Jump to content

Australian Open 2020.


zoe Bg

Recommended Posts

2 minutes ago, Issey said:

Malo je ovde do Tima, on čak igra puno lošije nego u prethodna dva meča. Novak je pao fizički i ako ne prođe kriza, ovo je brzo gotovo.

Ne igra nuzno losije, samo je promenio pristup. Jasno mu je da Novak nema snage za 4 i po sata tenisa pa vise grajnduje nego sto igra agresivno, dok protiv Zvereva tako nije moglo.

Link to comment
Share on other sites

20 Federerovih slemova deluju predaleko, poklanjao je Novak previse kao klinac da bi bio ravnomeran u trci za Goat-a. Steta jer je bolji teniser i od Feda i Nadala, bar kad se uporede njihove A igre.

Svaki sledeci slem koji eventualno osvoji bice slavljen kao prvi, jer ocigledno pocinje kljuckanje trofeja a ne dominacija za Fedalice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Ako nista pokazatelj zasto Djokovic na sljaci vise ne moze da se nosi sa njim, a ni sa drugim top igracima.

 

Nesreca je sto je Tim tu poprilicno izgradio taj osecaj da moze dobiti Novaka, pa je sad i na betonu zeznut.

 

Misliš sreća? 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Ovo bi i prosečan Novak dobio, Tim ništa specijalno ne igra 

 

Kako to?

 

Tim igra neverovatno za svoje standarde.

 

Ako pratimo recimo tvoj tok misli, onda je Novak osvojio bar 10 slemova tako sto nije igrao nista posebno.

 

Ali posto navijate za Djokovica onda jebi ga, najbolji je, ostali neka placu.

 

Nemojte vi sad da placete jer je Djokovic previse inteligentan igrac da bi ovde pao bez ispaljenog metka protiv igraca sa najgorim teniskim IQom u vrhu.

 

A inace, Tim ovaj mec igra vrhunski, jer je ipak ispao dovoljno pametan da eksploatise svoje prednosti kad je video da Djokovic prozivljava fizicku krizu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Ako nista pokazatelj zasto Djokovic na sljaci vise ne moze da se nosi sa njim, a ni sa drugim top igracima.

 

Nesreca je sto je Tim tu poprilicno izgradio taj osecaj da moze dobiti Novaka, pa je sad i na betonu zeznut.

 

Ako nista, pokazalo se da koliko god poznajes tenisku igru, tanak si u predvidjanju, jer usled naglasavanja milion detalja tipa: Tim ne zna da cita igru protivnika, ne uzimas u obzir siri kontekst i stanje igraca, kao npr da je Novak fizicki dvojka, i da je mentalno slab protiv Tima.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

On je late bloomer evidentno, svake godine je napredovao, bukvalno linerano. 


Tenis je danas nerealno fizicki zahtevan, a on je by far najspremniji covek na turu, i to nece da se promeni sigurno u narednih 5 godina recimo. 

 

S obzirom na to kakav igrac na betonu je postao, ima 5 slemova u sebi, verujem i vise.

Koliko se sjecam Thiem nikad nije imao status nekog mladog superstara ili velikog talenta. Probijao se vremenom i gradio karijeru korak po korak.  Mislim da je tek od 2017 poceo da pravi neke ozbiljnije rezultate.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Shunsuke Nakamura said:

Koliko se sjecam Thiem nikad nije imao status nekog mladog superstara ili velikog talenta. Probijao se vremenom i gradio karijeru korak po korak.  Mislim da je tek od 2017 poceo da pravi neke ozbiljnije rezultate.

 

Pa 2016 je igrao u SF Roland Garrosa, tu je počeo da konstantno ulazi makar u SF na tom GSu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Shunsuke Nakamura said:

Koliko se sjecam Thiem nikad nije imao status nekog mladog superstara ili velikog talenta. Probijao se vremenom i gradio karijeru korak po korak.  Mislim da je tek od 2017 poceo da pravi neke ozbiljnije rezultate.

Bio je Tim jos od 2014. predvidjan za odlicnog sljakasa, medjutim nije se mislilo da na drugim podlogama moze da pravi neku razliku.

 

Jos od 2016. je on pokazao da je dobar na sljaci, 2017. postao top3 igrac na toj podlozi, a od prosle godine postao zver i na betonu.

 

Ako prenese formu iz prosle godine u ovu, i ako uzmemo u obzir da ce da napravi jos jedan korak dalje, verujem da uskoro moze do 1. mesta.

 

Takodje, ako dobije ovo danas, ubedjen sam da uzima i RG i da postaje otac velikoj trojci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AgroLaki said:

 

Ako nista, pokazalo se da koliko god poznajes tenisku igru, tanak si u predvidjanju, jer usled naglasavanja milion detalja tipa: Tim ne zna da cita igru protivnika, ne uzimas u obzir siri kontekst i stanje igraca, kao npr da je Novak fizicki dvojka, i da je mentalno slab protiv Tima.

 

Ja sam i rekao da je Tim spremniji od Novaka. Ali to za ovaj mec ne bi bilo najbitnije, da se Djokovic nije izglupirao.

 

To sam jedino ja i rekao, lik menja reket da dobije vise snage, da bi se napucavao sa njim. Posle najduzeg poena koji je dobio, rekao sam da ce ga kostati.

 

Novak je zrtva svog samopouzdanja u ovom mecu za sad.

 

Rekao sam i da se Djokovic ni za sta ne pita i da je to dobro za njega. Bilo bi dobro da nije napravio tu idiotsku odluku da promeni taktiku, da bi pokusao da se pita i napucava sa njim.

 

U prevodu, za sve sam bio u pravu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cavani said:

Naravno da nije, ali zavrseno je sa dominacijom. Sad krece faza karijere gde sledi kljuckanje, verujem da moze da nakljucka jos 3-4 GS.

33 godine ce imati na RG, a stil igre mu je identican kao kada je dominirao tenisom. Taj stil igre ne moze da izdrzi te godine.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 1 od 8000 Lakija said:

Ali je u pravu da je Tim odlican danas. Nemojte biti kao on i Boxy kada je Federer u pitanju

 

Pa deo gde je rekao da je Tim odlican je pogodio..nakon prethodnih xy gde je kreten, glup i nikakav. :lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Bio je Tim jos od 2014. predvidjan za odlicnog sljakasa, medjutim nije se mislilo da na drugim podlogama moze da pravi neku razliku.

 

Jos od 2016. je on pokazao da je dobar na sljaci, 2017. postao top3 igrac na toj podlozi, a od prosle godine postao zver i na betonu.

 

Ako prenese formu iz prosle godine u ovu, i ako uzmemo u obzir da ce da napravi jos jedan korak dalje, verujem da uskoro moze do 1. mesta.

 

Takodje, ako dobije ovo danas, ubedjen sam da uzima i RG i da postaje otac velikoj trojci.

 

B1 - sad se tek vidi prava šteta od ispadanja u 1R na W i US Openu

 

B2 - mislim da je tu Nadal i dalje blagi favorit ali Tim je sigurno tu negde

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...