Jump to content

Sta ste radili kad je poginuo Toshe?


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

10 minutes ago, Død said:

Ali vladar si svog zivota.

Stara rumunska poslovica kaze: "Vladati svojim zivotom je teze nego vladati drzavom". 

Psenicno, u cast kombajna.

Naravno pšenično. 

To sam i čitao negde da je pio uglavnom pšenično na žurkama na Ohridu. Priča se da je tada bilo bolje nego na Ibizi

  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da se setim gde sam bio tog dana jer sam se potrudio da to izbrisem iz pamcenja.

 

Ali imam jednu triviju o Toshetu da podelim. Posto se u slobodno vreme bavio matematikom, a poznato je da je bio veoma talentovan, Toshe je otkrio veliki broj teorema. Medjutim, nikako nisu mogle da dobiju ime po njemu jer bi dolazilo do konflikta, imali bismo 30 Toshetovih teorema, pa su ime dobijale po onome ko ih je otkrio nakon njega.

 

Malo ljudi zna koliko je zapravo Toshe doprineo drustvu.

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Tog dana, 2007. godine, uvece sam otisao na spavanje kao i svaki vredan klinac, a pre toga gledao Teletabise. I usnio sam najcudniji san ikada. 

Sedeo sam na vrelom plocniku i bacao sebi zuti pijesak u oci, dok sam malim mravima, koje bih pre toga ubijao, pravio spomenike od cigle. Svaki mrav je imao posebnu ciglu. Mali mrav, mali mrav je imao malo parce. Bio je obican radnik. Obicni radnici nisu mogli da priuste da umru i onda bih im stavljao sto manje spomenike, cisto da ih mravlja kera ne zapisha u prolazu. Mravima bogatunima je proporcionalno bio uvecan spomenik sa prihodima i zaslugom. Mravu gradonacelniku mravinjaka bih stavio celu ciglu. I tu bi stajalo "ovde pociva veliki mrav-mravonacelnik". Mislim, ja tad nisam znao grobljanski font, ali sam zamisljao da je stajalo to i krst zvanicne i opstepriznate mravlje pravoslavne crkve - MPC. Mrav patrijarh kad umre, onda bih bacio vrelu vodu na njih da pocnu civilizaciju ispocetka jer nema vise koga da prenosi moju rijec. 

No, dosta o mravima. I onako zaslepljen peskom nisam nista vidio. Ali cuo sam poznat glas. I taj glas je isao nesto kao "e". I ja bih mislio da moj deda opet pali strsljene pa se dere sto ga je izujedao ceo rok. Ali nije, taj glas je dolazio sa neba. Kao andzeli da su pevali nesto cudno o poljskom cvecetu. No, pogledam ja gore i vidim poznatu glavu. Glava Tosheta urezana u ono sunce iz teletabisa sto je beba (slika dole u prilogu kako je to izgledalo). I javio mi se nekim gotovo neprepoznatljivim, dubokim glasom. Rekao mi je da nemamo vremena, kao ljudi i kao civilizacija. Kaze, sprema se rat koji ce umnogome promeniti sliku sveta na svetu. I to mu je rekao rodjeni stric Vuka Bojovica licno. Mozda se desi i da ljudi izumredu. Ja kontao da me lozi, sunce-glava vazda zajebant bilo. Ali jok, kaze mi da ozbiljno shvatim i da obratim paznju na zoo vrt u Beogradu. Tamo ima panda po imenu Milisav Kljajic i on ce pokrenuti pandemiju svetskih razmera. Od tad sam shvatio sve vrlo ozbiljno i pripremam se za situaciju svakog dana. Imam u stanu preko 100 koceva od bambusa, vodicu sa eukaliptusom i ikonu Gorana Vesica kako sece platane rucnom testerom za bozic umesto badnjaka. Elem, ovih dana je zapocelo. Prvo su zapalili Austriju, pa ovde pustaju gasovljeve u gradu da nas potrujedu, pa uzimaju Ostrog. Pazite, Crna Gora = crno kao panda i gora kao mesto gde pande zive. 

I rekao mi je jos da je bog voli marksizam i da je komunista. Samo pravorenima iskoci crvena zvezda okolo obe bradavice. Ako nije crvena, morate kod ljekara ili mazite konjsku mast i vozite biciklo. Ce prodje. 

*prilog

20200112_183939.jpg.0d63e470c00a3e0e4678641f0af950b3.jpg

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam ko je Toshe, ali promuva se negdje 2007 godina pa da se osvrnem na nju. 

Rok'o sam Battlefied 2 sa drugovima iz =SJC= klana. (Serbian Jedi Council)

Good old days

 

 

 

Topik za jutarnju kaficu i pumpanje postova? 

Link to comment
Share on other sites

Тодор Тоше Проески (Прилеп, 25. јануар 1981  Нова Градишка, 16. октобар 2007) био је македонски поп-певач.

 

 

Након што је успоставио сарадњу са новом менаџерком Љиљаном Петровић, у Атини је снимио трећи по реду албум. Албум "Ако ме погледнеш во очи" објављен је на македонском и српском језику. Уследио је период интензивне промоција у Македонији, Србији, Босни и Херцеговини и Бугарској. У априлу 2003. победио је на фестивалу "Беовизија" са песмом "Ледена" (обрадом песме Деспине Ванди Χριστούγεννα) која је постала велики хит у балканским државама[тражи се извор].

Сарадници на албуму су били Григор Копров, Phoebus, Жељко Јоксимовић, Леонтина Вукомановић, Марина Туцаковић, Бора Ђорђевић, Миро Буљан, Антонија Шола и др. На Беовизији 2003. победио је са песмом Чија си Леонтине Вукомановић, са којом је постигао и знатан комерцијални успех[тражи се извор].

Био је представник Македоније на Песми Евровизије 2004. у Истанбулу, Турска и освојио је 14. место са песмом Life (Ангел си ти у изворној македонској верзији).

Године 2004. именован је за регионалног Амбасадора добре воље UNICEF-а. Тим поводом издао је песму За овој свет (македонски) и This World (енглески).

Албум По тебе, многи сматрају једним од најуспешнијих албума балканске музичке сцене[тражи се извор]. Синглови са овог албума су се месецима пласирали на највишим местима на музичким врх листамау Македонији, Србији, Хрватској, Црној Гори, Словенији и Босни и Херцеговини.

Албум Божилак је компилација од 14 изабраних традиционалних македонских песама, а на албуму га прати симфонијски оркестар.

 

Тошету Проеском је постхумно додељена титула почасног грађанина Северне Македоније. Македонска пошта је у Крушеву 15. децембра 2007. представила поштанске маркице са ликом Тошета Проеског.

На Беовизији 2008. додељена му је постхумно награда за животно дело, а затим је публика у центру Сава уз инструменталну пратњу Тошетовог састава отпевала песму „Чија си“, првог победника овог фестивала и један од највећих његових хитова.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Za tosea se stvarno ne secam dok

23 hours ago, MrTripleDouble said:

Sta ste radili kad je ubijen Djindjic?

 

 

Posto tada bejah mladjani svrBov i navijac (maloletan da se razumemo), spremao se za derbi koji je ipak odigran par dana nedelja nakon. nesto tako beshe valjda..

 

Isao po drugare na Z stanicu - dobio batine od pandura, a sedeo 200m od voza citao novine. 

 

Otisao na derbi - pre derbija slece helikopter na komandu tamo ka JNA - najeo se prashine
Odgledao derbi - Dobio batine od pandura tamo dole nize od revije

 

nisu bile neke batine vishe par modrica po ledjima od pendreka, jbg brze noge tada..

 

Edited by Squabbit
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ne sećam se šta sam radila kada je poginuo Toše. Znam samo da sam plakala kada sam čula ili pročitala da je poginuo.

 

Te srede, 12 marta kada je ubijen Zoran Đinđić išla sam pre podne kod lekarke, dobila sam neke jake antibiotike, tada je postavila dijagozu hronični bronhitis...Svratila do apoteke  i do samoposluge u povratku.

 

Sećam se da je bilo oko 12 sati kada je mama razgovarala sa ujakom..bio je negde funkcioner.......naglo je prekinuo razgovor...Nikada pre to nije radio.

 

Pojačala sam zvuk na TV-u.. Videla sam vest..počela sam da plačem....osetila sam prazninu...

Edited by Devojka Luke Razića
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Constantin said:

Kad je poginuo Toše ? Pitao sam se u trenutku šta će Ljilja Pečurka s njim u autu....

 

Naravno, bilo mi je žao što je izgubio život, mlad čovek, simpatičan, uvek nasmejan....

Ko je Ljilja Pecurka? :classic_smile:

Inace predpostavljam da sam bila u US kad sam cula, po datumu, i da sam reagovala ovako kao ti, mislila sam da je decko talentovan i da moze dosta da postigne u zivotu, ali to ne bi bio dogadjaj koji bi mi specijalno ostao u secanju.

Za razliku od toga secam se dobro gde sam bila kad je M. Jackson umro, sticajem okolnosti zato sto sam bila u specificnoj situaciji, pa mi to ostalo u secanju.

Secam se 9/11 i tacno sta sam radila kad sam videla kule bliznakinje kako gore....

I naravno secam se tog 12tog marta 2003, i shoka, i besa. Ne zato sto sam coveka imala prilike i da upoznam, nego zato sto sam znala posledice.

 

Mozda da promenite naziv topika, nesto kao "sta ste radili kad se desilo...", uz svo duzno postovanje Tosetu, ima daleko bitnijih dogadjaja da se secamo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...