisto na glavu jer je tada vec servis bio u debelom kanalu. Meni je ovako mozda subjektivno seervis element igre bez koga Novak apsolutno ne moze, a to je danas opasno skripalo, tek se pred kraj meca sastavio. Kada servis ne ide celokupna igra mu potone.
Da je servirao na nivou celog turnira i ATP kupa, Tim ne bi uzeo vise od jednog seta 100%.
Da proba da skupi sto vise poena tokom proleca posto ne brani maltene nista do maja. A lepo je sto drzi korak i dalje sa Nadalom po slemovima i ne dozvoljava da mu odmakne.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tim svakako jeste najbliži grand slamu od ovih mlađih, ali treba ne zaboraviti da Tim ima 27 godina, dakle nije dete vec duže vreme.

 

Zverevje neko za koga ću moći da navijam kada se Novak penzioniše, ali mora da popravi pristup. Prilično je bahat u ponašanju a zapravo još nije ništa uradio. Jedini gori po tom pitanju je Kirjos.

Link to comment
Share on other sites

Ali stvarno neverovatno kako se on "izvlaci" iz kanala ( u kojeg tako spontano upadne nicim izazvan)!!! Svaka cast!!! 🤩😍🤩😍🎱🏅🏆

Sad jos kad bi neko napravio Gausovu distribuciju komentara u toku samo jednog meca: od " neces vise ti slema videti", "kljucni tu i tamo nesto", do " nestvarne dominacije". E to bi bilo nesto 🤣 I da se to stavi na novcanicu od , staznam, recimo 10.000 dinara. Kao sto je bilo na novcanici od 5 (ili 10) nemackih maraka. 😎🤪

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nekoliko (uglavnom) licnih opservacija, nevezano za rezultat finalnog meca...

 

Svake godine me AUS Open usjebe totalno. Zbog vremenske razlike, zivim u USA. Oba singl finala su pocela meni u 02:30 u noci i potrajala...  Necu da mi propadne citav dan, pa sam spavao samo par sati vec dve noci uzastopno. Hvala [organu], u peMziji sam pa ne moram sutra na posao...

 

I onda opet moram ujutru da iscitam citavu temu, da se divim i da se smejem. Izgleda da vi vecinom to pratite na TV a usput imate i ukljucen komp pa piskarate za vreme meca. A ja pratim meceve online i nema teorije da preskacem sa prenosa na forum i piskaram - pogotovu jer sam nepismen, trebale su mi godine da diplomiram kucanje sa jednim prstom a sada studiram kucanje sa dva.

Svejedno, lepo mi je da procitam kako ste pratili i doziveli mec, makar je moje citanje post-festum.

 

I, kad vec pominjem komp, pomalo je iritantno kad na svakoj drugoj stranici neko pita ima li negde kakav link za prenos - a imamo citavu temu na ovom pdf-u posvecenu linkovima i prenosima. Citate li vi teniski pdf. ili samo jednu temu, a i to tokom meca?

 

Sto se tice rezultata, drago mi je da je ispalo ovako. Thiem je pokazao da mladjarija nije bas uzaludna i da je "tu negde" po kapacitetu, a opet mi je drago da je Djokovic pobedio. Njegov sam (najcesce) navijac, iz svojih razloga (nisam Srbin niti me nacionalnost vodi u navijanju, svojevremeno sam navijao za Phillipousisa - zato sto je igrao bas onako kako me moj instruktor/trener poducavao kad sam poceo u kasnim godinama da ucim i igram rekreativni tenis).

 

Sad preostaje da vidimo - je li ovo prva kockica u Calendar Year Grand Slam?

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cavani said:

Uf, preziveh ovo nekako.

Definitivno u top3 Novakova GS, pogotovo sto je u jednom trenutku na kraju drugog seta Novak bio skroz nemocan kao na RG prosle god i bilo je jasno da Thiem ima sve sto treba za titulu. Sve osim srca sampiona i nenadjebivog mentaliteta koje ima Djokovic.

Svaki sledeci slem koji igra treba sve vise ceniti i uzivati dok traje.

Neki misle da je njegovo vreme proslo, a ne znaji da njihovo jos nije ni doslo 🙂 Da kljucnemo ove godine jos 1-2 slema pa u narednim godinama polako iz senke jos koji.

Delpotro i Safin smekercine kakvih nema.

I da @vepar zao mi je za masnu lovu 🙂

Pogresi covek

 

Ali necu ja propasti, ne brini se, imam i za bacanje

 

Djokovicu svaka cast, ovo mu je najgore gs finale i opet je nekako dobio

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ras kass said:

Ne znam sto se Thiem ubraja u mladjariju, covek puni 27 ove godine. 

 

Forumski kolega, za par meseci cu napuniti 62. Oni preko 30 su "donekle mladji kolege". Oni ispod 30 su, vulgarno receno, "balavurdija" a ako hocemo da budemo pristojni, "mladjarija".

:classic_biggrin:

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Cestitke :classic_smile:
 
Lep dan danas bio, tako da nisam gledala i nemam nista pametno da kazem :classic_biggrin:
Ali po onom sto sam videla na ovom slemu, mislim da ove godine dobijamo novog osvajaca :classic_smile:
Ja sam danas pomislio kako bi moglo da se desi na US openu jer je tu bilo nekako najlakse razbiti dominaciju ove trojice pa je uzimao Delpo , Cilic, Sten, Endi ... Ali zamisli da se nekako iskrljaju i poizbacuju ovu trojicu klinci i saceka ih npr Sten u finalu i uzme slem. Bukvalno da ceo next gen ode kod psihijatra odmah [emoji23]
  • Like 4
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barker said:

Ali stvarno neverovatno kako se on "izvlaci" iz kanala ( u kojeg tako spontano upadne nicim izazvan)!!! Svaka cast!!! 🤩😍🤩😍🎱🏅🏆

Sad jos kad bi neko napravio Gausovu distribuciju komentara u toku samo jednog meca: od " neces vise ti slema videti", "kljucni tu i tamo nesto", do " nestvarne dominacije". E to bi bilo nesto 🤣 I da se to stavi na novcanicu od , staznam, recimo 10.000 dinara. Kao sto je bilo na novcanici od 5 (ili 10) nemackih maraka. 😎🤪

Evo celo popodne čitam temu i krenula sam da brojim. Razočarana sam, samo je 6 puta napisano "gotovo je ovo", ali zato ima bar 66 postova istog smisla u raznim varijacijama :classic_tongue:

S druge strane, niste me izneverili prebrojavanjem nedelja na prvom mestu, a pretpostavljam da je i GOAT diskusija opet u jeku :classic_tongue:

 

Opustite se i uživajte, svaki sledeći slem biće sve teže osvojiti, to se videlo na prethodnih nekoliko. A i nema boljeg načina da se započne godina, ja ću ovo da proslavljam do RG, a nadam se da Novak neće :classic_biggrin:

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Тим изванредан али Новак је Новак, невјероватно заиста шта је поново окренуо. Овакав менталан склоп какав има Ноле може слободно да буде узор сваком Србину без обзира на професију.

Браво мајсторе!

 

giphy.gif

Edited by Константин
  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vepar said:

 

Jebote, ocekivao sam nesto mnogo gore. Ne vidim da ovo nekog vredja, cak je i simpaticno

 

Mnogo ste liberalni

 

Čovek je savršeno u pravu, samo je sve sažeo u par reči. Ne računajući Aziju, Nole je svetski neprijatelj tenisa No1. Na prvom mestu WASP ovci ne mogu da mu oproste poreklo, baš kao ni Lendlu. Dovoljno sam mator da se setim kako je izgledalo navijanje za i protiv navedenog, a on nije bio iritantan™ ko Đoker®.

 

Drugo, Fedalovci su sada već u smrtnom strahu, do brojke 21 nedostaju 4 GSa, mržnja buja na sve strane.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...